Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) k-adi válasza #40047616 (#50) üzenetére


k-adi
nagyúr

gyűjtenek a bírságra ;)

(#52) Rodi 4.80 válasza MaCS_70 (#8) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Sose felejtem, az Xperia tabletemet mindig a csap alatt mostam el mint egy pörköltszaftos tányért, soha semmi baja nem lett. :)

(#53) joey04 válasza Rodi 4.80 (#52) üzenetére


joey04
titán

Ezt mondjuk a szifon is bírja.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) #40359168


#40359168
törölt tag

alt="" title=""

Egy i7-tel, tok nélkül lőtt fotó meg az SE 2020 a csap alatt. :K Nem tudom, hogy kéne amúgy objektíven mérni az ilyesmit, ha nem álló, tiszta vízben, laborkörülmények között. Az jobb lenne, ha a Pó fenekére dobnánk a készülékeket és fölötte húsz méterrel belehugyoznánk a folyóba, vagy?...

[ Szerkesztve ]

(#55) 7Heads Drago válasza Rodi 4.80 (#52) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem lett volna egyszerűbb tányérból enni? :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#56) floatr válasza Rodi 4.80 (#52) üzenetére


floatr
veterán

Nemrég kérdezte valaki, hogyan fertőtlenítem a telefont... így ¯\_(ツ)_/¯

(#57) nuke7 válasza hcl (#47) üzenetére


nuke7
veterán

ha nem engedélyezik neki akkor az nem műszaki ok...? :F

#40 kkf : lásd kettővel utánad a hsz-t... meg a jobs-ot se azért vették vissza, mert olyan jól álltak.... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#58) Schuler888 válasza nuke7 (#57) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem. Bürokratikus ok. Mivel pl USA-ban vagy otthon D-Koreaban siman megy, es ott azert nagysagrendekkel komolyabb az egeszsegugy mint a mienk, aminel lejjebb lassan sehol sincs.. :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#59) hcl válasza nuke7 (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, az adminisztratív. Az engedélytől függetlenül működne a cucc.Válasz

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) nuke7 válasza hcl (#59) üzenetére


nuke7
veterán

és #58 Schuler888 : az adminisztrációnak oka van, az eu-ban pl. van olyan, ami szigorubb valsz mint az usa-ban. Ennyi. Nyilván nem azért nem kapta meg, mert akik az engedélyekkel foglalkoznak apple cuccokat használnak csak - mivel ahogy írtad, amerikában működik is ;) :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#61) Schuler888 válasza nuke7 (#60) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igazabol lenyegtelen. A funkcio jol mukodik es pl egy apple watchal szemben(igen, tudom ok kiharcoltak itt is), ezt a burokratikus gatat egy apptelepitessel meg lehet oldani. Ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#62) hcl válasza nuke7 (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kérdés az volt, hogy műszaki oka van-e. Nem, mert amúgy működik az órán az a funkció, csak az EU miatt tiltják.

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) nuke7 válasza hcl (#62) üzenetére


nuke7
veterán

Tehát nem jól működik :K értem én, eddig is ezt írtam.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#64) hcl válasza nuke7 (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jól működik, csak az EU-ban nem szabad kiadni vele.
Más piacokon alapból rajta van, és használják. Miért ne működne jól?

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) MaCS_70 válasza nuke7 (#63) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, amint már pl. hcl is megpróbálta igen logikusan elmagyarázni, JÓL MŰKÖDIK.

Egy messzi keleten élő, egyébként alkalmi szívproblémákkal küzdő ismerősöm használja is, és szűk pár hónap folyamatos orvosi kontroll mellett összerakott tapasztalatai alapján elégedett vele.

Az EU döntéshozatali rendszere meg ugye nem mindig a legracionálisabb...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66) nuke7 válasza hcl (#64) üzenetére


nuke7
veterán

mert nem tud megugrani bizonyos követelményeket amik ahhoz kellenek, hogy az EU-ban hivatalosan működhessenek. Nem tudom mik ezek, az EU hatóságot kell erről megkérdezni.
Szerintük nem működik jól, és mivel ők döntenek, szerintük kell, hogy jól működjön valami. :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#67) MaCS_70 válasza nuke7 (#66) üzenetére


