Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomLion


TomLion
tag

Már nagyon vártam egy értékelést a Gamepodon, tekintettel a sorozat hírnevére, reménykedtem, hogy az átlagos játékmenetről és átlag alatti grafikáról szóló előzetesek ellenére mégis nyújt valami pluszt a játék.
De sokkal okosabb nem lettem most sem, annak ellenére, hogy informatív írás, mindenesetre köszönet érte. :R
A karakter animáció és a fizika (ballisztika) milyen lett?

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#2) Kassadin


Kassadin
addikt

Megjegyezném hogy ez a játék csak azoknak új, akik nem ismerik az előző kettőt.
Köszi a tesztet, rosszabbra számítottam a játékot illetően.

(#3) burgatshow válasza TomLion (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Szia!

A karakteranimációról nem tudok többet elmondani mint magáról az engineről, mert minden átvezető animáció a játék motorjával készült. Modellezési problémák nem voltak sehol, de a grafika az ugyanaz.

Ballisztika: sablonos, nem átlagos, közelíti a valóságot. :) Például az örök vesszőparipám a rácsokon való átlövés (mert elég sok játékban nem lehet, pedig a valóságban tudjuk, hogy lehet), na itt is lehet.

(#4) #08052480 válasza Kassadin (#2) üzenetére


#08052480
törölt tag

Rosszabb is, ez az írás egy teljesen más játékot fest le mint ami végül is lett belőle. Minden része ezernyi sebből vérzik, egy tök átlagos tucatlövölde is lehetne, ha nem lenne tele bugokkal és gyermekbetegségekkel - mintha félkészen adták volna ki. A nyolc pont semmilyen mértékben nem tükrözi ezt a borzalmat, böngéssz át pár külföldi tesztet, city színvonal.

(#5) bigadam94


bigadam94
tag

Elég vegyes teszt lett, mintha Te sem tudnád igazán eldönteni, hogy jó lett-e a játék vagy sem. Az összegzés részben elhangzik egy kulcsmondat ("Alapvetően egy totál átlagos játékot tartunk a kezünkben"), aztán erre alaposan rácáfol a majdnem 8 pontos értékelés. Most akkor átlagos (~5 pont), vagy egy olyan játék, amit akár többször is végigvinnél, és szívesen ajánlanál bárkinek (~8 pont)? Nem kötekedni akarok én, csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondolsz. :)

(A nyolc pont mindenesetre erős túlzás, ezt szerintem Te is érzed.)

Számomra abszolút csalódás volt a játék, pedig nem vártam tőle sokat (az első gameplay-trailerek után..). A monoton, ismétlődő pályaszakok és az autós részek teljesen tönkreteszik az amúgy átlagos játékmenetet, a grafika inkább alulról közelíti meg az átlagost, a hangokról meg annyit, hogy csöppet idegesítő volt percenként hallgatni társaink ostoba beszólásait. Szerencse, hogy nem költöttem rá pénzt, csak promóciós példány volt, így legalább nincs mit megbánnom... :P

[ Szerkesztve ]

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#6) burgatshow válasza bigadam94 (#5) üzenetére


burgatshow
veterán

Már ajánlottam másnak.

Valóban vannak gyenge pontjai, de simán végigvinném mégegyszer (persze nem rohamléptekben és időt nem kímélve).

Grafikailag valóban látható tőle sokkal de sokkal jobb, mint ahogy sokkal rosszabb is.

Egyszóval, nem értek veled egyet.

(#7) bigadam94 válasza burgatshow (#6) üzenetére


bigadam94
tag

Oké, csak kíváncsi voltam a véleményedre, mert a tesztből számomra nem derült ki egyérteműen. ;)

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#8) burgatshow válasza bigadam94 (#7) üzenetére


burgatshow
veterán

Ezért fórum a fórum nem? :)

(#9) TazLeacher válasza bigadam94 (#5) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az utóbbi tesztekben mindig ez van, akárki írja. Ha a játék egy kalap sz@r, akkor kap 7.7 pontot. Ha szódával elmegy, akkor kap 8-8,5-et...valahogy olyan, mintha 1-5 között lenne a pontozás, és le kéne vonni belőle 5-öt. (Tehát a 7.7 az 2.7, a 8 az 3.) Már egyszer leírtam, hogy a teszteket a végén kezdem elolvasni. Elolvasom a szöveges értékelés, hozzáolvasom a táblázatot...és az utóbbi időben itt hagyom abba, mert ahol 1 bekezdésen belül ilyen ellentmondás van, abból sok jó nem sülhet ki.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ha már így belejöttem:

De segítek egy kicsit a további tesztekhez:

