Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én is csináltam ilyet, több párt is. buliztunk vele jó sokat. de szép időszak volt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Zenekedvelő vagyok és elektronikai műszerész, de nem csináltam. Ugyan a 80-as években ódákat zengtek róla, de nekem nem tetszett az elején a műveleti erősítő. Persze ez csak az én hisztim. Viszont javítottam egyet. Az uncsitesóm épített egyet, és elsőre nem működött. Persze hiába magyaráztam neki, hogy a +/- 50Volt tápfesznél a BD249-ből nem jó az A-s csak a C-s (ő is műszerésznek tanult). Oda adta nekem, kicseréltem a tranyókat és cserébe egy évig használtam. Egyébként tényleg nem rossz a hangja.
Viszont megépítettem a Rádiótechnikában megjelent komplementer szimmetrikus erősítőt.
Most viszont egy Hiragát szeretnék építeni. Ez vagy jó 20 éve tervbe van. :D

(#3) MineFox54 válasza Taoharcos (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

"Ez vagy jó 20 éve tervbe van."
Ismered a szetszedtem.hu-t? Az írójával nagy barátságban lennétek (Gömör Géza) :) Bár, Ő legtöbbször csak 5-10 éveket halogat :DDD

(#4) cappa72 válasza Taoharcos (#2) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze hiába magyaráztam neki, hogy a +/- 50Volt tápfesznél a BD249-ből nem jó az A-s csak a C-s (ő is műszerésznek tanult). Oda adta nekem, kicseréltem a tranyókat és cserébe egy évig használtam. Egyébként tényleg nem rossz a hangja.
Ez 3055-tel készült.
Még a trafót is én csináltam, amit egy 8Ohm-os ellenállással (mintha emezt is láttam volna a padláson) terheltem egy napon keresztül (Az akárhogy is számolom, olyan 12,5A 100V-ra.

Már kinyitottam, pár fotót lőttem is róla, majd felteszem.
Arra már nem is emlékeztem, hogy külön tápot csináltam a kisfeszülségű körnek (előerősítő és tápja).

A bemeneten lévő műveleti erősítő TL061.
Az előerősítő (ahogy a képeket néztem) egy TL072-ből van, full alap nem invertáló erősítő.

Most viszont egy Hiragát szeretnék építeni. Ez vagy jó 20 éve tervbe van.
:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5) bambano válasza cappa72 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sokat javul a hangja, ha a tl061-et kicseréled egy olyanra, ami gyorsabb. az lf356 is jobb, de legjobb az ne 5532.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) cappa72 válasza bambano (#5) üzenetére


cappa72
nagyúr

de legjobb az ne 5532
Tényleg! most, hogy mondod, erre esküdött mindenki.
Megnézem, lehet-e valahol kapni, és most már csakazértis ki kellene próbálni előtte/utána összehasonlítással.
Köszi a tippet.

szerk.: látom, a hq-nál van, nincs 200Ft darabja. :)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7) Taoharcos válasza MineFox54 (#3) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Igen ismerem (szetszedtem.hu) . Minden évben 1-2-szer ránézek.

(#8) cappa72


cappa72
nagyúr

Ej no... sajna az egyik oldal nem működik. Először csak a hangerő potin lévő középső csatlakozásra gyanakodtam, mert "elhalt" a forrasztás, de nem, visszaforrasztva sem műxik.
A másik viszont igen - előerősítővel együtt.
Így most jön a hibakeresés... :O

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.