Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bwoay:] WTF?

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tíccsuk be a gődeszkát!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Helyes, Gödöllőn is betilthatnák.
Ahol deszkások vannak, ott hömpölyög a cigi füst, mindegyik piál, beszólnak, mindent tönkretesznek, graffitivel látják el a környéküket, nem tudnak kulturáltan viselkedni. Ha meg szól nekik valaki, rögtön elküldik a halálba.
BMX-eseket is be lehetne tiltani. Azok is ugyanilyenek, vagy még rosszabbak. Ha annyira akarnak, akkor dobják össze a pénzt, építsenek saját pályát, aztán ott rongáljanak... :U

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#3) gamerkiller válasza _Voyage_ (#2) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Rohadjak meg nem értem. Miért kell általánosítani? Rengeteg gördeszkás embert ismerek és ők nem ilyenek.. Szerintem ez az egész egy nagy BULLSHIT! Miért tennék tönkre a talajt? Jézusom..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#4) _Voyage_ válasza gamerkiller (#3) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Deszka kereke fog, feketén. A deszkával korlátokon, padokon, mindeneken ugrálnak.

Nekem is sok olyan volt osztálytársam van, akivel anno jóba voltam, mióta deszkázik, azóta totál megváltozott, egész nap cigizik, piál, meg csak a deszka jár az eszébe, azóta graffitizik, és azóta nem él semmilyen normális életet, csak vandálkodik, és deszkázik. Gödöllőn ez így van, több éve. Nem tudom, máshol hogyan megy, de ez itt így megy. :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#5) Nyugdíjas válasza _Voyage_ (#4) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ön normálisnak tetszik lenni? :D

Najó, kifejtem, mert még a végén aszondod, hogy csak gonoszkodni akartam (pedig egyébként de:D)...
Szerinted az említett osztálytársadat a gördeszka, mint sport változtatta meg, vagy a társaság, amibe "keveredett", és amibe -mivel nyilvánvalóan hajlamos az ilyenre- egyébként is belekeveredtt volna, csak mondjuk valami más közös tevékenység kapcsán?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6) _Voyage_ válasza Nyugdíjas (#5) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Cáfolj meg, ha tudsz. :)
Nyílván 1-2 példa nem ér, mivel több tízezren deszkáznak. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#7) mexicanraven válasza _Voyage_ (#6) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Kicsit kötekedek én is! :)

Ezzel a lendülettel elkezdhetnénk akár zsidózni, cigányozni is...

Nekem nincs gondom a deszkásokkal/BMX-esekkel! Sőt, úgy gondolom, hogy javarészt nagyon közvetlenek és segítőkészek!

when the sun shines, we'll shine together

(#8) Nyugdíjas válasza _Voyage_ (#6) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Eszembe jutott még egy dolog...
Létezik olyan, hogy futball-vandalizmus (vagyhogyhijják...:D). Namost akkor pár hülye, kultúrálatlan ember miatt tiltsuk be a focit is, gondolom...
Naugye. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9) phaet0n


phaet0n
tag

Azoknak, akik szeretik az iróniát és tudnak angolul:
[link]

Még gimnáziumban írtam ezt a "cikket". (gördeszkáztam jó ideig..)

(#10) gamerkiller válasza Nyugdíjas (#8) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Haggyad.. Akkor hülyeség ez már hogy ordít..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#11) Nyugdíjas válasza gamerkiller (#10) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én jól szórakozom... :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#12) No-kia


No-kia
őstag

én bmxezek, nem drogozok, nem füvezek, nem cigizek, és nem is fogok, jó inni szoktam kb minden 2. szombaton discoban, de ezzel sztem nem értok senkinek, tényleg túl nagy az általánosítás :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#13) #65675776 válasza No-kia (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem maradjunk az eredeti indokoknál. Abba meg annyira nem egyszerű belekötni, mert ténylegesen reális problémák.