10 pont: ezerből 1 játék. Ezek azok, amiket még évek múltán is emlegetni fognak, és a műfajon belül a legnagyobbak között tartják számon még hosszú évek múltán is. (Pl.: Warcraft 3)
9 pont: a játék lényegében hibátlan. Tökéletes szórakozást nyújt, nagy valószínűséggel az emberek többsége többször végig fogja játszani, és elismerően nyilatkozik róla.
8 pont: igazán jó játék, kiemelkedik a mezőnyből. 1-2 apróbb hiba becsúszott, de ezt elnézzük neki, mert a játék többi része feledteti azt a pár apróságot.
7 pont: jó játék, gratulálunk a készítőknek, bár közel sem hibátlan, azonban kellemes időtöltés, alapvetően ezt várnánk el minimumnak amit egy AAA cím produkálhat, de édes kevés ahhoz, hogy igazán nagy név legyen belőle.
6 pont: a játék nem rossz, de inkább átlagos. Rendszerint a műfaj kedvelői, és szerelmeseinek jó szórakozás, de az alkalmi játékosok inkább kihagyhatják, hiszen vannak kategórián belül sokkal jobb játékok is.
5 pont: erősen átlagos. Ami nagyjából azt jelenti, hogy 12 egy tucat. Ezeket a címeket általában csak a "nevek", vagy a "világ" mentheti meg, amibe helyezik, mert a hangulat kedvéért a rajongók sok mindenen túl tudnak lépni.
4 pont: átlag alatti játék, ami azt jelenti, hogy a játékosok többségének nem ajánlott ezzel tölteni az idejét, mert rendszerint csalódás lesz a vége. Nagyon ritka eset, hogy ezekkel valaki hosszútávon jól szórakozik.
3 pont: rossz játék. Már a kategóriáján belül is bőven vannak jobb címek, általában a több évvel ezelőtti játékok is sokkal fejlettebbek nála szinte minden téren, kimondottan nem ajánlott.
2 pont: lényegében a játszhatatlan kategórián, élvezhetetlen, unalmas és ronda, kimondottan betegnek kell lenni, hogy ilyennel múlassuk az időt.
1 pont: használhatatlan szemét, a játék legélvezetesebb része az uninstall volt. Játéknak nevezni egyenesen bűn, nincs ember aki ebben örömét lelné.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11) Silentfrog válasza TazLeacher (#10) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez mind nagyon szép amit leirtál,de akkor sem lesz 6 alatti játékértékelés! :DD
Ha vacak akkor 6 ha nem akkor 9 pont.
Igy van ez!

(#12) fasirTTT válasza burgatshow (#8) üzenetére


fasirTTT
őstag

ne haragudj, de mi ez a rang hogy korrektor ? :D még sose láttam ehhez hasonlót.

(#13) Silentfrog válasza fasirTTT (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pedig van sőt van még.:
Arcképgyáros
PH! technikus
Korrektor
Fordító
Ármester
Gamepodder
öreg motoros rangok is,pont ma akadtam rá ma véletlenül a topicba ahol le van irva

(#14) fasirTTT válasza Silentfrog (#13) üzenetére


fasirTTT
őstag

odaadod a linket ?
rohadtúl kíváncsivá tettél :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Silentfrog válasza fasirTTT (#14) üzenetére


Silentfrog
veterán

Parancsolj! :)

[ Szerkesztve ]

(#16) fasirTTT válasza Silentfrog (#15) üzenetére


fasirTTT
őstag

hú kösz szépen ! :D

(#17) Kassadin válasza #08052480 (#4) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem ebből a bemutatóból az jött le hogy a játék jobb, mint amit a trailer alapján leszűrtem. Ugyanis abban nagyon gagyinak hatott az egész. Nincs jobb szó rá, gagyi volt. Nekem nincsen konzolom, szóval nem tudom hogy a konzolos és a pc-s verzió között vannak-e különbségek minőséget illetően, és ha igen, akkor mekkora.

(#18) LackoMester


LackoMester
addikt

Elég hízelgő egy teszt, amint lesz PC-s kipróbálható verzió ( Demo-ra ) gondolok, kipróbálom, próba nélkül viszont biztosan nem veszem meg. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#19) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én is igy vagyok vele,de az első részét anno megvettem mert nagyon jo kis játék.
Mostanában nem csinálnak demot....

(#20) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Szerintem ahogy a cikkben is szerepelt egy unalmas vasárnapi mókának simán megteszi a játék. Bár a kooperatív játék miatt talán kicsit többet is érdemel. :K

Verba volant, scripta manent.

