Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lusta vagyok rákeresni. Konzolokra is jön?

Egyébként nem értelek, miért baj, hogy van egy csomó battle royale játék?
Platformerből is van egy csomó, fpsből is, autóversenyből, open world cuccokból, stb...

(#2) Carlytoo válasza icemad (#1) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Az ígéretek szerint igen.

Itt nem az a gond, hogy van. A probléma az, hogy többnyire minőségében nagyon gyatrák. Csak az a lényeg, hogy battle royal legyen. Semmi igényesség, semmi fantázia. Az összes egy kaptafára készül.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#3) icemad válasza Carlytoo (#2) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én eddig hármat próbáltam ki. Apex, Fortnite és Pubg. Ezek annyira nem hasonlítanak egymásra. Oké, mindegyikben az a cél, hogy mi maradjunk életben, de más hasonlóság nincs. Vagy csak nekem nem tűnt fel. Engem mindenesetre ez a három szórakoztat, persze más játékokkal is játszok. (muszály, mert ezekben béna vagyok. :) )

(#4) Carlytoo válasza icemad (#3) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Egy kaptafa. Nagyon sok hasonlóság van a 3 cím között. Végtére csak a környezet és a lootolható tárgyak térnek el. Ugyanaz a rendszer (1-2 +-al megspékelve).

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#5) icemad válasza Carlytoo (#4) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Te milyen újdonsággal dobnál fel egy ilyen játékot? Szerintem ez a maximum, amit kilehet hozni ebből a stílusból.

(#6) Carlytoo válasza icemad (#5) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Én személy szerint szívesen látnék benne A.I. által mozgatott NPC-ket. Ott egy jó példa: Escape from Tarkov c. játékban a scavenger "kaszt". A BF5-höz hasonló harci járművek és rombolható környezet. Az időjárás, illetve különböző káros természeti hatások, amik természetesen nagyon is befolyásolják a játékosok által megválasztott taktikát. Tudom, hogy szerencsefaktor megnőne, de ilyen erővel engem az is zavarhatna, hogy ha nem találok kellő időben fegyvert, akkor végem. Sokkal átgondoltabb matchmaking. Apex-nél találkoztam olyannal, amikor belekezdtem, hogy én a kis kezdő találkozik egy 3000+ kill-es játékossal. Valószínűleg semmi esélyem nincs ellene. Sokkal tapasztaltabb. Hozzá teszem, hogy van battle royal tapasztalatom, mert a BF5 Fire Storm + PUBG azért pörög nálam is, de ezekben a címekben is találkozok néha annyira unbalanced matchmaking-el, ami számomra élvezhetetlenné teszi. Ezek a külső körülmények viszont tagadhatatlanul érdekessé és sokkal kiszámíthatatlanabbá tennék ezeket a játékokat. Természetesen tiszteletben tartom az e-sport faktort is és ezek az opciók mind-mind kiszedhetőek lennének.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.