Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

Köszi a tesztet! S31 teszt várható valamikor?:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) Obyboy


Obyboy
addikt

160 ezer Ft kicsit drága ezért a konfigért bár a strapabírósága igen becsületre méltó. Néhány hónap múlva függetlenül vagy egy jó szolgáltatói árazással viszont jó vétel lehet.

DaveJr: :DDD Feldobta a napomat az aláírásod. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hű , azért ezek a fotók a pocsék kategóriában simán elmennek.

Olajfestmény az egész, rémes

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Vegha


Vegha
senior tag

Jól látom, hogy ez egy olyan strapatelefon, aminek egyetlen pozitívuma a nagy akkumulátor ? Hmm... ekkora túlárazásból vajon mennyi powerbankot lehetne vásárolni ?!
Ezek a fotók a Holdon készülhettek: nem találok rajtuk piros színt.

[ Szerkesztve ]

(#5) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Baromi jól néz ki az S41 :) láttunk már 5000mAh-s aksival szerelt telefont és ahogyan a P2 is üzemidőbajnok, ez is az lett. A 160 ezer forint azért egy erős kezdőár, viszont ha jól tudom, beázásra is szól a Catnál a garancia. Szóval nem kell mellé bármilyen cserebiztosítást kötni, egyből hozzák a másikat, ha valami ilyen kár történik.

Finn the human

(#6) darvinya


darvinya
titán

nyolc, legfeljebb 2,3 GHz-es Cortex-A53 magot és a Mali-T880MP2-es IGP-t bevető MediaTek Helio P20 mellett döntött

Pont ugyanez van Vernee Mars-ban kivéve, hogy P10-et emlegetnek.
Akkor most melyik az igaz?

Amúgy nem rossz, csak drága, s lenne pár dolog, amivel tényleg strapássá tehető lett volna, s semmi nem változna kinéztre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A külső marha szép! :Y

(#8) Obyboy válasza Graphics (#3) üzenetére


Obyboy
addikt

és (#4) Vegha: Nem védeni akarom a CAT-ot mert semmi közöm hozzájuk de más strapa telefonokhoz képest elfogadhatóak a képek.

Én is eltudnék képzelni a zsebemben egy olyan telefont ami rendelkezik mindenféle MIL és IP68-as minősítéssel, 5000+ mAh aksival de mégsem bupszli és nehéz, az aktuális flagsip SOT + kamerarendszer teljesít szolgálatot benne, mindenféle kommunikációra, műhold kapocslatra, qi töltésre és NFC-re képes de be kell látni, hogy ilyen készülék csak az álmainkban létezik.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a tesztet, nekem nagyon tetszik ez a készülék minden hibája ellenére! A kamera raw képei pedig szerintem nagyon meggyőzőek, kár, hogy alapból nem ilyeneket lő. A giroszkóp hiánya hatalmas baki, meg ha sehogy se oldható meg a 60fps@1080p videózás, az is gáz, de 120-130-ért akkor is megérné; 130 fölött viszont már nem jó az ár-érték aránya szerintem.

Rákeresve:

Ennyiért viszont ajándék!

[ Szerkesztve ]

(#10) Fr@nkieWilde válasza Vegha (#4) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Piros színt keresel? :DDD
Hát azt keresheted más fényképeken is, vagy bárhol, ugyanis piros szín nem létezik... :N

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#11) Graphics válasza Obyboy (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerk.: Most már jó, először ilyen olajfestményt töltött be, lehet nem a RAW kép került fel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Bone123 válasza Graphics (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Semmi nem változott feltöltésileg. Az tény, hogy a gyári feldolgozás a legfinomabb részleteket eléggé egybegyúrja, de azért még mindig bőven alkalmasak a JPG eredmények a nyomtatásra. A DNG-ből feldolgozottak pedig pláne, csak több idő azokat betölteni. :)

(#13) Graphics válasza Bone123 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet álmos volt a tekintetem, újra megnézve tényleg jók a képek :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Akku jo nagy, kamera abszolut hasznalhato es meg a strapat is birja valoszinuleg. Viszont a GPS es a giroszkop eleg fail pont egy ilyen mobilban, ahogy kicsit az ara is.

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Tetszik, fele ennyiért még érzelmes ajánlat is lehetne.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Matada2.3 válasza Fred23 (#9) üzenetére


Matada2.3
veterán

És nem is sufniGSM adja ennyiért. :U Így azért tényleg sokkal jobb ajánlatnak tűnik.

