Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

No offense, de ha a CoD széria "marad" a közeljövőben, középtávoli jövőben a hadviselés terén, akkor is a "modern haditechnika" lenne a hívószó, lévén olyan, hogy "futurisztikus haditechnika" ismerete, nem nagyon értelmezhető. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) oriic válasza Cifu (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ertem az indokod, de szerintem sok ertelme nincs annak hogy modern hadviselesnek nevezzuk a pl a legutobbi resz.

Ha a 2018-as resz mondjuk 2018-2020 korul jatszodik akkor amellett a legutobbi elegge a tavoli jovo, es igy furcsa ugyanugy modern hadviselesnek hivni.

Black Ops III - 2065
Infinite Warfare - 2126

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) snecy20


snecy20
veterán

Félve teszem fel a kérdést, hogy nagyon-nagyon muszáj és nélkülözhetetlen minden évben új Call of Duty rész? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) oriic válasza snecy20 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amig elmegy belole tovabbra is 10-20 millio peldany, addig lesz minden evben uj resz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#5) snecy20 válasza oriic (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Tudom, valahol költői volt a kérdés. :) Csak szerintem már messze nincs annyi tartalom és mondanivaló a fejlesztők kezében (igazából sosem volt, maximum a COD4-ig bezárólag...), ami indokolná minden évben az új rókabőrt. Valószínűleg egy WWII hátraarc segíthet a dolgon, a modern/jövőbeli hadviseléses zsánerből viszont totál kifogyott a szufla és a kreativitás..

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) NandorHUN válasza snecy20 (#3) üzenetére


NandorHUN
addikt

Van aki veszi, szóval ez is olyan mint a Transformers filnek. Mindenki szidja, de amíg nyereséges, addig lesz új.
Magában a játék fejlesztésében meg minimal effort van, recept is nagyon könnyű, szóval ez a sorozat nyereséges lesz amíg a nap nyugaton nem kel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7) Cifu válasza oriic (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megbocsáss, de én azt a logikát nem értem, hogy attól, hogy 'modern weapon technology' ismerete az elvárás, miért törvényszerű, hogy jelen / nagyon közeljövő technikai szinten lesz a következő CoD.

Az nyilván következik belőle, hogy nem 2.Vh-s lövölde lesz, ez eddig oké.

De hogy 2018-ban vagy 2118-ban játszódik-e, ebből nem derül ki - mindkettő a modern fegyvertechnológián alapul, ha elvárást szeretnél felállítani.

Ha érvek mentén szeretnénk felállítani a dolgot, akkor a Treyarch gyakorlatilag a Black Ops II és III-al már hagyományosan a közeli jövőben játszódó témakört dolgozza fel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) syIex


syIex
veterán

Hát azért az idei részre kíváncsi vagyok. Végre egy WW2-s történet, remélem sikerül valamit ismét letenni az asztalra! :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#9) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem már nehezemre esik már azt is megjegyezni hogy "basszus most melyik résszel is játszottam már és melyiket hagytam ki"?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) b. válasza oriic (#2) üzenetére


b.
félisten

No offense,de szerintem abszolút igaza van,gondolom olyan szakértőt nehéz találni, aki mondjuk 2065 hadviselésében járatos :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) ribizly válasza NandorHUN (#6) üzenetére


ribizly
veterán

Én például veszem. :U
Miért? Azért mert kb instant élményt ad és azt nyújtja számomra amit szeretek a multi lövöldékben.
Miért veszem meg minden évben? Azért, mert az előző részek sorra halnak ki.
Jó e ez nekem? Nem, de ez van. :N

Ettől még nem kell hülyének nézni. Én is csupán a saját igényeimet elégítem ki ezzel. Mivel bejön a pörgése a CoD-nak és nem kell órák százait eltölteni, hogy megtanuljam a mapokat, fegyvereket így ezzel engem megvesznek. Azt nem állítom, hogy ez minden esetben jó, viszont kategóriájában nincs nagyon konkurencia. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#12) #82146048 válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


#82146048
törölt tag

Egyszerű, ránézel a Steam fiókodra :D

ribizly: Akartam írni, hogy ha kivennék a single részt a játékokból, akkor sem csökkennének nagyon az eladások. Gondolom PC-n játszod, azon jóval kevesebben játszanak az egyes részekkel, mint konzolon.

