Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janeszgol válasza ncc1701 (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt a koronavírusos topic pontosan olyan színvonalon áll, mint a politika: rettenetesen alacsonyan. Már-már a primitívség határát súrolja, nem tudok mást mondani. Mint a FB. Nem fogalmazhatsz meg véleményt, mert letorkolnak.
Oda ne írd be ezt. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#52) dugo_


dugo_
veterán

Ez mindenhova beillik, ahol megjelennek a "máshogy okos" emberek.

(#53) D1Rect válasza dugo_ (#52) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, a szakértők is megmondták, hogy a galaxy note egy zsákutca és senki nem akar tepsivel a zsebében rohangálni. ;]

(#54) mickemoto


mickemoto
őstag

A maszk csak arra jó hogy messziről felismerni a hülyéket, akik az utcán is viselik, vagy az autóban egyedül.

(#55) Urby66


Urby66
aktív tag

Egyértelműen!
Hisz ezzel kezdtem a #24-es hozzászólásom! Bárki láthassa! :)

[ Szerkesztve ]

(#56) Fr0z3n válasza janeszgol (#51) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Pedig tök jókat lehet röhögni egyik másik ember elvakult fanatizmusán. :DDD Jó topik.

Az egyszer használatos maszkom fél év használat után is jól van, még egy darabig nem kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#57) ncc1701 válasza janeszgol (#51) üzenetére


ncc1701
veterán

Voltam ott, de nem bítam tovább. Gyilkos, vírustagadó, oltásellenes, stb vagyok. Pedig csak nem hiszek el mindent kész tényként, amit mondanak.

(#58) ncc1701 válasza D1Rect (#48) üzenetére


ncc1701
veterán

Mennyit?

(#59) UnA válasza ncc1701 (#57) üzenetére


UnA
Korrektor

És laposföldhívő is vagy, mind tudjuk :)

(#60) janeszgol válasza UnA (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ez az. Ha valaki nem teljesen ért egyet, akkor laposföldes, ufóhívő stb. A politika topikban mertem mondani a sok kormány fika mellett egy-két erényt a Fidesz részéről, rögtön fityeszes lettem. Amikor sosem szavaztam rájuk.
Tisztára mint a fácsén. Egy hír alatt egyszerre voltam fideszes, komcsi, balos. Koronavírusos hírek alatt meg vírustagadó (sosem voltam), máskor meg kapom a lájkokat. Akár ugyanazon hír alatt.

Téboly.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) ncc1701 válasza UnA (#59) üzenetére


ncc1701
veterán

Ott vannak még a gyíkemberek, róluk se feledkezzünk meg. :)

(#62) buherton válasza Fr0z3n (#56) üzenetére


buherton
őstag

Én már a másodikat használom mióta kitört ez a nyavalya. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#63) nevemfel válasza Fr0z3n (#56) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az egyszer használatos maszkom fél év használat után is jól van, még egy darabig nem kell cserélni.

Úgy gondolom, hogy az "egyszer használatos" az a sebészekre vonatkozik, de persze tévedhetek.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#64) mr_ricsi válasza Avicularia (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Akkor egész Svédország alacsonyabb intelligenciájú mint Magyarország"
Ha 100 magyart megkérdezel, 98 egyet ért ezzel. És a 98 saját magát kiemelkedően intelligensnek vallaná.

Valójában nem tartalak butának azért, mert nem hiszel a maszk értelmében. Neked ott azzal mossa az agyad a média, hogy az igazi viking nem bújik maszk mögé, hanem megküzd a vírussal, én meg abban hiszek, hogy a déli határon OV egyedül tartóztatja fel a migráns tömegeket, akik azért akarnak bejönni az országba, hogy vasárnap fényes nappal megerőszakolják a misére tartó vénasszonyokat.

