Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bence01


Bence01
tag

Szia!

Átolvastam többször, de valahogy nem értem mit akartál ezzel írni. A sprektrumképet beraktad, de nem írtál róla semmit, igen látom, hogy az mp3-nál a magasabb tartományok jó része odavész, de a többinél nem találtam különbséget. Meg szerintem mindet a cd-ről kellett volna konvertálni, mint az utolsó képen, mert úgy akár ki jöhetett volna a flac, waw és ogg közti különbségek is. Írtad a számokat, hogy miket néztél meg, de csak egy kép van. Azt gondoltam lesz valami rövid ismertető a számról, vagy youtube link és külön külön a sprektrumképek. Ezeket vettem észre remélem segít, ha ki akarod egészíteni a bejegyzést.

Üdv: Bence

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#2) cappa72 válasza Bence01 (#1) üzenetére


cappa72
nagyúr

Átolvastam többször, de valahogy nem értem mit akartál ezzel írni.
Olvasgatok a Hi-Fi általánosságban témában, és az elmúlt pár napban előjött az mp3 flac vita. Gondoltam nem szállok be a vitába, de kipróbálgatom, és leírogatom amit tapasztalok.

Írtad a számokat, hogy miket néztél meg, de csak egy kép van
Köszi az észrevételt.
Elkövettem azt a bakit, hogy még messze nem teljes, így csak 1 számhoz vannak még képek, azok sem azok, amiket eredetileg akartam - aztán a publikálást "beixelve hagytam"... :B

Meg szerintem mindet a cd-ről kellett volna konvertálni,
Azt gondoltam lesz valami rövid ismertető a számról, vagy youtube link és külön külön a sprektrumképek.
Ez nem rossz ötlet, (bár ismertető részemről biztos nem lesz).

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3) VoidXs


VoidXs
nagyúr

A különböző formátumok összevetése teljesen mindegy, hogy milyen hanganyaggal történik. Fehérzajjal a legjobb, mert az a képességeinek határára tolja az összes veszteséges tömörítést. Mindegyiknek a frekvenciafelbontás az alapja, ezért hiába tudja a 44100-as mintavételezés teljes egészét tárolni a q6-os Vorbis, így se fog egyezni az eredetivel, a négyszög, fűrészfog, háromszög, és egyéb furcsa jelek miatt, amik bőven nagyobb frekvenciákból tevődnek össze. És ez csak a nyers anyag, egy osztálynövelő például a módszer alapját, az FFT-t totál kinyírja. Zajból már könnyen láthatod, hogy melyik adaptív (pl. Xiph kodekek, tehát a Vorbis és az Opus, ezeké a legjobb bitráta-minőség arány), melyik leosztott frekvenciaeldobásos/kerekítéses (AAC, Dolby, ráadásul ezekben még csatornatípusok is vannak), és melyik csak simán hulladék (MP2/MP3).

Losslesseket összevetni a nyerssel butaság, azokra csak szöveges tömörítéssel egyenértékű dolgokat alkalmaznak, kvázi mintha bezippelnéd. Itt csak a tárhelyet kell nézni, olyan ez, mintha a RAR5-öt és az LZMA2-t néznéd, a jelenlegi két legjobb csomagformátumot, hogy melyik a kisebb. Az adat ugyanaz marad bennük bitről bitre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.