Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) donmackó


donmackó
őstag

Evvel sajnos te nem tudsz mit kezdeni. Az ilyesmi fejben dől el. Vannak jobb és rosszabb időszakok az ember életében, a rosszon vagy átesik vagy elesik. Ő a könnyebb utat választotta. Nekem ilyen eszembe sem jutna. Azért ehhez túl fiatal volt. RIP

Release the cable hounds!

(#2) Carlytoo válasza donmackó (#1) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem hibáztatom magam. Szerintem nincs olyan rossz időszak, ami ezt a megoldást kell, hogy szülje. A jelenlegi páromnak is volt egy nagyon nehéz időszaka, de pont a képbe kerültem és nem lett tragédia a vége. Nekem is volt, de belém nevelték, hogy akkor érek valamit, ha ezeket legyőzöm. Máskülönben teljesen egyetértek.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#3) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem a könnyebb út.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) buherton


buherton
őstag

Ügyesen próbálod felmenteni magad.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) UnA válasza buherton (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez azért nehéz, mert egyszerre vagy felelős az egész világért és önmagadért is, és egészséges egyensúlyt nagyon nehéz találni.

(#6) Carlytoo válasza buherton (#4) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Miért kellene felmentenem magam? 7 évvel a szakításunk után lett öngyilkos. Évek óta nem beszéltünk.

Abban van felelősségem, hogy összetörtem a szívét. Nekem is törték össze. Aztán mégis itt vagyok.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#7) buherton válasza Carlytoo (#6) üzenetére


buherton
őstag

Hogy miért kellene felmenteni magadat, azt ne tőlem, hanem magadtól kérdezd, hiszen te írtad a bejegyzést. És részben folytatod itt is.

Úgy érzem, hogy te felelősnek érzed magad az öngyillkossága miatt és akarva-akaratlanul is keresed a kibúvókat, amivel feloldozhatnád magad. Ezért írtad ezt a bejegyzést is. Ezt ne csináld, mert ezzel feldolgozatlan marad.

Ismerd el magad előtt, hogy bánt téged az, hogy ő öngyilkos lett és te nem tettél semmit, hogy megakadályozd. Ismerd el azt, hogy a könnyebb utat választottad és a homokba dugtad a fejed. Ismerd el azt, hogy ezt elba..tad.

MOD: és ténylegesen folytatod a felmentésedet. :(

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) Carlytoo válasza buherton (#7) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Felém nem volt cry for help. Általam észrevehetően sem. Az önvád nem segít. Szerepem volt benne? Valamennyi valószínűleg igen. Beszéltem hozzátartozójával. Elvileg közöm sincs hozzá. Ezt már sosem tudjuk meg.

Hogy bánt a dolog? Persze, hogy bánt. Hogy elbasztam volna bármit is? Nincs ember, aki ezt meg tudná ítélni, csakis Isten. Ez majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#9) Carlytoo válasza Carlytoo (#8) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Mindegy is. Elkanyarodtunk egy olyan útra, amiből semmi jó nem fog kisülni. Nekem ezzel együtt kell majd élnem és együtt is fogok. Az élet nem áll ettől meg.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#10) #90088192 válasza buherton (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod ennél szörnyűbb dolog nincs mert az emberben, ott van a mi lett volna ha.
Az egyetlen dolog amire nincs helyes válasz.
Az a kérdés jól döntöttem-e amikor az eszemre hallgattam?
Igaz az én esetemben mindenki él de tudom mi a hosszú távú következményei arra a személyre nézve.
Meg e tudtam volna változtatni az életét és együtt boldogok lettünk volna? Az eszem azt mondta nem.
Sosem próbáltam meg :(
Ez az ami zavar.

(#11) Narxis válasza bitpork (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Neki a könnyebb út volt.

Thanos was right.

