Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whisperity


whisperity
tag

720p-ben jók a feltöltött videók, de 1080p-ben miért csíkozza így be?

(#2) #65675776 válasza whisperity (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert maga a felvétel 1080i.

(#3) whisperity válasza #65675776 (#2) üzenetére


whisperity
tag

Aha :R Tehát akkor maga a kamera jó, csak ha ilyennel szeretne az ember youtube-ra feltölteni, előtte konvertálnia kéne? (Gondolom itt nyers feltöltés volt konvertálgatás/renderelés nélkül.)

(#4) #65675776 válasza whisperity (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arról nem a kamera tehet, hogy szerencsétlen YouTube nem ismeri az egyik legelterjedtebb képarányt...

(#5) whisperity válasza #65675776 (#4) üzenetére


whisperity
tag

Ha jól tudom, (de javíts ki ha tévedek :R ), az 1080p és 1080i között csak a képkockák átvitelében van eltérés. (Fűzött (interlaced) és progresszív). A felbontás mindegyiknél 1920x1080.

:U Azért van esély, hogy egy ilyen videót sikeresen átlehessen konvertálni 1080p-be? Vagy akkor az ilyenről mondjon is le az ember.

(#6) Muerte


Muerte
addikt

A 20x-os optika zoom nagyon jónak számit,viszont a kézremegés kompenzálása elég gyenge.
A teszt viszont átfogó és jól értelmezhető.

[ Szerkesztve ]

(#7) #65675776 válasza whisperity (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

A képarány nem csak a felbontásból áll, hozzátartozik a framekódolás módja is. Egyébként egy sima deinterlace-szel megoldható a probléma, normális video esetén ez utólag is megoldható. YT esetén a jelek szerint nem.

Persze amíg nem töltötted fel megvan a lehetőség, az 1080i50 gond nélkül konvertálható 1080p25-be.

[ Szerkesztve ]

(#8) EkSYS


EkSYS
senior tag

Nos igen, a Legria-k.
Én is nagyon nézegetem ezeket a kis kamerákat, mert kéne egy biztonsági tartaléknak események felvételekor.
Sony CX550-560, Canon Legria HF G10 és profi társaik (MC50E, AX10) között gondolkodtam.
Képalkotásukat tekintve nincs különbség a pro és a konzumer kategória között. Minegyikben ugyanaz a HW dolgozik. Annyi hogy a hangrögzítés az a PRO-kban jobb, általában XLR-t is tudnak, és kap hozzájuk az ember egy puskamikit. Más kérdés hogy ezért úgy 130-150e pluszt le kell szurkolni
Visszatérve a Canon-hoz: szvsz a Legriáknak van a legjobb képminőségük (én a G10-ről tudok nyilatkozni) nagyon jó dinamikatartomány, auto fehéregyensúly is egészen jól használható, és azt hiszem ezek tudják már a progresszív 25 fps-t is !
Szóval upp a Legriáknak!

Eki - az eredeti

(#9) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

2011-ben el kéne már felejteni az interlaced technikát. Ultrapocsék. :O

(#10) kerelo


kerelo
senior tag

Köszi a tesztet.ép kompakt kamera vásárlása előtt állok.de ez így kiesik :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#11) Pollux66 válasza EkSYS (#8) üzenetére


Pollux66
tag

Tényleg nagyon jók a Legriák! ár/érték arányban főleg (Sonyék igen csak el van vannak szállva árban)
Viszont sztem a G10 pont az értelmetlen kategória. (tegnap nézegettem meg először)
400k-ba kerül...ezen az áron már sztem sokkal inkább kézenfekvő egy 7D.
Vagy ha az ember nem akar félmilliós nagyságrendekben gondolkodni akkor meg ott van 200k-ért az S200.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#12) Pollux66 válasza kerelo (#10) üzenetére


Pollux66
tag

HF-R106? 70k-ba fáj és kb ugyan ez a tudása (kivéve a memóriát)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#13) EkSYS válasza Pollux66 (#11) üzenetére


EkSYS
senior tag

Nos..nekem éppen van egy 7D-m :D
csak hát azzal van pár apró probléma :W : Lehet hogy aps-c, gyönyörű kép meg minden, csak hát túlmelegszik hamar (nyáron 20-40 perc.max és lekapcsol), 12 percnél többet nem vesz fel egyszerre. Nem kihajtható az lcd, így aztán igen csak skubizni kell mit lát a gép, valamint AF nem használható jól. Szóval igaz hogy szebb, de sokkal körülményesebb mint egy Legria.
A G10-ben egyébként pont az a szenzor van ami nagyokba is (HF305 stb.) csak 1db és nem 3 és ha azt nézzük hogy az ax10 meg kb 560k akkor szvsz a g10 400k-ért elég jó vétel (plusz rápakolsz még egy rodevmc-t 30k-ért) és tuti a cucc :C

