Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vince


vince
őstag

Varga Mihály tegnapi fb posztja a témában, eszerint az eddig beérkezett szűk 13000 kérelem nyomán (azt nem tudjuk meg, hogy pontosan mennyit bíráltak el) kb. 700 szerződés köttetett a következő gyártók egyes típusaira:

A nagycsaládosok szemmel láthatóan nem ismerik az autóvásárlás alaptézisét, az univerzumot mozgató axiómát, az ún. 3F szabályt :DDD

A 444-en és a napi.hu-n részletesebben elemzik az egyes gyártók megrendelt modelljeit (a napi.hu cikk címe kissé elfogult).

A pártatlanság jegyében próbáltam keresni friss információkat kormányközeli lapokban is, de az origo-888-*ol (feol, veol, zaol, stb.) háromszögben semmit sem találtam.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#102) cappa72 válasza vince (#101) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én szeretem a statisztikákat. (Magam is csinálok néha napján, bár az kissé más).
De ezt talán még el is lehet hinni. (Eszem be jut Chruchill híres mondata...)

A nagycsaládosok szemmel láthatóan nem ismerik az autóvásárlás alaptézisét, az univerzumot mozgató axiómát, az ún. 3F szabályt
:D

Magam is úgy tűnik, hogy F-t veszek mégis, Ford S-Max-ot. Régi megy, új jön. És remélem, hogy az új is megéli a legalább 10 éves kort majd a lábaim - és egyéb testrészeim - alatt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#103) cappa72


cappa72
nagyúr

70 nap, és továbbra is várjuk a megváltó papírt...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#104) vince válasza cappa72 (#103) üzenetére


vince
őstag

Nem járt még le a két hét :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#105) cappa72 válasza vince (#104) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez bíz' igaz! :K
De hát a lepényhal legelőször, a reményhalmeg' utoljára...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#106) cappa72


cappa72
nagyúr

Ez mekkora...
Képen...

Vagy dízel, vagy benzines.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#107) cappa72


cappa72
nagyúr

Végre... Ma megérkezett a várva várt papír.
Közben visszajött a VW Touran benzines kivitel is.
Val'szeg felgyorsulnak az események mostantól.
Megint jönnek az érvek, ellenérvek. 😀
Jeeee!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#108) vince válasza cappa72 (#107) üzenetére


vince
őstag

Na, akkor nálatok majdnem bejött a két hét, amit ígértek :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#109) plömplöm


plömplöm
őstag

október elsején árat emelt a renault hungária, 4.6milla lenne a néhány hónapja 4 milláért vett autóm aktuális megfelelője :U

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#110) cappa72 válasza plömplöm (#109) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez bizony ilyen. Új üzleti év, új árazás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#111) plömplöm válasza cappa72 (#110) üzenetére


plömplöm
őstag

valszeg az is szempont volt az árképzőknek, hogy "úgyis olcsóbb kétésféllel, viszik is, mint a cukrot, akkor lehet kicsit drágább, nem? de. hánem?"

amúgymeg dupla profit, mert az egyhatos szívó már egyáltalán nem része a lehetőségeknek ugyebár, a tce100 váltja, ami egy fújt egyhármas, részecskeszűrővel, garantáltan nem fog annyit bírni, mint a szívó :D

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#112) cappa72 válasza plömplöm (#111) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem hinném, hogy szimplán a helyi kereskedők döntése, hanem a gyáré (is).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#113) plömplöm válasza cappa72 (#112) üzenetére


plömplöm
őstag

pld a cseheknél meg júniusban indult ez az új üzleti év?

"A Renault Česká republika által ajánlott, nem kötelező érvényű árak áfával, 2019.6.11-től érvényesek."

pld a szlovákoknál az új üzleti év az egy hónap?

"A Renault Slovensko, spol. s r. 2019. október 1-jétől október 31-ig érvényesek."

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#114) cappa72 válasza plömplöm (#113) üzenetére


cappa72
nagyúr

pld a cseheknél meg júniusban indult ez az új üzleti év?
Vélhetően nem. Vagy év végi, vagy októberi a jellemző évváltás.

pld a szlovákoknál az új üzleti év az egy hónap?
Az, hogy rövid időszakban más árakat adnak, az inkább helyi akció, mintsem üzleti év.