Amúgy a hirdetésben a prestige 1 olyan furcsának tűnik. Ha olyan, mint a korábbi játékokban, akkor pár óra alatt meg is van, ez még nem nagy tapasztalat :)

(#13) Dave567


Dave567
addikt

PLS MW4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#14) ribizly válasza #82146048 (#12) üzenetére


ribizly
veterán

Igen, PC a platform. Volt PS2, X360 is, de nem jött be az FPS-ezés. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#15) rumkola válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


rumkola
veterán

:R Úgyúgy.
Az első kettő még megvan, aztán valahogy bebuzult. :D

(#16) ribizly válasza rumkola (#15) üzenetére


ribizly
veterán

Pedig szerintem a Black Ops első része egy igazi gyöngyszem. Tudom anno volt vele baj nem is kevés, de a hangulata verhetetlen. Grafikailag is rendben volt már és a multi pályák, fegyverek meg aztán főleg.
Hasonlóan vélekedem a Ghosts-ról is. Az egyik legkiválóbb single élményt nyújtotta és a multi is kilépett az addigi CoD részek árnyékából.
Persze az, hogy DLC-k, Season Pass-ek meg komoly performance issue-k voltak velük sokáig kb mindenkit elriasztottak. Kár értük. Olyan hibákat vétettek például, hogy a Ghosts-ban 800-ra volt állítva a max szerver ping és csak cfg fájl editálás segített, visszaállt alap 65-re a FOV, stb. Amatőr dolgok ezek. :(
Én sajnálom, hogy a PC-s vonal el van hanyagolva és kihalt lesz fél év alatt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#17) szupermacs


szupermacs
veterán

Miért vásárolja mindenki az új részeket? Miért fikázza mindenki az új részeket? Ha nekem valami nem tetszik, nem veszem meg (és itt nincs zsákbamacska, mert vannak videók és tesztek a neten). Ha az új rész nem tetszik, maradok az előzőnél. Vagy az az előttinél. Sose fogom megérteni az embereket.

(#18) Ghoosty válasza szupermacs (#17) üzenetére


Ghoosty
őstag

A válasz egyszerű, nem vásárolja mindenki. A legtöbbet eladott rész is 10 milliós példányszám alatt van.
Maradt 7,5 milliárd ember, aki nem vásárolja meg, köztük nagyon sokan, akik azért nem mert nem tetszik nekik, így "jogosan" kinyilváníthatják bármilyen fórumon.

(#19) eventus


eventus
veterán

En sem szerettem a futurisztikus kiadasokat, robot robot hatan stb. Multbeli vagy jelen legyen a story. Uj wolfenstein is elment egy zavaros vilagba.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20) .LnB válasza ribizly (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) gianni85


gianni85
veterán

kéne egy új mw trilógia, ugyanolyan epic sztorival...

(#22) #82146048 válasza ribizly (#14) üzenetére


#82146048
törölt tag

Az tuti, hogy konzolon olyan helyzeteket látsz, amiket PC-n sosem, mikor például egymás körül keringenek a játékosok, meg rángatózva késelgetnek, mert nem fordulnak elég gyorsan :D

Ghoosty: Rákerestem, mert gyanús volt, ez a lista alapján bőven sikerült pár résznek 10 millió fölé mennie. Egyébként finoman a Föld teljes lakosságát potenciális vásárlónak tekintetted, így az állításod bármelyik játékra igaz :)

(#23) Soybex


Soybex
őstag

Modern warfare 2 remastered pls. Mindent megadnék érte

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#24) Ghoosty válasza #82146048 (#22) üzenetére


Ghoosty
őstag

Wikipédián találtam egy legnagyobb példányszámban eladott játékok linket, ott az elsők között alig volt 4-5 millió 1 platformra. De mindegy elfogadom a te számaidat.

"Egyébként finoman a Föld teljes lakosságát potenciális vásárlónak tekintetted, így az állításod bármelyik játékra igaz :)"

Ez volt a célja a mondandómnak. Nem kell potenciális vásárlónak lenned, hogy fikázz. De leszűkítheted bármennyire a potenciális vásárlókat, mindig lesz több 10-100 millió ember, akik nem vették meg. Ellenben szerintem elvétve találsz olyan embert (ha egyáltalán létezik) aki folyamatosan vásárolja a sorozatot és mellett fikázza, hogy milyen szar.
És igen bármilyen játékra/filmre/zenére/stb-re igaz. Így nem is értem, mit nem ért rajta valaki. Miért meglepő valakinek, hogy ugyanazt a dolgot sokan szeretik és sokan fikázzák?!

(#25) #82146048 válasza Ghoosty (#24) üzenetére


#82146048
törölt tag

Értem amit mondasz, csak azért jegyeztem meg, mert értelmetlen 7,5 milliárd emberrel számolni. Sem a pénztáros nénit, sem a 60 éves hírolvasót, sem a szegény embert nem érdekli a játék. Ha már felhoztad az eladásokat, akkor legyen értelme összehasonlítani valamivel, mondjuk a 125 millió Steamessel, akik foglalkoznak is a játékokkal, vagy add hozzá a konzolosokat is, ilyesmi.
Nyugodtan fikázhat bárki bármit, természetesen, csak nem mindig van értelme (szerintem erre gondoltak). Anno pl. a Ghosts idején csak annyit hallottam, hogy "kutya kutya kutya", meg "hal AI", a játékról magáról meg semmit.