(#12) Domonkos válasza bitpork (#3) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pedig pont hogy ez majdnem mindig a legkonnyebb ut. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#13) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

UPDATE: Kaptunk hírt a szobatársától, aki egyben a legjobb barátnője volt. Hosszú ideje súlyos depresszióval küzdött. Kellett volna gyógyszert szednie, illetve kezelésekre járnia. Egyiket sem tette. A közvetlen családi köre rendszeresen pesztrálta mindennel. Végül ez vezetett az öngyilkosságba. Természetesen rákérdeztem, hogy-hogy érzi én mennyire játszottam közre a dologban, hiszen ő az-az ember, akinek a legtöbbet elmondott és állítása szerint szóba sem kerültem. Egy kis megnyugvás, de a gyász ugyanúgy megmarad.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#14) buherton válasza UnA (#5) üzenetére


buherton
őstag

És (#10) Agyturbina.

Nem arra reagáltam, hogy mit tett régen vagy mit nem tett régen, hanem arra, hogy volt köze hozzá és most ahol csak lehet azt mutatja, hogy ő neki semmi köze nem volt az öngyilkossághoz. A másik oldaról viszont biztos vagyok benne, hogy bántja, hiszen egy logoutos bejegyzést is írt. Sőt Ez a kettő ellentmondásos. Sőt még nyomon is követi a történéseket.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) buherton válasza Carlytoo (#8) üzenetére


buherton
őstag

Folytatod a mosdatást. Te semmiről nem tehetsz, hiszen nem is keresett, meg egyébként is. :(

Ez nem vádaskodás, ez arról szól, hogy te tisztába kerülj magaddal és ezzel a helyzettel.

Senki nem akar elítélni, de ez egyébként sem másról szól, hanem rólad.

Folyamatosan terelsz és mellé beszélsz. Mikor leszel már végre őszinte legfőképpen magadhoz?

Nem kell ide a fórumra írnod sem, de ismerd be magadnak, hogy hibásnak érzed magad és ezt elba..tad. Sírd ki magad a feleséged vállán és végre ne bujkálj.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) Fred23


Fred23
nagyúr

"A közöny, a szeretethiány megöli az embert."

Legnagyobbrészt ezért nem a környezet a hibás szerintem, hanem az, aki nem tud/akar többet kiharcolni magának, mint a közöny, szeretetlenség. Általában a szeretet valamibe kerül, tenni kell érte.

Akinek akár évekig megfelel annyira a közöny, szeretetlenség, hogy komolyabban nem tesz ellene semmit, az szerintem vessen magára, és nem a környezet a hibás.

(#17) Carlytoo válasza buherton (#15) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Bárki, akinek valaha köze volt egy emberhez és hasonló tragédia történt-feltéve,ha az illető nem pszichopata- elgondolkodik az esetleges felelősségén. Én is ezt tettem. Bujkálni? Ez bujkálás? Utána jártam, mert érdekel. Utána jártam, mert kíváncsi voltam, hogy volt-e bármiféle közöm hozzá. Ez nem rólam szól. Nekem kell elszámolnom a lelkiismeretemmel magamnak és nem neked. Felvetettem egy lehetőséget, hogy hátha, vagy hogy mi lett volna, ha? Sikerült számomra megnyugtató válasz találni. Mond, te mentettél már meg embert az öngyilkosságtól? Én 3-at is. Ebből az egyik barátom és két barátnőm. Megtettem és újra megtenném ,de racionálisan nézve nekem itt nem volt mit tennem.

Fred23: Ezzel nem nagyon tudok vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#18) nevemfel


nevemfel
senior tag

A közöny, a szeretethiány megöli az embert.

Nem feltétlenül. Ha volt családja, voltak barátai, akkor nem feltétlenül a közöny ölte meg. Sajnos vannak, akik extrém módon hajlamosak a depresszióra, az élet problémáit sokkal nyomasztóbbnak élik meg, mint mások. Velük nagyon nehéz, mert sokuk nem szedhet, vagy nem is hajlandó szedni antidepresszánst élete végéig, és gyakori, hogy pszichoterápiával sem nagyon lehet rajtuk segíteni.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#19) nevemfel válasza buherton (#15) üzenetére


nevemfel
senior tag

Mikor leszel már végre őszinte legfőképpen magadhoz?

