Hirdetés

2021. január 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) MaCS_70

MaCS_70
nagyúr

Magyarul: ígértek valamit, de ügyeltek arra, hogy ne kelljen igazat mondaniuk.

Kár, hogy meg sem érzik ezt a büntetést, de az irány jó!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) Enigma1945

Enigma1945
senior tag

"iPhone-ok teljesítményét szoftverfrissítésekkel vette vissza a vállalat."
Nem csak az aksival szórakoznak teljesítmény terén, de még szoftveresen is?
Ezért nem kellene alma sosem, inkább ellennék egy Galaxy S3 mobillal, esküszöm.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#3) MaCS_70 válasza Enigma1945 (#2) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

Mintha az lett volna, hogy az akku degradációját kompenzálták lassítással, de ez csak amolyan ködös emlék.

De még az Ipodoknál történt, hogy egy Class Action során bizonyosodott be, hogy a beépített akku a megfelelő élettartam után valahogy pont jó ütemben omlik össze.

MaCS

[ Szerkesztve ]

(#4) elfelejtette válasza Enigma1945 (#2) üzenetére

elfelejtette
veterán

Ugyanezt eljátszották anno a videókártya gyártók is, mikor a frissen megjelent új modellhez kiadott driverrel az előző széria hirtelen sokkal gyengébben muzsikált...

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#5) rep3at válasza MaCS_70 (#1) üzenetére

rep3at
őstag

Valóban jó az irány, a reklámanyagokban folyton azt sugallják hogy mennyire vízálló, aztán amikor beázik egy esőtől pl. akkor meg széttárják a kezüket, ez egyértelműen tisztességtelen és a vásárlók megtévesztése. Nyilvan nem csak ez a cég jár el így.

Forward thinking. كرر

(#6) Fred23

Fred23
veterán

Tetszik a büntetés, de ilyen alapon a droidos mobilokba is bele lehetne kötni ugyanígy. A 11-es széria pedig rengeteg tesztelő szerint kiemelkedően jó vízállóság szempontjából, verik a teljes droidos mezőnyt. A legújabb szériának még nem néztem annyira utána ilyen szempontból, de talán hasonlóan jók.

(#7) g4mer

g4mer
aktív tag

húha, mekkora büntetés, becsődöl ettől majd az Apple :DDD

Sic Parvis Magna

(#8) MaCS_70 válasza Fred23 (#6) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

A Sony-tulajdonosok tudnának erről mesélni...

MaCS

(#9) atike

atike
nagyúr

Tuti nem jól fogták...

:P

(#10) RasztaCsubi

RasztaCsubi
újonc

Addig világos hogy az olasz állam kap némi pénzt.
De, ezekből a hírekből mindig hiányolok két dolgot:
- akinek vízkáros lett a telefonja és nem javították, az hol és mennyi kártérítésért kap ?
- aki direkt a vízállóság miatt vette a telefont, az milyen kártérítést kap ?

(#11) rep3at válasza RasztaCsubi (#10) üzenetére

rep3at
őstag

Ez remélem csak valami vicc volt, mindig a gazdag lesz még gazdagabb :)

Forward thinking. كرر

(#12) szalai112

szalai112
tag

Sziasztok
A Samsung is , van egy galaxy watch 2 órám.
Vízálló de tényleg, meg kérdeztem ha beázik olyanlor mivan.
Szintém szélje teték a kezüket.. :W

(#13) Ezekiell válasza Fred23 (#6) üzenetére

Ezekiell
addikt

Hajrá, kössenek is.

"Az interneten terjedő összes idézetem igaz." - Darwin

(#14) Yeffy válasza Fred23 (#6) üzenetére

Yeffy
veterán

jol tettek, es igen, kossenek belejuk is.

tenyleg az a legszebb ebben a szituban, h ha beazott a telod, akkor igy jartal, buktad a garit.
elhiszem, h egy IP67/8-al is be lehet "aztatni" egy keszuleket -- nyilvan - de akkor ezt kommunikaljak le egyertelmuen a felhasznaloknak, meg h ezek labor korulmenyek kozotti eredmenyek, es ne hirdessek vizallokent a modelljuket, mert rohadtul nem az.

az osszes gyartora ertve.

