Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bwoay:] WTF?

Hozzászólások

(#51) niyabinghi válasza bwoay (#50) üzenetére


niyabinghi
tag

Köszönöm a lehetőséget, de szerintem elég lesz az a kinyomtatott papír. :)
Esetleg ha nagyon a Széchenyi téren akarsz deszkázni, odaadom a két kutyát, ők garantáltan olyan káoszt rendeznek fél perc alatt, hogy senki nem azt fogja nézni, hogy Te mit csinálsz, így akár a rendőrsorfal előtt is elgurulhatsz, észre sem vesznek. :))

Viszem is a két villanykörtefejűt felforgatni a Széchenyi teret, hátha valaki rám hívja a kékeket. :D

(#52) lkey0601 válasza niyabinghi (#48) üzenetére


lkey0601
újonc

Niyabinghi,
szerintem ne legyél naiv, hidd el nem ok nélkül találták ezt ki. Még ha ez csak egyeseknek élvezet, sajnos. Nem beszélve a sok idősebb emberről akik előszeretettel hívják ki a decsósokra a zsarukat:( Sőt nem elég a pénzbírság, még a deszkád is elvehetik. Elég bevállalós akinek ez megéri.
Viszont szerintem próbáld ki egyszer kétszer, menj deszkázni, és majd szívesen olvasom ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalatod :D

(#53) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nagyon is érthető, szerencsére van rendes indok is. Veszélyes is, teret vesz el a turisták és helyiek által használt útrészekből, koptatja a szegélyeket és ezeket az újonnan használt beton járólapokat is. Én még hozzátenném, hogy esztétikailag sem különösebben tartoznak egy történelmi belvárosba. Speciel nem érdekel, hogy hol oldják meg máshol, oldják, ha akarják, és ha nem lesz helyük, nem halnak bele abba sem. A köz érdeke előbbre való.

Egyébként egyszerűen megoldhatnák, ha nem tükörsima betont tennének, hanem régi típusú, bazalt macskakövet a főtérre. Autók úgyis korlátozottan járhatnak az ilyen helyeken, és sokkal autentikusabb is lenne... persze drágább is. De aki azon nekiáll deszkázni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54) niyabinghi válasza Crystalheart (#53) üzenetére


niyabinghi
tag

Az ok kb. annyi, hogy valamire fogni kell, hogy mitől szaródik el a burkolat. Egyszerűbb lett volna le sem rakni, akkor tényleg nem kopik. Lehetne évekig mutogatni egymás mellé pakolt raklapokon, szépen lefóliázva. Egy barokk térről beszélünk: ennyi erővel a Belváros területén közlekedjen mindenki abroncsos ruhában nyolc kiló rizsporral meg vicces parókában, nem? Esztétikailag azok sem különösebben tartoznak bele a városképbe, akik nyáron ugyanott a szökőkútban fürdenek, nekik mégsem szól senki. Pedig ott még simán bejátszik mindenféle világvége-bacilus is. Az nem veszélyes? A különbség legfeljebb annyi, hogy tőlük max a tusfürdőt kobozhatnák el, ami nem nagy visszatartó erő, lássuk már be.

(#55) bwoay válasza Crystalheart (#53) üzenetére


bwoay
nagyúr

Én 1989 óta deszkázom, de még soha nem okoztam balesetet ill. sérülést másnak, sem Győr belvárosában, sem máshol, valamint nem is tudok olyan esetről, ahol gördeszkás okozott volna sérülést bárkinek a Széchenyi téren. Egyébként veszélyes, persze hogy az, annak, aki gördeszkázik, ő viszont ezt vállalja. Jjárókelőkre pontosan annyira veszélyes, mint a továbbra is engedélyezett kerékpározás, görkorcsolyázás, rollerezés, stb.
Az, hogy esztétikailag mennyire nem illik a történelmi belvárosba, a legjobb érvek egyike! Ebbe nem lehet belekötni, még az alkotmányos jogokat is felülírja, hiszen ahová nem illesz eszétikailag, oda te ne menjél, tiszta sor! Történelmi belvárosba csak korhű öltözékben! Nem ám modern holmikban, drága karbonvázas bringákkal, Segwayjel, görkorival, meg ehhez hasonló sátáni szerkezetekkel!

