Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Sajnálom, hogy így történt. Viszont remélem, hogy néhány éven belül sokkal jobb lesz a helyzet.

Ui: a parkolási büntetést meg a te érdekedben jobb, ha befizetesd.

***

(#2) adam182


adam182
csendes tag

sajnos ''szerencsém'' volt látni ezt a helyzetet az utóbbi pár hónapban több kórházban is. vidéken és pesten is egyaránt. sajnos nehéz eldönteni, hogy a kórházakban uralkodó állapot, az orvosok szakmai tudása vagy az orvosok hozzáállása van alacsonyabban. persze tisztelet a kivételnek, de a helyzet kétségbeejtő. gondoltuk, hogy majd a 21. században mindent könnyedén gyógyítanak hipermodern kórházakban...ehelyett felér egy időutazással a kórházi látogatás....nem előre.... :F

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#3) sasa311


sasa311
veterán

Mondcsak, te most az orvosokra haragszol?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4) ByB válasza ollie (#1) üzenetére


ByB
addikt

Persze befizetem a bűntetést, csak azért szeretnék elbeszélgetni a céggel, ha végre felveszik a telefont!

sasa311 - Orvosokra? Dehogyis! Nincs értelme bárkit is megneveznem, annyira szövevényesek a szálak... Ha azt mondanám, hogy az orvosra haragszom: akkor haragudhatnék az egyre gyengébb oktatásukra, a rossz munkakörülményükre és az alulfizetettségükre is! Erre a ''masszára'' haragszom, amit most kórház ellátás címszó alatt tapsztalhattam meg. :R

(#5) finest


finest
őstag

Anyukád jobban teszi, ha magánrendelésre megy legközelebb.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) tildy válasza ByB (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne haragudj, de miért nem mentetek be a szemészeti klinikára? Sok esetben nem is kell tán beutaló....
Én mindig oda jártam, kivétel ezalól a látásjavító szemműtétem volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) ngabor2 válasza sasa311 (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha neked az írásból az jön le, hogy az orvosra haragszik... akkor olvasd el megint.

az én értelmezésemben a rendszer az, amire haragszik. tegyük fel, hogy vizitdíjat kell fizetni. nem öröm, de oké, legyen. de akkor lehessen vizitdíjat fizetni, ne kelljen órákat várni, kilométereket gyalogolni.

félrediagnosztizálás. az orvos is emberből van... node ha emiatt (meg a futószalag- gyógyítás miatt) súlyosabb dolgok történnek, akkor vállalja a felelősséget, ne rázza le az ember. hogy órákat kell várni, és az ''egyenlőbbek'' hamarabb bejuthatnak... ez utóbbi mindig előfordult. de az elsőn változtatni kellene, nincs benn senki, valóban kihallatszik, hogy csak beszélgetnek, stb... a kórház is egy munkahely, ahova dolgozni veszik fel az embereket. igen, az orvosokat is. akkor dolgozzon, ne csak úgy imme-ámmal, hanem rendesen. sőt, sokkal körültekintőbben, hisz emberek egészsége, jelen esetben látása (a legfontosabb érzékszerv) múlik rajtuk.

a lényeg: ez így nincs jól. ezt tudjuk. de ami a nagyobb baj, nincs egy példa, vagy normális, megvalósítható ötlet arra, hogy hogyan lenne jó.

finest: egyre inkább afelé terelik a népet. fizetni ott is kell, de ott legalább látod, mit kapsz a pénzedért. csak akkor a tb-t nem tudom, minek fizetjük, és különösen miért ennyit...

(#8) Wolverine


Wolverine
félisten

Roppantul örülök, hogy évek óta se nekem, se a családtagjaimnak nem volt semmi köze sem a kórházakhoz :8

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) róland válasza tildy (#6) üzenetére


róland
veterán

A vizitdíj bevezetése után ez így nem teljesen igaz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) róland válasza ngabor2 (#7) üzenetére


róland
veterán

A gond az, hogy egy közel 100 éves vívmányt akarnak most megszüntetni. (A kollektív társadalmi felelősségvállalást. Az annak idején létező ''céhládákból'' alakult ki a mai társadalombiztosítási rendszer.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#11) tildy válasza róland (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Az általános- és baleseti-sebészeti, szemészeti, fül-orr-gégészeti, bőrgyógyászati, nőgyógyászati, urológiai, onkológiai, továbbá a pszichiártiai és addiktológiai kórházi osztályokon nem kérnek beutalót.
Ha sürgős ellátásra szorulunk, akkor sem kétséges, hogy ellátásunkat az OEP kifizeti. Miniszteri rendelet határozza meg ezeket az eseteket. Így a sürgős szükség körébe tartozó egészségügyi szolgáltatás ''minden olyan egészségügyi tevékenység, amelyet az életet veszélyeztető állapotok és betegségek szakszerű ellátása, valamint azok maradandó egészségkárosító hatásának megelőzése érdekében -- a beteg állapotának stabilizálásáig -- végeznek''.