Micsoda ócska közhely.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#20) Goose-T válasza buherton (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Felnőtt, önálló emberekről beszélünk, nem gyerekekről. Főleg hét év távlatából miért lenne bármiért is felelős? Ha szerinted igen, akkor a te felfogásoddal is komoly problémák lehetnek. Hol a felelősség határa? Ha egy volt barátnő megfenyeget, hogy öngyilkos lesz, ha nem megyek vissza hozzá, ki lesz a felelős, ha tényleg megteszi?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21) KISDUCK válasza Carlytoo (#13) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ő, ezt nem értem: "A közvetlen családi köre rendszeresen pesztrálta mindennel. Végül ez vezetett az öngyilkosságba." Túl sokat foglalkoztak vele vagy a pesztrál szó alatt mást értünk? :F

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

" Boldog párkapcsolatban élek. Tegyek kockára egy másik életet, hátha az övét megmenthetem? Nem. A racionalitás nem ezt diktálja. A szívem? Minden erejével."

Ez micsoda? Akkor most kit szeretsz? Az igazi szerelemhez némi önzőség is tartozik, ezért olyan fájdalmas a szakítás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) Carlytoo válasza janeszgol (#22) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Szerettem, de párkapcsolati szinten semmiképpen sem jöhetett volna szóba. A jelenlegi páromat is szeretem, viszont ő párkapcsolat terén nagyon rendben van. Most részleteket hagy ne írjak, de kettejük személye ilyen téren nem összehasonlítható.

KISDUCK: Basztatták mindenért.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#24) janeszgol válasza Carlytoo (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Az lehet, hogy csak erős impulzusváltáson estél át (ez érezhető az írásaidon), és csak hirtelen felindulásból fogalmaztál így. Mindenesetre szerencsétlen megfogalmazás volt. Tekintve, hogy jó kapcsolatban vagy, csak ezért szúrt szemet ez.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Carlytoo válasza janeszgol (#24) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Valószínűleg.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#26) nevemfel válasza Carlytoo (#23) üzenetére


nevemfel
senior tag

Valakit pesztrálni és baszogatni nem ugyanaz. Pesztrál annyit jelent, hogy babusgatni, tutujgatni. Az is lehet terhes, de azért az mégis más, mintha valakit cseszegetnek.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#27) bitpork válasza Narxis (#11) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

& (#12) Domonkos: melyikőtöket mentették már meg akaratán kívül? Csak kérdem h tudjam legalább azonos tapasztalatokkal vágunk egy vitának...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28) Narxis válasza bitpork (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

Megmentettek? Akkor most mi van? Szerencséd volt de azért mert te nem tudod elképzelni, hogy létezik olyan élethelyezet amiben az öngyilkosság tűnik a könnyebb útnak azért még bizony léteznek. Ahány ember annyi szituáció. Mindenkinek mások a lehetőségei.

Thanos was right.

(#29) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Itthon a mentális betegségek felismerése kezelése még mindig gyerekcipőben jár sajnos. Sokan azért sem fordulnak szakemberhez mert szégyellik. Az más kérdés, hogy nem is igazán működik a mentális betegek kezelése.

(#30) bitpork válasza Narxis (#28) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg egyszer, hatha megerted. Meghozni egy ilyen dontest es vegigcsinalni sokkal nehezebb mint erdektelenseg alapjan kivolrol kritizalni es szakerteni. Majd ha egyszer legyozted magadban az elni akaras osztonet ujra beszeljunk :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#31) donmackó válasza Carlytoo (#2) üzenetére


donmackó
őstag

Pedig szerintem pont hogy az önekézés olvasható ki az írásod ól. Egyszerűen a "hibás vagyok vagy nem" szituáció. Ez könnyen elboríthatja a Te agyad is. Felejtsd el, és csak a szépre emlékezz Róla. :R

Release the cable hounds!