A VW, a Ford, Peugeotnál is most jöttek ki az új árak, így nem meglepő a Renault lépése, ha üzleti évforduló van, ha nem.
Nem szoktam ezen sokáig lovagolni. Más országra meg pláne nem tekintek ki, mert minek (ontopik esetén legalábbis). Úccse' tudok ellene tenni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#115) plömplöm válasza cappa72 (#114) üzenetére


plömplöm
őstag

"Ez bizony ilyen. Új üzleti év, új árazás."

ezt Te írtad. erre reagáltam, hogy ez csacsiság, lásd környező országok. de ezexerint már Te is rájöttél. sebaj.

lovagolni nem is kell. csak mondjuk aki most indítja ezt a támogatósdit, az fog nézni, mint hal a szatyorban, hogy eddig berakhatta volna a kosárba a mindent, most meg matekolni kell, ha maradni akar a kétésfélmillánál. ha arányaiban máshol is így fognak emelkedni az árak, az meg sokmindenkinek fog fájni, akinek nincs aláírt pecsétes papírja a régi árral.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#116) cappa72 válasza plömplöm (#115) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát persze, hogy én írtam. Igyekeztem magyarázatot találni.
Mondjuk ettől még nem csacsiság, csak lehet, hogy máshol másképp működik. Ezt ugye nem tudhatjuk. szerintem...

ha arányaiban máshol is így fognak emelkedni az árak, az meg sokmindenkinek fog fájni, akinek nincs aláírt pecsétes papírja a régi árral.
:KSajna így van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#117) plömplöm


plömplöm
őstag

Fél éves várakozással számolhatnak a nagycsaládos autótámogatást igénylők

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#118) cappa72 válasza plömplöm (#117) üzenetére


cappa72
nagyúr

:K
Türelem kell hozzá, az biztos.
Amilyen (várható) átfutási időket mi kaptunk:
Peugeot: 30 hét; itt mondták, hogy persze talán lehet rövidebb is, jellemzően 20 hét - na hogy ebből mennyi a marketing, és mi a realítás, az végülis nyitott.
VW: 36-38 hét (de volt 50 hét is)
Ford: 12-16 hét

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119) vince válasza cappa72 (#118) üzenetére


vince
őstag

Peugeot-ból mit néztél? Mi még továbbra sem nem kaptunk papppppírt a tanácstól :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#120) cappa72 válasza vince (#119) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát, kacérkodtunk az 5008-cal, mert azért eléggé kényelmes volt.
Ismerősömék ilyen mellett döntöttek; 1.5HDi-vel.

Mi még továbbra sem nem kaptunk papppppírt a tanácstól
Pedig most már mindenki visszajött szabadságról ;)
Mi most örülünk, morfondírozunk.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#121) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Dízeles észrevétellel egyetértek, inkább van baj az elhanyagolt autókkal. Elhiszem, hogy még a tisztának látszó égéstermékben is lehet különbség a benzin és dízel között, de amit művelnek egyes nagy nyugati kocsikkal az utakon :W . Ködgéppel direkt nem lehet olyan füstöt csinálni olyan rövid idő alatt és olyan feketét, hogy ezen kocsik használata már nyugodtan beférhetne a testi sértés/egészségkárosítás BTK kategóriába és persze nem szedi ki a rendőr és a Véda sem nézi. Bezzeg, hogy állítólag valamikor kicsit ferdébben állt az autó egy parkolásra használható helyén az úttestnek, már raportra hívtak :W
Szegény Trabant 601 nem produkált ilyesmit. Szvsz szintetikus 2T olajjal kevert üzemanyaggal és rendesen karbantartva nem rosszabb (kibocsájtás szempontjából), mint bármely nyugatról levedlett alig ápolt kocsicsoda, sőőt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#122) bb71 válasza cappa72 (#120) üzenetére


bb71
őstag

Szia!

Nos, mi nem vagyunk az "ismerősödék" - ja, de, azért egy kicsit :R -, de mi is 5008 1.5BlueHDI mellett döntöttünk.

