Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Hát akkor nézzük... :DDD

1. Nem vagyok egyik oldal megszállottja sem, mindig azt választom amelyik adott árkategóriában többet nyújt. Túlnyomó részt Intel processzoraim voltak, AMD-ből viszonylag kevés, ennek megvoltak az ésszerű okai.
Mostanság újítottam be egy Ryzen 5 2600-at, i5 9400F lett volna pár ezressel drágábban, de néhány játékban az a plusz pár FPS nekem abszolút nem érte volna meg, ráadásul a Ryzen esetében biztosan tudom, hogy az új generációhoz sem kell majd alaplapot cserélnem, adott a lehetőség, hogy később újítsak pl. egy Ryzen 5 3600-ra.

2. Ugyan azt tudnám elmondani mint a processzorok esetében, azt veszem amelyik adott árkategóriában többet nyújt. Fogyasztás különösképp nem érdekel, így részemről ez sem szólhat az AMD ellen.
Jelenleg még egy R9 290-t használok, teljes elégedettséggel, bár már hamarosan lecserélésre kerül. Azt kell mondjam, hogy az AMD a GCN architektúrával igencsak időtállót alkotott, elég csak megnézni jelenleg hogyan viszonyul egymáshoz a GTX 780 és R9 290 teljesítménye.

3. Nagyban függ attól, hogy mégis mennyire erős/gyenge CPU/GPU-ról van szó. Játékos szempontból a gyengébb CPU/erősebb GPU párost nevezném élhetőbbnek, legtöbb singleplayer játéknak azért nincs hatalmas CPU igénye. Multiplayerekben viszont olykor kifizetődőbb lehet inkább a processzorra gyúrni, például egy Battlefield V esetében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.