(#32) Narxis válasza bitpork (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az élni akarás ösztönét le lehet győzni, több neve is van, depresszió, reménytelenség, kilátástalanság. Ja legyek öngyilkos, hogy veled beszélhessek? Kösz de kihagyom, ki fogom bírni az értékes válaszaid nélkül. :)

Thanos was right.

(#33) janeszgol válasza <stdio.h> (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért nem, mert mindenkit betegnek hívnak. Te is. Miért lenne beteg? Tudod ki a mentális beteg? A dilis, az elmebeteg, az agysérült stb.
Utálom, hogy mindenkit betegnek hívnak. (Ráadásul nálunk semmiféle extra jog nem jár hozzá.) Bemegyek egy váróba: János beteg, jöjjön! 'nyátokat! Fogászaton dettó. Következő beteg. Kezicsókolom nem vagyok beteg, csak fogászatra jöttem.
Förtelem!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) KISDUCK válasza janeszgol (#33) üzenetére


KISDUCK
addikt

Pedig a depresszió is betegség és ha nem mentális akkor milyen?

(#35) janeszgol válasza KISDUCK (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

A másik probléma. Mindenre rámondják a depressziót. Azt pszichiáter dönti el.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) bitpork válasza Narxis (#32) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nelkulem vagy sem , de hidd el sokat dobna a mondandod erteken ha legalabb tudnad mit biralsz tapasztalat es neha gondolkodas nelkul :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37) Carlytoo válasza donmackó (#31) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Van benne igazság. Más módszerhez folyamodok. Legyőzni nem jelent problémát. Voltak már elég nehéz időszakok az életemben, mint sok emberében. Megoldottam mind.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#38) kenwood válasza nevemfel (#19) üzenetére


kenwood
veterán

Nem nagyon van ennel lejjebb, bravo magazin, nok lapja levelezo rovat szint.

Nyilvan o is tudja, hogy tehetetlen volt, de minel tobb embertol hallja, annal konnyebb lesz tullepni rajta.

En egyebkent kicsit mashogy latom a dolgokat,mint az emberek tobbsege.
Bar magam sose tennek ilyet, (talan benulas,vagy vakulas eseten),de rengeteg olyan embert ismerek, aki ha megtenne,azt mondanam, nem hozott rossz dontest. .
Nem azert,mert rossz ember,hanem azert, mert minimalis esely van ra,hogy a nyomorusagos elete jelentos mertekben javuljon ,akar tobb evtizedes tavlatban is.
Aki semmiben nem jo igazan,max. betanitott munkakra alkalmas, az emberek unalmasnak tartjak,nem elvezik a tarsasagat, lenyegeben kiszorul a tarsadalombol stb ...

Azt amugy en is butasagnak tartom,amikor valaki egyetlen trauma,vagy egy rossz idoszak miatt dont igy.

Tudom, van egy iratlan szabaly, hogy ezeket a gondolatokat tilos kimondani,leirni, de keptelen vagyok hazudni ebben.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39) Carlytoo válasza bitpork (#36) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ha valóban ilyen döntés született meg benned és végig is csináltad, akkor jelenleg mi tart vissza? (Semmilyen rossz szájízű megjegyzést ne sejts ez mögött. Csak tényleg érdekel.)