(#14) bwoay válasza _Voyage_ (#6) üzenetére


bwoay
nagyúr

a sok rossz tapasztalatra alapozva úgy döntöttünk, hogy kitiltjuk a fórumról a budapestieket, illetve azokat is, akiknek windowslive-os e-mail címük van :U a budapestieket azért, mert a piros lámpánál kéregetnek arra hivatkozva, hogy 4 gyerekük van, a windowslive-osokat meg azért, mert szeretnek trollkodni szakmai topicokban, illetve sok köztük az apróhirdetéses csaló. :F volt egy osztálytársam, aki Szekszárdon lakott és gmail-es e-mail címe volt, de aztán elköltözött Pestre és csinált egy winlive fiókot, na, onnantól kezdve nem lehetett rá számítani :O

Amúgy majd ha a kosarasok saját zsebből húzzák fel a sportcsarnokot, a focisták meg a stadiont, akkor minden bizonnyal máshogy fogok viszonyulni a kérdéshez, de hát amíg az emberek nem rákényszerülnek a streetballra, hanem passzióból űzik, miközben gördeszkázni, BMX-ezni nincs máshová menni, addig azért ne nagyon dobálózzunk már ilyen kijelentésekkel.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15) grabber


grabber
addikt

Kéne gördeszka pálya gördeszkásoknak.
Grafiti fal graffitiseknek.
Dohányosoknak egy űrhajó és egy másik bolygó,ahol cigifüstből van a levegő.
Szemetelőknek egy szeméttelep a kertjükbe.

Mindenki boldog lenne,de legfőképpen én :)

(#16) gamerkiller válasza bwoay (#14) üzenetére


gamerkiller
senior tag

:DDD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#17) bubi92


bubi92
őstag

ezt egy pár éve ugyanígy eljátszottak kecskeméten is. egy gördeszka kb. ugyanannyit árt a burkolatnak, mintha egy öregnéni biciklivel keresztül megy rajta, vagy éppen egy tolószékes ember. akkor őket is tiltsák ki? mert rongálják a közterületet?^o)

(#18) grabber válasza bubi92 (#17) üzenetére


grabber
addikt

öregnéni biciklivel nem szoktak ugrálgatni,nem műanyag kemény kerekük van,és nem csúszkálnak a korlátokon :U
Ha meg a műanyag kerekü kocsival közlekedik ,akkor is max 20kg,hat a földre,nem pedig a gördeszkák 100kg(felugrik a gyerek,leérkezik kb 100kg meg lehet)/2 mert 4 kerék vs 2 kerék.Akkor is jobban terheli :U

(#19) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ott bukik a teória, hogy budapesten van vagy 20 pálya, aztán mégis valahogy leverődnek a lakótelepeken a lépcsők / korlátok, amin csak lehet trükköket bemutatni.

No meg a triálosokat sem nagyon támogatják, ők mégis kiharcoltak maguknak egy saját pályát Kápmegyeren...
igaz, ott összefogtak, és pusztakézzel építették fel, az önkormányzattól csak a területet kapták.

Persze nyilván általánosítani ökörség... de az tény, hogy a slideok nem használnak a környezetnek :)

...csak én vagyok helikopter?

(#20) Psychonaut válasza bwoay (#14) üzenetére


Psychonaut
addikt

Így van. Bár soha nem deszkáztam, de ez egy abszurdum, hogy építsenek maguknak pályát. Nem. Ha a város kvázi elveszi tőlük, akkor építsen is helyette egyet.

Én dirtöztem anno, volt egy nagyon jó kis félcsövünk, egy kb 4 méter mély árokban kijárt rész. Aztán egy évvel később az út másik oldalára társasházakat építettek, és a lakók kb. fél év múlva betemetteték a félcsövet. Zavarta őket, hogy amikor jó idő volt, 8(!)-ig kint maradtunk, hangoskodtunk. Hát ez van, nem tehettünk semmit...

(#21) #65675776 válasza Psychonaut (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

A város nem egy gördeszka, BMX vagy trial pálya. Szóval nem vesz el semmit az önkormányzat senkitől, pláne, hogy a közterületekkel Ő rendelkezik csak és kizárólag. (Néhány kivétel van. Nem tartozik az önkormányzathoz az országos első és másodrendű főutak útpályája, illetve a vasútvonalak melletti védett övezet. Előbbiek a közútkezelőkhöz, utóbbiak a MÁV-hoz tartoznak.)

Miért abszurd, hogy maguknak kell(ene) pályát építeni? Ennyi erővel lőterekre sincs szükség, elvégre közterületen is van annyi minden amire lehet lövöldözni...

(#22) Psychonaut válasza #65675776 (#21) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én úgy gondolom, hogy ha a többi sport kedvelőinek képes kielégíteni az igényeit, vagy legalábbis nem tiltja be őket, akkor ugyanígy kéne tennie a gördeszkával is (meg úgy ab ovo bármi más "extrém" sporttal).

