Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) cappa72 válasza up (#250) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Gratulálok!
A kitartás megint gyümölcsöző lett.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#252) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Egy Elephone P10C mentesenel abba futottam bele, hogy a mentes kozben a FlashTool mindig kiakad a bejelolt particiok mentese kozben. (1-3% korul.) Mi lehet a gond?

Vagy nem is kellenek ezek?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#253) cappa72 válasza tvamos (#252) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hibakód?
Akku bent van?
Vfat mentese felesleges (szerintem)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#254) tvamos válasza cappa72 (#253) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bent van az akku, (kivett akkuval nem csinal semmit,) es nincs hibakod sem, csak megall, es nem megy tovabb, (mondjuk en sem vagyok tul turelmes,) es en meg egy ido utan megallitom.

Nem volt vfat a scatterben... vagy az a fat, vfat ugyan az?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#255) tvamos válasza cappa72 (#253) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs... ha kivarom van hibauzenet.
BROM ERROR: S_FT_READBACK_FAIL (4009)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#256) tvamos válasza cappa72 (#253) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar 6 kulonbozo Flashtool verzioval is megprobaltam. Legyen eleg a MTK DT-s, meg a CWM-es mentes! :(((

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#257) cappa72 válasza tvamos (#256) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát ha van mtkdt-s mentés meg cwm mentés, akkor biztos van root elérésed is.
Ez esetben nem vacakolnék sokat a readback-kel, simán dd-vel mentenék. Az is van olyan jó, mint a readback.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#258) tvamos válasza cappa72 (#257) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke! Akkor lesz dd-s mentes. 3. mentesnek. Koszi!
// Azert lehet, hogy ott meg kerdezgetek... :) ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#259) up válasza cappa72 (#251) üzenetére


up
senior tag

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy megpróbáljam ki-tudja alapon feléleszteni a Cat B15 (mt6577, eredeti részletek és hibaleírás itt). Egy vagy több partició/rész valószínűleg sérült. Kétféle romot tudtam letölteni hozzá (ebből a posztból a 2. és 3. linkek, az első nem megy sajnos):
1) gyári, mínusz PRELOADER és DSP_BL (fogalmam sincs, miért szedték ki belőle)
2) rootolt (de elvileg ugyanaz a verzió)
Mindkettőben ugyanaz a scatter van, azzal mentettem sikeresen korábban.

Megpróbáltam visszaflashelni az 1)-ben lévő dolgokat. A fórum instrukciói szerint jártam el:
"You need to flash the following files: MBR, EBR1, UBOOT, RECOVERY, SEC_RO, LOGO, ANDROID (they must be ticked and correct files shoud be loaded).
DO NOT FLASH: PRELOADER, DSP_BL."
(ezek nem is szerepelnek az 1) letöltésben)
A flash rendben végbement (zöld kör), de bootoláskor ezzel dob meg a telefon:
=> TOOL DL image Fail!
majd kilövi magát. Rákerestem a hibára, többen azt írták, hogy a DA DL All With Check Sum-ot pipáljam be, megflasheltem úgy is, de ugyanaz a hibaüzenet.

Elkezdtem arra gyanakodni, hogy a PRELOADERREL is gond lehet, úgyhogy gondoltam, beflashelem a 2)-ben lévő fileokat, mert itt az is van. Csakhogy amikor betöltöttem a scatter file-t, az SPFlashTool figyelmeztetett: BROM ERROR: S_DL_PC_BL_INVALID_GFH_FILE_INFO (5066) ; Hint: Fail to load rom file: PRELOADER. Ha kézzel tallózok a filehoz, akkor is ezt mondja. Bepipálni attól még engedi a listában. De egyelőre nem mertem elindítani, mert állítólag rossz preloaderrel véglegesen ki lehet csinálni a telefont. Ha valaki ért oroszul (én nem), szerintem itt épp ezt tárgyalják.

