Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) luw2win


luw2win
őstag

Nem találok rá szavakat, eszméletlen :Y
Köszönjük az írást :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2) ABE


ABE
őstag

Húúú, elsőre csak gyorsan átfutottam a cikket, nem néztem még meg a videókat, de ismét erősödött bennem a vágy, hogy visszatérjek az Államokba. San Francisco nagyon érdekel, sajnos idén nem jutottam el oda, de nincs az a pénz, hogy kihagyjam, el kell jutnom oda. Los Angeles is érdekelne nagyon, meg láttam a Yosemite-ről pár képeslapot, az valami gyönyörű lehet... :R

Egy apró érdekességet hozzáfűznék: a Death Valley az autógyártók egyik kedvenc teszthelyszíne, mert a szélsőséges időjárási körülmények miatt jó terep a prototípusok vizsgálatához. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) truba


truba
tag

Jó! :C

(#4) SzuL


SzuL
tag

én is csak átfutottam, és beugrottak az emlékeim. a repülőutunk messze nem volt ennyire könnyed, de a többi élmény elég pozitív volt.
amúgy tetszik, jól összefoglaltad :)

"Sose bízz olyan számítógépben, amit nem tudsz kidobni az ablakon!"

(#5) plus44


plus44
veterán

Nagyon szép írás, grat. nem semmiért a kedvenc helyem.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#6) Solten


Solten
addikt

"Nagyon híres a californiai bor is"

Az ize meg borzaszto... :) Grat., jo iras.

Saor Alba

(#7) ABE válasza Solten (#6) üzenetére


ABE
őstag

Mi kipróbáltunk valami rosé kaliforniai bort, kis pakkban adták, 6 db 1 decis üveg volt benne, kb. olyan kinézete volt, mint az itthon megvehető "csavaros kiflinek" (óccó felesnek). Az íze meg olyan semleges volt, de bánatűzőnek jó. :DDD

(#8) boeing


boeing
senior tag

Grat az iráshoz,sokat meg tudtunk Californiaról. :C

(#9) talmida


talmida
Közösségépítő

luw2win, ABE, Truba, SzuL, plus44, Solten, Boeing, köszönöm a hozzászólásaitokat!! ;)

ABE, neked külön is nagyon szépen köszönöm az értékes kiegészítést! #2 hsz :R
Solten, Lehet benne valami..hehe.. ;]
Boeing, én is sokat tanultam írás közben. :B ..pl. azt is, hogy California területe több, mint négyszer nagyobb Magyarország területénél.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#10) kawaclipse


kawaclipse
csendes tag

Köszönjük szépen :) Grat.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó írás tetszett. :C

(#12) #40731136


#40731136
törölt tag

Jó írás. :C
Szeretnénk mi itt Magyarországon ilyen "drága" üzemanyagot, ami $5/gallon, vagyis kb. 230-235 Ft/liter. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Becsülettel átküzdöttem magam a videókon is. :K

Nos, néhol ugyan unalmassá vált a mozgó bemutatás, ám ez mit sem von le a beszámoló értékéből.
Kritikus alkat vagyok, de erre a beszámolóra, bemutatóra csak annyit tudok mondani, hogy nagyon tetszett. Remélem lesz még ilyen, meg olyan, meg csak úgy. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) lesaux


lesaux
veterán

(#15) joshua7


joshua7
veterán

Földrajzi érdekessége, hogy itt található az USA legmélyebb, és legmagasabb pontja.

Ez azért nem igaz, mivel az ország legmagasabb pontja a Mount McKinley (Alaszka) a maga majd' 6200 méterével. ;)

Egyébként tetszetős írás, gratula. :)

Semper Fi

(#16) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az igen. Köszönet érte. :)

(#17) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszönöm nektek is, mindegyikőtöknek, kawaclipse, hemaka, dying_star és a többiek! :R

gempula (és most ráadásul még olcsóbb is, mint, ami a cikkben látható :B Épp most kérdeztem meg az egyik californiai barátunkat benzin ügyben, aki azt mondta, hogy 3 dollár körül van egy gallon jelen pillanatban Los Angelesben. Persze kisebb eltérések lehetnek az egyes benzinkutak között.