Amúgy a közterület igen is pálya, még ha ez nem is előnyére válik neki.

(#23) tiv83us


tiv83us
veterán

Nehany 12-14 evesen, meg Tony Hawk-on kivul meg valaki gordeszkazik? ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#24) bubi92 válasza grabber (#18) üzenetére


bubi92
őstag

valaki elöttem írta, hogy a gördeszkák kereke feketén fog és én erre írtam, természetesen vágom én is hogy nem ez a lényeg:D

(#25) #65675776 válasza Psychonaut (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem lehet minden kis lélekszámú sportnak pályát építeni. Miért nem lehet ezt magánterületen saját kezdeményezésből megvalósítani? Vagy úgy már nem buli ha saját magának kell fenntartani és karbantartani a pályát?

Az utca meg nem pálya, csak egyesek annak használják. Ha linkelek egy olyan videot, vagy szócikket, amiben arról van szó, hogy mekkora élmény mások ajtója elé mutrázni, akkor nem fogsz ugye felháborodni ha esetleg valakik nyilvános WC-nek nézik a Te ajtódat?

(#26) gamerkiller válasza #65675776 (#25) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Linkelj. :DDD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#27) Psychonaut válasza #65675776 (#25) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem tudom, hogy buli-e, vagy sem, de azt Te is beláthatod, hogy ez nem megvalósítható saját pénzből (legalábbis a nagy többségnek nem). Ha kapnak egy területet, akkor talán a "berendezését" meg tudják oldani önköltségen, de mást nem hinném.

A cikkhez meg: ha belinkelsz nekem egy Wiki által elfogadott oldalt, miszerint az ajtó elé sz.rás elfogadott, akkor majd elismerem.
Egyszerűen elfogadhatnád, hogy a sportág egyik alfajának az utca a pálya. Attól, hogy te nem szimpatizálsz vele, vagy nem fogadod el, attól ez tény.

(#28) #65675776 válasza gamerkiller (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

El se hinnéd milyen gyorsan létre lehet hozni egy Wiki szócikket... De nem teszem meg csak azért, hogy bizonyítsam az állításom. De egy saját Wiki létrehozása sem kunszt, és ha az pont az ezzel a témával foglalkozó egyetlen ilyen forrás, akkor hitelesnek elfogadandó is.

Ettől függetlenül tartom az álláspontom. Az utca nem deszkásoknak épített pálya, ahol a gyalogosok és az egyéb utcaelemek az akadályok. Ha rajtam múlna, akkor minden korlátot minimum hullámosra építenék...

Psychonaut: Majd el fogom fogadni ezt az irányzatot, ha az ezt művelő "sportolók" társadalmi munkában időnként maguk felújítják az általuk tönkretett mindenféléket.

[ Szerkesztve ]

(#29) gamerkiller válasza #65675776 (#28) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hál isten nem rajtad múlik. Szerintem nem tesz kárt egy pár hülye gördeszka az útban bármennyire is fájdalmas elismerni ezt. Még mielőtt megkérdeznéd, nem. Nem gördeszkázom, csak normális ép elmével gondolkozom. Érdekes hogy a fókuszos videóban nem mutattak olyan tönkretett utcán vagy akármit amit bizonyítottan a gördeszkázás tett tönkre.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#30) bwoay válasza #65675776 (#25) üzenetére


bwoay
nagyúr

hogy miért abszurd azt mondani a gördeszkás srácoknak, hogy vegyenek egy telket, aszfaltozzák le, netán fedjék is be, vásároljanak elemeket, aztán hajrá...? hidd el, az kurvanagy buli, ha te tartod fenn és te tartod karban a pályát, csak nemigen ismerek olyat, akinek ez megadatott. ez egy irtózatos beruházás, még úgy is, ha mondjuk az önkormányzat biztosítja a területet, amit jelen esetben nem tesz, oldd meg magad. nekem nem azzal van problémám, hogy óvják a műemlékeket. bár jelen esetben én speciel tudom, hogy itt maximum a Széchenyi- ill. a Városháza tér új burkolata van kitéve szerintem mégcsak potenciálisnak sem nagyon nevezhető veszélynek, mert lényegében mindkettő egy üres placc. számomra az felháborító, hogy adott a probléma, amire megszületik a legradikálisabb megoldás, holott maga a rendelet is mutatja, hogy egy gördeszkázásra alkalmas helyre nagy szükség lenne, hiszen ha elvétve 2-3 ember gurulna át ezeket a területeken (ahol Anarchia uralkodik, meg országunk felett színes csíkok mennek), akkor nem lenne mit tiltani. jó néven vettem volna, ha az önkormányzattól legalább a legkisebb jelét adnák annak, hogy szeretnének valami közös nevezőre jutni. Kis lélekszámú sport? BMX-esek, görkorisok (sic!), gördeszkások... hát azért szerintem egy egész tekintélyes tömeget lehetne belőlük összetoborozni. Arról nem is beszélve, hogy miért nem lehet ezekben az elfoglaltságokban meglátni a valódi sportot, amit ugyanúgy érdemes lenne támogatni, mint bármi mást? Ha én választhatok, hogy a gyerekem egész nap a WoW előtt rohadjon, vagy menjen szipuzni a haverokkal, esetleg reggeltől estig kint pattintgasson valami téren, verje össze magát, de aztán másnap ugyanolyan lelkesen folytassa tovább, akkor utóbbira voksolok.