Ilyenek például a külső vagy belső vérzés, a gyulladás, a tudatvesztéssel járó állapotok (ájulás vagy epilepsziás roham, sokk), az infarktus, az embólia, a szülés- és koraszülés, a fulladás, a krupp, az asztmás roham, továbbá a sebellátás vagy a nyílt törés. Ezenkívül a bélelzáródás, a hasi trauma, az égés-fagyás, a koponya-, mellkas-, has- vagy valamely testüreg sérülése, az áramütés, a mérgezés, az öngyilkosság vagy a heveny elmezavar is ebbe a kategóriába tartozik a kormányrendelet szerin


Forrás: [link]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) ngabor2 válasza róland (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

csak közben túl sok lett a kivétel, túl sok a folt, a kiskapu. ha valóban kollektív lenne az a felelősségvállalás, és a teherviselés valóban köz-teherviselés lenne, akkor nem lenne ezekre szükség. de az ember ott bújik ki a kötelesség alól, ahol csak bír (tisztelet a kivételnek), viszont a jogait mindenki védi. de ez már politika, amibe nem akarok belefolyni, és ebbe a topikba se igazán szeretném belevinni, mert nem arról kell mindennek szólnia.

(#13) Coyot


Coyot
őstag

A parkolócéduládhoz kapcsolódóan:[link]

Ugy hallottam valaki akor is kapott, mikor nem is tartózkodott a fővárosban:D

[Szerkesztve]

Má' nem

(#14) ByB


ByB
addikt

tildy - Azért mentünk a János kórházba, mert két percre lakunk tőle és azt gondoltuk, hogy ''működik a rendszer'', tudom-tudom, naív vagyok. De ma felhívta mamám a háziorvosát (gyerekkori jóbarátok), aki számomra etalon: hozzáértésbe és empátiában egyaránt és ő már intézi is, hogy a szemészeti klinikán jó emberek kezébe kerüljön... :) Ez eddig szépen is hangzik, de miért nem működik ez magától!?

ngabor2 - Szép összefoglaló! :R

Wolverine - Elkeserítő, de én is, a környezetem is úgy van vele, hogy áldás, ha nem kell kórházba járni és amikor baj van, nem elég a betegség, még ott van az a bénító görcs is, hogy ugye nem lesz még több gond...?!

Bizakodó vagyok és alapvetőleg optimista, de ez most kikívánkozott... :U

ui.: Coyot - Addig én sem fizetek, amíg nem látom a fotót! :R És nem a pénz miatt, egyszerűen bizonyosságot akarok.

[Szerkesztve]

(#15) Sada88


Sada88
aktív tag

hát én se értem mért is fizetünk tb-t ha mostmár úgyis vizitdij meg minden fizetős lezs...

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#16) tildy válasza ByB (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Én nem bízom a sima kórházakban, ezért alapból szakellátásra szoktam menni ... Már amikor tehetem. Mondjuk az is szép volt, amikro kijött belőlem midnen, majd összeestem , meg ilyenek, azt a margit kórház egyik dokija el akart hajtani a francba, mert a saját lábamon ''estem'' be.

Hála égnek volt egy lelkiismeretes belgyógyász doki, látta a helyzet súlyosságát: azt mondta, még egy-két óra és kiszáradok.. Kvázi ő mentett meg.

János kórházban meg a távolságok még az egészséges embernek is durvák, nemhogy a betegnek...

Sőt, eddig úy vettem észre, hogy a fizetős (magán) ellátásokat kivéve alig vannak lelkiismeretes kórházak, orvosok. A szemészeti klinika pl. nagy - nagy kivétel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) moma


moma
őstag

kiszámolt kosztpénzzel, kuporgatott vizitdíjjal, megbecsülés nélkül, várnak, várnak és várnak…

szerintem az ilyen finomanszólva is melodramatikus fordulatok tök fölöslegesek... :DDD tény, hogy fos az egészségügy, nekem is van két sztorim félrekezelésről, mint szerintem a többségnek az országban... fogalmam sincs hogy mi a kiút, én jelenleg abban látom a megoldást, hogy vagy ismerős által ajánlot orvoshoz kell menni, vagy ha van rá mód tényleg magán klinikára...

ja egyébként aki bement előttetek az nem időpontra ment?

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#18) wwenigma válasza ngabor2 (#7) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nos igen. Az írás az magyarország.

Kis visszaemlékezés, bocsi.
Párom eddig 2x majdnem lebénult, nem tudták-tudják kideríteni, mi baja van, és néhány kivételtől eltekintve, minden orvos-nővér a zsebét mutogatja, terel, pénzt vár, csak épp a dolgát nem végzi. Most jól van, de nem tudom meddig, húzza az igát egy gyárban, mert enni kell. Egy helyi orvosnak köszönhetem, hogy még velem van, utánajárt mindennek, és egy köszönöm volt az csak, amit elvárt ezért. Szívroham vitte el,pár hónapja, nem tudom hány éves volt, isten nyugosztalja. :(

Hánysz a gyógyszertől, a másiktól a hajad hullik, a harmadiktól a maradék kis erőd is elmegy, közben szétrobban a fejed, és otthon várod, a párod hazaérjen a 12órából, 40 kilométerről és enni adjon...