(#21) mephi666 válasza Silentfrog (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

erősen gondolkozok, hogy az elmúlt időszakban beszerzett 8-10 (régebbi) játékomról írok 1-1 kisebb "tesztet" személyes bejegyzésben... (jó áron beszerezhetőek már ezek és hátha más is kedvet kapna) ott lenne 5-6 pontos értékelés (pl. dante's inferno az idegesítő hibái miatt és a prince tfs a "primitívsége", egyszerűsége miatt :K ) is :K ...de szerintem 10/9 fölé nem mennék...

filmeknél is úgy pontozok, hogy 10/10-est talán még nem is adtam semmire... és a 10/6 már az átlagon felüli, (akár többször) nézhető kategória... 10/4 alatt viszont jön a sz@r... :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) bigadam94 válasza mephi666 (#21) üzenetére


bigadam94
tag

és ez így is van jól! 10/10-es játék (vagy film) NINCS, vagy legalábbis nagyon-nagyon ritka, hiszen a tíz pont azt jelenti, hogy egy szó szerint tökéletes alkotásról beszélünk.

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#23) mephi666 válasza bigadam94 (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, mondjuk a diablo1-2, system shock2 és még 1-2 cím az, amire azt mondom, hogy 9-9.5... és azért szerintem ezekbe tiszta időben is hónapokat beleöltem :B

egyébként, hogy ne legyek teljesen off: call of juarez1-et végigvittem pc-n vagy 3-szor... erre adnék egy 10/7.5-et... a második számomra csak egy minőségibb, de átlagos folytatás: 10/6 ...de ez még nálam jó játéknak számít :K

a mostani játékok meg, amiről valami kis rövid tesztet tervezek készíteni: forza3 - 10/8.5, alan wake 10/8.5, castlevania los 10/8, batman arkham asylum 10/6.5, dante's inferno & prince tfs 10/6, gears of war 10/7, gears of war2 10/8 ...saccra így néznének ki a pontjaim... és nem értem filmeknél/játékoknál azokat, akik 10/10-ekkel dobálóznak... (méghozzá olyan címeknél, ahol el nem tudom képzelni, hogy valaki 2-szer végignézze/végigvigye... és talán az sem kezd bele 2-szer, aki 10/10-et ad rá)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) xKacsax válasza mephi666 (#23) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Én kíváncsi vagyok rá! Remélem sikerül majd összehoznod. Várom :C

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scripta manent.

(#25) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Most tök komolyan kérdezem: Miért nincs egyetlen gameplay kép vagy videó sem SOHA a teszteknél?

Tesz=működés közben elemezni, értékelni.

Pár renderelt kép alapján mégis mit gondoljon az olvasó????????????????

:W

(#26) Kassadin válasza gekkoXT (#25) üzenetére


Kassadin
addikt

Azzal kicsit több meló lenne, talán azért...Megvágni, szöveget alámondani és persze minőségi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#27) bigadam94 válasza gekkoXT (#25) üzenetére


bigadam94
tag

Valószínűleg nálad van valami gond, én ugyanis több gameplay képet is látok.. :P

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#28) gekkoXT válasza bigadam94 (#27) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nézz meg a youtube-on egy gameplay videót. Ezek szerintem nem in game képek.

És továbbra is várom, hogy a teszteknél igenis legyenek képek a tényleges játékból, ne csak a sajtófotók.

(#29) bigadam94 válasza gekkoXT (#28) üzenetére


bigadam94
tag

Mivel magam is végigjátszottam a játékot, szerintem meg tudom különböztetni a gameplay képeket a renderelt képektől.. :U

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#30) ch003067


ch003067
addikt

Nem lesz már meg az az igazi Call of Juarez hangulat mint ami az első 2 nél volt...

Persze attól még lehet jó...

(#31) fred741


fred741
csendes tag

En kiprobaltam, a masodik kuldetes elejen meguntam. :)

Monoton: az elejen kivalasztod a fegyvereket, azutan mesz es losz. Legalabbis semmi mas dolgom nem volt, ez alapjan pedig csak 1 sima fps.

Bugos: az alatt a 0.5 ora alatt is tapasztaltam 1-2 "erdekes" bugot, mi lenne ha tovabb jatszanek? :O

Grafikarol annyit, hogy en dx9 alatt jatszottam vele, csunya,de legalabb nem akad. :)

Szvsz a 7.9 helyett egy 6.9-et adnek. :)

(#32) fred741 válasza mephi666 (#23) üzenetére


fred741
csendes tag

Gondolom mert nem a regi nagy nevekhez viszonyitanak pontozaskor, hanem a jelen korulmenyekhez, jatekokhoz

(#33) Chapel


Chapel
addikt

Hehe csak nekem tűnt fel, hogy ki a főszereplő hangja a trailerben? :D

Egyébként a Bound in Blood szintjét baromi nehéz túlszárnyalni, mind látványban, kivitelezésben és hangulatban iszonyatosan bejött!
Végre egy játék volt ahol eszméletlen jól megoldották a fedezékből lövöldözést és nem kellett még plusz gombot sem nyomni hozzá...na most hogy beszélek róla már telepítem is és tolom ki újra :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#34) Silenzio


