Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Vesa válasza Vladi (#32) üzenetére


Vesa
veterán

"1-3 milliót nem tom honnan veszed"

Nézz szét az ingatlanos oldalakon. Telekről beszéltem, nem házról, de házat is kapni 8-10M körül, az bőven a megfizethető kategória. Természetesen ezek olyan házak lesznek, melyekben dédanyáink is laktak. Mivel dédanyáink életéről volt szó (feltehetően a falusiakról), akkor az ő igényeiknek megfelelő házakban kell gondolkodni, hiszen az eredeti felvetés az Ő életükhöz hasoníltotta egy mai ember életszínvonalát. Ebben az esetben viszont az összehasonlítást is a helyén kell kezelni és egy olyan parasztházat kell elképzlni, olyan berendezéssel és "gépészettel" (komforttal), ami nekik volt. Sokan sikítva menekülnének, ha olyan körülmények között kéne élniük.

"Helyette heversz a kanapén fészbúkot nyomikodva. Sokkaljobb."

Hol következik ez a mondandómból?? Nincs is FB profilom...Ez egy tipikus prekoncepció és ferdítés, aminek valóságtartalma konvergál a nullához.
Én kizárólag arra reflektáltam, hogy dédanyáink vagy nagyanyáink életszínvonala jobb volt-e, mint egy mai emhberé!

Amikor ilyen összehasonlítást olvasok, mindig lemarad egy "apró" paraméter, ez pedig az IGÉNY! Egy mai ember főleg azért rohan, mert egészen mások az igényei. A gyerekét különórákra, sportolni, vagy zenét tanulni járatja, nyáron külföldre utazik nyaralni, télen síelni, koncertekre, színházba, múzeumba jár, év közben pedig számos olyan dologra költ, amire eleink SOHA. A dédinek minderre nem kellett sem pénzt, sem _időt_ áldoznia. A gyerekek összes szórakozása kimerült abban, hogy a kertben, vagy a falu szélén rohangálnak a többi hasonló sorsú gyerekkel. A dédi mást se csinált, mint főzött vagy a földeken kapált. Nem látott világot, nem értett semmihez a házimunkán kívül. Az egyetlen történés a vasárnapi templomba járás volt (ha ezt nevezehetjük egyáltalán történésnek), meg az az évi 2db vigadalom és falunap, amit rendeztek a környéken. Ez mitől jobb élet annál, ha van lehetőségem kultúrálódni, világot látni, nyelveket, tudományokat tanulni, szórakozni és lényegesen komfortosabb, kutúráltabb környezetben élni egy családi házban? Természetesen semmivel, sőt, lényegesen tartalmasabb életet lehet ma élni!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.