Hosszú évek fórumozása során hozzászoktam már, hogy sokan rendkívül felületesek, és pont a lényeg felett siklanak el. Ez önmagában nem is lenne probléma, csak így nehéz érdemben véleményt nyilvánítani. Te megállapítod, hogy ez a rendelet mennyire érthető, és mi indokolja, de nem tudsz különbséget tenni a gördeszkázás, mint sporttevékenység, és gördeszkázás, mint közlekedési mód között. Már többször leírtam, és unom is magam ismételni, de megmagyaráznád, hogy a kerékpársávon végigguruló gördeszkás miként koptatja a szegélyeket, és miként koptatja jobban a betonlapokat, mint mondjuk egy cipőtalp? Nem ez az első tér, ahonnan kitiltják a gördeszkásokat, jelen esetben olyan mondvacsinált indokokkal, amikkel a hozzád hasonló kívülállók látatlanban is egyetértenek (hiszen senki nem akarja, hogy tönkretegyék a drága burkolatot, ugyankkor senkiben nem merül fel, hogy miféle minőségű burkolat ez, ha egy gördeszkától félteni kell...) Viszont egy felújított térre hivatkozva az egész belvárosból kitiltani a gördeszkát, mint közlekedési eszközt? Ilyenre még nem volt példa az országban, ez az, ami felháborító, túlzó, és diszkriminatív.

A dolog másik része: nem tudom, mennyire vagy sportember, a szavaidból ítélve semennyire, vagy olyan sportágat választottál, amihez adottak a lehetőségek, ilyen helyzetből meg könnyű a nagy megmondóember szerepében domborítani.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#56) Crystalheart válasza bwoay (#55) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A gördeszkával közlekedés megint más, én természetesen a mutatványozókról beszéltem. Hosszú távon egyébként sok kis nekicsapódás szép kis huplákokat képes csinálni ezeken a vékony lapokból álló burkolatokon, figyeld meg, még ott is kicsit, ahol az a nekicsapódás nem is egy deszka, hanem csak a járókelők lába.

Itt Vácon már volt ebből kisebb baleset is, és az amúgy elég szocreál márványtéren a kövek sarka már agyon van koptatva és tördelve, hiszen azt nem tavaly rakták le. Szerencsére egy szocreál teret nem sajnál úgy az ember, a történelmi belvárosban deszkásokat pedig én speciel még nem láttam, pedig oda is a gagyi, könnyen korrodálódó beton járólapokat tették. Mondjuk két éve nem jártam arra, de régen nem voltak.

Az esztétikai rész egy érdekes dolog, és nem illő kiforgatni a szavaimat. Különös, micsoda elemi fölháborodást okozott, hogy megemlítettem, esztétikai okokból ne engedjenek bármit is. :) Pedig nem egy fejlettebb ország van, ahol a turizmus miatt innen-onnan kitiltottak ezt-azt, csak hogy autentikusabb legyen a környezet. Az csak egy magyar sajátosság, hogy a világörökség részét képező Hollókőn a parkolókban modern autók állnak... A dolognak két oldala van: ilyen esetben mindig biztosítani kell alternatívát, és minden lehetőséget, hogy a kérdéses tiltásból származó kellemetlenségeket mérsékeljék vagy el is kerüljék. (Azon kívül vannak dolgok, ahol kényszeríteni nem lehet, pl. a ruházkodás, ámde jutalmakkal, térítésekkel, kedvezményekkel lehet arra sarkallni a helyi lakosokat, hogy ne rózsaszín csíkos sortot, szakadt-mocskos farmert vagy ágyékig letolt bőgatyát vegyenek föl a leendő felújított Kálvin téren. Nem azt kérem, hogy mindenki bocskaiban meg úri szoknyában flangáljon, a hangsúly a kulturáltságon és a szélsőségek elkerülésén van. Tartom, hogy az ország jövője lehetne a turizmus is, de ahhoz vannak dolgok, amiken változtatni kell. Persze, alapból a turistát nem zavarja különösképpen - átlagos dolog. De nem csak aza cél, hogy ne zavarja, hanem hogy elcsodálkozzon rajta, mint mi, amikor egy svájci falucskában a háromszáz éves faházak mellett, a hófödte hegyormok alatt negyven tehén legelészik a tiszta zöld legelőn, közben a nagy bajszú, kantáros gatyás gazda viszi nekik a szénát az ólba. Az ilyen és hasonló nosztalgikus élmények képesek újra és újra arra késztetni a külföldit, hogy visszatérjen, egy csomó pénzt itt hagyva. Nekünk nincsenek hófödte hegyormaink alatt fekvő autentikus falvaink, de vannak több száz éves, történelmi belvárosaink, a világ legszebbjei közé tartozók, kivált a főváros, és van kultúránk is, amire építeni lehet. Nem látjuk, micsoda értéket hagytak ránk eleink, mindeddig csak sikkadt.)