Eki - az eredeti

(#14) #65675776 válasza GuMipOkE (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagy felbontás mellett még mindig csak ehhez elegendő a sávszélesség folyamatos(nak látszó) megjelenítés mellett. Szép és jó lenne mondjuk az 1080p50 vagy 1080p60, de azt fel is kell dolgozni, és továbbítani is kell.

(#15) DarkByte válasza #65675776 (#14) üzenetére


DarkByte
addikt

Huh, emlékszem egy hosszú beszélgetésre erről a témáról még a DVB-T topikban pár éve :D Meg is van, innen indul: [link]

(#16) Tomcat


Tomcat
őstag

Éppen a napokban gondolkodtam el egy új FHD videokamera beszerzésével kapcsolatban leváltva a régi Panasonic 720p kamerámat egy 1080/25p kategóriájú új modellre nagyjából ebben a 150k körüli árkategóriában.
Tetszik ez a Canon is, de inkább olyan tipust választanék helyette amiben nincs gyárilag telepített belső memória.

Tomcat

(#17) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hű de gagyi cikk.

Az elején próbáltam kisilabizálni a csatlakozókat, de a cikkíró kb a kép 1/3-át kitöltő fotót készített a termékről. Jó hogy nem a szoba sarkába rakta őket... Egy tesztnél szerintem a szemléltető képekkel nem művészkedni kéne, hogy milyen kafa az elmosott háttérben az a 4 fűszál. Ja, kinagyítani se lehetett mert a böngésző a kattintáskor azt mondja hogy link broken.

Tizen-egypár másodperces tesztvideók, pont nem elég semmire, csak arra hogy az ember átvált 1080-ra, teljes képernyő, és lassan vége is. Rakjam vissza az elejére, és találjak ki mindent 11 másodpercből.

Inkább valami mással kéne foglalkozni, mint teszteléssel. Csomó hasznos elfoglaltság van még, de ezt jobb lenne ha olyan csinálná aki tudja hogy mit, hogyan kell egy teszt készítésénél, mert ennek így semmi értelme. Ezek után a szöveges részt is csak a feléig olvastam el, annak meg mondjuk az információtartalma volt silány.

(#18) GIJoe


GIJoe
addikt

Mennyivel jobb ez mint egy Samsung HMX-H 200 ?

(#19) peti_s


peti_s
addikt

Én azt az akku üzemidőt kicsit kevésnek tartom.

(#20) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A felvétel minőségétől,nem estem hasra sok festményszerű pamacs van benne,én már láttam olcsóbb,és kevésbé neves gépet ami sokkal korrektebb részletgazdagabb,kontrasztosabb felvételt készít...

Wasabi...

(#21) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

A mintafelvételek azt mutatják, hogy a tesztelőnek életében először volt a kezében kamera
:W
Ezek után mindegy is, hogy mit is ír
:DD

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#22) JoeYi


JoeYi
őstag

tegye fel a kezét aki szerint életképtelen kategória 2011-ben egy ilyen kamera. \o

Van egy Canon sx210-es fényképezőm. Igaz csak 720p -t tud, de semmi másban nem gyengébb ennél a kameránál. Sőt az állóképekben fényévekkel jobb. Az akksija ennek is bírja 90 percig videó módban, képstabilizátor van, az optikai zoom 14x, az ára pedig csak 50k.

5-6 éve a miniDV kamerák idejében még helyük volt a fényképezőgép mellett, de manapság csak egy kolonc.

(#23) DemonDani


DemonDani
addikt

mibe tartott volna feltölteni nem youtubera egy videót? Nincs elég tárhely? :B
Mert ezeken a Youtube videókon én sok dicsérni valót nem látok, 720p-ben néztem őket, de elég ronda szerintem, de lehet én vagyok tájékozatlan és ezt lehet manapság 140ért jó vételnek nevezni :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) szmissz


szmissz
senior tag

Egy VICC, hogy szóba sem kerül, hogy milyen framerátával készülnek a videók. :W

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#25) rumos14 válasza #65675776 (#14) üzenetére


rumos14
nagyúr

Sony HX9V kompakt fényképező, nyomja 1080-nál az 50/60p-t.

