Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bb71 válasza plömplöm (#200) üzenetére


bb71
őstag

OFF/ egyértelműen a károsanyag tesz be az áraknak, ahogy Mr. Gablini mondja...

(#202) cappa72 válasza plömplöm (#200) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna nem. Nem túl erős Forint, új pénzügyi év, új árazás, 2020-as co2 kvóta ésatöbbi. Meg a fizetésemelések előszele.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#203) cappa72


cappa72
nagyúr

Nna... fejembe vettem, hogy a lehető legkisebb fogyasztást próbálom meg kihozni a lábamból...
Eddig jutottam...

Biztos nem ez lesz a normál fogyasztás, csak most próbálom a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#204) vince válasza cappa72 (#203) üzenetére


vince
őstag

Nekünk megvolt a harmadik tankolásunk, az első, 9,35-ös fogyasztás után ez csak 9 l/100km lett (mért érték, nem a fedkomp által kalkulált). Van még hova fejlődni :D
Viszonylag sokat megyünk vele gyorsforgalmi úton, 110 km/h sebességgel, 90-nél jóval barátibb a pillanatnyi fogyi, de ki akar annyival menni, ha lehet gyorsabban is? :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#205) cappa72 válasza vince (#204) üzenetére


cappa72
nagyúr

de ki akar annyival menni, ha lehet gyorsabban is?
Erről van szó :)
Én most úgyis csak próbálgatok, a jelen helyzet nem életszerű nem hogy hosszú, de még középtávon sem. Max az első bejáratós időben, mivel agglomerációban lakom.
Amúgy ma tankoltam, és hát izé... a kézi számítás szerint 7.45 lett...
Nem hinném, hogy ez tartható tényleg normál használat mellett.
Tojáshéjon lépkedni meg akar a franc.
Már most érzem, hogy 2200-as fordulat felett el akar indulni. De hát 2.5k-nál váltás van.
Ha lehet, mindenhova ezzel megyek/megyünk, hogy menjenek bele a km-ek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#206) vince válasza cappa72 (#205) üzenetére


vince
őstag

Kézi váltós? Elváltasz vele mindig 2500-nál? Én 3000-ig el szoktam pörgetni, de egyszer már megpörgettem 4000-ig is...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#207) cappa72 válasza vince (#206) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze, kézi, 6 sebességgel.
2500-nál váltok kb. Inkább a hangra figyelek, mint a műszerre. Jellemzően a váltással egy időben írja, hogy válts fel, de akkor már lábamban, kezemben van a mozdulat.
3000 felett még nem járt az enyém.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#208) plömplöm


plömplöm
őstag

Értéktartó hétülésest vennék

lodgy, 1.6.16v euro6, június 14-én tankoltam meg először, most van benne 19ezer km, 7.0l/100km az átlagom, ami 28huf/km az üzemanyagot számolva csak, egyelőre mással számolni nem lehet, a szervizelése nulla, az értékvesztése pedig fogalmamsincs, lásd a linkelt cikket

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#209) cappa72 válasza plömplöm (#208) üzenetére


cappa72
nagyúr

Őszintén kérdez a cikk "indítója", ez becsülendő. A válasz viszont lehet, hogy kiábrándító lehetett számára.

Én nem nézem az értékvesztést, mert úgyis tudom, hogy ugyanúgy, mint a telefonok esetén (bár teleketyere esetén gyorsabban), ez létezik, és gyors.
Használatra (igaz nem nagy futásteljesítményre) vettük, hosszú távra gondolkodtunk (azért olyan 7 évig mindenképp szeretnénk megtartani), bár a hercehurca végén nem biztos, hogy racionális, inkább érzelmi döntést hoztunk.