Ami Győrt illeti, egy, a térnél sokkal használhatóbb gördeszkapálya megépítése önkormányzati pénzen, a deszkások - életerős fiatal fiúk többnyire - közreműködésével egyáltalán nem volna irreális dolog. (Ha a mutatványozást nem a főtéren végezték volna a fiúk, senkinek eszébe sem jutott volna kitiltani minden áthaladó gördeszkást is a térről.) Sokkal drágább lesz például parkolóházak tucatját építeni Budapest történelmi belvárosa szélére (vagy alá, majd elválik), hogy a személygépjármű-forgalmat kivonhassák. Én attól tartok, hogy majd egyszer csak kitiltják az autósokat - mert ezt komolyan tervbe vették, amit támogatok is -, aztán mehet mindenki, amerre akar, mert az elmúlt évtizedekben számos példa volt arra, hogy az intézkedések egyik felét megtették, a másikra meg tojtak, mint ez a deszkás téma is.

Mondj még egy általános sportot, amihez nem adottak a lehetőségek. :) A legtöbbhöz nem kell egy főtér. Egyébként nem, a sok kerti meló mellett nem marad időm, sem energiám szórakozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#57) bwoay válasza Crystalheart (#56) üzenetére


bwoay
nagyúr

az egész felháborodás annak szól, hogy kapásból közlekedési eszközként is tiltás alá vonták, és mindezt a belváros területére vonatkozólag. ezért beszélünk el egymás mellett, holott én már asszem többször is kifejtettem, hogy azt sem néztem volna jó szemmel, ha csupán a térről tessékelnek el, de ezt még képes vagyok valamennyire a másik oldalról szemlélni. Kell egy "No skateboarding" tábla, és kész, mindenki tudomásul veszi, hogy mostantól itt sem lehet. Lehet morogni, hogy a sportember/olimpikon polgármester úgy oldja meg a problémát, mintha ennek nem lenne sportolói vonatkozása, de igazából az önkormányzatnak nem kötelessége biztosítani semmilyen pályát, ezt nem lehet rajtuk számonkérni. Max nehezményezni lehet, hogy sok fiatal van, aki rendszeres testmozgásként ezt választotta, és nekik nemhogy semmiféle segítséget nem nyújt a város vezetősége, de még el is lehetetlenítik a helyzetüket. Nyilván más lenne a helyzet, ha a Mystic Cupot győri nyerné, de ugye BL döntőre sem lehet tengózással felkészülni.