(#26) Stauffenberg válasza rumos14 (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Aha, de a televíziózásban még mindig nincs meg hozzá az infrastruktúra, hogy minden körülmények között működjön az 1080p50/60. Nem arról van szó, hogy technikailag nem lehet megoldani az ilyen felvételek készítését. Ez pedig a részéről csak arra volt reakció, hogy "2011-ben el lehetne már felejteni az interlaced technológiát". Az évszám ide-vagy oda, az 1080i-nek még helye van, ráadásul senki sem mondta, hogy ne lehetne ezt becsíkozódás nélkül lejátszani... csak a Youtube képtelen rá.

Amúgy ezért is érdemes valamilyen értelmes megosztóra feltölteni. A Youtube csak a legnépszerűbb, de technikailag közel sem a legjobb.

(#27) Örni76


Örni76
tag

Ez a 1/4,85" szenzorméret komoly, vagy elírás?

Horgolt android figura kapható: http://kepfeltoltes.hu/view/110208/Resize_of_IMG_9321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#28) Pollux66 válasza JoeYi (#22) üzenetére


Pollux66
tag

úgy...értelmetlen. legalább is amatőr szinten! csak félprofi/profi szegmensben látom már értelmét!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#29) elefant válasza AgFRjkUZT_3 (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia

szerinted egy turistáknak szánt hogy kellett volna kezelni? vigyek magammal állványt, mert az az általános vagy mi? az emberek szerinted egy kompakt kamerát úgy használnak? persze lehetett volna szép pr felvételeket készíteni, az adott volna a hitelességnek.

(#30) rumos14 válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


rumos14
nagyúr

értem.
nekem Sony A55 gépem van, az 1080i (50fps) felbontásban vesz fel, de mindezt 1080p (25fps)-ből állítja elő. nem is igazán értem, hogy hogyan lehet p-ből i-t csinálni, és egyáltalán mire jó, de sebaj.

(#31) Zsolto válasza elefant (#29) üzenetére


Zsolto
őstag

Az a baj, hogy sajnos itt a pH!-n a fotós/videós tesztek az én szememben is ott véreznek el, hogy a tesztelők fantáziátlanok és nincs érzékük ahhoz, hogy megmutassák, mire is képes egy-egy fényképezőgép (vagy nagy ritkán kamera). Nézzétek meg Laca "tesztfotóit". Korrekt a hapsi, ért is a fényképezőgépekhez, de nem tud fényképezni (videózni meg pláne nem), nincs szeme, fantáziája hozzá. Itt is ugyanez a probléma.

Ezek a rövid, remegős, vacakul konvertált snittek nem csinálnak kedvet az amatőrnek, és nem mutatják meg a profinak, hogy na, ezt lehet kihozni az adott készülékből, ha ügyes kezek forgatják.

Kicsit olyanok vagytok, mintha egy szervizben dolgoznátok, biztos értetek a vashoz hardver-szinten, de a használatát nem tudjátok jól demonstrálni, mert nincs hozzá érzéketek.

Hogy valami konstruktívat is mondjak:

Fel kellene kérni a fényképezőgépek és kamerák tesztelésére is egy-egy profi fotóst, videóst, vigye el, mutassa meg nekünk, mit tud kihozni belőle _ő_. Abból látná a nép, hogy mit tud(na) a vas, amit megvesz. A műszaki leírást és a kezelést meg elmondjátok ti. (Bár még jobb lenne, ha a napi használattal kapcsolatos tapasztalatokat is egy gyakorló fotós/videós írná le :D)

Bocsánat a részben nem a tárgyhoz tartozó tartalomért (Laca ostorozása), neki ez nem lesz újdonság, ott is elmondtam már a tesztfotóira vonatkozó vélményemet.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#32) #65675776 válasza rumos14 (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

P-ből i-t csinálni a legegyszerűbb. Szétválasztja a páros és páratlan sorokat és külön frame-be menti őket. Értelme pedig annyi van, hogy az i50 folyamatosabbnak tűnik a szemnek, mint a p25. Emellett az i50-et minden eszköz támogatja.

Egyébként meg szép és jó, hogy egy kompakt fényképezőgép a közel nulla dinamikájával (azaz kis információmennyiséggel) képes rá, és helyileg el tudja menteni egy széttömörített stream-be. Ha egy kicsit komolyabban gondolod a dolgot (pl ilyen a broadcast is), akkor már komolyabb infrastruktúra kell. A nagyobb dinamika, és annak megőrzése sokkal kifinomultabb, és emiatt erőforrás-igényesebb tömörítési algoritmust igényel.