június 14-én tankoltam meg először, most van benne 19ezer km,
Az igen. :Y

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#210) cappa72


cappa72
nagyúr

Lesz végre 7 üléses hibrid Ford ?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#211) cappa72


cappa72
nagyúr

Hát eltartott egy darabig, de azért a mák kiutalta a támogatást.
Tehát most már tényleg saját autónk van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#212) vince válasza cappa72 (#211) üzenetére


vince
őstag

Még szerencse, hogy kiadta a kereskedés a kocsit ennek hiányában is :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#213) cappa72 válasza vince (#212) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hja... igazából mákunk volt, többek szerint hülyék voltunk, hogy ott vettük... Ahány ember, annyi vélemény.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#214) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tegnap előtt én is haza vittem MÁK utalás nem volt még.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#215) cappa72 válasza dewil666 (#214) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jeeee! :C
👍
Hajrá sokgyerekesek!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#216) cappa72


cappa72
nagyúr

Hm... amikor az ember nem akar kiszállni az autójából, hanem inkább menne még egy kört, na akkor asszem' jól választott. Én mostanság már így vagyok. Beparkolok a munkahelyi parkolóba, és rájövök, hogy marhajó' vezetni ezt a kisautót is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#217) cappa72


cappa72
nagyúr

Fogyasztás...
Eddigi csekély futásteljesítménnyel, most már azért néha bártabb odalépéssel nincs panaszom.
4200km teljes átlaga 8,33 | a fedélzeti ámítógép 8,3-at ír.

szerk.: Ezzel a 43-as listán a 7. helyezés az enyém, jelenleg. :DDD

Kilenc literes átlag alatt tartható, ez nekem bőven jó.
Várom a nyarat, nyaralást, hogy akkor mit mond majd, amikor tele csomagtartóval repesztünk teljes családdal.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#218) vince


vince
őstag

Ma reggeli Doblós flashmob a Lidl parkolóban :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#219) cappa72 válasza vince (#218) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
RTH találkozó :D, +1 harmadik.
Mostanság én is találkozok egyre több kerekmatricás autóval.
Legutóbb csütörtökön, amikor előttem ment egy VW Touran (a másik lehetséges választottunk lett volna) jóféle mélyszürke színben.
Egy parkolóba tartottunk. Aztán kiszálltam megnézni milyen is, erre kiderült, hogy lányom osztálytársának szülei. :DDD

szerk.:
Fogyasztás hogy alakul?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#220) vince válasza cappa72 (#219) üzenetére


vince
őstag

9,2 L/100km, stabil, mint a forint :DDD

szerk.: a múltkor mentünk vele egy nagyobb karikát alsóbbrendű, településekkel tarkított utakon 90-70-50 sebességgel, a fedcomp szerint messze 8 liter alá beesett a fogyi. Mostanában mondjuk írom a fedkomp által számolt értéket is a kis táblázatomba, mert gyanúsan keveset mutatott mindig: kiderült, hogy 0,6 literrel optimistább a valóságnál :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#221) cappa72 válasza vince (#220) üzenetére


cappa72
nagyúr

Használsz esetleg spritmonitor vagy hasonló telefonos alkalmazást?
Az említettben lehet a fedélzeti kompjúter adatait is rögzíteni, és mellette természetesen a számolós rész is kafa.
Érdemel lehet tenni egy próbát vele. Akár visszamenőleg is fel tudod vinni az adatokat.
Ráadásul lehet "helyezést" is megnézni a többi hasonszőrű autós között.
A fedkomp az nagyon ritkán pontos. Régebbi autón jellemzőe 0,5 lit. A mostanin max 0,3, de a meglepőbb, hogy volt már + és - is egyaránt . Tehát lehetne így mondani, hogy ±0.3. De inkább a +0,2 jellemző. De ugye a mérési hibák azok sok helyről jöhetnek... "Kilóra" jóa'. ;)

Legutóbb lefigyeltem, hogy élőben mekkora egy Doblo. Hű.. hát nem kicsi (addig csak képen láttam.)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#222) vince válasza cappa72 (#221) üzenetére


vince
őstag

Gondoltam már rá, de egyelőre az erre a célra kialakított xls táblát töltögetem, ami megvan már majd' 15 éve :D Persze új autó esetén új, üres táblával indítok :DDD

Meglepően magas az autó. Egy-két hónapja ugyanebben a parkolóban egy Ford Tranzit állt mellettem (normál magas verzió), azt is lefotóztam, mert kb. pont egyforma magas volt a két autó. Ha megtalálom, felteszem majd azt a fotót is.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#223) vince válasza vince (#222) üzenetére


vince
őstag

Meglett a fotó a Transittal:

Rosszul emlékeztem, picivel alacsonyabb, de jóval magasabb, mint a Volvo V40. Azóta kiderült, hogy a garázsba nem fogunk tudni beállni ezzel az autóval, túl magas ehhez :( Pinceszinten lévő garázsunk van, lejtőn kell legurulni, de a kocsi teteje beleér a garázskapu feletti áthidalóba, bármit is csinálok. Felszedtük a térkövet a lejáróról, leszedtünk jópár centit a kavicságyból, de mindhiába, nem fér be a kocsi, az erkély (kvázi egy féltető) alatt fog lakni :)

A március 9-i Doblós flashmob fotóm közben kortörténeti dokumentummá vált: aznap voltam utoljára a munkahelyemen, azóta kizárólag távmunka :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#224) cappa72 válasza vince (#223) üzenetére


cappa72
nagyúr

:)
Hogy áll a km számláló?
Hómofiszos rendelkezésen lazítottak már?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#225) vince válasza cappa72 (#224) üzenetére


vince
őstag

Épp tegnap pördült át a 8888-on a számláló, mikor jöttem haza a munkahelyemről, ahol harmadszor voltam március óta :D
S-Max bevált? Milyen a régihez kepest?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#226) cappa72 válasza vince (#225) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ó, már 3x mehettél?
Azért nem mindig jó ez ahómofisz, fárasztó tud lenni (főleg a digit oktatás volt az...)

Végre valahára voltunk egy jó kis nyaraláson, Szlovénia -> Horvátország körúton.
Mindenki kényelmesen bírta az utat. Mivel jöttek a nagyszülők is, ezért két autóval mentünk, de amikor letáboroztunk, onnantól az autó 7 személyes mivolta végett egy autóval tudtunk közlekedni. Ez bizony ilyenkor naggggyon jó. Leghátul a két kicsi, középen a langaléta és a két nagyi, elől meg mi, szülők.
Az 1300km-es kör 8.4-es fogyasztással bírt - olyan papókás módon (mindig egy kicsivel több, mint a megengedett; mondjuk max 5%-kal) vezetve, klímával.
Kényelemre nem panaszkodunk, de az már az elején tudott volt, hogy vállban szűkebb, a régi ülései kényelmesebbek voltak. Ettől még derékfájás nélkül szálltunk ki az autóból, és ez a lényeg - arra számítunk, hogy sokáig jó marad az ülés, mert a 60-70kg-unkkal nem üljük ki nagyon.
Persze a másik, hogy a dízelhez képest azért az 1.5 turbó benzin nem álomparipa, de nem panaszkodom. Olyan 130-135-ig "hülyegyerek mód ki" üzemben egész jó. Ha pörög, akkor elindul. Azt hiszem, most már visszaálltam benzines vezetésre. (Azért egyszer egy 240LE-s biturbo dízelt kipróbálnék belőle ;) ).
A sok szerviz után most is ugyanúgy hektikusan kifagy a kijelző, fantom érintéseket produkál... Talán ez az egyetlen fájó és idegesítő pontja az autónak - talán úgy tudnék fogalmazni, hogy "az elektronikai hülyeség határtalan".
Lassan elérjük a 10k km-t (milyen fura, hogy a Mm-t nemhasználjuk, 10 Megaméter :DDD)
Hát csak így röviden. :D

Fogyi:

Az a 9.6-os fogyasztás az klímás autópályás odataposok neki volt. Jólesett...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#227) vince válasza cappa72 (#226) üzenetére


vince
őstag

Ekkora bódéhoz szerintem tök jó ez a fogyasztás, a miénk jelenleg 8,88 l/100 km.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#228) cappa72 válasza vince (#227) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor megállt 9 liter alatt. :)
Az jó.

Nyaralás, ilyesmi volt? Kipróbálni a csomagtartó telepakolást...

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokat megyünk, még a kijárási korlátozás ellenére... ma meglett a 10k km; 9 hónap alatt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#229) vince válasza cappa72 (#228) üzenetére


vince
őstag

Voltunk kétszer hosszabban nyaralni, beférünk, befértünk, bar könnyebb volt pakolni a Sharant, kicsit rövid a Doblo csomagtere. Most épp Horvátországban vagyunk egy kempingben (cipeltük a sátort, kempingcuccot, kaját, meg kb. mindent is, átgondoltan pakolva befértünk), hazafelé mi is átlépjük a 10000 km-t.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#230) cappa72


cappa72
nagyúr

Megtörtént a csoda: elértük a 20k km-t.
Azért majd másfél év alatt ez nem valami sok. De legalább amikor megyünk, akkor jó vele menni.
Letenye-Tatabánya vonalat egyhuzamban végigtekerük családostól (5-en), csomagostól (full csomagtartó). Nem panaszkodott senki, hogy nem fér el, vagy nagyon rosszul ülne.