A kérdés, hogy merjem-e flashelni a 2)-ban lévő fileokat ennek ellenére? És pontosan melyikeket toljam föl? Ha nem, vajon másik 6577-es teló preloaderje jó lenne vajon? (Link?) Magyarországon kb 150 CATB15 tulaj lehet, és szerintem nem olvassák elegen a prohardvert, hogy még idén kapjak onnan mentett image-eket az övékről :).

Előre is kösz minden tippet!

(#260) up válasza up (#259) üzenetére


up
senior tag

Közben találtam egy 1.065-ös EMEA DS verziót (ez újabb), itt alul, de erre is a fail to load from... hibát írja az SPFT.

(#261) up válasza up (#260) üzenetére


up
senior tag

Bocs a spammelésért, azóta jutott eszembe, hogy szerintem ezek a fileok más formátumban vannak, talán MTK toolsos. Ha igen, hogyan tudnám őket átalakítani SPFlashTools-zal fellőhető verzióba? Vigyázat... az MTK nem látja a telefont, CSAK az spft.

(#262) cappa72 válasza up (#259) üzenetére


cappa72
nagyúr

BROM ERROR: S_DL_PC_BL_INVALID_GFH_FILE_INFO (5066) ; Hint: Fail to load rom file: PRELOADER.
A flashtool-lal mentett preloader-t és dsp_bl-t nem lehet 1 az 1-ben visszaflesselni.
Át kell alakítani: [link]
Ez nem veszélytelen művelet.
Elég 1 bit eltérés, és kampec.
De nem egy telefont húzott már ki ez a módszer a csávából.
Ha ezeket sikerrel átalakítottad, akkor a komplett saját mentést visszarakhatod, a többi rom-szakasztt nem kell megvagdosni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#263) up válasza cappa72 (#262) üzenetére


up
senior tag

Köszönöm, megpróbálom! A DSP_BL eleve az MM8 fileinfo résszel kezdődik, annak csak a végét kell megvágni. Ha valaki esetleg később fut bele ebbe, Windows alatt a Notepad++ alól lehet ezt csinálni, van hozzá Hex Editor plugin, amivel egyszerre látszik az ASCII és HEX érték.

(Amúgy ez tök izgi, mi értelme olyan backupot csinálni, amit nem lehet 1:1 visszazúzni?)

(#264) cappa72 válasza up (#263) üzenetére


cappa72
nagyúr

(Amúgy ez tök izgi, mi értelme olyan backupot csinálni, amit nem lehet 1:1 visszazúzni?)
Hogy 0x0-tól meglegyen minden, legalább a data partíció végéig.
A "van"-ból már lehet csiszolni.

De hát a gyártó (MTK) alakította ezt így ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#265) lacik25 válasza up (#259) üzenetére


lacik25
tag

Itt egy élő link (komplett SPFT-s): [link]

(#266) up válasza lacik25 (#265) üzenetére


up
senior tag

Szerintem ugyanez a rootolt van az XDA-n is. A gyári az, amire nem ment ott az első link, a mirrorból meg kiszedték ezt a kettőt, de a rootolt teljes ott is, csak meg kell nyirbálni, ahogy cappa írja. De azért letöltöm, összevetem, köszi szépen a segítségedet!

(#267) up válasza cappa72 (#262) üzenetére


up
senior tag

A rootolt 1.041.0 image-ekkel dolgozom (mivel a talált gyáriban nincs preload és dsp_bl). A preloadert így megnyirbálva már betölti a listába az SPFT rögtön a scatterfile betöltése után. A DSP_BL viszont piros marad és nincs a listán. A DSP_BLvalahogy így néz ki: M8fileinfo....értelmes cuccok......sok FF .... sok 00 .... sok FF ... sok 00.