Ezekközben behívnak időre, de mire odaérsz, nehezedre esik a járás, a levegővétel, a puszta lét, de ha megkérded, ''Elnézést, lenne szives...'', csak a lenéző pillantásokat kapod, mert nem tejelsz. Lehet menni magánrendelésre, talán meggyógyítanak. Persze ha fizetsz. 300000 egy MRI,160000 a CT. Sikerült 1 hónap alatt bejutni, megnézetni Kicsim. Na de van olyan, aki évente irat magának OEP beutalót, 20e a zsebbe, hirtelen előrekerül a listán.

És mi még csak nem is idősek vagyunk, kettőnk összéletkorával sem mehetnénk előnyugdíjba.

Talán publikálok ebből egy írást, ki tudja, kik vannak itt a pH!-n. Neked és édesanyádnak kívánok mihamarabbi gyógyulást, Centrum digitális fényképét ne fogadd el bizonyítéknak.

Nig.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) ByB válasza moma (#17) üzenetére


ByB
addikt

Olvasva lehet, hogy melodramatikus, átélve elkeserítő! :((( Amit pedig kiútnak jelölsz meg, az nem megoldás a többség számára! A szemészeten a János kórházban nincs időpont kérés, mivel saját bevallásuk szerint, nem tudják tartani azt...

Coyot - A büntetésem 2005.11.10.-ei és totálisan véletlenül megtaláltam a hozzá tartozó befizetést igazoló csekket. Röviden leírtam nekik a sztorit, ha pedig nem kérnek elnézést, akkor újabb írás következik, de ez már nem csak a logout-n lesz publikálva! ;]

wwenigma - :R :R :R

[Szerkesztve]

(#20) Coyot válasza ByB (#19) üzenetére


Coyot
őstag

:Y :C

Má' nem

(#21) ByB válasza Coyot (#20) üzenetére


ByB
addikt

Íme a történet röviden - [link] :R

(#22) SLYM


SLYM
veterán

a kórházban történtek elég ijesztően hangzanak. jobbulást a mamádnak. zárójelben megjegyezném, hogy a kialakult helyzet azzal a 300 forintos vizitdíjjal azért mégsem olyan szörnyű. majd idővel jobb lesz a helyzet. minden kezdet nehéz. az orvosok meg olyanok amilyenek. meg az ország is olyan amilyen. azért akarok kimenni angliába és azért nem értem meg az orvosokat, hogy mit keresnek még itt, amikor az említett országban 10x annyit kereshetnének. a parkolásos dolog meg úgy szar ahogy van. szerinted hány ember kapja meg ma a csomagot ha megbűntetik? senki. az összeset leszedik a kis hülyegyerekek. nyilván ez ellen nem is fonak tenni semmit, merthát ugya az csak nekik jó ha te nem 5000-et hanem 7-et fizetsz

(#23) SLYM válasza adam182 (#2) üzenetére


SLYM
veterán

orvosok szakmai tudása vagy az orvosok hozzáállása van alacsonyabban
LOL. látod azaz őstehetség ezaz ami miatt olyanok az orvosok amilyenek. szerinted nekem(ha orvos lennék) lenne kedvem baszakodni az orvosi diplomámmal a sok nyugdíjassal meg az idiótákkal akik képesek értetlenkedni meg okoskodni, hogy dehát ez szörnyű ez a helyzet, meg amúgy is szar az ellátás stb deszar nekem. rá kéne jönni, hogy ma az egészségügyben az orvosok a legnormálisabbak. szutyok körülmények között doloznak éhbérért semmi elismeréssel és olyan idióták mint te kioktatják őket, hogy nem végzik rendesen a munkájukat, meghogy nincs meg a szakmai tudásuk :(

(#24) SLYM válasza Sada88 (#15) üzenetére


SLYM
veterán

azért fizetsz TB-t hogyha eltöröd a kezed akkor ne kellejen a fél millás műtétet neked zsebből kiperkálnod. pl azért. 300 forint bazze. azon ennyit szenvedni. inkább a gázáremelésen szenvednének ennyit az emberek. dehát ugye azon nem kell, mert az aki parázik a 300 forintos vizitdíjon annak nem lesz gázáremelés

[Szerkesztve]

(#25) tildy válasza SLYM (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Én szívesebben fizetném azt a tb-t valami normális egészségbiztosítónak. Több értelme van.
Azt a tisztaságot , azt a törődést, azt az odafigyelést pl. még egyik állami intézményben sem kaptam meg, mint amit a szemészeti műtétemkor egy magánklinikán. Ésmennyivel jobb lett volna, ha aműtét árát nem zsebből, hanem ténylegesen abból fizetem, amit eddig tbként befizettem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) ByB válasza SLYM (#22) üzenetére