más:
a fekete kerék feketén fog, csak az ritkább, a fehér meg nemigen fog :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#31) #65675776 válasza bwoay (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van ennek nagyon szép megoldása: közhasznú szervezetet kell alapítani. A tagság biztosított. Ezután pályázhatnak, pár év után már az 1%-ot is megkaphatják. A közhasznúságukat nem nagyon kellene bizonyítaniuk, mert látható.

Csak ugye ez kötelezettségekkel is jár, az meg fúj...

Sosem értettem miért várja mindig mindenki mástól a megoldást mindenre.

(#32) bwoay válasza #65675776 (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nemigen látom, hogy ebben a történetben hol érhető tetten, hogy bárki is az önkormányzattól vagy akárki mástól várná a megoldást, vagy az, hogy a kötelezettségek terhesek. Egyelőre csak arról van szó, hogy az önkormányzat máról holnapra ellehetetlenítette a gördeszkázát egy eddig népszerű helyen. Hogy mi ennek a megoldása, az egyelőre kérdéses, maga a hozzáállás az, ami szerintem erősen kifogásolható. Hogy ebben a jelenleg kialakult helyzetben ki milyen kötelezettségeket lenne hajlandó vállalni a megoldás érdekében, azt innen elég nehéz megítélni, mint ahogy azt is, hogy egy közhasznú szervezet alapítása mire lenne megoldás.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem ismerem a hivatkozott helyeket, így nem tudom, hogy mennyire valós az önkormányzat aggodalma a károkozásról vagy sem.
Jómagam évekig deszkáztam, még az előző században (:D), az abbahagyása óta eltelt 10 év alatt picit én is átértékeltem már a dolgokat, és valahol osztom azt, hogy a gördeszka nem a belvárosba meg műemléki terekre való. Anno én is nagyon sokat jártam a Hősök terére gördeszkázni, de azon kívül általában külvárosi helyeken "nyomattuk". Mai szemmel már inkább én is azt mondom, hogy ilyen helyeken nem kellene deszkázni (én is kaszáltam el turistát a Hősökön, amikor kilőtt alólam a deszka :) ), mert egyrészt veszélyes lehet a sétálókra (a riportban nyilatkozónak ebben teljesen igaza van), másrészt tényleg tönkre lehet tenni a környezetet a deszkázással. Akinek kétségei vannak, javaslom, hogy sétáljon ki az Erzsébet térre, és nézze meg milyen állapotban van. A buszpályaudvar épülete felőli részt szokták a deszkások használni, ezért ott minden kőből készült tereptárgy éle le van koptatva és fekete a viasztól, egyszerűen rossz ránézni, pedig még nincs 10 éve, hogy átadták.

Erre a problémára az lenne a megoldás, ha lennének skateparkok, ahova járhatnának a srácok/lányok "nyomatni". Bár nincsenek illúzióim arról, hogy ezzel a lehetőséggel mindenki élne, meg lehet nézni pl. az USÁ-t, mint a gördeszkázás "bölcsőjét": tele van skateparkokkal, mégis minden deszkás videó része a "marcona biztonsági őr gördeszkást kerget" ill. "a rendőrök megint a gördeszkásokat zaklatják" jelenetsor.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#34) bwoay válasza bLaCkDoGoNe (#33) üzenetére


bwoay
nagyúr

A hivatkozott helyek lényegében sivár placcok, mármint olyan értelemben, hogy nincsenek szétgrindolható tereptárgyak, sem szegélyek, sem korlátok. A Városháza téren van egy lépcső, de még csak nem is hallottam róla, hogy azt valaki megpróbálta volna becsúszni. Ezekre a helyekre az ember "flatlandezni" jár, azzal pedig meglehetősen nehéz kárt okozni. A járókelőkre nézve pedig értelemszerűen kevésbé veszélyesek, mint az arrafelé jóval sűrűbben előforduló, nagyobb sebességgel közlekedő kerékpárosok.