(#15) Csapoati: Milyen érzelmeket hozna elő belőled? ;]

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#17) Csapoati válasza Matada2.3 (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hülye autocorrect. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a tesztet! Jó kis telefon kategóriájában. Kollégámnak a hőkamerás S60 van ,az is jól bírja a strapát.

A jövő most van

(#19) Saltwater


Saltwater
aktív tag

Csak azt nem értem,hogy a víz és por álló készülékek miért nem teljesen zártak?! A sim és SD kártyákat lazán be lehetne rakni egy lecsavarozható ajtócska alá,így esélyt sem adnának a beázásra.

https://hdd-adatmentes.hu

(#20) ollie válasza Saltwater (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A hangszóróknak, mikrofonoknak amúgy is nyitva kell maradniuk, hogy működjenek.

***

(#21) Saltwater válasza ollie (#20) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Úgy tudom,hogy nem ott szoktak beázni a mostani készülékek. Sokkal inkább a sim-sd kártya ajtó(k)nál vagy valamelyik illesztésnél.

https://hdd-adatmentes.hu

(#22) #67656192


#67656192
törölt tag

Ha a kamera hozna egy s7-s8 szintet, már ilyenem lenne.

(#23) jUUh


jUUh
addikt

Kicsit drága, de biztos van célközönsége...

Samsung Galaxy S23+

(#24) Chris984


Chris984
csendes tag

Az AGM X2 ennyiért meglehet kapni, és komolyabb készülék szerintem. Szívesen olvasnák arról egy tesztet. :)

(#25) ollie válasza Saltwater (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig ott könnyen be tudnak ázni, hiszen csak egy vékony, víztaszító, lyukacsos szövet takarja ezeket a nyílásokat, nincs semmiféle szigetelés.

***

(#26) prolad


prolad
őstag

Szimpatikusak a cat mobilok, egyszerűsége ellenére ennek is nagyon tetszik a dizájnja. Az ár suokás szerint túlzó, hőkera maradhatott volna ennyiért. Azt nem látom a képeken, legalább type c van?

(#27) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

CAT bakancsom van. Telefonom még "nem van CAT". Ha ugyanúgy nyűhetetlen, akkor lehet beújítom cipőkanálnak. Komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#28) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Azta. FHD IPS kijelző egy strapamobilba. Ezt is megéltük :))

BTW ha már ennyit emlegetitek: Mi A1 teszt mikorra várható? :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#29) joey04


joey04
titán

160-ért sok, de ez a 115k nem vészes, sőt, kifejezetten ajánlott annak, akinek ilyen igényei vannak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) #84490496 válasza Chris984 (#24) üzenetére


#84490496
törölt tag

X1-et kapott az após tőlem 1 hónapja. Brutál jó ahhoz képest,amit vártam. 2-3 menü angol,de a többin az öreg kiigazodik. Stabil,nem fagy,gyors és kb 4-5 napot megy nála egy töltéssel.. kellemes csalódás volt..

(#31) Mr.Silkó válasza Mr.Silkó (#7) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Végigolvasva a tesztet: a dizájn továbbra is a legszebb (szerintem) a strapatelók között, az üzemidő parádés, ahogy az összeszerelés is, végre normális a kijelző is. Ami viszont nem fér bele ilyen összegért, az a gyenge hardver, a 32GB tárhely (ez még talán megbocsátható), a GPS harmatos mivolta és a javulás ellenére is vérszegény kamera. 2017-ben egyébként erősen ajánlott lenne már a Type-C csati is, ahogy a biometrikus azonosítás kihagyása is szomorú. Ez vagy 100 ezerért lenne jó vétel, vagy a fenti hibák javításával, hőkamerával, ugyanennyiért.

A munkám miatt pedig néha megfordul a fejemben egy ilyen mobil beszerzése, de megint az a konklúzióm, hogy van hova fejlődni. Csakhogy addigra már megint elavult lesz a konstrukció. Így továbbra is jobban megéri egy tavalyi csúcsteló (mondjuk S7), plusz egy masszív ütésálló tok. Összességében nagyjából ugyanennyibe fáj az utóbbi (S7+tok), és az üzemidőn kívül mindenben veri ezt a telót. Kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#32) Mr.Silkó válasza prolad (#26) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

MicroUSB van, sajnos. :N

[ Szerkesztve ]

(#33) Fred23 válasza Mr.Silkó (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

Talán ez számomra is az egyik legnagyobb hibája a készüléknek; a másik meg a nagysága: nekem a 2017-es A3 kábé az ideális méretű teló, és így az S41 egyszerűen túl nagy, túl féltégla:

S41

vs

A3

[ Szerkesztve ]

(#34) Mr.Silkó válasza Fred23 (#33) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Így van, és az A3 az aksin kívül mindenben jobb, mint ez a CAT, ráadásul fele ennyibe se kerül hivatalos forgalmazónál (SES), 2 év garival, ujjlenyomat-olvasóval. Veszel rá ütésálló tokot 8-10k-ért, és még mindig csak a felénél jársz árban.