ByB
addikt

Igenis érdmes problémázni a vizitdíjon, még ha 50 Ft lenne akkor is! Itt nem a pénzről van, sokkal inkább arról, hogy ebben az országban lassan bármit meg lehet tenni reform címszó alatt. Bevezették ezt a plusz fizetni és intézni (arra nem vették a fáradságot, hogy normális információs központokat építsenek ki a kórházakban) valót, azzal a szöveggel, hogy mindenkinek vállalni kell valamit a közös teherből! Kérdezem én, akkor miért fizetek TB-t, miért veszik el a keresetem felét??? És ezt az egészet eladják, úgy mintha valós reform lenne... Elkeserítő! Közben nézzünk csak körbe, hogy ki miként halad a régióban!

Ami pedig az orvosok tudását és hozzáállását illeti. Tényleg komoly kívánnivalót hagy maga utána a téma, de nincs értelme őket hibáztatni: az oktatásuk, az egészségüggyel együtt romokban van, a felszerelés amit használnak katasztrófálisan elavult és borzasztóan alul vannak fizetve! Az pedig sokuk számára nem megoldás, hogy külföldre mennek, ennek millió oka lehet! Elfutni a probléma elöl... De amellett, hogy sajnálom őket, elvárom az odafigyelést, a szakszerű ellátást, magyarul azt amire felesküdtek és ez már sokukból kihalt! Természetesen tisztelet a kivételnek, azoknak akik az elkeserítő körülmények ellenére kitartanak, minden elismerésem az övék! :R

(#27) szepi79 válasza SLYM (#24) üzenetére


szepi79
őstag

300 forint bazze. azon ennyit szenvedni.

nem a 300 forintnyi összeg a baj, hanem a körítés hozzá. engem speciel (anyagilag) az se hatna meg, ha 2-3000 forint lenne a vizitdíj, nagyon ritkán kell orvoshoz mennem. a gond azzal van, hogy a fizetésednek nem kis százalékát beadod a TBbe, és még külön fizetned kell ugyanazért, amiért egyszer adtál pénzt. ráadásul körülményes, időrabló módon. mindenzt azért, mert amit befizettünk Tbbe, ellenőrzhetetlen módon folyik olyanok zsebébe, akik közel ülnek a húsosfazékhoz, aztán közlik, hogyha nem tetszik, el lehet menni.

azért akarok kimenni angliába és azért nem értem meg az orvosokat, hogy mit keresnek még itt

talán mert van annyi értelmük, hogy felfogják, hogyha minden épkézláb ember, aki jobban élhetne kinn, elhúzna a rákba, akkor még jobban összeomlana az ország? esetleg a szüleiket/gyermekeiket akarják támogatni és nem feltétlen csak anyagilag?

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#28) azbest


azbest
félisten

Azért a vizitdíjon kívül van más finomság is..
anyukám rokkantnyugdíjas... elvileg kapott közgyógy támogatást vagy minek hívják.. ami most úgy megy hogy az önkormányzat a megyének kifizet x Ft-ot és ennek a keretére ingyen kapna gyógyszert... persze...

beutalót és utiköltség papírt kell kérnie a háziorvostól (vizit 1x)

el kell mennie vérvételre az ország tulsó végébe... mert ott a ''központ''... (vizit 2x)

azt nem értem miért nem lehet helyben venni vért és eredményeket elküldeni dokinak.
A doki ír egy papírt ami alapján a háziorvos felírhatja a gyógyszert.... de van hogy csak a gyógyszer felírásáért kell elutaznia mert a háziorvos nem írhatja fel... de ezesetben is le be kell mutatni eredmnyeket a háziorvosnak (vizit 3x)

Az utazást most teljes áron ki kell fizetnie és utólag.. valamikor majd visszakapja... (jópár ezer forint) ezért inkább a nyugdíjas szelvényét használta erre... de az is véges és elfogyott...

Patikában kiváltatja a gyógyszereket, amelyekre jobb esetben vonatkozik a közgyógy...
de minden egyes doboz után dobozdíj...
(hmm 10 féle gyógyszert sorolt a legutóbbi orvosi papírja)

Na ez már hányszor 300 ft?
És a többszöri sorbanállást nem is említve.. időpont van ahol működik van ahol nem...
---

Az egészségügy teljesen szervezetlen.. nincs összehangolva... utaztatnak feleslegesen embereket... de most még az utiköltséggel is szivatják őket...
Nagyon úgy tűnik, hogy úgy rendezik a dolgokat, hogy az emberek ne akarjanak orvoshoz menni, mert ami vele jár azt nem sokan bírják pénztárcával és idegrendszerrel...