Silenzio
addikt

Végigvittem. Az első harmadában csak fujjoltam a játékra. Nyögve nyelős és parlagi volt az egész, olyan sablonos, mint a 80-as évek ortó zsarufilmjei, csak rátettek két lapáttal. Aztán a felétől nagyon megkedveltem. Tetszettek a belső ellentétek, a mocskos hátsó szándékok, a "secret agendák", még a grafika is megszépült! A végjáték a választható végkifejlettel pedig feltette az i-re a pontot. Annyira fajsúlyos, realista és gusztustalan... Nem csodálom, hogy be akarják tiltani Mexikóban. A Techland egyre érettebb alkotásokat tesz le az asztalra. A Dead Islandbe teljesen beleszerettem, majdnem zseniális. Legközelebb talán a játékmechanikára is odafigyelnek. Azért kellőképpen western ez is. Pedig óriási western rajongó vagyok, először zavart, hogy modern korba ültették át, aztán teljesen rápörrentem. Szinte minden a helyén van, és utalásból is sokkal több van a "régi korra", aféle Nem vénnek való vidék-stílusban.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#35) tarmac


tarmac
csendes tag

Azért a vége felé a "vadnyugaton" egy lovas lövöldözős rész jó lett volna.

(#36) bigadam94 válasza tarmac (#35) üzenetére


bigadam94
tag

Nyilván jó lett volna, de szerintem túl erőltetett lett volna, sütött volna róla, hogy "Tessék, ez egy western-játék, lehet benne lovagolni is". Egyszerűen nem passzolt volna a képbe.

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#37) tarmac válasza bigadam94 (#36) üzenetére


tarmac
csendes tag

Pont ez lenne a lényege, h ez egy western játék.
Nem mint ha sokat ártott volna. Kissé egyhangúra sikerült.
Egynek jó volt.

(#38) Silenzio válasza tarmac (#37) üzenetére


Silenzio
addikt

Western játék nem játszódik 2011-ben. Örülj, hogy legalább utalások voltak az első két részre.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) tarmac válasza Silenzio (#38) üzenetére


tarmac
csendes tag

Már, miért ne játszódhatna?
Sci-fi-ről, utópiáról hallottál már?
valószínűleg nem...

[ Szerkesztve ]

(#40) Silenzio válasza tarmac (#39) üzenetére


Silenzio
addikt

Az már nem western, hanem műfaji kutyulmány. Történetesen filmesztéta diplomám van és történetesen a műfajok, és azon belül is a horror és western a szakterületem, úgyhogy erről inkább ne beszéljünk. :))
Legalábbis ne ezen a szinten. Semmi kedvem akadémiai/elitista kioktatáshoz, nem stílusom, de amiben időgép, lézerfegyver, alienek(!) vannak, azt már nem hívod westernnek. A Desperado sem western, pedig ugyanazokat az elemeket hasznosítja újra, amik az ilyen "erős" műfajokat mozgatják. Így működik ez a taxonómia. Amúgy megkaptad a kihalt, western szellemvárosod. A lovas üldözés manapság lejárt lemez és mocskosul ciki. Még a westernfilmekben sem(!) divat. Talán csak a Fegyvertársakban volt ilyesmi az elmúlt 20 évben.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#41) Nebuló


Nebuló
csendes tag

A magam részéről akkor sem szoktam véleményt alkotni egy játékról, míg nem játszottam vele. Még akkor sem, ha előtte azzal kapcsolosan több lehúzó hozzászólást olvasok. Így voltam ezzel a játékkal is, tehát a sok negatív kritika ellenére elkezdtem. Nagyjából eljutottam a feléhez, de eddig semmi extra, sőt, inkább azt mondanám hogy unalmas! De továbbra is türelmes vagyok, és kivárom azt a rész amelytől kezdve Silenzio kolléga állítása szerint a játék jelentősen feljavul. Remélem nem feleslegesen!

[ Szerkesztve ]

(#42) L_ajos


L_ajos
őstag

Egyetértek az érkékeléssel. Nekem is megvan a játék, és nem bántam meg hogy megvettem. A single "jó/elmegy", a multi/coop pedig Erősen Fun! :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#43) ColoradoKid válasza Kassadin (#2) üzenetére


ColoradoKid
csendes tag

Inkább még egy westernt..

----LEGO-t veszek, ömlesztve, dobozosat, hiányosat is, Star Wars, Kalóz témájú előnyben, de igazából jöhet bármi ami System vagy Technic írd meg hogy mid van, azonnal fizetek készpénzben! ----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.