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#40) janeszgol válasza kenwood (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

"Nem azert,mert rossz ember,hanem azert, mert minimalis esely van ra,hogy a nyomorusagos elete jelentos mertekben javuljon ,akar tobb evtizedes tavlatban is.
Aki semmiben nem jo igazan,max. betanitott munkakra alkalmas, az emberek unalmasnak tartjak,nem elvezik a tarsasagat, lenyegeben kiszorul a tarsadalombol stb …"

Náci gondolatok. Ráadásul tévedsz. Családos emberek is dolgoznak ott, illetve fiatalok, teljesen egészséges emberek. A munkájából te nem tudod megállapítani, mennyire értelmes ember, mennyire szórakoztató. Túl nagyképű vagy, gyere le a hülyét kapok az aprótól topicról, mert Chasernek sem tett jót.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) kenwood válasza janeszgol (#40) üzenetére


kenwood
veterán

Micsoda???
Normalis vagy??
Nem azt mondtam, hogy ilyen emberekre nincs szukseg, hanem azt, hogy sokkal konnyebb megerteni oket,mint azt aki egy elveszitett haz,vagy kapcsolat utan dont igy, "hirtelen felindulasbol".
Szerintem annyira egyertelmuen fogalmaztam, hogy gyanitom,nem is felreertettel,hanem direkt forgattad ki.
Bar nem tudom,mi volt a celod vele.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#42) janeszgol válasza kenwood (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Na most kicsit megijedtem, hogy félreértettelek. Tehát te azt mondod, hogy a három műszakban dolgozóknál megértenéd az öngyilkossági tettet, mert eléggé leszívja az ember életét? (Ami amúgy igaz, az nem embereknek való.)
Ezt nem tudom megítélni. A mentősök, tanárok egy része is totál kiég például.

Szerk.: de mire írtad, hogy nem hozott rossz döntést? Engem ez zavar. Sajnálom azt is, aki a munkája miatt lesz öngyilkos. Amíg élsz, addig tudsz változtatni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) nevemfel válasza kenwood (#41) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem azt mondtam, hogy ilyen emberekre nincs szukseg, hanem azt, hogy sokkal konnyebb megerteni oket,mint azt aki egy elveszitett haz,vagy kapcsolat utan dont igy, "hirtelen felindulasbol".

Mindkettő lehet nagyon nehéz. Sőt, a hirtelen jött siker, és népszerűség is okozott már nem egy öngyilkosságot. Pedig ebbe nehéz belegondolni az átlagember fejével.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#44) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szerintem ne marcangold magad emiatt túl sokáig. Igen ilyenkor az ember önkéntelenül is felteszi a kérdést “mi lett volna ha”, nem tudni. Az öngyilkossághoz vezető út elég hosszú szokott lenni, és meglehetősen összetett problémák, mentális zavarodottság. Nálunk is volt ilyen eset, nem egy szép téma sajnos.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Mekkora gyökerek vannak itt,okoskodnak,vádaskodnak,peddig elég lett volna annyit mondani, hogy részvétem...😟

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#46) UnA válasza Pécsi gyerek (#45) üzenetére


UnA
Korrektor

Kérdés az, hogy mennyire őszinte a részvét - és talán megérteni fontosabb és többet segít, mint amikor csak az udvariassági köröket futjuk a témában.

(#47) Pécsi gyerek válasza UnA (#46) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Gyerekkori barátom 5 éve öngyilkos lett.Azóta is érthetetlen a dolog :( Erre nincs nemlétezik válasz.El kell fogadni a tényeket, továbblépni,és emlékezni kell.Ez a max sajnos,ilyen helyzetben. :R És neeeemmm,soha senki ne okolja magát azért mert valakije öngyilkos lett.Az egy egyéni döntés,választása az embernek.Még ha a legnehezebb is ..

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#48) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Új fejlemény gyanánt meg lettem vádolva pm-ben, hogy kitaláltam az egészet. :)

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#49) Pécsi gyerek válasza buherton (#4) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Mi a tökömért próbálná magát felmenteni :W Hozott egy döntést egy másik ember,semmi köze hozzá neki. :((( :W

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#50) Pécsi gyerek válasza Carlytoo (#48) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Jó hogy megírtad ezt a posztot, legalább látszik mért érettünk meg a pusztulásra... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.