Ez a reform... akinek nem telik magán kezelésre az dögöljön meg :(((
Nem szoktam így kirohanni.. de minden területen ez kezd jellemző lenni...
Az hogy a fogorvosnál volt hogy időpontkéréssel 1 hónapig hivogattak, mire fel is jegyeztéék és fogadtak is (4x voltam 3x feleslegesen, mert valahogy kimaradtam a listából)
Máskor meg amikor előre jóval lefixált időpont hát nem volt hajlandó a töméseimet megigazítani... csak egyet cserélt ki ami magától is kiesett már (de azt is hogy.. már lehetne cserélni mert vacakul fúrta és megpattant meleltte a fogam..... a többit majd akkor ha kihullottak... pusztuljon bele a fájdalomba az ilyen....
(bezzeg protézist szivesen csinál... ahhoz nem kell sok munka és többet kap érte... meg baratnők is soronkívül beférnek)

Úgyhogy... marad az hogy bízom abban nem törik bele a fogam a kenyérbe... és talán egyszer ha lesz még mit rendbetenni és újgazdag leszek, akkor egy normális magánrendelőben megcsináltatom...

(#29) ByB válasza azbest (#28) üzenetére


ByB
addikt

No comment. :( Úgy elkeserítő az egész egészségügy (ország) helyzete, ahogy van! Teljesen jogos amit írsz - ''Nagyon úgy tűnik, hogy úgy rendezik a dolgokat, hogy az emberek ne akarjanak orvoshoz menni, mert ami vele jár azt nem sokan bírják pénztárcával és idegrendszerrel...'' - azt hiszem velem együtt, sokan gondolják még így! :R

[Szerkesztve]

(#30) SLYM válasza tildy (#25) üzenetére


SLYM
veterán

ez így igaz. de most mivel, vagy miért lenne különb MO-on a kórház mint mondjuk a BKV vagy épp az úthálózat? mind szar. persze lehet azt mondani, hogy a tb-t meg mostmár a vizitdíjat is fizetni kell. de az adót meg mindenre fizeted. a SZJA-t az ÁFA-t is mindenre fizeted mégse háborog senki érte. miért szenved azon mindeki, hogy most 300 forintokat kell fizetni az orvosnál amikor egy BKV jegy 200 körül van, az autópályamatrica meg 1000-1500 vagy több. miért nem a duplájára emelt gáz árán akadnak ki az emberek? miért folyton a vizitdíj a fő hír a híradókban? najó meg a kórházátalakítás, de hamár arról szó van 1000% hogy megemlítik a vizitdíjat is

a vizitdíjas rész nem neked szól, csak egy kis kiegészítés. veled egyetértek :)

(#31) SLYM válasza ByB (#26) üzenetére


SLYM
veterán

a tb 11%, és asszem, de lehet, hogy nem így van valamilyen formába valamit még vissza is kapsz belőle. az előző hsz-emben leírtam mit gondolok erről az egészről. én az orvosokat abszolut nem hibáztatom. ennek az egésznek ők isszák a levét

[Szerkesztve]

(#32) SLYM válasza szepi79 (#27) üzenetére


SLYM
veterán

az autópályát, a BKV-t, a vasutat, a múzeumokat is az adóból építették mégis fizetni kell a használatukért. az orvosok meg nem azért nem mennek ki, mert olyan nagyon érdekli őket az ország helyezete, hanem azért mert vagy kényelmesek, vagy épp családos és nem akarja azért a pluszért feladni az előző életét szvsz. persze nyilván van kivétel, de szerintem a nagytöbbség inkább ilyen okok miatt nem megy ki

[Szerkesztve]

(#33) moma válasza azbest (#28) üzenetére


moma
őstag

Mondjuk ez a magán orvososdi úgy is elképzelhető lenne, hogy a tb fizetne a magán rendelőnek is annyit amennyit az államinak kifizet. Kompromisszumos megoldásnak nem lenne rossz. Bár ekkor is naívitás lenne azt gondolni, hogy az államiak fosva, hogy elmennek a betegek összeszednék magukat, mert, hogy itt kit érdekelne ha elmennének a betegek :DDD

Egyébként amiket írsz az tényleg jól mutatja mekkora is a baj, ilyen piti hibát mint ez a vérvételért utaztatás, nem képes önjavítani a rendszer. Egy magán cégnél se perc alatt eljutna az info oda ahova kell és rendeznék... Szerintem legalább egy korházat, ha nem is eladni, de ki kéne adni magán cégnek, hogy próbája meg hatékonyabban csinálni, legalább x évre kisérletileg. A jelen helyzetet elnézve sok kockázatot nem vállalnánk vele. Én nem bízom az államban, legalábbis nálunk nem. Majd nagyon talán ha 50-100 éves lesz itt is a demokrácia, lehet kialakul valami más szellemiség, hogy akkor is normálisan csinálom, ha nincs ott a fejem felett a magán hajcsár ostora, de jelenleg nem tűnik úgy, hogy ez menne (bár lehet soha nem fog, ki tudja).