"Ja és a halálozást mérd mondjuk Belgiumhoz vagy Spanyolországhoz. Mindkettő maszkhordós és szigorú korlátozások voltak, mégis több halottjuk van a lakosság számához képest mint nekünk."
Szlovákia 71 halott, és szigorúan vették a maszkhordást. Még a politikusaik is csak maszkban szerepelhettek a TV-ben, hogy példát mutassanak. Valamint megkérték az időseket, hogy maradjanak otthon, miközben az aktív korúak mentek dolgozni. Vagy Dél Korea, ami szintén szigorú maszkos ország, 441 halott. Ott viszont extrém sokat teszteltek is, és karanténba tették a tünetmentes fertőzötteket.

Svédország pedig nem áll jól a nyájimmunitás elérésében, mert mostanra csak a lakosság kb. 10%-a találkozott a vírussal, és mivel 3-6 hónap után eltűnik a védettség, már vannak olyanok, akik újra elkaphatják, és néhány napig fertőzhetnek.

Belgiumban és Spanyolban pedig a migránsok miatt volt... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#65) D1Rect válasza ncc1701 (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

6-10000NE
De én elég aktív életet élek.

(#67) philoxenia válasza ncc1701 (#47) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes mód nem kommunikálják, h tessenek lefogyni (bárki le tud fogyni, nincs olyan hormonzavar, ami a fizikával dacolna)
Érdekes elképzelés, ily módon vizsgálva egy kérdést, pl. a közlekedési balesetben elhunytak igen kis százaléka hal meg úgy, hogy nem közlekedik gyalog sem. (házba becsapódó autó esetleg), mégsem propagálják, hogy ne menj ki az útra... ;)
Ha már a relativizálásnál tartunk, bárki tud maszkot viselni, hogy kevésbé fertőzzön meg a "sz*rjaival... Az utóbbi tíz évben kétszer voltam lázas beteg, mindkétszer kis méretű zárt térben (lift, gépkocsi) utaztam együtt köhögő, tüsszögő egyénnel. A liftben kb. fél percig, a gépkocsiban talán 10 percig. Mindkét esetben munkatárs, nem családtag.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Próbáljuk mellőzni a napi és pártpolitikát!

...és lehetőleg kerülni az érvelési hibákat....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#69) philoxenia válasza kemotox (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Vera az Angi a Csege az vara.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70) philoxenia válasza Avicularia (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Téves elképzelés. A fertőzöttek száma csak akkor meghatározható, ha telibe' tesztelik az egész lakosságot mondjuk így. Az, hogy az összes halálozás hány százalékát okozza a vírus, az még tesztekkel sem bizonyítható. Az előző példámat hoznám fel itt is. Ha a forgalom mérete indokolja és gyalogátkelőhelyeket jelöltek ki, sokkal kisebb eséllyel üt el azokon egy autó, mintha random átszaladgálsz az úton.
Otthon is hordjátok a maszkot szigorúan, és mégis több beteg van.
Honnan az info? Egész nyáron jószerivel csak a lakosságra vetített összes idő talán egy ezrelékében volt kötelező és még azt se nagyon tartották be az emberek. Most tartunk ott, mint szezonban a japán metrón mondjuk tíz évvel ezelőtt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71) májkimiki


májkimiki
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#72) májkimiki válasza Avicularia (#28) üzenetére


májkimiki
őstag

Rosszul tudod! Más országokban is így jártak el. Itt is ledolgoztatják a "kurzarbeit" alatt nem ledolgozott, de kifizetett munkaidőt. A határ sem pont úgy van ahogy azt gondolod.