Vakegérke Köszönöm, hogy végigrágtad magad rajta :DDD . Oda is kattintottál, ahol nem írtam, hogy katt?, ...mert sok kép mögött (ha jól számoltam három kivételével mindegyik "mögött") film bújik meg. :B Még az Oscar szobornál is. ;) És, igen, ha minden jól megy, akkor a következő Texas lesz. :K

joshua7 Köszönöm a kiigazítást! Igazad van. Kimaradt az "egyik" szó. Javítva. És beírtam a Mount McKinley-t. :R

Presze még más érdekesség is kimaradt. Pl most jutott az eszembe az is, hogy a legnagyobb elektronikai szaküzletközpont a Fry's Electronics Store
képviselete is megtalálható Californiában. California mellett csak néhány állam jeleskedhet hasonló üzlettel, így PL Arizona, Nevada, Oregon, Washington
Texas, Illinois, Georgia és Indiana. Eredetileg (tíz egy néhány éve) még csak Californiában és Texasban volt. Csodálkozom, hogy azóta , hogy elterjedt! :Y De hozzánk még nem hoztak sajnos. :W Mi nagyon hiányoljuk ezt itt Floridában. :(((
A Fry's a műszaki szakik második menyországa. :DDD Olyan hatalmas kínálata és olyan remek kiállítása van, hogy szinte a Disneyland-dal vetekszik az élmény :K .. az is igaz, hogy abba az áruházba való ellátogatás is egy egész napos program lehet, mert rengeteg érdekesség, újdonság található ott, és az árak is korrektek. :K Aki Californiában jár, ill az USA-ban,. az ki ne hagyja a Fry's Electronics-t!

Ezt majd a cikkbe is beírom később.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#18) Loha


Loha
veterán

Az utolsó oldalon lévő dugós képnek, nyilvánvalóan semmi köze az USA-hoz, sztem ez inkább Malajzia lehet... Pedig lehet találni bőven illeszkedő képet: [link]

(#19) ABE válasza Loha (#18) üzenetére


ABE
őstag

Bennem is felmerült, de nem akartam kekeckedni. A sok Marutiból (Suzukiból) kiindulva szerintem India. :)

(#21) Móci


Móci
addikt

Nagyon tetszett a beszámoló, köszönöm szépen! Jó volt nézni a képeket! Ha esetleg ki kellene menni az USA-ba, csak Kaliforniát választanám. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) talmida válasza Loha (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igazad lehet. :(( Nem tudom, hogy lehettem ilyen figyelmetlen. :W vagyis tudom,...nagyon siettem a vége felé, és noha LosAngelest írtam a barátunk (a Google) keresőjébe, valahogy becsempészte ezt is, én meg ráharaptam, mert nagy felbontású kép volt. :O Mégegyszer mindenkitől elnézést kérek, ki fogom szedni azt a képet.

Móci Várd ki a végét. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#23) Móci válasza talmida (#22) üzenetére


Móci
addikt

Tudsz talán valamit? :DDD
Minden esetre szép hely nagyon, el tudnám ott képzelni az életem. Itthon jobb ( ez is relatív), de...

Egzotikus gyümölcsből is jó a pálinka vajon? :D Ez jutott hirtelen eszembe...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) talmida válasza Móci (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, ha figyelmesen olvastad az utolsó oldalt, akkor onnan kiderült,...szóval nekem az egyik legutolsó választásom lenne California hosszútávra. :B

A második kérdésedre azt hiszem, hogy IGEN a válasz, bár én még nem próbáltam.

Köszönöm szépen a hozzászólásodat! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#25) Troy.


Troy.
addikt

Nagyon jó kis írás. tetszett.
"Mottója: Eureka! (I have foud it.) " :)

[ Szerkesztve ]

.