Még annyit, hogy én a vizit díj és egyéb átalakítások káoszától kevésbé félek, mint attól, hogy márciusban lesz megint egy nagy tüntetés és az mszp összeszarja magát és elzavarja a gyurcsányt és csapatát és visszaállnak valami szokásos semmi komolyat nem csinálunk, mert akkor senki nem rinyál, aztán meg a válaszátsokon majd a marketing elég lesz dologra...

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#34) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Hjaj ByB nemtudom te holvoltál de ott még istenes a helyzet.

Pécsen én volt, hogy reggel 9re mentem és DU 16hra kerültem sorra. És ott nemvolt bájcsevej 12orvosra jutott kb 600beteg.
és ez így ment éveken keresztül, volthogy reggel 8kor már el is küldtek fölös itt várakoznom 17hig ugyse végeznek.

Azóta hálisten meggyógyultam és semmi bajom. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) Dare2Live válasza ByB (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Na nemmegyek bele, ahogy látom itt a szokásos lesz, tudunk 2dolgot az egészről aztán nem eztmár elvből sem fujjj.

mint a foci meg a politika? :D

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) Dare2Live válasza moma (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

énse bízok az államban. pancsolja a pénzt mint minig és lókakikát se nyujt.
Szünjön meg a TB aztán mindenki fizessen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) tildy válasza azbest (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Az utazást most teljes áron ki kell fizetnie és utólag.. valamikor majd visszakapja...
Hm, emlékeim szerint a doki ad egy utazási szelvényt, amiért kapsz a buszon egy jegyet. Szerintem nem szüntették meg...

Ez a reform... akinek nem telik magán kezelésre az dögöljön meg
Baszki ez eddig is így ment, ha nem csúsztattál zsebbe, akkro megdögölhettél. Én nem csúsztattam zsebbe, hát volt párszor, hogy majdnem elpatkoltam (kiszáradás).
Mindezek ellenére sem vagyok hajlandó zsebbe fizetni.

És hány olyan embert látok, aki azért jár dokihoz, mert addig se kell dolgozni? (sokat...) Vagy nyugdíjjasok, akik midnen kis nyűggel rohannak a dokihoz?

Magát a vizitdíjjat ilyen formában nem helyeslem, ha nem lenne tb, akkor viszont korrektnek tartanám.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) tildy válasza ByB (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a nagy büdös igazság, hogy a magyar csak kapni szeret, de fogat, meg gatyaszíjjat összeszorítani már nagyon nem.
Tudod mit modnott nekem pár ember, mikor kevesebb pénzért vállaltam el egy állást, egy jobban fizetőből kilépve? (kb 40 ezer forint a diffi! ) Azt , hogy hülye vagyok, és miért hagyom ott azt a ''jó'' állást, ahol voltam. Aha, ja, meg ahogyan ők gondolják .....
Nem értek egyet azzal, hogy ennyi adót levonnak (nekem mondjuk nem, diákmunkán másképp számolnak) , de amíg meg tudok élni, amíg van mit enni, addig l*sz*rom.
Orvoshoz meg ritkán megyek, nem bízom bennük.
Egyszerűek kóklerek, leginkább a volt helpdeskes munkámhoz tudnám hasonlítani, hogy ''kísérleteznek a probléma megoldásában '', csak az a baj, hogy rengetegszer mellényúlnak. Egy a különbség: itt emberéletekről beszélünk!

Egyik ismerősömet két évig reumával kezelték, nem vették észre, hogy rákos.
Engem majdnem megműtöttek méhen kívűli terhességre, majd vakbélre, (hála égnek stabilizálódott az állapotom, különben lesz.rt*k bvolna mi a bajom, vittek volna a műtőbe és veszik ki a vakbelem) szerencsére megúsztam
Barátnőmből úgy kinyomták a babát (császározni kellett volna, de nem merték) , hogy 1 hónapig csak hátrafelé volt képes járni, annyira fájt neki
Fateromnak infarktusakor nem döntöttek a szívkatéter mellett, ezért idővel elkezdte a lábujjait nemérezni (hajszálerek) , ha nem kerül fel 7 évvel később a kardiológiai intézetbe, hát lehet hiányozna már valamely lábujja
Anyámnak lehet elrontották a szemén a makula degenerációs műtétet, rosszabb lett, mint előtte volt.
Azt meg már meséltem, mikor elhajtottaka fenébe, mert a saját lábamon beestema kórházba.
Egy kezemen meg tudom számolni, hány normális orvossal találkoztam életemben.