Big girls ride harder. || Kondi powaa'! ヅ

(#15) joey04

joey04
titán
LOGOUT blog

a vízállósággal minden gyártó gec*skedi, szóval jogos a dádá. de miért csak az apple kap?

(#16) HoldfenyLuna

HoldfenyLuna
tag

Emlékszem a Samu egyik reklámfilmjében emberünk tóba esett, na ott vajon mi van? Btw, a GWA2-esen, amit direkt az az EKG miatt vásároltam még mindig sehol és azóta már a honlapról is eltüntették, mint funkció... Egy éve vettem az órát... :(

(#17) Schuler888 válasza HoldfenyLuna (#16) üzenetére

Schuler888
aktív tag

Alkalmazastelepitessel megoldhato joideje, nezz be a topikjaba

Eladó Gear S3 frontier femszijak, gyari gar..

(#18) HoldfenyLuna válasza Schuler888 (#17) üzenetére

HoldfenyLuna
tag

Igen, ezt tudom, csakhogy mókolással, én pedig a nem mókolós, hivatalosan működő opciót szeretném, amiért fizettem is.

(#19) Schuler888 válasza HoldfenyLuna (#18) üzenetére

Schuler888
aktív tag

Egy program telepitese miert mokolas? Attol okostelefon egy okostelefon es okosora egy okosora, hogy telepithetsz ra alkalmazasokat...

(#20) genlog válasza elfelejtette (#4) üzenetére

genlog
junior tag

Ezeket a cégeket sorra büntethetnék a magyar hatóságok is - legalább jogos sarcok lennének.

(#21) HoldfenyLuna válasza Schuler888 (#19) üzenetére

HoldfenyLuna
tag

Egy fórumtárs szavaival élve: "Még mindig nincs engedélyezve Európában.
Szóval, hivatalosan sem EKG, sem vérnyomás mérés...
Minden, amit mi használunk sufni tuning, nem hivatalos. Ezek az appok nem is tudnak magyarul, sem az órán, sem a telefonon"

(#22) Schuler888 válasza HoldfenyLuna (#21) üzenetére

Schuler888
aktív tag

Es? Az ok kifejezes megertese meres elott remelem nem bonyolult. De pl az android wear os alapu okosorak abszolut nem tudnak magyarul, nem is ertem h forgalmazhatnak itthon ilyet..🤔

(#23) RaZroX

RaZroX
addikt

"Az iPhone 11 por-, csepp- és vízálló. A vizsgálatokat ellenőrzött laboratóriumi körülmények között végeztük. A készülék az IEC 60529 szabvány szerint IP68-as besorolású (legfeljebb 2 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe). A por-, csepp- és vízállóság mértéke nem állandó jellemző. A készülékek ellenálló képessége a természetes elhasználódás eredményeként csökkenhet. Az iPhone-t nedves állapotban tilos tölteni. A használati útmutató írja le, hogyan kell megtisztítani és megszárítani a készüléket. A folyadékok okozta károkra a jótállás nem érvényes."

Nem tudom, hogy pont így volt-e fent, de pár évvel ezelőtt is megtalálható volt ez az Apple oldalán. Emlékszem mert direkt kerestem, hogy van-e gari a vízállóságra. :U

Azt mondjuk nem tudom, hogy amikor megvesz az ember egy ilyen készüléket, ez hol lesz neki feltűntetve, de meglepne ha a gari papíron ez nem szerepelne. Elvégre csak nem lehet arra hivatkozni, hogy "hát kint van a weboldalon"... :D