(#26) talmida válasza Troy. (#25) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Thx.! :R Yes! (I have found it.)..javítva a cikkben is :B Mégegyszer hála az éles szemeidért! :C

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) eziskamu


eziskamu
addikt

Én a san franciscoi fókákon lepődtem meg, bár egyes pingvin félék is élnek elég meleg helyeken. Ami meg tetszett a szedd magad szamóca :) Itthon régebben csak a szedd magad alma volt, az almát meg nem nagyon szeretem, bár a szamócához meg sokat kell hajolgatni. Semmi sem tökéletes :)

(#28) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Én el se tudok képzelni ilyen gyönyörű helyeket, sajnos nem láttam még ehhez foghatót, de majd csak eljön annak is az ideje.

(#29) Racecam válasza talmida (#26) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Most egy óriási elnézést kérek Tőled itt nyilvánosan!! :B
Elfelejtettem bepipálni a "Kiemelt írás" jelölőnégyzetet és így amikor megjelent nem került fel az ötös boxba. Nagyon szégyellem, hogy csak most vettem észre, az én hibám, még egyszer elnézést kérek érte. :B

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#30) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Grattulálok:]
Nagyon jó kis írás.
Nekem sajnos van még 5 évem mire elindulok , szóval, csorog a nyálam meg minden: D
De majdcsak eljön az idő:]

Valahogy csak én nem találtam itt a marijuana orvosi célre való felhasználását? :DDD :DDD :DDD :D

Csak így tovább, várjuk a többi ilyen "összefoglalót" is:]

(#31) talmida válasza Racecam (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én köszönöm a kiemelést! :B :R Nem baj, hogy "késett". :N ;) Így is nagy megtiszteltetés. Mégegyszer köszönöm! :B

ZooLee19.. neked is köszönöm a hozzászólást! :R

eziskamu, Taknyoshal, örülök, hogy tetszett!! ;) ..és remélem, hogy valóra válik az álmotok! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#32) keIdor


keIdor
titán

Nagyon jó írás, jó volt olvasni/nézni. Thanks! :K
Egyik barátom szinte már teljesen bejárta az USA-t, nem sok állam van, ahol még nem volt. A képek és beszámolók alapján nekem Washington állam jött be a legjobban. Ha az USA-ba kéne költöznöm Seattle-t választanám. De több ember is azt az államot találta a legélhetőbbnek, és a legszebbnek.
Középen félnék a tornádó folyosó kellős közepén, meg az alföldet is utálom.:D Kaliforniára meg a keleti államokra azt mondták, mind nagyon légszennyezett... New York pláne...

Nekem még mindig Kanada a no1: kisebb városok, kevesebb ember (1 kanadai emberre jut 10 amerikai), több természet (a Föld erdeinek 10%-a Kanadában található)
Én oda mennék. :K

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33) Rover623


Rover623
félisten

4. lap
Texasz...anyám...:Y

6. lap
ékör...borzasztó! Mértékegységet kiejtés szerint leírni...:F

8. lap
Pierr39...39-es móló...tehát pier...szimpla "r"

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#34) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Nagyon jó írás, a videók is jók, nálam nem döcögősek! Köszönöm neked! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#35) daninet


daninet
veterán

A természet eszméletlen gyönyörű, viszont az USA városaitól mindig a hideg rázott. Agyba főbe fotózgatják az emberek, holott az nem Amerika. Nyilván a történelmük miatt van az egész. Érdekes, hogy Európában Svédország helyzete alakult hasonlóan építészetileg. Van pár régi vörös autentikus faház, de mindenki ócska, recsegős pozdorja házakban lakik, mert a tégla megfizethetetlen. Az USA építészetét ha körülbelül összegezzük, a Viktoriánus stílusú fa épületek maradtak fenn, tégla épületet nagyítóval talál az ember (nyilván itt nem az emeletes társasházakról beszélek, hanem a családi házakról, és villákról amiket fotóztál). Ha valaki nagyon gazdag, akkor pedig betonból építkezik, amit utána a rengeteg hőhíd miatt addig szigetelhet ameddig öregember nem lesz. Furcsa, hogy miért nem a gazdagabb társadalmakban alakult ki tégla építészet, miért kell fából csinálni mindent. A fa menyisége se indokolja a dolgokat, mivel szép számmal vannak olyan területek Amerikában, ahova bizony vinni kell a fát.
Persze én kicsit más szemmel látom a dolgokat mint mások, ráadásul elfogult is vagyok Európa építészetére (ami valljuk be nem kicsit durvább :) )

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36) _BoZo


_BoZo
csendes tag

Remek látókör szélesítő cikk, de szerintem az írás lehetett volna bővebb.