Ha csak a legutolsó FF..00 részt műtöttem ki, akkor 1,7 megás lett a file, az SPFT azt mondta betöltéskor: Access violation at address 568A48C0 in module 'FLASHTOOLLIB.DLL'. Read of address 00000000. (Meg is hal tőle)

Ha viszont kitöröltem mindkét FF..00 szekciót (ennek van több értelme), akkor 34k-s lett csak a file (mekkora lenne vajon az elvárt?), és ezzel a hibaüzenettel örvendeztetett meg betöltéskor: Load file "(path)\dsp_bl" fail! De legalább nem hal meg, és bennmarad a listán, tehát akár el lehetne indítani, ha bátor vagyok. Ha kiszedem mégis a pipát előle, akkor meg DSP_BL is unchecked, which may result in a boot failure.

Pont ugyanígy jártam, mikor az 1.065.0 originál imagekből indultam ki. Szerintem úgy csináltam, ahogy írtad, de ha valamilyen filet esetleg szeretnél elkérni vizsálatra, mielőtt pontosabbat mondasz, írj pü-t, hogy hogyan juttassam el :)

Alapból a tőled töltött v3.1222.00-t SPFT-t használom. De megnéztem újabbakkal:
- 3.1344.0.212 - az 1,7megás file-ra is FAILT mond (nem hal meg), de egyébként ugyanez
- 5.1352 szó nélkül elfogad bármilyen DSP_BL-t és bekerül a listába, ami azért kicsit megijeszt, így azzal sem kezdtem el. (viszont a scatter file kiválasztása után nem kerül a listára)

Ötletek? Érdemes a preloadert külön, és próbálkozni az újraindítással, vagy megborulna dsp_bl nélkül? Lehet a scatter file hibája? (az az összes 1.041.0-ban ugyanaz, az 1.065.0-ban meg nincsen)

Mint mindig, köszi az ötleteket!

(#268) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok,
Doogee Turbo2 DG900 gyári ROM-ját szeretném lementeni.
Az előfeltételek: SP Flashtool v5.13.52.200, scatter filet elkészítettem a leírás alapján, drivereket (adb-setup-1.4.2, MTK driver) telepítettem.

A 0. pont szerint nem tudom kivenni az aksit, mert beépített akkuja van a DG900-nak.
Az 1-8. pontokat sikeresen megcsináltam, a block infó alapján, de az utolsó 3 elemet kihagytam (usrdata, fat, bmtpool) mert túl nagyok voltak és a progi sem hagyta, hogy olyan nagy hexa számot megadjak.
A 9. pontnál akadtam el, mert a Read back-re kattintás után elszürkül a lista, és mikor bedugom a kikapcsolt telefonba az USB kábelt, a win pittyeg hogy USB fel, aztán USB le, felvillan a töltés jelzése a telefonon, de nem jön az a rész hogy "Ekkor indul be a gépezet a preloader betöltésével"... :( Semmi nem történik.
Próbáltam simán bekapcsolni a telót, de ekkor a progiban semmi sem történik, gondolom nem így kellene működnie.
Próbáltam még csatlakoztatás nélkül az ON + VOL-DOWN bekapcsolást, de ekkor valamilyen kínai karakteres felület jön be, örültem, hogy ki tudtam kapcsolni.
Próbáltam az ON + VOL-UP bekapcsolást, ekkor a gyári recovery jön be.

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#269) cappa72 válasza SKyle (#268) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ennek nem adb hanem vcom driver kell.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#270) SKyle válasza cappa72 (#269) üzenetére


SKyle
tag

Frissítés:
Hoppá, másodszorra sikerült!!! :C
Most már akkor a maradék fileokat is lementem, mert csak a preloaderrel csináltam újra.
Köszi cappa!!! :R

Ez alapján feltelepítettem, ezt a drivert, de semmi változás... :(

[ Szerkesztve ]

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#271) up válasza cappa72 (#262) üzenetére


up
senior tag

Szia!
Van esetleg ötleted, hogy mi a gond a DSP_BL-lel, illetve megpróbáljam-e a flashelést anélkül, vagy szerkesztett, de fail-es verzióval?
Köszi :)

(#272) btz


btz
addikt

Köszönöm ezt a cikket is! Nagyon hasznos dolgokat lehet olvasni nálad, azt hiszem máshol ilyennel nem is lehet találkozni.