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#24) janeszgol válasza RaZroX (#23) üzenetére

janeszgol
veterán

Jelenleg egyik ismert marka sem garis a vizallosagra.
Erdekes, mert anno a Motorola Defy is annak keszult, a reklamfilmje is arrol szolt, hogy vizallo, de a telo kiadasa elott visszavette a gyarto ezt az ajanlast. Gondolom nem akartak garis bonyodalmat. Pedig az birta a vizet. Jobban, mint a Sony Z szeria. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) MaCS_70 válasza Schuler888 (#22) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

Szerinted a világban kapható mindazon termékek, amelyek nem tudnak magyarul, ne is lehessenek kaphatóak Magyarországon?????

Aztán miért ne? Mert nem mindenki beszél idegen nyelvet, és az ő kedvükért azok se vásárolhassanak, akik meg történetesen igen?

Pontosan kit bánt az, ha egy eszköz nem tud magyarul? Óvjuk meg a nyelvet nem beszélőket az irigység kínjától azokkal szemben, akik beszélnek, és ezért örömmel használják ezeket az eszközöket?

:W

A teljesen rendben van, hogy legyen megfelelő, magyar nyelvű vevőtájékoztató. De a T. Vásárló méltóztasson tájékozódni, mielőtt kiadná a pénzét, vagy legyen ravasz mint a kígyók és intézze a neten.

MaCS

(#26) Schuler888 válasza MaCS_70 (#25) üzenetére

Schuler888
aktív tag

[link]
Nezd meg mire valaszoltam.. :U

[ Szerkesztve ]

(#27) MaCS_70 válasza Schuler888 (#26) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

Értem én, értem, és ez az EKG körüli mizéria nem véletlenül ér meg több misét is, de ha erre alkalmazom a gondolatmenetedet, akkor sem kerek számomra.

Szerintem sokan az EKG-tól függetlenül is megvennék, még többen pedig az EKG reményében. Ami működik is szépen, ha megengedik neki.

Ezzel persze ismét az a nagy kérdés merül fel, hogy bármilyen szart el lehessen-e adni, ha rá van írva, hogy szar -- illetve mi van akkor, ha ugyan nem írom rá, hogy szuper, de mégis azzal reklámozom, ugyebár...

MaCS

(#28) 7Heads Drago

7Heads Drago
veterán

Kár hogy csak az olaszok csinálnak ilyent és miért csak az Appleval?
A kis ember persze tartson be mindent a nagyok meg azt hazudnak amit nem szégyelnek.

Kérlek mostantól ne telefonálj, ne írj, ne keress! Énekelni tanulok, király kell az országnak.

(#29) MaCS_70 válasza 7Heads Drago (#28) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

Azért a franciák is elkezdtek valamit a fogyasztóvédelmi törvényükkel.

És ebben számomra az a meglepő, hogy pont ezek a laza országok léptek először.

Hol vannak a németek, a hollandok, a skandinávok, a finnek?

MaCS

(#30) hcl válasza MaCS_70 (#3) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Az volt. Viszont ki lehet kapcsolni, így viszont néha tényleg újraindul a telefon túlzott áramfelvétel esetén (tehát amikor rendesen megdolgoztatod a procit).

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#31) MaCS_70 válasza hcl (#30) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

Amivel nem is lenne baj, ha:

1. Erről tájékoztatják a fogyasztókat, és
2. Nem irreális feltételek mellett lehet akkut cserélni.

MaCS

(#32) hcl válasza MaCS_70 (#31) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

+++++

Mondjuk az a 6-os áfonyáig nem annyira irreális, nincs ragasztva a kijelző, 2 csavar, felpattintod, stb. De a 7 is csak körberagasztott, nem teljes felületen, mint a Samsungok pl. Na az a cumi.

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#33) MaCS_70 válasza hcl (#32) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

Az egységsugarú felhasználó számára ez szerintem már azt jelenti, hogy irány az Apple-szerviz, ahol olyat mondanak neki, hogy fogcsikorgatva új készüléket akar venni.