(#73) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Mindenkinek elfogadom a véleményét. Jogod van azt hinni, hogy nincs valós vírus a mondottak mögött. Itt le is írhatod. Ezért megkérek mindenkit, hogy ne bántsák érte. Amennyiben ebbe a kategóriába tartozol, akkor csupán arra kérlek, hogy a mások félelemérzete miatt hordj maszkot.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#74) janeszgol válasza Carlytoo (#73) üzenetére


janeszgol
félisten

Ilyet szerencsere senki nem irt, nem mondott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#75) Carlytoo válasza janeszgol (#74) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Rendben van. Csak azért írtam, mert ha valakinek meggyőzhetetlenül ez az álláspontja ám legyen. Ellenben legyen tekintettel másra.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#77) buherton válasza Carlytoo (#73) üzenetére


buherton
őstag

Ha valaki fél a vírustól, akkor ne menjen olyan közegbe, ahol potenciálisan sokan lehetnek.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#78) dugo_ válasza buherton (#77) üzenetére


dugo_
veterán

Vagy csak ne találkozzon fertőzöttel, Kásler után szabadon...

(#79) philoxenia válasza dugo_ (#78) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azaz, ha biztosra akar menni, senkivel...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80) CaNNa3IS válasza philoxenia (#79) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Popcorn bontva

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#81) philoxenia válasza CaNNa3IS (#80) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem azt kell enni vírus ellen, hanem vitaminokat, ha jól olvastam itt a topikban.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82) D1Rect válasza philoxenia (#81) üzenetére


D1Rect
félisten

Az se árt, ha az ember mozog mellé és odafigyel az alvására.
Na meg persze a kedvencem: igyon elég vizet.

(#83) Coyot válasza D1Rect (#82) üzenetére


Coyot
őstag

És utána bele lehet feküdni egy kád vírusba is ugye? De gondolom csak lenkei vitaminja jó, másé nem.

;]

Má' nem

(#84) D1Rect válasza Coyot (#83) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem én soha életemben nem vettem Lenkei vitamint, de vszínűleg az is jó.

De értékelem a személyeskedési kísérletet.

[ Szerkesztve ]

(#85) CaNNa3IS válasza philoxenia (#81) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Azt hittem a maszkot kell nyalni belülről :DDD
Tiszta fejetlenség van itt.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#86) philoxenia válasza CaNNa3IS (#85) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87) Coyot válasza D1Rect (#84) üzenetére


Coyot
őstag

Miért akar manapság mindenki mindent is magára venni? Szerintem jó pojén volt.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#88) Hieronymus válasza janeszgol (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Illetve még annyit, hogy utcán alig terjed (igazából még bizonyíték sincs rá, a levegő tele van részecskékkel, melyek akadályozzák a vírus röppályáját).

A nagyon apró méretű cseppekben utazó vírusok valóban "cikáznak összevissza" A részecskékre jellemző mozgást végeznek a levegőben. Ezért tudnak sokáig megmaradni a levegőben.
Ezeket teljesen hatékonyan szűrik a jobb maszkokban lévő vattaszerű anyagok.
A nagyon nagy méretűeket a szövet megfogja. A közepes méretűek jelentik a problémát. Nagyon nehéz őket kiszűrni.
Ezért van a környezetre egészen jó védőhatása a maszkoknak. Nagyon sok a szűrhető méretű csepp a kifújt levegőben.
Önmagában az egyszerű maszk nem sokat véd, DE.
Nem mindegy, hogy fertőzéskor mennyi vírus kerül be a testbe. (leginkább a tüdőbe.) Ha nagyon kevés, sokkal több ideje van az immunrendszernek megtalálni a megoldást. Lassabban alakul ki a betegség. Vagy ki sem alakul, mert sikerül legyőznie az immunrendszernek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#89) dugo_ válasza Hieronymus (#88) üzenetére


dugo_
veterán

Hiába magyarázod, megérteni nem fogod tudni helyettük...

(#90) Hieronymus válasza dugo_ (#89) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez úgy működik, mint a reklám. Nem kell megérteni, elegendő megtanulni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#91) janeszgol


janeszgol
félisten

Már bocs, de mit kell megmagyarázni? Ezeket eddig is tudtam.
Csak beszélgettünk eddig. Aztán jöttek azok, akikkel nem érdemes beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#92) #89309696 válasza Coyot (#87) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem. Mert polyén volt. Tudhatnád.