ⓑⓣⓩ

(#273) mtibi55


mtibi55
tag

Van egy láma kérdésem vissza akartam tenni a z eredeti nem belakott mentést a telefonra de az akkori scatter fájl el kallódott és ezért csináltam egyet a mostani állapotban, be tettem abba a mappába ahol az akkori SPFT mentés van de amikor elindítom a programot nem húzza be a fájlokat. Mi lehet az oka? A scatter fájl is változik? Van egy scatter fájlom egy másik ugyan ilyen telefonról is de azzal sem hajlandó be venni a fájlokat.

(#274) cappa72 válasza mtibi55 (#273) üzenetére


cappa72
nagyúr

Változáson ment keresztül a scatter a flashtool v3.xx és v5.xx, illetve az MT6582 és MT6592 környékén.
A régebbi jellemzően 1kbyte (vagy kisebb, 6-700byte) az új pedig 7-8kbyte. Más a felépítésük és tartalmuk.
Ez pl. miatt lehetséges.
De legtöbb esetben a v5.xx-es Flashtool kezeli mindkét fajta scatter-t.
További lehetséges ok az, hogy nem a scatterben lévő fájlnevek vannak jelen a könyvtárban.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#275) mtibi55 válasza cappa72 (#274) üzenetére


mtibi55
tag

A scatter egy dettó ugyan ilyen belakatlan telefonról készült(1KB volt akkor is most is) anno a mentés meg az enyémről anno v3. valami SPFT-vel és hiába van ugyan abban a könyvtárban a scatter amibe a mentés nem hajlandó betölteni.

[ Szerkesztve ]

(#276) cappa72 válasza mtibi55 (#275) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez esetben az előbb írt bejegyzésem lehet a kulcs: a fájlnevek. Azokat nézd meg.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#277) mtibi55 válasza cappa72 (#276) üzenetére


mtibi55
tag

Nézetem a neveket azok stimmelnek annyi különbséggel hogy a mentésben kis betűkkel vannak írva ezt átírtam nagyra de így sem jó.

(#278) cappa72 válasza mtibi55 (#277) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ilyesmi fájlnevek kellenek:

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#279) mtibi55 válasza cappa72 (#278) üzenetére


mtibi55
tag

Nekem ilyenek vannak.[L:/dl/upc/2015-02/19/452170_t7jn5zbr8mjlaxhk_nevtelen.png](IMG:/dl/upc/2015-02/19/452170_t7jn5zbr8mjlaxhk_nevtelen.thumb.png)(/IMG)[/L]

(#280) cappa72 válasza mtibi55 (#279) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az ok, hogy képként iderakod, de megnézted-e a tiéd és az enyém közötti különbségeket?
szerk: fájlnevek és kiterjesztések).

Semmit nem "húz be", vagy csak néhányat nem?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#281) mtibi55 válasza cappa72 (#280) üzenetére


mtibi55
tag

Csak néhányat nem húz be
PRELOADER
SEC_RO
ANDROID
USRDATA
ezeket nem húzza be a többit ami a könyvtárban van azt meg ki sem írja.
de most hogy mondod a fájl kiterjesztések hiányoznak.

[ Szerkesztve ]

(#282) cappa72 válasza mtibi55 (#281) üzenetére


cappa72
nagyúr

Illetve az android-ot nevezd át system.img-re

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#283) mtibi55 válasza cappa72 (#282) üzenetére


mtibi55
tag

Próbálom éppen a fájl kiterjesztéseket pótolni köszi a segítséget. A másik ha már itt vagy azt mi okozhatja hogy a megnyitott programok ki lépéskor ott maradnak a képernyőn halványan? Kijelző v. driver gond? Van egy ugyan ilyen telefon és az nem csinál ilyet.