Szóval a francba a tb-vel, ne vonják le, hanem menjen bele egy ''egészségpénztárba'' , abból terhelődjön, ha valami gond van, Orbán is fogja be a lepcses száját a többiztosítós modellel kapcsolatban (hülyeséget beszél!!!), ide bizony olyan helyzet kell, hogy a dokik észrevegyék, nem mi vagyunk őértük, hanem ők miértünk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) tildy válasza SLYM (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Na és ha fizetnéd egészségpénztárba és onnét vonnák le? NEm lennél pl sokkal jobban érdekelt, hogy ne légy beteg?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) SLYM válasza tildy (#38) üzenetére


SLYM
veterán

hát tényleg nincs sok jó tapasztalatod az orvosokkal. nekem amikor széttört a könyököm azt nagyonjól rendberakták(azt mondták nem volt sok esélyem, hogy teljesen ti tudom majd nyújtani, de jól sikerült így 1-2 hónap gipsz és gyógytorna után nem volt vele gond). mondjuk fizettek is érte a szüleim, de nem annyit mint amennyibe a műtét került volna. és a fogorvosom is tök jó fej(mondjuk annyit fizetek illetve fizetnek a szüleim neki, hogy azért már énis jófej lennék :D ) meg a háziorvos is. meg amikor megyek félévente szűrővizsgálatokra az allergiám miatt ott is jófej a dokicsaj. én eddig 1 dokival találkoztam aki nem volt szimpatikus, amikor kicsi voltam és 39,4 volt a lázam adott 4 szurit, 2-t az alkaromba, csak nem találta meg az eret, meg 2-t a seggembe. na a 4. az sikeres volt :D

(#41) SLYM válasza tildy (#39) üzenetére


SLYM
veterán

szerintem amúgy is érdekelt vagyok, hogy ne legyek beteg. azért kajálok jól, meg eszem a multi-x-et :)

(#42) wwenigma válasza tildy (#38) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem a politikát ne keverd bele, vagy ha igen, akkor pártonkívüliként írj. Vagy jegyezd meg azt is, kinek mire kellenek a bezart intézmények.

Egyébként Szlovák példa alapján indult ez az egész sz@rság, csak hát ha valaki figyeli a híreket, akkor tudja, hogy ott épp most szuntetik meg, mert nem jött be és rájöttek hogy ez ugy ahogy van, xar.

A dokik meg csak dolgozzanak, elképesztő, amikor utánanéztem, egy háziorvos miből gazdálkodik... (450000 havonta az alap amit kap, ebből kell kifizetnie a nővérkéjét, kocsit, rendelőt ad a falu, városban esetleg bérli...tehát megéri nemkicsit)

Az a nagy büdös igazság, hogy a magyar csak kapni szeret, de fogat, meg gatyaszíjat összeszorítani már nem tud!!!

Meg legközelebb légyszives mutass egy megfizethető dokit, aki meg is gyógyítja a párom... Nekünk nincs pénzünk arra, amit az ''erobiknorbi'' tett a párjáért. (PET-CT) Igen, gyűjtök rá...csak lehet késő lesz. :((( Mi nem tudunk átverni százezreket.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43) SLYM válasza wwenigma (#42) üzenetére


SLYM
veterán

ebbe mi volt a politika? mindenki tudja, hogy jobb lenne ha Orbán lemondana, vagy legalább kicsit visszavenne az arcából. ő csinál bolhából elefántot, miatta vannak tűntetések. ha nem a hírtv-ben szerepel még a riporterek is kiröhögik az ostobaságait lásd Baló Gyuri. a Fideszből most vált ki 5 tag. ki miatt? Orbán miatt. bezárt intézmények? figy. azok az intézmények lehet, hogy bezárnak, de azért mert abban a formában ahogy most működnek feleslegesek. és hamár ennyire otthonvagy ebben a témában mond meg nekem melyik párt miatt nem lehet a budán lévő kórházat eladni? a fidesz megoldotta, hogy az a méregdrága telken lévő épület majd öresen, kihasználatlanul fog állni. hihetetlen, hogy van ma MO-on egy olyan párt akiről pozitív dologt nem tudok elmondani, nyilvánvaó, hogy uszítja a népet és több kárt csinál mint hasznot, mégis vannak követői :(
Nekünk nincs pénzünk arra, amit az ''erobiknorbi'' tett a párjáért. (PET-CT)
Norbi mit tett a párjáért :F
Mi nem tudunk átverni százezreket.
ezt meg nem értem

(#44) tildy válasza wwenigma (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

MErt szerinted mit lehet egy bezárt kórházzal, vagy egy bezárt iskolával csinálni? Azonkívűl, hogy esetleg más épül a helyére. Várom az ötleteid.