(#37) talmida


talmida
Közösségépítő

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, részletesen majd este tudok csak válaszolni.

Bocsánat, hogy a Pier39-et 2 r-rel írtam, elnézést kérek! :B A "Texaszt, ékört" direkt, miattatok írtam magyarosan, ...de majd később átírom azokat is eredetibe :K .. Most viszont nagyon kell sietnem.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#38) Rover623 válasza talmida (#37) üzenetére


Rover623
félisten

A "Texaszt, ékört" direkt, miattatok írtam magyarosan,
:F
Szerintem ezt inkább meg se próbáld megmagyarázni... :(

Lehetséges alternatívák:
- te már más vagy mint mi...talán kicsit több is...
- mi itt, keleten, úgy el vagyunk szigetelve, hogy életünkben nem találkoztunk még ilyen ritka és egzotikus helységnévvel, mint a Texas...és az angolszász mértékegységeket sem hallottuk még soha...

Egyik lehetőség sem tetszik, tehát inkább nem akarok róla tudni, melyik eset áll fenn...szerinted...

primus inter pares

(#39) ABE válasza Rover623 (#38) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem ne feltételezz rosszindulatúakat talmidáról... Inkább az írását élveznéd...

(#40) Rover623 válasza ABE (#39) üzenetére


Rover623
félisten

Ezek után kicsit már nehéz...:DDD
Egyébként...nem rosszindulatú ő, csak kicsit egyszerű...szerintem.
Óvatosabban kellene fogalmaznia...:P

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#41) ANW2


ANW2
tag

Köszönöm az írásod nagyon tetszett! :) Nagyon gyönyörű helyek vannak arrafelé. Én is szeretnék eljutni egyszer az USA-ba bár ebből a szennytelep országból nem sok esélye van az embernek még csak turista ként sem elmenni :S Nagyon szerencsés vagy hogy eljutottál oda gondolom nem bántad meg :)

(#42) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ha magánemberként ennyi időt öltél bele a cikkbe le a kalappal! :R

(#43) joshua7 válasza talmida (#37) üzenetére


joshua7
veterán

ékört" direkt, miattatok írtam magyarosan

Ööö..ezt kifejtenéd? :U

Semper Fi

(#44) Ipse89


Ipse89
tag

Nagyon jó írás, Grat. :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#45) talmida válasza Rover623 (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Keldor papa Köszönöm a hozzászólásodat! Ha majd Washington lesz a téma, nagyon örülnék, ha kiegészítenéd a bemutatómat! Canada nekem nem annyira tetszett, mert "kicsit" szabadosabbnak (liberálisabbnak) tűnt, mint az USA. :U

_BoZo, ANW2, Ipse89, ABE Nektek is nagyon köszönöm a bátorító szavakat! ;)

daninet Európa/Magyarország építészetére méltán büszkék lehetünk. :K , de azért az USA-ban sem mindenki lakik ócska, recsegős pozdorja házakban :DDD, még mi sem (mi is kőházban lakunk), pedig mi nem számítunk gazdagnak amerikai mértékkel nézve, esetleg somáliai mércével nézve :DDD Az igaz, hogy sok a faház, aminek tradicionális és némi racionális oka is van. Floridában pl rengeteg az erdő, de az USA egyéb részein is óriási erdők vannak. :K A faházak olcsóbbak, nagyon gyorsan fölhúzhatók és rugalmasabbak is, mit a beton vagy tégla építmények. Nem vagyok építész, úgyhogy nem mennék bele mélyebben. ;) A tégla nem olcsó, de nem is megfizethetetlen. ;]
Az USA városai hozzátartoznak az USA-hoz, de valóban helyetelen arra következtetni, hogy ezzel ki is merült az USA színskálája . Én is mindig hangsúlyozom, hogy pl Hollywood nem egyenlő az USA-val, de azért nem lehet letagadni sem. :DDD