(#35) Obyboy válasza Mr.Silkó (#34) üzenetére


Obyboy
addikt

"és az A3 az aksin kívül mindenben jobb" :F Ez költői túlzás...
CAT S41 vs Samsung Galaxy A3 (2017)

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#36) foxtrott


foxtrott
csendes tag

Üdv.
Lumia640 XL-t váltanék le egy Cat S41-re a közeljövőben. Leginkább a MS felhasználók cserbenhagyása miatt, és mert nemcsak hogy a 10 fut rosszabbul a régebbi 1 giga ramos készülékeken, de a 8.1 is egyre kevesebbet tud a kezdetekhez képest is (alkalmazás kínálat+stabilitás). A Lumiamat jelenleg is armor tokban hordom edzett üveg fóliával mert a munkahelyemen sok behatás érheti negatívan, plusz a véletlen mindig elkíséri az embert így döntöttem az mellett hogy a jövőben strapatelefont szeretnék. Kérdéseim azok lennének hogy a Lumia 640 XL hardveres szintjét a specifikáció lista egyértelműségén kívül hozza a Cat S41? Kiforrottabb a mikrofon hangszórópáros a korábbiakhoz képest? A csomagban található fólia védi valamilyen szinten a kijelzőt? Mert szép és jó ha a telefon pereme túlnyúl a kijelző síkján, de akkor van a bibi ha véletlenül egy kavicsot puszil be a gorilla glass. A csatlakozó szigetelő ajtók anyaga főleg az usb-é bírja a strapát? nem fárad ell nagyon idővel ha sűrűn nyitogatja az ember?
Válaszokat előre is köszönöm.

Minden ember tud repülni, csak ki kell zárni a zuhanástól való félelmet.

(#37) lacz_hu


lacz_hu
csendes tag

Sziasztok!
Másfél hónapos telefonom vizet kapott, feltehetően a SIM/SD kártya ajtónál. Medencébe esett, kb 5 percet töltött víz alatt 1 méter mélységben.
Szervíz(telemax) ill gyártó hogy áll a kérdéshez, mik a tapasztalatok?
A zárófül, üzembehelyezés óta a helyén volt, 1x volt kinyitva és rendesen helyére téve - persze ezt ennél jobban nem tudom bizonyítani, esetleg van tanúm rá. A vízből kiszedve eltörölgettem és nem is volt gond. 1 óra múlva elkezdte eldobálni a hálózatot és nem érzékelni az SD-t. Óvatosan kinyitva a fület alatta már nem volt víz, viszont amikor kiszedtem a kártyákat - azok cseppesek/vizesek voltak. Ezt követően már ki is kapcsolt, és megjelent a pára/víz a kameráknál is. :F :U

[ Szerkesztve ]

(#38) Fred23


Fred23
nagyúr

Cat S48c
PhoneArena link.
YouTube link.
Csak az a Helio P20... :(

lacz_hu: Ez nagyon gáz. Ha még olvasod a fórumot, leírhatnád, mi lett a folytatás!

[ Szerkesztve ]

(#39) Fred23 válasza Fred23 (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ciki:
Specből:

Bemutatónál:

(#40) Fred23 válasza Fred23 (#39) üzenetére


Fred23
nagyúr

Átírták, szóval ez lesz a helyes:

(#41) lacz_hu válasza Fred23 (#40) üzenetére


lacz_hu
csendes tag

Szia!
Telemax garit vont és csak fizetős úton lett volna hajlandó javítani. Indoklásuk szerint ismeretlen eredetű anyag okozott belső korróziót, ami a telefon nem rendeltetésszerű használata miatt következett be. A belső nedvességjelzők mind pirosak, így felteszik a kezüket.
Vicc :(((

A leírás csak irányadó és feltételes mód, tehát kibírhat ennyi vizet, de nincs garancia hogy tényleg kibírja.
Nagyon bosszantó és gáz a CAT, valamint a szerződött szervíz részéről. Nem volt energiám tovább beleállni - lehet nem is nagyon lehet. Szétszedtem a telefont, ultrahanggal kitisztítottam az alaplapot valamint a csatikat, cseréltem egy mikrogombot és kész. Egyedül a kameramodul maradt enyhén foltos, valószínűleg az érzékelőre került egy csepp és ott hagyott némi nyomot.