Egyébként pártonkívüliként írtam, amit írtam. Az hogy nem szimpatizálok a jobboldal egy prominens személyiségével , még nem jelenti, hogy baloldali vagyok. Sőt még csak azt sem jelenti, hogy valamely párttal szimpatizálok. Ez olyan , mintha azt mdnanám, hogy nem szeretem a kávét. Se több, se kevesebb. Ettől még utálhatom pl a karamellás tejet is

wwenigma: ne húzz már fel az aerobiknorbis dologgal. Vannak állami intézméynek közül is olyanok, amik jók: de azok a szakintézmények általában!!! Pl. a sote, vagy a szegedi egyetem klinikái, akik nem midnen szirszarral foglalkoznak, hanem egy adott szakterület specialistái. Nem hinném, hogy ott 100 ezret elkérnének az említett ct-ért.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) wwenigma válasza tildy (#44) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha csak ugy bemész, több. PET-CTnek meg olvass utána...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#46) ngabor2 válasza tildy (#44) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pet-ct asszem még mindig csak debrecenben van, bár lehet, hogy pest is kiharcolta magának (eredetileg innen akarták elvinni, mert hogy néz az ki, hogy egy kelet-mo-i városban modernebb műszer van, mint A Fővárosban :(). ''kissé'' költséges fenntartani és működtetni, a vizsgálathoz szükséges ''kontrasztanyagot'' beadás előtt pár perccel kell előállítani. asszem valami fél óra a felezési ideje a benne levő izotópnak. az előállításához nagy gyorsító (atomki), vagy megfelelő atomreaktor (kfki-csillebérc) kell. ami itt van, az nem is a legmodernebb technika, valóban több100k egy mérés, mégis teljesen tele van az előjegyzés. ha megnézed a diagnosztizálási képességeit, rájössz, hogy miért.

(#47) erdoke válasza wwenigma (#42) üzenetére


erdoke
titán

Addig, amíg a saját tapasztalatokat írjátok le, nincs nagy gond. Viszont a kevéske tapasztalatra alapozott messzemenő következtetések és idulatos odamondások szerintem nem valók a témába, mert órákig lehetne egyenként cáfolni, vagy nevetségessé tenni ezeket.
Az USA-ban egy jó szakorvos 20-30-40e dollárt keres HAVONTA!
Az egészségügy költségeivel abszolút nem vagytok tisztában, még nagyságrendileg sem. A modern egészségügyi ellátás nagyon sokba kerül, akár eszköz, akár gyógyszer szempontjából. És a nagy büdös helyzet az, hogy nem az errefelé szokványos jövedelemmel arányosan kerül itt kevesebbe az ellátás mint az USA-ban vagy Németországban. A munkaerő olcsóbb, talán még aránytalanabbul, mint más területeketn, de a gyógyszereknél, a vizsgálatokhoz, beavatkozásokhoz használt vegyszereknél, műszereknél alig van különbség, sőt.
Egy korszerű körülmények között elvégzett egyszerű sérvműtét pl. százezer Ft körüli összegbe kerül a kórháznak. Ehhez jön még az 1-2 napos ápolás, a műtétet megelőző, és az azt követő vizsgálatok költsége. A félmillió biztosítással nem rendelkező, és a közel kétmillió (!) minimálbéren bejelentett honfitársunk mennyi járulékot fizet egy évben? Ezek hozzátartozóikkal összesen a lakosság mekkora hányadát adják? Kik fizetik a különbözetet, és a saját hátrányukra mekkora áron?
A vizitdíj önmagában nem elvetélt ötlet a magyar egészségügy helyzetében, de nevetséges, hogy olyan összeget kell fizetni, ami nem fedezi a vele kapcsolatos adminisztráció költségeit sem.

A legjobb aláírás a héten

(#48) SLYM válasza erdoke (#47) üzenetére


SLYM
veterán

ezt mondom én is

(#49) ByB


ByB
addikt

Mamám túl van a ''műtéten'', minden rendben vele! Végülis a szemészeti klinika vezető főorvos helyettese segített: korrektek, kedvesek és precízek voltak! :R Én kicsit fellélegeztem, de azért az továbbra is elkeserítő, hogy ehhez ismerettség kellett és alapból, csak jövőhét végén került volna sorra a János kórházban... :(

(#50) tildy válasza erdoke (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csak a saját műtétemet vettem alapul, ami bár nem életmentő műtét volt, de azért a szem az egyik legfontosabb érzékszerv... Szóval csak abból indulok ki, hogy 200 ezret fizettem, voltam legalább 20 alkalommal vizsgálaton , midnen vizsgálat félórás volt, és az eszközök is modernek... Tudom vanank komplexebb, meg drágább műtétek is... Csak arra akartam kitérni, hogy magánszférában azért ez már jól működik. Egyébként egyetértek veled, én sem szívesen fizetem mások tbjét.....
Byb:elmondod , hogy jutottatok el végül a szemészeti klinikára?

wwenigma: egészségpénztárral is igénybevehető. Nicns arra lehetőségetek , hogy abba beléefizessen a munkaadó, avgy ti? Arra 30% adókedvezmény is jár. Igaz ahogy látom, elég drága: 250 000 ft. De ha ennyire fontos, akkro szerintem emgér annyit, hogy hitelt vagy valami megoldást keressetek rá. Én is részletben fizettem a szemműtétem, de megérte, nagyon.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.