Az esztétikával kapcsolatos okfejtésedet csupán azért figuráztam ki, mert erre hivatkozva még számtalan egyéb dolgot kellene betiltani, tehát arra nemigen hivatkozhatunk, hogy ebből a történelmi környezetből egyedül a gördeszkások lógnak ki. Eleve a felújított tér kilóg belőle :D
Ami a többi sportot illeti: nem állítom, hogy figyelemmel követem a győri sportéletet. Azt viszont tudom, hogy hiába van Győrnek méltán híres amerikai-focicsapata, a számukra szükséges sportfelszerelést nemigen lehet beszerezni a városban. Szerintem ez oltári nagy szégyen, és ha rajtam múlna, szívesen változtatnék rajta, de legalábbis semmiképpen nem mondanám, hogy én kvázi leszarom, miként oldják meg, nem az én problémám.
A 17-én tartott demonstráción meglepően sok szimpatizánst láttam, voltak gyalogosok szép számmal, közülük sokan végigkocogták a felvonulás útvonalát mellettünk a járdán. Voltak görkorisok, bringások is jópáran, pedig nekik könnyebb lett volna érdektelenül állni a dologhoz, hiszen egyiküket sem érinti a rendeletmódosítás.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#58) Crystalheart válasza bwoay (#57) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"az egész felháborodás annak szól, hogy kapásból közlekedési eszközként is tiltás alá vonták" - Én az RTL-es videóra reagáltam, nem olvastam nagyon a hozzászólásokat. De bizonyosan nem a közlekedés okán, hanem a mutatványozás miatt tettek így. Nyilván azért csinálták, hogy ne mondhassa a kiscsákó, hogy ő csak áthaladt, bizonyítsa be akárki, hogy szórakozott is. Egyszerű megoldás lehetne egy elkerülő bicikliút, sőt, a főtérre én nem is tennék bicikliutat, egy száguldó biciklis aztán tényleg balesetveszélyes, de ezek szerint Győrben van? Sajnos nem jártam még arra, nem ismerem a közlekedési viszonyokat. Vácról tudom, hogy itt pl. semmi sem indokolja, hogy kerékpárral vagy deszkával áthaladjon akárki is a főtéren, hacsak nem éppen ott lakik.

"de igazából az önkormányzatnak nem kötelessége biztosítani semmilyen pályát, ezt nem lehet rajtuk számonkérni." - Ez nem kötelesség kérdése, de etikátlan úgy megtiltani valamit, kiváltképp egy szórakozási lehetőséget, hogy nem nyújtanak alternatívát. Az ország aktivitása így is eléggé leült, nincsenek rendes programok, a legtöbb falunap, majális stb. egy gázos vicc, hát ne szűkítsék a lehetőségeket, hanem inkább bővítsék.

(Az megintcsak egy furcsa anomália, amikor egy régi teret felújítanak, és modernné válik, mert mondjuk a "régi elavult" öntöttvas korlát helyett, "szép, modern" szürkére festett négyzetcsőre és rezezett labdákra, a hajdani városkapu helyére meg egy funkciótlan, sőt akadályozó valamit építenek. Valamint egy templom romjait is megépítik, ami nem is ott és úgy volt, láthatta mindenki az ásatáskor. Ez van Vácon. :D Másutt is ilyeneket nyomnak? Mert ez kabaré.)

[ Szerkesztve ]

(#59) bwoay válasza Crystalheart (#58) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát nem tudom, mennyire főtér a Széchenyi tér, a sétálóutcában tilos a kerékpározás, ezzel mindenki tisztában van, arra gördeszkával sem próbálkoznék, és nincs kijelölt bringasáv sem, viszont a párhuzamos utcákban (így a Széchenyi teret is útbaejtve) komoly kerékpáros forgalom van, mert erre van a belvárost egy másik városrésszel összekötő híd, az egyetemisták zöme is erre jár.

Az önkormányzat közgyűlési határozata 1999-ben többek között ezt is tartalmazta: "Megfigyelhető az is, hogy a gyerekek és a fiatalok körében egyre nagyobb népszerűségnek örvendő sportok (pl.: kosárlabda, gördeszka, görkorcsolya) műveléséhez még nincs elég hely."