MaCS_70
félisten

"jól működik" és a "nem előírásszerű" azért két nagyon nem összekeverendő fogalom ám!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68) hcl válasza nuke7 (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De az nem azt jelenti, hogy amúgy nem működik :D :D :D :D :D
Az azt jelenti, hogy az EU követelményeknek nem felel meg. Attól még valószínűleg használható, azaz jól működik, mert amúgy csomóan használják :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) nuke7 válasza hcl (#68) üzenetére


nuke7
veterán

Pontosan. És nem tudjuk, hogy milyen malőrökkel / megbízhatósággel :K én is pont ugyanezt mondom.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#70) hcl válasza nuke7 (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az más dolog. Annak nincs műszaki oka, hogy itt tiltva van, mindenhol máshol meg nem. Hogy azt a működést milyen minőségben tudja, az egy másik kérdés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) Schuler888 válasza nuke7 (#63) üzenetére


Schuler888
senior tag

Te rajatszol, vagy tenyleg ilyen nehezen erted meg?

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#72) nuke7 válasza hcl (#70) üzenetére


nuke7
veterán

Egyetértünk - ugye attól eltekintve, hogy nem tudjuk, hogy a működést milyen minőségben tudja és ez bizony műszaki ok.. :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#73) hcl válasza nuke7 (#72) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem. Annak, hogy milyen minőségben működik, kb. semmi köze ahhoz, hogy engedélyezik-e (elég sok más terméknél is látjuk).
A fentiekben olvashatóakból nekem az jött le amúgy, hogy normálisan működik, tehát műszaki akadálya nincs.

Műszaki ok az az, amikor nem lehet megoldani, hogy valami működjön. Ez nem áll fenn.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#74) nuke7 válasza hcl (#73) üzenetére


nuke7
veterán

hogy normálisan működik, tehát műszaki akadálya nincs.
- ez az, amit a döntéshozók tudnak, mi meg nem :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#75) hcl válasza nuke7 (#74) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De, mi is tudjuk, mert beszélnek az embere egymással, meg vannak fórumok, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) nuke7 válasza hcl (#75) üzenetére


nuke7
veterán

amik statisztikailag megbízhatatlanok :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#77) hcl válasza nuke7 (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A gyártónak megvannak a használati adatok. Ha nem érné meg, nem lennének jók a user visszajelzések, már régen abbahagyták volna. Az az egy tutibiztos ebben a világban, hogy minden csak addig van, amíg a gyártónak megéri. És a piackutatás brutál pontos.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) nuke7 válasza hcl (#77) üzenetére


nuke7
veterán

összemosod a felhasználói visszajelzéseket, a piackutatást és a statisztikai megbízhatóságát egy hw+sw szolgáltatásnak.

Ez három különböző dolog, nem tudom, hogy a te fejedben miért vagy hogyan csúsztak össze, de az első kettőnek nincs igazán köze ahhoz, hogy a harmadik milyen.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#79) hcl válasza nuke7 (#78) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem csúsztak össze.
Ha valahol szabad és lehet is használni, és elégedettek a userek, akkor annak műszaki oka nincs, hogy valahol ne lehessen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) nuke7 válasza hcl (#79) üzenetére


nuke7
veterán

oké, akkor hogy jobban értsd :
ha valahol szabad és lehet használni és elégedettek a userek akkor annak nincs semmi oka, hogy be kelljen kötni a biztonsági övet? :U
Csomó olyan véleményt olvasok, hogy mennyive könnyebb és jobb biztonsági öv nélkül vezetni és akik írták azoknak semmi bajuk nem volt!

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#81) hcl válasza nuke7 (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W

Csakhogy az autóban a biztonsági övet akkor sem lehetne megszüntetni, ha a user elégedettség alacsony lenne, mert törvényi előírás.
Az okosóra EKG-je viszont csak piaci alapon van, vagy nincs, mármint ott, ahol nincs tiltva. És látható hogy ahol nincs, még ott is inkább mókolnak a userek, hogy legyen nekik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) nuke7 válasza hcl (#81) üzenetére


nuke7
veterán

ugye? de miért törvényi előírás? :U
gondolod, hogy egy orvosi kiegészítőre nincs törvényi előírás..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#83) hcl válasza nuke7 (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egy biztonsági felszerelés. Ez meg nem orvosi kiegészítő, hanem egy konzumer gagyicucc olyan funkciója, amit a döntéshozók nem is értenének, nem hogy különösebben tudnának róla :D Valószínűleg nem direktben van letiltva, csak valamilyen jogszabályból következik,hogy nem engedélyezett. (De nézz utána, ha gondolod, csak tippeltem.)
Abbahagyhatnád már.