Az építészet kicsit az időjárással is kapcsolatban van. Magyarországon megfagyna az ember fia a faházakban, ott nem ritkák fél méteres falak sem. Azon is elgondolkodtam már párszor, hogy egy-egy természeti katasztrófa sokkal súlyosabb közetkezményekkel is járhat, ha betonból épülnek a házak. Mondjuk Japánban(OFF) (úgy tűnik)(/OFF), ezt szépen megoldották a földrengésbiztos épületekkel. :R

Örvendek, hogy újból előkerült az örökzöld téma, a helyesírás. :R :DDD

A Pier39-et valóban elírtam, :U beismerem a tévedést. Elnézést kérek és hamarosan javítom. ;)

joshua7 és Rover623 Akár hiszitek, akár nem, DE bizony csak miattatok írtam az acre-t ékörnek. ..nem lenézésből vagy lekezelésből, , hanemmert sokszor tapasztaltam, hogy pl az acre-t egyáltalán nem használják Európában. (OFF)Én se nagyon ismertem azelőtt, hogy kijöttünk.(/OFF) Hidd el, jobban kézreállna angolul írni, mert így, fonetikusan soha nem is találkoztam vele.

Megmondom, hogy a Texas írásán miért vacilláltam. Mert attól féltem, hogy mit fogtok szólni ahhoz, hogy Californiát nem K-val írtam, hanem az eredeti írásmód szerint? :U (OFF)Gondoltam, hogy valamelyiket szóba fogjátok hozni, bár a California írásmódját rendesen körül bástyáztam :DDD , előre megvédve a kritikáktól(/OFF) (OFF)Az is bezavart, hogyha úgy kerestem rá Californiára, hogy Kalifornia, akkor is többszázezres találat jött ki :F (OFF)No, mindegy, örülök, hogy elfogadott az eredeti írásmódot...ezentúl majd ehhez tartom magam. :R

hejesírásó Igen, teljesen magán célból, magán szórakozásból tanulmányozom az államokat, mert jövőre szeretném letenni az állampolgársági vizsgát. :B Jelenleg "csak" zöldkártyával rendelkezem. Később meg, ha igaz, kettős illetve hármas állampolgárságom lehet. (OFF)(magyar, amerikai és mennyei (/OFF):)) )

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#46) Gergő_


Gergő_
őstag

Újabb remek összefoglaló! :R Én már várom a folytatást!

(#47) keIdor válasza talmida (#45) üzenetére


keIdor
titán

Engem pont az vonz benne leginkább! :K Meg tetszik, hogy olyan elfogadó, befogadó, barátságos nemzet... magyarok, meg sok más ország bőven tanulhatna tőlük.

Na meg ami tetszik benne az, ez, és ez, no meg ez! Imádom a hegyeket!
Persze imádom az Alpok-at/ot is, de képeken a Sziklás-hegység olyan más, szebb... :K leírhatatlan! A közeljövőben ki akarok menni hetekre Albertába és Brit Kolumbiába. Vancouver-t is nagyon meg szeretném nézni, és ha már ott vagyok, akkor Seattle.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) talmida válasza Gergő_ (#46) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, Gergő_! ;) Már gyűjtöm az anyagot Texashoz.

Keldor papa Sok képet is csinálj, .. várjuk a canadai beszámolódat. :K

IN GOD WE TRUST!

(#49) mrkyelo


mrkyelo
csendes tag

Szegények:( 220 Ft egy liter benzin.....

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#50) tiv83us válasza mrkyelo (#49) üzenetére


tiv83us
veterán

Csak Kaliforniaban olyan draga. A keleti-part nagyreszen $2.35-2.45 korul van gallonja.

Always Outnumbered, Never Outgunned

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.