Érdekes módon - és nem a bejegyzésedet másolva - az alábbi miatt:

- S-MAX-unk volt (2010 2.0 163LE Facelift)
- Fiam 187cm
- Új S-MAX kisebb belül, a könyöklő vége konkrétan 12-14cm a teljesen hátratolt második sori ülés lapjától
- Rifter is felmerült, de mohikán belül hátul az 5008/S-MAX pároshoz

Döntési akcióterv a következő volt:
- ha nem hirtelen, most már nehéz lesz eladni az S-MAX-ot
- emiatt készletest kellett találnom
- 1 helyen találtam
- július közepén megvették/elvitték az S-MAX-ot
- aug. 15-én hazagurultunk az 5008-cal

Összehasonlítás:
- S-MAX sokkal dinamikusabb és erősebb volt
- 5008 1 seb. fokozattal kisebbet igényel, mint az S-MAX (33LE és 40Nm különbség mégis csak sok - ennyire nem gondoltam, hogy megérzem majd...)
- 4,9 és 4,95 lett az eddig két tankolás átlaga

UI: mi is 20éves házassági évfordulót ünnepeltünk ... :D

(#123) cappa72 válasza bb71 (#122) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ó... hát itt is összefutunk :)
GRATULA!!! :C (a 20 év eltöltött időhőz is!)

Bizony mi is megállapítottuk, hogy az új maxi kisebb a réginél. És a könyöklőt is észrevettük, főleg a lányom, mert ő ül leginkább középen.
Ez volt a szimpatikus a VW Touranban, mert ott nem, sőt a harmadik üléssor ott a legtágasabb. Csak ott keskenyebb a középső sor z ülés.
Nálunk most a dízel kilőve, innen indultunk, és ez erősen meghatározta a választásunkat.

A benzines S-max elég nagy visszalépés lesz tömeg/lóerő arányban a mostanihoz... fogyastásban viszont sokka nagyobb számot kapunk majd, ez biztos (9-11 körülre saccolom)
A VW Touran 1.5TSI az ilyen arányokban jobb lenne, de hát...
... de hát már lefoglaltuk a benyás S-Max-ot - végre valahára. És alapvetően ez családi döntés volt, erős gondolkodássorozat után.

A régi maxit meghirdettem, de csak olyanok jelentkeztek, akikről a neten olvasva 2-es, 3-as értékelések tömkelege volt. Inkább várunk, nem sürgős eladni.

Az 5008 anyókának nagyon, túlságosan körbeölelős volt. Így az csak tartalék opció volt.

The winer is:
For S-Max 1.5EcoBoost 165LE, Titanium, Chrome Blue.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#124) bb71 válasza cappa72 (#123) üzenetére


bb71
őstag

Nekem van "spanom" Fordnál, tőle vettük a smaxot annak idején, ő azt mondta, hogy csalódott a Fordban, szerinte is egyértelmű visszalépés az új S-MAX.

A rossz hír, hogy benzinesre 10-11litert mondtak...

(#125) cappa72 válasza bb71 (#124) üzenetére


cappa72
nagyúr

ő azt mondta, hogy csalódott a Fordban, szerinte is egyértelmű visszalépés az új S-MAX.
Én is kicsit félek tőle, de hát nem feltétlenül van összhangban az ember agya és szíve.
Azt is tudjuk, hogy az egyterűek 2022-ben kihalnak. Ennek ellenére nem SUV-ot vettünk.

A VW-vel kapcsolatban nekem a fapad érzés volt kicsit olyan negédes; ami meg már rendben van felszereltség szinten, az majd' ugyanannyi, mint az s-max.
Autószerelőnk mondta, hogy igazából mindegy milyen lesz, a garanciális idő után úgyis széthullik (kissé régi vágású, de jó szerelő).

A rossz hír, hogy benzinesre 10-11litert mondtak...
Akkor csak az alsó értéket lőttem mellé.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#126) bb71 válasza cappa72 (#125) üzenetére


bb71
őstag

Egyébként én nem is gondolkoztam, mert egyértelműen S-MAX-ot akartam venni.

Majd elmentem a Vasúttörténeti Parkba a kiállításra és csalódtam egy kicsit (nem voltatok ott?), majd amikor egy Ford kereskedésben is megnéztük, akkor lemondtunk róla.

Touran szerintem ezekhez képest kicsi!