Nem arról van szó, hogy akkor most kérjük számon, miért nem történt azóta semmilyen előrelépés, de azért fura, hogy 2010-re oda jutottunk, hogy már tűzzel-vassal kell irtani a szándékot is :) A gördeszka szerintem egy tök praktikus közlekedési eszköz, kisebb, könnyebben szállítható, mint a roller, rugalmasabban használható, mint a görkorcsolya. Aki gördeszkázik, annak kézenfekvő ezzel is közlekedni, pláne, hogy nem kell lezárni a bolt előtt, bárhová magával viheti az ember. A téren történő gördeszkázás betiltását egyáltalán nem tartom etikátlannak, bár mondvacsinált hülyeségek helyett annyit kellett volna mondani, hogy a zaj zavarja a környéken lakók nyugalmát. Viszont az, hogy akkor már a környéket is kerülje el mindenki, még akkor is, ha csak A-ból B-be szeretne eljutni... Ez pont olyan, mintha arra hivatkozva, hogy a sétálóutcában veszélyes bringázni, kitiltanák a bringákat az egész belvárosból.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#60) Wagner_ur


Wagner_ur
csendes tag

Jó, ez nagyon jó! Nem szeretem a deszkásokat! :C Így jártál! :DD

Csak vicceltem. Szerintem elég durva dolog, mind szellemileg mind fizikailag. Persze már "öreg" voltam mikor próbáltam, így nem is ment. Egerben csináltak "valami"-t nekik úgy 30nm-en, de az szerintem még a minimumot sem éri el, bár nem vagyok szakember ebben a témában. Simán elnézem mit művelnek a deszkások, veszélyesnek nem mondanám a dolgot. Én veszélyesebb vagyok a volán mögött szerintem. ;]
Koptatja a burkolatot? Beszarok. Mibe kerül egy nm burkolat? És egy nm tüdő?
Látvány? A sok csövessel mi van, akik az egri nagytemplom József harangjára (délben) kelnek fel a bazilika melletti húgytól-szartól büdös bokor alól? Szépségesengyönyörűséges! :Y Akkor inkább bwoay és 100 társa deszkázzon ott.

Hja, deszkás pálya a győri 4 sávos körforgalom helyére tökéletes lenne, mert az közlekedésre nem alkalmas. Helynek közel elég is lenne.

Bejelentkezek, kijelentkezek, bejelentkezek, kezek, kezek, kezek ...

(#61) Hasek


Hasek
Közösségépítő

"Egerben csináltak "valami"-t nekik úgy 30nm-en, de az szerintem még a minimumot sem éri el, bár nem vagyok szakember ebben a témában."

Hát én sem vagyok egy szaki, de szerintem is elég kicsinek számít az a 30 nanométeres valami... ;]

Üdv. H

(#62) Wagner_ur válasza Hasek (#61) üzenetére


Wagner_ur
csendes tag

Ezé' a nanométeres írásért jár valami, de szellemi szintem nem jut ilyen magasságba ... még. :P Szóval négyzetméter és 30 alkalommal, szorosan egymás mellett. Körülbelül.
Van már ilyen ujj-deszkázás (vagy mi a bánat), a 30 nanométer hosszúságú vonal, bár a deszkázás három dimenzióban szokott történni jó esetben, eme új ujj-sportnak is szerény kereteket biztosít, Győr városvezetéséhez hasonlóan. Esetleg lehetne Győr városvezetésén gurulni? A nevetéstől vagy a sírógörcstől. Van ez a dokumentum, nincs benne Xtrem pálya, de még sportra sem nagyon látok benne egy fillért sem.

Marad a közhasznú .... alapítás. Lehet klub is, hisz az 1%-ot fel lehet ajánlani annak is, emlékeim szerint. (lásd: sport klubok)
Klubként már lehet közlekedési eszközként is elfogadtatni a PMH-al a deszkát és innentől nehéz kitiltani olyan helyekről ahol például kerékpárral is lehet közlekedni.

[ Szerkesztve ]

Bejelentkezek, kijelentkezek, bejelentkezek, kezek, kezek, kezek ...

(#63) freshtests


freshtests
csendes tag

Ennyi eróvel kitilthatnák a rollereseket is.
Egy tészta nem?

[ Szerkesztve ]

Időnként feltünök!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bwoay:] WTF?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.