(#42) Fred23 válasza lacz_hu (#41) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Akkor a Te tapasztalatod is azt mutatja, hogy egy sokkal olcsóbb Samsung Xcover jobban megérheti úgy általában, mint egy drága CAT. Miért vegyél CAT telót, ha nem bírja jobban a strapát, és a gari sem jobb?!

(#43) lacz_hu válasza Fred23 (#42) üzenetére


lacz_hu
csendes tag

Előtte egy cover 3-at nyúztam, soha nem volt gondom vele, sokat úszott. Még mindig használom cégesnek - igaz a hátlap fülei már már töredeznek, így nem vízálló- de cirka 2.5 évet simán bírt. Egyetlen idegesítő dolog volt a vizezésnél, mégpeig a füles csati, amíg ki nem száradt úgy érzékelte, hogy a fülse be van dugva.

Igen, perpill énis a te álláspontodon vagyok, bár lehet csak rossz szériát fogtam ki - persze nem egy 140K-s telefonnal kell a szériát user szinten tesztelni, ezi is világos. Az Akkuideje illetve a többi strapasága sokkal jobb, elfogadom, hogy nem kell vele fürüdni, párát, öblítést, sarat...stb nyílván bírja.

(#44) szabz válasza lacz_hu (#43) üzenetére


szabz
tag

Üdv!

Nekem több mint egy éve van már és nyúzom is rendesen. Esett vízbe sárba. volt fa csiszolás közben, mintha lisztbe forgatnám xd. semmi baja......

Viszont a napokban elkezdett belassulni, vmi szoftveres baja lehet.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
most szándékozom venni egy ilyen telefont. A kérdésem lehet hogy bakatelnek tűnik, de az érdekelne, a telefon kijelzője már gyárilag fóliázva van, vagy ha nem, érdemes egyáltalán kijelzővédő fóliát rárakni?

(#46) szkukalek válasza #34322688 (#45) üzenetére


szkukalek
csendes tag

Szia!

Kollégámnak is ez a telója van, és eredetileg is gyári fólia volt rajta.

(#47) lacz_hu


lacz_hu
csendes tag

Hahó sorstársak! OREO frissítés után nem tudom kikapcsolni a hívás csatlakoztatás közbeni rezgetést, tapasztaltatok ilyet? Beállítási lehetőséget nem találtam a rendszerben. Az alkalmazás értesítéseknél ki van lőve a rezgés a telefon appnál... :F

[ Szerkesztve ]

(#48) bepe79 válasza szkukalek (#46) üzenetére


bepe79
addikt

Én is pont ezt nézegttem, hogy elvileg ha lehúzod azt a fóliát, amin az S41 felirat meg a gombok megjelölése van, akkor is van rajta egy gyári fólia igaz, ami a gorilla glass 5-öt védi? Mert néztem most S41 JerryRigEverything videót, és ez is ezt igazolja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#49) bepe79


bepe79
addikt

Tulajok, egy kérdés! Lehet a CAT S41-et nem a gyári/saját, hanem más (3rd party) töltővel (vagy szimplán csak USB kábellel gépről) tölteni? Mert az árukeresőn vagy hol láttam egy ilyen értékelést, hogy nem lehet, de nem tudom elképzelni, hogy ilyen szintű korlátozás lenne ennél a telefonnál, az nagyon tökönlőné a felhasználót.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#50) bepe79


bepe79
addikt

Hát, mégsem vártam meg az Xcover 5 megjelenését, ahogy a másik topikban javasolták itt az MA-n (remélem, nem bánom meg), és a CAT S41 mellett döntöttem, számos külföldi és magyar fórum és teszt elolvasása után. A soroksári edigitalban vettem meg ma, a vételnél még az eladó is azt mondta, hogy ez még neki is bejön, neki is kéne: ) Gondolom, nem sokan vesznek idehaza Caterpillart. Még nem üzemeltem be, mert nem volt rá időm, de külsőre eszméletlenül bejön. Egyáltalán nem nagyobb, mint az A5 2017-esem tokkal, max 2-3 millivel vastagabb, ami nekem nem gond. Az anyaghasználat eszméletlen kellemes, nagyon jó érzés kézbe venni és tapintani azt a hatszögletű "méhkasszerű" (?) mintázatot. Engem elsőre kézbe véve nem (csak) műanyagra emlékeztet a fogása, hanem valami kellemesebb tapintású anyag, mondjuk ebben az árkategóriában ez el is várható. Holnap beröffentem a gépezetet, és remélem, hogy a belsőben sem csalódom majd, beszámolok majd.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.