Mikor kapjátok meg?

(#127) cappa72 válasza bb71 (#126) üzenetére


cappa72
nagyúr

Majd elmentem a Vasúttörténeti Parkba a kiállításra és csalódtam egy kicsit (nem voltatok ott?)
Nem, nekünk állandóan programunk van, és Tbányáról Bp-re menni elég nagy időkiesés.

majd amikor egy Ford kereskedésben is megnéztük, akkor lemondtunk róla.
Ismerős is így volt vele, ezért választotta hozzátok hasonlóan az 5008-at. (Tatabányán azonos a Peugeot/Ford márkakereskedés, így nekik is alkalmuk volt kipróbálni egy helyen mindkettőt)
Csak én vagyok ilyen maradi.
Persze kicsit tartok is tőle, hogy milyen lesz, főleg hosszú távon... eh... mindegy. Erre úgyis csak jópár év tapasztalata lesz a válaszadó.

Nekem elég tágasnak tűnt a Touran, nagyon sokáig arról volt szó, hogy az lesz, karibi kék színben. Aztán átmenetileg kivonták a benzinest... eh... meg ilyenek.

Elméletileg nov közepe lehet az átvétel. Igazából nem rohanunk, az sem baj, ha későbbre érkezik. Nem nagyon kapkodnak most az emberek az egyterűkért. Igazi érdeklődőm nem is volt még, bár csak vasárnap tettem fel a régit a hahura.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#128) carr


carr
őstag

CNG-s autóban (is) gondolkodsz? Otthon tankolás, stb. :)
Igaz, a CNG kompresszor nem olcsó, de konvergál a nullához a literenkénti üzemanyag ára. Asszem Bp.n meg talán szegeden lehet tankolni. :) Azt 3 gyerek mellett tudom, h minden fitying számít abszurdisztánban. :)
Nekem a gyári CNG-s autót mondták, hogy arra vadásszak, mert azokkal tizedannyi macera van, mint az utólagosan gázosítottakkal. remélem segítettem, ha még nem vettél. :R
Ah, majd elfelejtettem: Fogyasztás összehasonlító oldal. :)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#129) cappa72 válasza carr (#128) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mostanság nem nagyon látni 7 üléses új autónál alternatív üzemanyaggal ellátott autót. Van, de elvétve. Nem is nagyon propagálták a keresés során, hogy lenne ilyen.
(Bár egy cikkben olvastam, hogy pl. Touran volt ilyen gyárilag, a konfigurátor nem hozza, így esély sincs ilyet rendelni Mo-ról)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#130) carr válasza cappa72 (#129) üzenetére


carr
őstag

Látom. Sajna inkább az áfás tréfa felé terelik a népet. Megértem. :/

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#131) cappa72 válasza carr (#130) üzenetére


cappa72
nagyúr

inkább az áfás tréfa felé terelik a népet.
Hát persze, hiszen abból inkább van bevétel.
Azért törekedtek arra a törvényalkotók, hogy vissza is menjen jópár forint ezzel az akcióval (áfa, illetéket, ésatöbbi).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#132) vince


vince
őstag

Megkaptuk a támogatási okiratot és elkészült az autónk is, jelenleg hajózik Olaszország felé, még pár hét, mire megkapjuk :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#133) cappa72 válasza vince (#132) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C Jeeee!
Akkor Doblo maradt?

Úgy tűnik, nálunk eldőlt, befizettük az új S-Max előlegét.
Majd elválik, hogy a mennyire volt jó a döntés...
(Egy ideig nagyon Touran lázban égett a család, de aztán valahogy megváltozott... )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#134) vince válasza cappa72 (#133) üzenetére


vince
őstag

Doblo, igen. Nagyon várjuk már. Mióta megrendeltük, sokkal többet látunk ilyet az utakon :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#135) cappa72 válasza bb71 (#122) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt nem tudod, hogy amikor a határozat megvan, akkor utána hogyan mennek a dolgok?
A kiválasztott autó elméletileg úton van, és nov közepére ér az országba.
Igazából arra volnék kiváncsi, hogy
- a szerződést meg lehet-e kötni előre nem ismert alváz/motorszámú autóra (logikusan igen)
- a mákhoz (korm. hivatal) a szerződéskötés után közvetlenül lehet menni
- a mák az összeget mikorra fizeti ki?
- az autó a teljes kifizetés után hozható el, amikor már a mák is beletette a kis 2.5M-et? (logikusan igen)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#136) vince válasza cappa72 (#135) üzenetére