A park meg park és nem street. Az utcák változatosságát sosem képes egy park teljes mértékben visszaadni. Jó, ha van park, de az is csak egy lehetőség, nem lehet senkit arra kényszeríteni, hogy akkor már az utcára ki se tegye a lábát, menjen egyenesen a skateparkba, onnan meg haza.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#35) Def26 válasza bwoay (#34) üzenetére


Def26
félisten

Rábasztál. ;] :P

*bannolni nem ér.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36) bwoay válasza Def26 (#35) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem annyira, más helyeket preferálok, bár azok sem sokkal jobbak, viszont kívül esnek a tiltott területeken. viszont arra kíváncsi lennék, megfogalmazza-e a rendelet egyértelműen, hogy ha csak áthajtok ezeken a részeken (tehát nem állok le gyakorolni), mintha mondjuk bringával áttekernék, akkor fenyeget-e a bírság. pláne, hogy az egész belvárost határozták meg, amit azért sem értek, mert messze nem minden műemlék arrafelé. hajtok egy üzlet előtt a padkán, és lecsatol a rendőr, vagy hogyan kell ezt elképzelni? mert ha a járókelőkre nézve vagyok veszélyes, akkor őket a külvárosban is veszélyeztetem, ha meg a műemlékekre, akkor távolítsanak el azok közeléből (bármennyire is mondvacsinált), de ne a teljes belváros területéről. ha kell, rakok fel rendszámot ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#37) Def26 válasza bwoay (#36) üzenetére


Def26
félisten

Szvsz qrva egyszerű. Nem kell ezen sokat rágódnod, belvárosban nem lehet deszkázni, ennyi. Én a helyedben nem kockáztatnék meg egy szabálysértést azért , mert deszkával gurultam a tiltott helyen. Nagy ge**k ezek a "rendőrök" is, utálják a bicósokat és a deszkásokat és biztosra veszem, ha megcsíp akkor boldogan büntet meg.
Még mindig azt hiszik, hogy Ti (mi) firkálgatunk a falakra...

Hány éves vagy Te hogy még deszkázol? :U (privi is lehet) Én mióta 85kg felett vagyok (észrevettem, hogy jobban fáj egy esés :DDD ) nem állok guruló tárgyakra.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#38) bwoay válasza Def26 (#37) üzenetére


bwoay
nagyúr

34 leszek idén és 97 kg-ot mutat alattam a mérleg, viszont ehhez daliás alkatot képzelj ám el, mert magas vagyok :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39) csimav


csimav
senior tag

emberek: be kell tiltani mindent, mivel ha valaki bármi miatt ki mozdul, akkor rossz társaságba keveredhet, füvezhet, cigizhet, szemetelhet, lophat... szóval mindenki maradjon a valagán otthon, legyen kocka, ne legyenek barátai, ne legyenek barátnői...
uristen :U

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#40) Def26 válasza bwoay (#38) üzenetére


Def26
félisten

Pont annyi vagyok én is 97kg és 182 cm. :DDD Viszont ünnepek környékén felmegyek 100 -ra is.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#41) eastsider


eastsider
nagyúr

ez szánalmas...
mi kárt okoznak? :W
ránk is ránk szoktak szólni, merthogy tönkretesszük a tereket.. persze.. mi baja lesz :W
amúgy meg Győr hogyhogy nem bír építeni egy skateparkot? ez a durva... még Marcaliban is van, ami hát... eléggé pici Győrhöz képest...

kezdünk visszamenni a kommunizmusba.. akarom mondani amerikanizálódunk :W

[ Szerkesztve ]