(#33) MrChris


MrChris
nagyúr

Nem értem a tesztelőt, miért svenkel folyamatosan? Egy pillanatra sem áll meg a kamera a kezében. Mint egy totál amatőr túrista aki folyton kapkodja a fejét és nem is néz a kamerába csak rángatja. Nagyon bosszantó, mert így nem sokat érnek a nyúlfarknyi videók.

(#34) rumos14 válasza #65675776 (#32) üzenetére


rumos14
nagyúr

javíts ki ha rosszul gondolom, de a "p" úgy van a fejemben, mint egy darab komplett állókép, és ebből van 25/30 darab másodpercenként. ezt a képet kettészeli horizontálisan pixelenként az "i"-vé való átalakítás?

broadcast, az nyilván egy tök más világ. de ez a kis Sony meglepően jó videókat készít amatőr szinten [link]. sztem egy ~200k alatti videókamerát simán helyettesít.

(#35) JoeYi


JoeYi
őstag

nem értem miért szívjátok elefant vérét. Megnéztem pár nem prohardveres videót youtubon, és mind ugyanolyan xar. Egyszerűen ezzel a kamerával nem lehet jobbat csinálni.

Meg amúgy is, ez a valóság. Most ha két heti videózás után össze lenne vágva ide egy 12 perces tökéletes videó, akkor azt az érzetet keltené, hogy ezzel mindenki olyat tudna csinálni, aztán otthon meg jön a kopp, hogy a 120e forintos masina 2011-ben képtelen elsimítani az ember járását vagy kézremegését.

[ Szerkesztve ]

(#36) AgFRjkUZT_3 válasza elefant (#29) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Az a bajom a felvételeiddel, hogy folyamatosan "panorámázol", s így ezek teljesen használhatatlanok. Más is megjegyezte, hogy állandóan svenkelsz. Ez alapvetően a totál kezdők hibája, azért gondolom, hogy eddig nem sok közöd volt kamerához.

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#37) hibavissza válasza rumos14 (#34) üzenetére


hibavissza
veterán

azért ez elég röhejes bemutató/tesztvideó volt. ráadásul még itt is kijött hogy nyomába sem ér a 600 D dinamikájának.

Más. Meg kell hogy védjem a tesztvideó készítőjét. Egy profi még a legszarabb kamerával is képes guszta, vásárlásra késztető videót kreálni. Lásd a szoni kompakt vs. 600D videót. Szart sem árul el az elektronika gyorsaságáról. Ezek a Prohardveres videók pont arra jók, hogy megmutassa jobb e a jelenlegi gépemnél, érdemes e cserélni. Másrészt valóban be kellett volna rakni egy "mire képes profi kézben" videót is.

Köszi a tesztet.

(#38) #65675776 válasza rumos14 (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolog, ettől még azt szét lehet bontani sorokra. Páros sorok az első, páratlan a második frame-be, majd kezdi elölről. Szóval semmi extra.

AgFRjkUZT_3: Tulajdonképpen a teszt a tipikus felhasználás körülményeit szimulálta.

(#39) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nekem a videó minősége nagyon nem tetszik. Nem tudom mihez hasonlította a cikkíró a képminőséget, de a cikk elején fikázott fényképezőgép méretű 20-40e Ft-os fullHD kamerák csinálnak ilyen minőséget, annyi különbséggel, hogy nem zoomosak, meg kevesebb extra csicsa van benne.
A másik megjegyzésem, hogy a váltottsorosból való progresszívbe való konvertálásnak sosem lesz olyan éles képe mintha eleve progresszívben lenne, legjobb tudásom, illetve gyakorlatom szerint is. Az "A" és "B" képek eleve nem ugyan arról a képről készült páros és páratlan sor adják ki, hanem az idővel múlásával két különböző képről készül, ha jól tudom. Ezért sem lesz sosem olyan tiszta a kép progresszívbe történő konvertálás esetén. De javítsatok ki ha nem így van.

Jevons paradox

(#40) nismoka válasza Pollux66 (#11) üzenetére


nismoka
addikt

A tesztelt Canon-t simán elveri egy Sony HDR-CX130 vagy CX160 és árban sem drágább, nagyobb zoom, 50p, 28Mbit/s, EXMOR-R CMOS. Az anyag minőségéről nem is beszélve, a Canon kamerákat kézbe véve mintha valami játékot fognák olyan müanyagból vannak.

