Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nevemfel válasza ncc1701 (#99) üzenetére


nevemfel
senior tag

Sokan mondják azt is, h a maszk hordás káros az egészségre.

Mégis hogyan? Szűri a be-, és kilélegzett levegőt. Úgy-ahogy, de valamennyire szűri.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#102) Coyot válasza D1Rect (#98) üzenetére


Coyot
őstag

Forrás: [link]

Ha jól tudom ők pont a kínai tanulmány ellen hozták ki ezt, ami azt vizsgálta, hogy mindegy a fertőző mennyiség.

ncc1701:
A maszk hasznának bizonyítására már számtalan videóban fújnak "kontrasztanyagot" ami a kilélegzett levegőt vizualizálja, na azokon utazik a nemkívánatos cuccos - és szerintem ez kb. elég is kéne legyen, ahhoz hogy ezt a minimális kényelmetlenséget elviseljük.

Nagyon rég volt már az égetés, ma inkább a mindenkinek joga van mindenhez is című fejezet pörög. Ebből a szemponbtól a diktatórikus államok akár hatékonyabbak is lehetnek, mivel ott kuss az ember neve. Lásd kína.

A másik kedvencem a nem kapok levegőt meg nem tudok benne élni, meg a széndioxid miatt meghalok című mese. Jöhet hozzám a földre 1-es kategóriás vegyszert fújni teljes öltözékben fpp3+ os félálarcban (nem kis pici maszkocskában) a napon 29 fokban 4-5 órát. Ha azt túl lehet élni - nem komfortos az tény - akkor legalább egy ilyen egyszerű dolog miatt ne sírjon a szánk, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#103) D1Rect válasza Coyot (#102) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezzel kapcsolatban én inkább maradok a "nem tudjuk" résznél és inkább bízom a "nem megyek oda" módszerben.

(#104) Coyot válasza D1Rect (#103) üzenetére


Coyot
őstag

Teljesen jó módszer, csak sajnos a tömegek nem engedhetik meg maguknak. Marad a legjobb esély, maszk, távolság, kézmosás, ima :)

Má' nem

(#105) Mercutio_ válasza ncc1701 (#99) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tehát tudományos tényekkel szemben hit(ed) alátámasztására felhozod példának azt, amikor a hit nevében megégették a tudomány képviselőjét?:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#106) UnA válasza Mercutio_ (#105) üzenetére


UnA
Korrektor

Giordano Bruno nem a tudomány képviselője volt abban a sztoriban, majd nézz utána.

(#107) nullpoint


nullpoint
senior tag

Én Carlytoo-val vagyok.
Igenis legyen maszk mindenkin. Sőt , továbbmegyek. Húzzunk maszkot a Földre, mert ha nem akkor kimászik a földről valami és betegek lesznek a zufók'. (Má' ha vannak.)

Így az egész univerzumot megvédhessük' még akármitől is!

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#108) dabadab válasza UnA (#106) üzenetére


dabadab
titán

De igen.
Szerintem kevered a Galilei-sztorival.

DRM is theft

(#109) ncc1701 válasza Coyot (#102) üzenetére


ncc1701
veterán

Erre gondolsz? :)
Az a baj, h a maszkoknak semmiféle követelménynek nem kell megfelelniük, talán csak annak, h kék legyen. A fentiből is látható, h egy rakat semmire nem jó, max arra, h apróbb cseppekké porítsa a nyálad. Mondják azt, h ffp2 kell minimum plö.

(#110) Mercutio_ válasza UnA (#106) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel nem volt egyértelmű kire is gondolt, én csak a "nem a föld körül forog minden" mint konkrétumra utaltam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#111) Kisgépkezelő válasza ncc1701 (#109) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ezt kipróbáltam. :C Nekem egész jól megfogta a legolcsóbb lepedőanyagból varrt maszkom a dezodort. Saccra olyan 70/30 arányban. Én rosszabbra számítottam. Mondjuk sokat nem számít, mert köhögéshez, tüsszentéshez úgyis reflexből leveszem.

(#112) Hieronymus válasza ncc1701 (#109) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a videó nem reális alapokon készült tesztet mutat be.

Nincs olyan ember, aki ilyen nyomás mellet lenne képes ilyen apró méretű cseppeket kitolni a tüdejéből, beszélgetés közben. A prüsszentés eleve lefelé irányú és nagy adagban jön ki a zselé.
A köhögés talán a legkritikusabb probléma, de az sem a videón látható aeroszol méret, bár van benne ekkora méretű csepp is.

Valamelyik német tévéadón demonstrálták az egyszerű maszk hatását. Egy opera énekes két méterre könnyen kitolja a tüdőből származó folyadék cseppeket. Egyszerű maszkkal 30 centiméterre és az is inkább a maszk és az arc között távozik el.
Az ffp2 vagy hatékonyabb maszkok természetesen jobban védenek mind a két irányban, de a légzés is nehezebb bennük.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#113) Coyot válasza ncc1701 (#109) üzenetére


Coyot
őstag

Látom nem csak én voltam anno kíváncsi, próbáld ki magad, egy sima 2 rétegű bármilyen anyag megfogja a kiáramló cucc nagy részét. Spréből meg nem akkora nyomás jön ki mint belőled bolti szuszogás közben.

Má' nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.