(#26) rumkola válasza #82146048 (#22) üzenetére


rumkola
veterán

videót pls!!!! :DDD

(#27) #82146048 válasza rumkola (#26) üzenetére


#82146048
törölt tag

Nincs :N De ha játszottál már konzolon, akkor biztosan tapasztaltad. Ilyenkor vagy növeled az érzékenységet (és így nehezebb sniperezni), vagy megszokod. A másik jó dolog az, amikor vársz egy ponton, és a kép alján elmegy az ellenség, így elrántja a célkeresztet :D

(#28) Hopkins95 válasza szupermacs (#17) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az a baj, hogy vannak emberek, akik még ismerték az első CODokat - köztük én is - és látják, hogy hová tart ez a széria. És ezt rossz látni, így én is kinyilvánítom a véleményem, mert ha senki sem szól, akkor ez így megy majd tovább és egyre rosszabb lesz a franchise. :U

(#11) ribizly Kategóriájában ott van a Battlefield 1 pl. Nekem ez az első Battlefield, amit online is játszok és azt kell hogy mondjam, hogy igen jól sikerült. :) Pedig én is nagy codos voltam ám, COD 2-ővel rengeteget játszottam + COD 4-el is, de engem most a BF1 eléggé megfogott.

Az új CODok tele vannak dobálva mindenféle killstreakkel, supply droppal meg lótúróval, nekem már messze nem olyan élvezet játszani velük, mint a régiekkel(Ez már a COD 4-nél sem tetszett).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) b. válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


b.
félisten

Én meg pont rosszul vagyok a Battlefield campelős, átláthatatlan játékmenetétől,alig várom, hogy jöjjön új COD a BO-ra hajazva,multizni.
IW szar volt mutiban, de eszméletlen jó volt a single része.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

A 3arc megkapja tolem a bizalmat, csakugy mint a Sledgehammer. Multiban remelem hogy a gyengebb BO3 szintjet hozza.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31) Bird


Bird
addikt

Végre, rég volt már modern hadviselés.... ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32) szupermacs válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Viszont ezektől a véleményektől nem lesz jobb egy játék amit nem veszel meg. Mai napig le lehet ülni régi játékokkal is játszani, nem tudom miért fáj ha egy sorozat elqrvul. Más generációnak szól és újítani akarnak. Én szívesebben leülök egy modern környezetben játszódó lövölde elé, mint az ezerszer lerágott VH-s játékok elé.

(#33) Cifu válasza szupermacs (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pláne, hogy mindegyikben amerikai, nagyon esetleg szovjet vagy francia katonát játszhatunk egyjátékos módban. Németet vagy japánt gyakorlatilag soha.

A régi CoD a MoHAA-val versenyzet, abban az időben is megvoltak mindkettőnek a saját hiányosságai. Én azért nem érzem azt, hogy na, a CoD régen ütött, mint a buszkerék. Ugyanúgy, mint ma, egy játékélményre hajazó FPS volt, és nem több. Ha jó multit akartunk, akkor inkább ott volt a Day of Defeat...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) #82146048 válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


#82146048
törölt tag

Az a baj, hogy vannak emberek, akik még ismerték az első NFS-eket - köztük én is - és látják, hogy hová tart ez a széria. Dettó ugyanaz :)
Egy 14 főjátékból és összesen 39 címből álló sorozatot én nem az első kettő rész alapján ítélnék meg. Anno én is játszottam a második résszel (még neten is, amíg nem hemzsegtek a csalók, meg létezett vanilla szerver), de nem gondolom, hogy az árkádosabb, akciódúsabb multi ártott volna a sorozatnak. Az MW trilógia sztorija elég jó volt (és nagyon várták is), a későbbi címeknél sem nagyon volt ezzel gond. Baromi sok embernek tetszik. Az IW már más, ott a user score is baromi alacsony, kevesen is játszanak vele (PC-n legalábbis), ezért jön is a WWII. Nekem személy szerint ez a Titanfall-szerű repkedős-ugrálós téma nem jött be, a Ghosts utáni részekkel nem is foglalkoztam egyáltalán.

(#35) szupermacs válasza Cifu (#33) üzenetére


szupermacs
veterán

Én még akkor is a Q3-ban multiztam. :DDD Teljesen más, tudom. De valamiért jobban lekötött.

(#36) Hopkins95 válasza szupermacs (#32) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ne érts félre, a Modern Warfare széria nekem is nagyon bejött, nagyon epic jelenetek vannak benne, amiért most majd újra is fogom játszani megint. :) De pl. az Infinite Warfare nekem már nem COD. Ha olyan lesz ez az új, mint a Modern Warfare, akkor nem szóltam semmit.