vince
őstag

A két középső kérdésre a választ megtalálod a támogatói okiratban. Ha jól emlékszem (nincs most előttem a dokumentum), a szerződéskötést követő 5 napon belül be kell jelentened a dolgot a MÁK felé, akik ezt követő 15 napon belül utalnak a kereskedőnek. Szerintem ez utóbbi nem lesz feltétele az átvételnek; a szerződéskötés mikéntjét a kereskedővel egyeztesd, nekik biztosan van tapasztalatuk erről. Az biztos, hogy a kereskedőnek regisztrálnia kell majd az alvázszámot az állami rendszerben.
Amikor múlt héten a kereskedésben jártunk, az értékesítő magatartása azt kommunikálta, hogy amíg nincs itt az autó, nem ismert az alvázszáma, addig csak várni tudunk. (Ez nem kritika, magam sem tennék mást :) )

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#137) cappa72 válasza vince (#136) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R
Jó ötlet volt elolvasni a kereskedőknek szóló tájékoztatót.

amíg nincs itt az autó, nem ismert az alvázszáma, addig csak várni tudunk.
Nekem is pont ugyanezt mondta.
De így most már jobban értem, miért.

Fú.. most azért kicsit sajnálom a régi autónkat, mármint hogy el kell adni... hétvégén beleküldtem 700km-t, és nagyon jó volt vele menni megint sokat. Egyszerűen kényelmes, és jól megy. Val'szeg pont ilyen utakra tenyésztették ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#138) bb71 válasza cappa72 (#135) üzenetére


bb71
őstag

Pihi volt...

Határozat kézben.
Készletes autó volt, lementünk, adásvételi szerződést írtunk.
és itt hosszan tudnám írni a kereskedő impotens viselkedését, de inkább nem teszem... A lényeg: ÉN írtam meg HELYESEN az adásvételit... azt küldték ők be, Te nem fogod vinni szerintem sehova.
A MÁK messze nem tartja a 15 napos határidejét SEM!!!

Az autó átvétele a kereskedőtől függ: nekünk 3 opciónk volt:
1. Kifizetem a 2,5Millát, majd ha megkapta a kereskedés, ők visszautalják nekem.
2. Várok, amíg meg nem kapják - worst case
3. Aláírtam egy nyilatkozatot, hogy 180 napon belül ha nem kapják meg, én kifizetem.

3-at választva elhoztuk az autót.

Első körben a MÁK visszadobta és elutasította az igényt, mivel pl. az adásvételiben nem volt benne pl. hogy az autó 7 személyes........ a jogszabályban ez az alfa feltétel... a támogatás megkapásához. Szerinted milyen kereskedőt fogtam ki??? AMikor aláírtuk szóltam, hogy bajok lesznek, de ő nem nyúlhatott hozzá a szöveghez, mert azt a főnökök írták meg.

NO KOMMENT.

(#139) cappa72 válasza bb71 (#138) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nagyon Köszönöm! :R

Igen hasznos infók ezek.
Tehát a szerződést elég tüzetesen kell átnézni.
Mivel nekünk még úton van az autó, megpróbálom lekérni a szerződéstervezetet előre.

A MÁK messze nem tartja a 15 napos határidejét SEM!!!
Nahát... ilyet még sosem hallottam! ;]
Ez miatt azért meg pont szerencsétlen időpontra jön meg Maxi úr, mert dec 10 után megáll az állami kifizetés, évzáródás miatt.
Tehát mi is reménykedünk a 3. opció lehetőségében. Vagy a csodában.