(#42) bwoay válasza eastsider (#41) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem várom el az önkormányzattól, hogy teremtsenek egy skateparkot. viszont '95 óta élek Győrben, és azóta nem sok jelét láttam annak, hogy a város támogatná a sportot. Bárhová megyek, ha ott valaki normális hangnemben szóváteszi, hogy zavarom, akkor továbbállok, itt viszont lassan nem lesz hová. Arról nyilván nem az önkormányzat tehet, hogy a város méretéhez képest döbbenetesen kevés a használható spot, hiszen a város fejlesztése nem annak szellemében zajlik, hogy jó szegélyek, lépcsők meg bumpok, korlátok legyenek a gördeszkások számára :) Viszont a felújított Széchenyi teret nem véletlenül vették birtokba azonnal annak ellenére, hogy lejt, és a talaj sem a legoptimálisabb. Egész egyszerűen nincs hová menni, én tavaly este 9 óra után jártam ki mindenféle parkolókba, amik történetesen ki vannak világítva késő estig. Pillanatnyilag nem tudok olyan helyet, ahová mondjuk délután 3-tól ki lehetne menni, alkalmas a sportra és nem zavarja a környékbeliek nyugalmát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43) lkey0601


lkey0601
újonc

Nagyon sok ismerősöm deszkázik, sőt a közvetlen hozzátartozóm is. :)) :)) Érdekes egyik sem drogos, alkoholista és még csak nem is dohányoznak. Durvának tartom és felháborító amit a deszkásokkal művelnek. Igenis ezt a sportot egyre többen szeretik, és űzik is. Miért ne lehetne ezeknek a fiataloknak egy külön pályát csinálni? (akkor senkit nem zavarnának) Bevásárlóközpontoknak van hely Győrben, focipálya is van egy csomó, jó lenne már valaki aki igenis támogatná ezt a sportot.
Boway talán mire lesz gyereked(így 34évesen itt lenne az ideje ;] ), addigra valami csak lesz. :C

(#44) Rive


Rive
veterán

Bp, Erzsébet tér közepe - melegebb időben nyüzsög a deszkásoktól. Cirka száz méterrel odébb kiépitett pálya nekik, de nem, csak és kizárólag AZOK a padok jók, AZ a járda jó.

Vazze, még én is félek néha arra menni. Jön a marhája, nekiindul szemből, fél méter az ember mellett neki megfelelő távolság - nekem nem, nyilván én vagyok a hibás :U - ugrik, pörditi a deszkát, naná: elcseszi a trükköt, tántorog egy versnyit, vigyázni vigyázzak én, kerüljem én.

Vazze, a járdán ÉN vagyok otthon, meg a többi gyalogos.

Semmi bajom a 'deszkával, amig közlekedésre használják, ésszel. De trükköket gyakorolni takarodjanak a gyalogosforgalomnak még a környékéről is :(( Nagyon is megértem, hogy kitiltják őket innen-onnan.

Ja! Nem összehasonlitandó a bicikli meg a 'deszka útfevése. Igen, a deszka képes a diszkövet rongálni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45) bwoay válasza Rive (#44) üzenetére


bwoay
nagyúr

Innen-onnan... jelen esetben gyakorlatilag a teljes belváros területéről beszélünk. Az Erzsébet tér mellesleg a főváros egyik legjobb gördeszkás helye, de ha maga a sporttevékenység zavarja a gyalogos forgalmat, illetve magukat a gyalogosokot, azt maximálisan meg tudom érteni. Mellesleg ott nem is megengedett a gördeszkázás, mint az konkrét táblán látható.

és akkor most ezt különítsük el a helyi viszonyoktól. itt ugyanis közel sem beszélhetünk azonos, de még csak hasonló állapotokról sem. egy üres placc, minimális gyalogos forgalommal, és kevés gördeszkással. Erre hivatkozva legyen a gördeszkások elől elkerítve a teljes belváros, ráadásul úgy, hogy a gördeszka közlekedési eszközként sem használható, még a kerékpársávon sem? Ugye érted...? Nem beszélve a 30e. Ft-os bírságról, meg az 50e. Ft-os gördeszka esetleges elkobozásáról.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#46) niyabinghi válasza bwoay (#45) üzenetére


niyabinghi
tag

Nem kell ezt annyira komolyan venni. Ha láttad már, hogy milyen emberek feladata a bírságolás, akkor tudod, miről beszélek. Én naponta járok a Széchenyi tér felé kutyázni, többször látom is az ötvenes, szódásüveg szemüvegű manust a húszkörüli, gekkóforma kollégájával és olyankor mindig elgondolkodom, hogy ugyan miben tudnának – akár együttes erővel is – megakadályozni. Pedig én lányból vagyok. Nem keresik a konfliktust, még a szökőkútban fürdőző népeket sem abajgatták tavaly nyáron, inkább elfordultak. (Az összes külföldi meg értetlenül nézte, hogy ez nálunk amolyan hagyományszerű féle dolog, vagy mi. Ja meg fényképeztek ezerel.) A rendőrök sem sietnek olyan nagyon, ha kihívják őket. Mire kiének, Te már meg is untad az egészet és inkább otthonról macerálod a fórumozókat. Úgyhogy satta, man. :)