(#29) b.
Nekem Battlefieldben ami kifejezetten tetszik, hogy milyen nagyok a pályák és mennyi lehetőség van benne. Nekem a kedvencem pl. a repülő! :D De játszhatsz ugyanúgy a TDM-et is és akkor kisebb a pálya. Egyébként meg a Codokban is campelnek. :)

(#34) Daxter
Ha hiszed, ha nem, a NFS Most Wanted még mindig rajta a laptopomon és ha van kedvem autósat játszani, akkor azt veszem elő. Persze nem zárkózóm el az újaktól sem, de amit most az E3-on mutattak NFS-ként, hát szerintem az már eléggé el volt túlozva.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#37) #82146048 válasza Hopkins95 (#36) üzenetére


#82146048
törölt tag

Elhiszem, azt a részt nem is konkrétan rád értettem, csak máshol pontosan ez hangzik el. Olyankor a Hot Pursuit volt a legjobb, vagy a Porsche Unleashed, utána már nem is NFS :)
Nekem alapvetően tetszik a Payback, az irányítása viszont kérdéses. Ha mindig driftelni kell meg nitrózni (amiből végtelen van), akkor az olyan mobiljáték-feeling. Nézd meg ezt. Remek helyszín, jó autók, de hogy miért kell tankot csinálni a játékosnak, azt nem értem.
Az IW-t én is mondtam, szerintem az inkább Titanfall.

(#38) Hopkins95 válasza #82146048 (#37) üzenetére


Hopkins95
addikt

:N Csináltak a Need for Speedből egy árkád játékot. Meg milyen kamion az, ami ilyen gyorsan megy meg fordul be a kanyarba? Biztos nitrót is szereltek bele ;]
Bár mit várok, a Halálos iramban is ezt a trendet követi...
Meg mi ez a "Leaving mission area, resetting"? :D Ezt megcsinálhatták volna úgy, hogy ha elmegy előled a kamion, akkor utána kiléptet a missszióból és újra fel kell venned.

Egyébként a Titanfallt ki akarom majd próbálni, mert az Otherworld eléggé dicsérte.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) szupermacs válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


szupermacs
veterán

Adsz a szavukra? Az egy csapat dilettáns.

(#40) Hopkins95 válasza szupermacs (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Különösen szeretem az Otherside adásaikat, meg az E3-as közvetítést is néztem és az is jó volt. De pl. most a Destiny 2-őről amiket mondott Zoly, azzal abszolút nem értek egyet. Sajnos még mindig azt érzem, hogy túlzásba esnek gyakran. :(
Most nyáron főleg olyan játékokat vettem meg, amiket még Archon tesztelt, ő volt a kedvencem a csapatból.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) #82146048 válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


#82146048
törölt tag

Hát az említett filmre lassan lecsap a Marvel, és Super Toretto néven új sorozatot kezdenek.
Amúgy igen, pont ezek a részei nem tetszenek, és ezért volt nagyon jó a ProStreet. Ott meg kellett tanulni az irányítást (nem volt állandó drift), a nitró sem volt végtelen, és ha a hosszú futamokon hibáztál, akkor a kocsit lehetett javíttatni és elölről kezdeni.

(#42) szupermacs válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


szupermacs
veterán

Zoly filmes bemutatóit szeretem, de a játékokhoz egy csöppet sem ért. Ahogy Shirin talán még jobb, de a vergődése és az olcsó poénjai megutáltatták velem a videóit.

(#43) .LnB válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Létezik ilyen? Most komolyan? :DDD

Egy nyolcadrangú senkiházi magyar youtuber szava alapján vásárolni? Van ilyen? Még jó, hogy van az embernek önálló akarata, ízlése, döntései.. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) Hopkins95 válasza .LnB (#43) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem, én mondtam, hogy egyes tesztjei kifejezetten nem tetszenek és nem értek egyet velük. De nyilván mielőtt megveszek egy játékot, betekintést akarok nyerni, vajon megéri -e nekem. Ezért nézem meg a youtubes teszteket róla vagy megnézek egy-két gameplayt a TheVR-tól(pl. a Fahrenheitet nemrég úgy vettem, vagy a Konat is úgy fogom megvenni, hogy tetszett a gameplay).

De Archonnál pl. tényleg azt éreztem, hogy nem szándékosan próbálja lehúzni a játékot, hanem a pozitív és negatív dolgokat is elmondja és azok alapján ítélkezik. :)

Egyébként nekem még mindig szórakoztatóak az OW-s videók, bár régen szerintem jobb volt, Shirin videói nagyon szórakoztatóra sikeredtek.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.