[ Szerkesztve ]

(#41) orbano


orbano
félisten

ennyit tud ma egy 100k+-os kamera? ez elég sz*r... szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#42) AgFRjkUZT_3 válasza #65675776 (#38) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Tulajdonképpen a teszt a tipikus felhasználás körülményeit szimulálta.

Megnéztem megint a videókat, hogy annyira igazságtalan voltam-e. Sajnos nem nagyon lehet jókat mondani. A Dunaparti felvétel szépen indul, de elkezd panorámázni, és egyre gyorsabban. Ahogy a híd "lecsúszik" a képről, attól kezdve semmit nem lehet gyakorlatilag látni, csak elmosódott épületeket. Pedig ez nem akármilyen látvány lenne amúgy. A gépkocsis felvétel, talán egy váratlan vezetői manőver miatt lett túlságosan ugrálós, használhatatlan. Nincs ezzel semmi baj, ezt a snittet törölni kellett volna. Az utcarészlet megint a túl gyors panorámázás miatt használhatatlan.

A tűzoltóautós, viszont tetszik. Jó, hogy a "közbejött" villamos miatt nem vette el a kamerát, hanem kitartott. És amikor elindulnak a kocsival, az is jó így. Ahhoz képest, hogy improvizált a dolog, jó! A múltkor nem láttam ezt a videót, az biztos, vagy már hamarabb elment a kedvem.

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#43) elefant válasza orbano (#41) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nem véletlen, hogy nem dícsértem agyon.....

(#44) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

A cikk jó, gratulálok!

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#45) Godefroy válasza Tomcat (#16) üzenetére


Godefroy
senior tag

Panasonic SD 600 ast nézted már?
Nekem ilyen van meg vagyok vele elégedve (bár külső mikrofon csati jó lenne de az plusz 70 lett volna)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#46) Pollux66 válasza nismoka (#40) üzenetére


Pollux66
tag

Én meg egy áruházlánc fotó osztályán dolgozom és cáfolom az anyagminőségről alkotott véleményed.
AKKOR hogy tisztázzunk vmit ezzel a roppant mód félrevezető cikkel kapcsolatban:
1.Ez a gép a CANON "belépő szintű" FullHD-s kamerája, viszont ennek a nagy memóriájú HF-R28-nak nincs értelme, nem azért mert szar lenne képminőségre hanem pusztán azért mert így az irgalmatlan nagy memóriát fizettetik meg pluszba a userrel Nézzük csak meg a HF-R106, 16 árát (ahol a legtöbb forgalomban lévő termékhez + jár ajándák 4, 8GB-os SDHC ill vmelyikhez tok is): 70-75k-ba fáj azaz DUPLÁJA a R28-nak viszont tudásuk egyenlő
2. a CX130, CX160 meg elbújhat az M-szériás és S-szériás(az S200-as most konkrétan 199.000FT nálunk) CANON-ok mellett, árban teljesítményben, felhasználóbarátságban, mondom ezt úgy hogy Sony kamerám van

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#47) Tomcat válasza Godefroy (#45) üzenetére


Tomcat
őstag

Nem akarom rontani a Canon videokamerák eladási mutatóit, de pont ezt szemeltem ki. Panasonic SD-600. 150e körül osztogatják sok helyen és mindent tud amire nekem szükségem van. Jó lenne a 3CCD a szebb színek miatt, de ez is 5MP-es és nem sima 3MP mint ami általános ebben kategóriában. :)
Mondjuk jön az SD-700 hamarosan, de az eleve drágább lesz a kezdetekben.

Tomcat

(#48) nismoka válasza Pollux66 (#46) üzenetére


nismoka
addikt

Még jó hogy a 199 000Ft-os Canonhoz hasonlítod a CX130-at ami 110 000Ft...

(#49) Godefroy válasza Tomcat (#47) üzenetére


Godefroy
senior tag

Az SD-7000 volt elöbb annak egy "butitott" (nincs 5.1 hang és külső mikrofon) verziója a SD600. (2010 es modellek)
Mostmár a 800 as 900 as jött ki.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#50) Tomcat válasza Godefroy (#49) üzenetére


Tomcat
őstag

Valamelyiket a felsorolatk közül be fogom szerezni még az év végéig mert szükségem van egy 1080p kamerára ebben az árkategóriában és messze a Panasonic adja a legtöbbet az adott kategóriában.

Tomcat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.