(#93) ncc1701 válasza dugo_ (#89) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor miért mondja sok orvos, h ne hord, mert nincs bizonyítva, h használ? Most akkor kinek higyjen az ember? Van, aki Istenben is hisz ám, elég sokan.

(#94) D1Rect válasza ncc1701 (#93) üzenetére


D1Rect
félisten

"Most akkor kinek higyjen az ember?"
Hol élsz te? Természetesen a legfőbb vezérnek.

(#95) Coyot válasza ncc1701 (#93) üzenetére


Coyot
őstag

Én úgy láttam hogy szerte a világban egyetlen dologban van egyezség, és az az, hogy hord a maszkot. Nem tudják milyen tünetei vannak, nem tudják tesztelni még rendesen, nem tudják a szövődményeket. De az hogy a maszk segít, na abban nagy konszenzus van.

Más kérdés az hogy ebből is sikerült politikát csinálni, mivel nem volt maszk sehol, nem merték kimondani - ha jól tudom a WHO is töketlenkedett csak az elején, hogy nem kell maszk, sőt a mi cecink is elsőre ezt mondta, most hogy van maszk kötelező is...

Má' nem

(#96) D1Rect válasza Coyot (#95) üzenetére


D1Rect
félisten

Én úgy látom, hogy egyáltalán nem világos az embereknek, hogy a maszkhordás a "védekezés" egy picike része.
Nem, nem véd meg.
Bizonyos esetekben csökkenti a fertőzés kockázatát.
Szóval ha a néni fizetés után nem tudja szétnyitni a zacskót, akkor legyen kedves ne megnyalni az ujját.
Mert ez esetben semmit nem ér, hogy egész nap maszkban volt.

(#97) Coyot válasza D1Rect (#96) üzenetére


Coyot
őstag

Amit írsz teljesen evidens. Viszont az is hogy a legtöbb helyen simán egymás arcába lihegünk és hiába vagyok ügyes és nem nyalom meg az ujjam, vagy masszírozom szét a könnycsatornám attól a hülyef*sz még 60cm-re tőlem beszél, esetleg kiabál mert valami nem tetszik - ezer ilyen élethelyzet van ugye. Ilyen esetekben viszont a maszk >90% ban véd.

Sőt ugye azt pedzegetik, hogy ha minimál számú vírust sikerül belélegezni, gyengébb tünetekkel fog lefolyni a betegség. Ez sem egy hátrány...

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#98) D1Rect válasza Coyot (#97) üzenetére


D1Rect
félisten

"Sőt ugye azt pedzegetik, hogy ha minimál számú vírust sikerül belélegezni, gyengébb tünetekkel fog lefolyni a betegség. Ez sem egy hátrány..."

Ezt mi alapján?

(#99) ncc1701 válasza Coyot (#95) üzenetére


ncc1701
veterán

Én azért ezzel úgy vagyok, hogy hiába mondanak valamit sokan, attól még nem feltétlen lesz igaz. Lásd azt a fickót, akit megégettek, mert kitalálta, h nem a föld körül forog minden.
Sokan mondják azt is, h a maszk hordás káros az egészségre. Ezt sem feltétlen hiszem el, csak jó lenne már valami bizonyítékot kapni. Meg mondják azt is, h a maszk annyira állítja meg a vírust, mint a drókterítés a szúnyogot. Oszt akkor legyen okos az ember.
Én meg torrentének hiszek: ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.

(#100) nevemfel válasza ncc1701 (#93) üzenetére


nevemfel
senior tag

A maszkhordás általános higiéniai dolog, a cseppfertőzéssel terjedő betegségek ellen. Nem tudom, hogy "mennyire" használ, de elég nehéz "kimérni" a dolgot minden egyes kórokozó esetére, százalékban. Attól is, függ, milyen anyagból készül a maszk.

Mindenesetre tény, hogy a vírus cseppfertőzéssel terjed, és a maszk nyilvánvalóan megfogja a kilélegzett levegőből a cseppek egy részét.

Forget your troubles, c'mon get happy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.