(#284) cappa72 válasza mtibi55 (#283) üzenetére


cappa72
nagyúr

Látatlanban a kijelzőre tippelnék, és nagy fényerőre. Ilyen előfordulhat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#285) mtibi55 válasza cappa72 (#284) üzenetére


mtibi55
tag

Pótoltam a kiterjesztéseket de a preloader a sec_ro és az usrdata még most sem akar be menni a toolsba.

(#286) mtibi55 válasza mtibi55 (#285) üzenetére


mtibi55
tag

Valami nem kerek a valamikori mentéssel mert a preloader 6144Kb a mostani mtk tools mentés szerint meg csak 123Kb a többinél nem tudom mi a gond.

(#287) mtibi55 válasza mtibi55 (#286) üzenetére


mtibi55
tag

nem görcsölök tovább vele valószinű hogy elrontottam a mentést anno. Nyomtam egy factori resetetés passz.

(#288) cappa72 válasza mtibi55 (#285) üzenetére


cappa72
nagyúr

A sec_ro --> secro.bin
Az usrdata --> userdata.img

Ezek mind szerepeltek az általam betett képen. Nem véletlenül.

A preloader-rel kapcsolatban a 6MB az a teljes blokkeszköz szakasz, de a valós információ legtöbb esetben nem éri el a 150kbyte-ot sem, tehát a 123kb reális.
Ugyanis a preloader esetén a flash nem hex(0)-tól kezdődik, hanem a fejléc-címtől.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#289) peetmp


peetmp
újonc

Helló!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Vettem egy Mizo N9100-as készüléket, amihez megkértem/kaptam a gyári romot is, melyek után készítettem flashtoolal egy mentést, majd ezek után megpróbáltam cwm recovery-t rátenni (mert ki akartam próbálni vele az 5.0.2-t), de újraindítás után nem jött be, csak újraindult. Megpróbáltam visszatenni a gyári recovery-t, de azzal is ugyan ez volt a helyzet. Gondoltam semmi gond, megvan az általam mentett rom, majd visszateszem mtkdroidtoll-al és kész. Hát nem! Még itt is van megoldás - gondoltam - mert a flashtool-al ráteszem a gyárit, de a flashtool hibával megállt és azóta nem is talál eszközt a windows!

Hogyan tovább??

(#290) aytukabozs válasza peetmp (#289) üzenetére


aytukabozs
addikt

ha még a régi szabályok vannak akkor ma nem nagyon lesz cappa_support
honnan volt a cwm amit ráraktál?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#291) cappa72 válasza aytukabozs (#290) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ma kulonosen nem vagyok jelen, mert dual szulinap van nalunk :D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#292) aytukabozs válasza cappa72 (#291) üzenetére


aytukabozs
addikt

:C boldog szülinapot minden érdekeltnek!!

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#293) cappa72 válasza peetmp (#289) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szia!

Részletesebb infók kellenek.

készítettem flashtoolal egy mentést
Ez igazán helyes cselekedet volt.
Ellenőrizted a menett állományokat?

cwm recovery-t rátenni (mert ki akartam próbálni vele az 5.0.2-t), de újraindítás után nem jött be, csak újraindult.
Honnan volt a cwm recovery? Hogyan tetted föl?

Megpróbáltam visszatenni a gyári recovery-t, de azzal is ugyan ez volt a helyzet.
Honnan volt a gyári?

Gondoltam semmi gond, megvan az általam mentett rom, majd visszateszem mtkdroidtoll-al és kész.
MTKDroidtools-zal nem lehet visszatenni romot, max a flashtool mentést átalakítani flesselhetővé.