(#47) bwoay válasza niyabinghi (#46) üzenetére


bwoay
nagyúr

asszem többszor hívták már rám a rendőrt, mint rád, ne okoskodj, te nyanyabrinyigli!
egyébként abból már kinőttem valamennyire, hogy szívesen csináljam azt, amit nem szabad. Law abiding citizen vagyok, tehát ha elkövetek valami vétséget, akkor vállalom a következményeit. Egyébként a deszkás piknik békés demonstráción felolvasták a rendelet ellen megfogalmazott petíciót, ezt megtalálod a deszkaspiknik.hu-n, érdemes elolvasni, talán segít megérteni, mitől kell ezt nagyon is komolyan venni. Seen?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#48) niyabinghi válasza bwoay (#47) üzenetére


niyabinghi
tag

Ha én nyanya, akkor azt már nem is érdemes leírni, hogy a 34 éveddel Te mi. Ezennel engedje meg kérem, hogy magázzam. Nem érzem illendőnek a tegeződést mindenféle vénemberekkel. Huligánkodós öregekkel pláne. :) Én nem szoktam randalírozni, így nem is tudnak a rendőrökkel riogatni. Még olyan kis aranyszínű, világítós körbizbasz is van a fejem fölött. Mindig vállalom ha valami hülyeséget csinálok, mert nem esik le a helyéről. 
Megnéztem, elolvastam (L. Battyman kisalföldes irományát hadd ne minősítsem, nem sikerülne kulturált hangnemben) megértettem. Mindenki tudja. hogy ez a rendelet értelmetlen és betart(at)hatatlan. Lehet petíciót írni, csak éppen senkit nem érdekel az önkormányzatnál. Azzal, hogy most fejből mondok huszonöt embert, aki boldogan alá is írja, nem segít az ügyön. Ha mégis, akkor örülök. Csendben elfelejtik ezt is, mint annyi más hülye döntésüket ott a Városházán. Nem fognak azért több embert felvenni, hogy legyen, aki ellenőrzi az utcán, hogy ki gördeszkázik, amikor csak olyan gyíkgyurikat tudnak megfizetni, akik inkább félrenéznek, csak hogy kerüljék a konfliktust. Azt sem nézem ki belőlük, hogy egyáltalán láttak már gördeszkát közelről. Meggyőződésem, hogy nem lesz itt büntetgetés. Deszkás parkra ígéret lesz, az nem kerül semmibe. Csak éppen megépíteni nem fogják.
Félre ne érts, nem okoskodni akarok. Egyszerűen csak nem hiszek abban, hogy a városvezetésnek lesz a rendelet betartatásához elég töke. Máshoz sincs, és ennek szívből örülök.
BTW van a Belvárosban is hely, ahol elég gyakran látok deszkásokat este, csak ott szerintem két dolog miatt nem csesztetik őket: 1. este van, 2. félig-meddig (vagy teljesen?) magánterületnek számít.  

(#49) RexpecT válasza #65675776 (#31) üzenetére


RexpecT
addikt

Böszörményben megcsinálták a srácok, az Önkormányzat is adott rá pénzt, így aki akar mehet a sportpályára görkozni/deszkázni.

(#50) bwoay válasza niyabinghi (#48) üzenetére


bwoay
nagyúr

biztosítom számodra a lehetőséget, hogy az elméleted gyakorlatban is igazold. majd téged gurítalak be a térre, mikor már felsorakoztak a rendőrkopók, és lóbálják a gumibotot, amivel lebunkózzák az embereket. mondjuk ilyen helyzetbe nem hoználak ám! gondolom az is bőven elég, ha rád hivakozom: nem büntethetnek meg, a nyanya megmondta a prohardveren! várjanak egy kicsit, itt van nálam kinyomtatva a hozzászólása, ami feljogosít engem arra, hogy akár a városházán vagy a Lloydon belül is randalírozzak!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [bwoay:] WTF?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.