Hát majd meglát-tyúk.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#140) vince válasza cappa72 (#139) üzenetére


vince
őstag

Megérkezett az autónk (sok-sok más nagycsaládoséval együtt, nem is tudják már hova tenni ezeket, a kereskedés szomszédságában lévő Aldi parkolójában is áll vagy 8 Doblo :D ), megírtuk a szerződést (szerepel benne, hogy 7 személyes az autó :DDD ), kap egy vonóhorgot és ha minden jól megy, jövő hét első felében át is vehetjük :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#141) cappa72 válasza vince (#140) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jeee! Majd ha átvatted, na majd akkor gratulálok - de akkor majd képet is kérek ide :) .
Addig kitartást.
:C

(Mi meg nov közepére kaptuk az új infót. Először nov eleje volt, aztán nov 10, aztán 13, most 20.... ami csak azért nem jó, mert már nincs maxika; így a régesrégi ősöreg F Astra van örünkre. )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#142) vince válasza cappa72 (#141) üzenetére


vince
őstag

Fotóm már most is van, egy gyors beleülés erejéig ki is "próbáltuk" :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#143) cappa72 válasza vince (#142) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jó látni ilyet! :C
(mosmán' lassan irígykedek)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#144) vince válasza cappa72 (#143) üzenetére


vince
őstag

És egyre többet fogsz, jól megdobta a Doblo eladásait a nagycsaládos támogatás :K

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#145) cappa72 válasza vince (#144) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem csodálkozom rajta. Amolyan bébi-bumm szerűség várható szerintem jövőre, akkor érnek be a mostani késedelmes elbírálások az első roham után. :D
Arra is kiváncsi vagyok, hogy mikor találkozom olyan autóval, aminek a hátán van matrica.
Merthogy még egyel sem futottam össze az úton. Igaz, nem is utazok sokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#146) vince válasza cappa72 (#145) üzenetére


vince
őstag

Igen, matricás autót én is spottolnék már a forgalomban, illetve az is érdekel, hogy ez mennyire fog látszani a sötétített üvegen. Bevallom, kicsit tartok tőle, hogy khm... egyszerűbb népekben esetleg ellenszenvet vált ki a matrica ("kötsög fideszes!"), aminek a kocsi fényezése/gumija/bármije látja kárát :(
Hétvégén egyébként láttam egy nagycsaládos autót (szintén Doblo egy ismerősnél), de fizikailag azon sem láttam a matricát (este, az utcára az elejével nézve állt a kocsi az udvarukban), csak tudom, hogy a programban vette az, aki őket meglátogatta. :D

[ Módosította: #40993792 ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#147) cappa72 válasza vince (#146) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bevallom, kicsit tartok tőle, hogy khm... egyszerűbb népekben esetleg ellenszenvet vált ki a matrica ("kötsög fideszes!"), aminek a kocsi fényezése/gumija/bármije látja kárát
Akkor nem csak én vagyok ilyen paranoiás. :B

Idézetben javítottam a helyesírást.

[ Módosította: #40993792 ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#148) vince válasza cappa72 (#147) üzenetére


vince
őstag

Hát nem :N

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#149) cappa72


cappa72
nagyúr

Most beszéltem a kormányhivatali ügyintézővel, aki arról tájékoztatott, hogy:
Az adásvételi szerződést akkor lehet megcsinálni, ha az autó forgalomba helyezése megtörtént, tehát van rendszáma az autónak.
Ezt követően az adásvételi szerződést a kereskedőnek kell 5 napon belül eljuttatni a Családtámogatási Főosztályhoz, postán – a birtokba adást követően.
Na és itt rákédreztem a birtokba adásra. Az ügyintéző azt mondta, hogy a mi általunk kifizetett összeg után a birtokba adás meg kell, hogy történjen.
Tehát a kereskedő elvileg köteles odaadni az autót, ha mi kifizettük a ránk eső részt, mert a törvány a birtokba adást jelöli meg feltételként a folyósításhoz.
Felhívta a figyelmemet, hogy vannak kereskedők, akiknek ez még nem tiszta, és ne írjuk alá a szerződést, ha nem így történik.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#150) vince válasza cappa72 (#149) üzenetére


vince
őstag

Mi kötöttünk tegnap szerződést alvázszámmal, rendszámot majd pár nappal később kap az autó. Nem mi vagyunk az első támogatott vevők ott, feltételezem, tudják mit miért és hogyan csinálnak :D
Ja, a birtokba adás nem is volt kérdés, mint ahogy itt korábban szó volt róla, vihetjük az autót ha a ránk jutó részt kifizettük.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.