Még itt is van megoldás - gondoltam - mert a flashtool-al ráteszem a gyárit, de a flashtool hibával megállt
Fontos volna tudni, milyen hibával állt meg, és hogy flesselés közben, vagy flash-induláskor.
Megint fontos dolog, hogy csak alaplapi usb portot használj (laptop esetén ugye ez nem téma).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#294) peetmp válasza cappa72 (#293) üzenetére


peetmp
újonc

Szia!
--

Szia!
Részletesebb infók kellenek.
készítettem flashtoolal egy mentést
Ez igazán helyes cselekedet volt.
Ellenőrizted a menett állományokat? Nem :( rom_1 néven mentettem, majd csináltam még egyet rom_all néven is amiben a miben az usrdata-ig mentettem

cwm recovery-t rátenni (mert ki akartam próbálni vele az 5.0.2-t), de újraindítás után nem jött be, csak újraindult.
Honnan volt a cwm recovery? Hogyan tetted föl? hosszas böngészés után; flastoolal, megjelöltem a memóriaterületet, majd rámutattam a recovery.img-re

Megpróbáltam visszatenni a gyári recovery-t, de azzal is ugyan ez volt a helyzet.
Honnan volt a gyári? Ez volt a legkönnyebb, írtam az eladónak, hogy küldje el nekem :D

Gondoltam semmi gond, megvan az általam mentett rom, majd visszateszem mtkdroidtoll-al és kész.
MTKDroidtools-zal nem lehet visszatenni romot, max a flashtool mentést átalakítani flesselhetővé.
Még itt is van megoldás - gondoltam - mert a flashtool-al ráteszem a gyárit, de a flashtool hibával megállt
Fontos volna tudni, milyen hibával állt meg,
Nem volt hibaüfenet, csak, hogy FAIL:

és hogy flesselés közben, vagy flash-induláskor. Megtalálta az eszközt, majd elindult a flashelés és ennyi

Megint fontos dolog, hogy csak alaplapi usb portot használj (laptop esetén ugye ez nem téma). Az a gond, hogy hiába dugom bár hová, nem talál semmit. a telefon jelzi, hogy kapott egy dugót a farába piros leddel a tetején, de semmi több...

(#295) peetmp válasza peetmp (#294) üzenetére


peetmp
újonc

Az eladó szerint formáztam a tf kártyát!

(#296) cappa72 válasza peetmp (#294) üzenetére


cappa72
nagyúr

rom_1 néven mentettem, majd csináltam még egyet rom_all néven is amiben a miben az usrdata-ig mentettem
cwm recovery-t rátenni (mert ki akartam próbálni vele az 5.0.2-t), de újraindítás után nem jött be, csak újraindult
.
Akkor vélhetően nem hozzá való recovery-t tettél fel, ha a telefon ezek után még működőképesen újraindult.
A rom_all néven szereplő mentés az egy óriási fájl? Mert ha igen, akkor azt szét kell bontani... nem működő telefonnál azért az kihívás, persze megoldható a scatter hex címei alapján.

Ez volt a legkönnyebb, írtam az eladónak, hogy küldje el nekem :D
De ha mentetted a sajátodat, akkor miért nem azt tetted vissza?

Nem volt hibaüzenet, csak, hogy FAIL:
Hm... ez érdekes, általában ír ki hibaüzenetet.
Alapvetően a flashtool-os mentést akartad visszatenni?
A preloader-t is flesselted? Ha igen, honnan volt a preloader?
download vagy firmware upgrade módot válaszottad a flash-hez?

Az a gond, hogy hiába dugom bár hová, nem talál semmit. a telefon jelzi, hogy kapott egy dugót a farába piros leddel a tetején, de semmi több...
Akku ki akku be után sem talál semmit a sztgép? (Legalább egy új hardver csatlakoztatása hangot)
Akku nélkül rádugva sem mutat semmi új hardvert?

Az eladó szerint formáztam a tf kártyát!
A TF kártyának semmi köze a telefon indulásához, így amit az eladó mondott, az nettó marhaság (kivéve, ha átalakítottad a boot.img ramdiszkjét úgy, hogy az sd kártyáról induljon a rendszer, vagy a data partíció... ;) )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#297) mtibi55


mtibi55
tag

Sziasztok!
Első sorban a telefon gurukhoz fordulnék. Nem MTK hanem Qualcomm procis telefonról van szó(Huawei G6). Egy olyan szitu lépett fel hogy a telefon nem indul el rendesen hanem egy fehér képernyőn kiírja hogy "Emergency data processing" nincs telepített apk és két lehetőséget kínál fel újra indítás vagy restore factory settings. Az újra indítás nem hoz eredményt mert ugyan ide jut a restore pontra pedig közli hogy nem talál a belső tárolón mentést. Próbáltam ADB-vel kiolvasni és amennyire jutottam látszólag minden mappa meg van. Mi hiányozhat a romból amiért ezt látja a telefon hogy nincsenek apk-k? És hogyan lehetne helyre hozni? A bootloader le van zárva cwm-et nem tudok rá tenni.