Nem vészes az 1.5 turbóbenzin. (Persze tartósságra nem megjósolható ez most még; de ezt majd meglátjuk pár év múlva). Persze pörgetni azt kell, mert benzines, de azért akkor megy is.

Egy kis "autó egy szerpentinen" kép.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#231) vince válasza cappa72 (#230) üzenetére


vince
őstag

Van mellette másik autótok vagy egyszerűen csak keveset mentek? Én tegnap léptem át a 28 ezret a Dobloval.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#232) cappa72 válasza vince (#231) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na akkor azért nem extrém a futásteljesítmény nálatok sem ;)
Így lassan két év után milyen? Mármint hogy vált be? Újra megvennéd?

Nálunk alapvetően a hómofisz határozta meg, hogy ennyire kevés lett... Nagyjából bevásárolni mentünk, meg néha nagyszülőhöz (az oda vissza 500km).
Van mellette másik kiskocsi is (21 éves F Astra), azért néha azzal is megyünk (főleg, hogy már nagyobbik fiamnak is van jogsija).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#233) cappa72


cappa72
nagyúr

Most így majd két év után újra megnéztem az árakat...
B'sszuskucs (F-kulcs).
A legalapabb VW Touran 6.7M HUF.... 5.3 lett volna 2 éve. Tehát majd' másfél millióval kerül többe. Azért ez nagyon durva.
Az S-max-ból 1-et találtam készleten, az listaáron 11,5M (10,8 volt), itt kisebb a drágulás, de hát ez ugye 2019/20-as (2020-as modellév) lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#234) vince válasza cappa72 (#232) üzenetére


vince
őstag

Újra megvenném, mindenképpen. Ennyi pénzért új autót, nem lenne kérdés, különösen a mai hsz-ed tükrében :K
Nem jártatok tegnap Veszprémben? Láttam az egyik Aldi parkolójában egy nagycsaládos kék S-Maxot RV kezdetű rendszámmal :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#235) cappa72 válasza vince (#234) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Asszem' agyon jókor kaptuk el a vásárlást. Csak pislogok, hogy mennyire elszálltak az árak.
Most meg chip hiány...

Nem voltunk Veszprémben mostanság.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#236) vince válasza cappa72 (#235) üzenetére


vince
őstag

Úgy futottunk neki két éve a sztorinak, hogy megvesszük, három évig használjuk, majd eladjuk és átülünk egy 7N Sharanba vagy Alhambrába. Most nagyon úgy tűnik, hogy megmarad hosszabb távon is, nem váltunk. Egyszerű technika, az igényeinket kielégíti - kell ennél több? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#237) vince


vince
őstag

Megvolt az első kaland az autóval (leszámítva azt, amikor a jobb oldali tolóajtót kb. fél évesen meghúztam a saját udvarunkban :D ), a minap közvetlenül az elindulást követően kigyúlt a csekkendzsin, meg persze ki is írta, hogy csekkoljam az endzsint. Kicsit bosszús voltam, mert hogy nincs három éves az autó, a kötelezőn túl két extra szervizre is elvittem már (30 ezres olajcsere-periódus, persze... :N ), fél éves gyújtógyertyák vannak benne - mi romolhat el rajta??? [naiv szmájli]
Elvittem a helyi szerelőhöz, akihez a korábbi autóimat is hordtam. Az OBD-s ketyeréje nem tudta kiolvasni, hogy mi a baja a szekérnek, de törölni tudta a hibakódot, ami azóta sem jött vissza. :C A tippje valami éppen akkor nem normális kipufogószenzor-érték volt, ami idővel eltűnt volna magától is (x hibátlan ciklust követően).
Szeretjük a magától eltűnő hibát, mert nem tudod, mi okozta, mi javította meg és mikor vagy mitől fog ismét előjönni :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.