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) MaCS_70 válasza hcl (#83) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az EU jogalkotása és joggyakorlata egészen abszurd történeteket tud produkálni, és vannak területek, amelyeken különösen ijesztő dolgok történnek.

Az egészségügy ilyen. Nem az a gond, hogy szigorú, hanem az, hogy teljesen életidegen logika mentén tudnak alakulni az ügyek, és egy ilyen "fogyasztói eszköz egészségügyi funkciókkal" tipikusan a gyenge pontjuk lehet. Ennek a következményeit egy perben sajnos közvetlenül is megtapasztalhattam. Egy céget szénné büntettek azért, mert ugyan minden írott és morális szabályt betartott, szó szerint makulátlan volt a piaci jelenléte évtizedeken át, de a hatóságok és a bíróság szerint mégis előfordulhatott, hogy egy gyakorlatban nem létezhető betegcsoport tagjai, akik orvosi felügyelet alatt állnak, de mégsem találkoznak orvossal, ráadásul nem tudnak olvasni, egy közismerten gyógyíthatatlan de hatékonyan kezelhető betegségben csodálatos gyógyerőt tulajdoníthatnak egy olyan terméknek, amiről senki sem állítja, hogy bármit is gyógyítana, ráadásul jellegénél fogva köze sem lehet a betegség gyógyításához.

Az órára lefordítva: van egy EKG-s óra, amelynek minden tájékoztatójában nagy betűkkel szerepel az, hogy ez nem orvosi segédeszköz, nem feltétlenül pontos vagy megbízható, tehát senki ne bízza rá magát és forduljon orvoshoz, a tájékoztató ráadásul kifejezetten korrekt és informatív, az eszközről egyöntetűen nagyon kedvezőek a felhasználói visszajelzések és klinikai tapasztalatok alapján számos ember életét megmentette -- az EU mégsem engedélyezi, sőt, bünteti a forgalmazását, mert szerinte fennáll a veszélye annak, hogy egyes betegek, akik mellesleg orvosi felügyelet alatt állnak, azt várhatják tőle, hogy GYÓGYÍTJA a szívizomelhalást.

Ez kb. egy szószerinti narratíva.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85) hcl válasza MaCS_70 (#84) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A bürokrácia bármire képes :D És az emberi hülyeség is, szüval meg sem lepődök, ha valaki tényleg azt hiszi, hogy az EKG valamit gyógyít.

Mutogatni való hater díszpinty

(#86) Reggie0 válasza MaCS_70 (#84) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyurcsokot meg a halalaig hagytak TV-ben szerepelni. Igy szeretunk EU :)

[ Szerkesztve ]

(#87) dabadab válasza Schuler888 (#17) üzenetére


dabadab
titán

Pont most lett érdekes, szóval: GWA2-n az EKG-t be lehet izzítani úgy is, hogy nem Samsung telefonja van az embernek? Garanciavesztés nélkül? Mit olvassak el? :)

DRM is theft

(#88) Schuler888 válasza dabadab (#87) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igy van, az EKG-t is, meg a vernyomasmerest is(bocsi apple ;] ), gyere a keszulek topikjaba!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#89) Szabi®


Szabi®
addikt

Most, hogy az olaszok is rákoppintanak Cookie fejére, legalább ők is kapnak töltőt,meg fülest majd a dobozba, mint a franciák....

(#90) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Én azt nem értem miért reklámozzák büszkén a vízállóságot, ha utána nem vállalnak garanciát érte. Ez úgy jön le nekem, mintha nem bíznának a technlógiájukban és inkább nem vállalnak felelöséget érte. :U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#91) joey04 válasza GreenGoblin (#90) üzenetére


joey04
titán

Mindegyik ezt csinálja sajnos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#92) Szabi® válasza GreenGoblin (#90) üzenetére


Szabi®
addikt

""mintha nem bíznának a technlógiájukban""

Pár membrán a hangszoró elé, meg a peremek ragasztóval való kitöltése még nem technológia.
Nem véletlenül nem lehet szervizelni a Watchokat sem.Konkrétan összeragasztják.
A többit a marketing megoldja....... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.