(#298) BerekZsolt


BerekZsolt
újonc

Sziasztok,

A lányomnak sikerült vásárolni egy Iphone szerű androidos készüléket, amelyben MT6592 processzor fut. A készülék szinte minden alkalmazása kínai, ezért kértem a küldőt, hogy segítsen egy angol op rendszerre történő cserében. Megkaptam tőle a kb. 1,2 GB mérető csomagot, aminek a magva egy A193MW_92_648_P1MB4_BS_HD_V1.4_20150409_CN_ML_update.zip file, és az SP tool alábbi verzióját: SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1448.00.000.zip

Az általa elmondottaknak megfelelően telepítettem a gépre a telefon driverét, amit a számítógépem most már felismer YunOs Phone/ YunOs ACB interface néven. Az SP Flash-t elindítottam, a scatter file-t megkerestem, az betöltött, a listán minden kijelölt állapotban van. Ekkor klikkeltem a download ikonra, és feldugtam USB-n a kikapcsolt készüléket. Aksi van benne, mivel nem kivehető a készülékből.

Az alsó sor pirosra váltott, majd kaptam az alábbi hibaüzenetet: PMT changed for the ROM; it must be downloaded.

Az SP szerint ezt azzal javíthatom, ha format+download módban indítom a telepítést. Bátorságnak nem vagyok híján, de ezt nem mertem ezidáig megtenni. A kicsi kínai barátom azóta küldött három SP Tool és ROM verziót, valamennyi telepítésére ez a hibaüzenet a válasz.

Hol van a hiba az eljárásban? Előre is köszönöm a segítséget!

(#299) cappa72 válasza BerekZsolt (#298) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eloszor ments.
Addig ne csibalj semmit.
Az ifon szeru telefonok behalnak a frissitestol (joreszt....)
Amig nincs mentesed ne allj neki masnak.

Szerk.: a format all modot keruld el messzire!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#300) gulupeti


gulupeti
senior tag

Üdv.

Segítségre lenne szükségem. Adott egy GDIPPO MR10 típusú tablet. Főnököm kisfiáé, megkért, hogy próbáljam meg lefrissíteni, mert igencsak vírusos volt. Csomó felugró ablak, reklámok, mindenféle "hot sexy girl" reklám stb, gyakorlatilag használhatatlan volt.:) Gyári beállítás visszaállítása után is megmaradtak ezek a szemetek, amin igencsak meglepődtem.
Találtam hozzá 1 romot, melyet Flastoollal megpróbáltam felrakni, több kínai telefonnál is sikeresen használtam, eddig nem volt probléma. Driver fent, ahogy annak lennie is kell. Indult a frissítés, amikor is a következő üzenet kaptam: "pmt changed for the rom it must be downloaded". Ezzel kapcsolatban a neten azt az információt találtam, hogy ilyenkor előszor a Format opciót kell választani és ezután mehet a frissítés.
Szóval a lényeg, ez sem sikerült, viszont a tablet mostmár be sem kapcsol. Töltőre rakom, a töltést sem jelzi. Gépre dugva a pittyegés megvan, mintha lenne kapcsolat, de sem downloadra, sem pedig firmware/upgrade-re nem történik semmi.
Valahogy vissza lehetne hozna az életbe? Mentés természetesen nincs.. : Vagy mondjam, hogy vonja le a fizetésemből részletekben? :D
A tabletet egyébként még én rendeltem nekik, szóval nagyon szerencsés a dolog.

Köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.