MaCS

(#34) hcl válasza MaCS_70 (#33) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de ha hivatalos helyen vetted, akkor a cserélhető akkus telók akkuja is horror összeg volt.
Meg most akkor mit akarunk? Az összes telefon, amit bárhogyan szét kell szedni, horror összeg akkucserére, mert ahhoz már szakember kell. Hiába nem ragasztott, mint pl. a Redmi 5A, vagy a Lumiák nagy része volt, ahol vagy pattintós máanyag a ház, vagy csavarozni kell az akkucseréhez.

(#35) HoldfenyLuna válasza Schuler888 (#22) üzenetére

HoldfenyLuna
tag

A téma nem az az óra esetén, hogy magyar vagy nem magyar valami. A téma az, hogy ezzel nekem külön foglalkoznom kell, és mókolnom, mert egyáltalán nem a csak felrakok egy appot és működik a dologgal fog működni az EKG. A probléma az, hogy vettem valamit, amire ígérték, hogy lesz EKG, de nem lett, olyannyira nem, hogy közben a funkciót még a gyártó honlapjáról is törölték, tehát hivatalosan ez a funkció nem létezik. Ez pedig ugyanúgy megtévesztés, mint a vízállósdi mizéria a mobiloknál, más kérdés, hogy eddig minden gyártó azt írta, hogy a vállalt érték laboratóriumi körülményekre igaz... Btw, a Samsung pay is működésre bírható, persze szintén nem hivatalosan.

(#36) MaCS_70 válasza hcl (#34) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

Hááát, azért a cserélhető akkus készülékeknél simán beszerezhető jóval kedvezőbb áron gyári akku, ami 0 forintos, 1 perces művelettel cserélhető, ráadásul a fizikai állapot sérelme nélkül.

MaCS

(#37) MaCS_70 válasza HoldfenyLuna (#35) üzenetére

MaCS_70
nagyúr

A Samsung EKG-ja egy kicsit azért más történet, mert a Samsung rohadtul akarja ezt a szolgáltatást, csak nem hagyják neki.

Jogi bikkfanyelven nem szándékos, hanem gondatlan a magatartása.

MaCS

(#38) Yeffy válasza MaCS_70 (#37) üzenetére

Yeffy
veterán

miert nem hagyjak neki?

Big girls ride harder. || Kondi powaa'! ヅ

(#39) hcl válasza MaCS_70 (#36) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Átlaguserről beszéltünk, aki nem fog ebay-ről sem rendelgetni ilyesmit... Márpedig minden boltban 3-5x áron volt. Az igaz, hogy könnyebb cserélni, az nekem is hiányzó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#40) kkf

kkf
aktív tag

a büntikkel csak azt érik el, hogy azt beépítik a nextgen árazásába.
legyünk magunkhoz őszinték: még nagyon messze van az az idő, amikor az apple felhasználók egy jelentős része azt mondja majd, hogy "na, ezt már nem, akkor inkább nem kell". időnként bedobnak valami olyat, ami másnak még nincs, és máris minden bűnük meg van bocsátva. ez a márka örök sikerre van itélve, nem tudnak elég tisztességtelenek lenni ahhoz, hogy belebukjanak.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#41) janeszgol válasza MaCS_70 (#37) üzenetére

janeszgol
veterán

Rohadtul akarja, de nem hagyják neki? Ki nem hagyja neki? Az Apple leintézte fél év alatt. A Samsungnak kettő év alatt nem sikerült.
Pontosabban fogalmazok: nem is akarja. Ezzel az ígérettel eladtak két generációnyi órát, majd cumi.

(#42) kilua válasza kkf (#40) üzenetére

kilua
tag

Azért nem. Az átlagos iphone árak mostanában csökkentek (köszönhetően annak hogy az alap nem pro iphone ára csökkent és jött az iphone SE2020)

De még ezzel együtt is visszaesett az apple a negyedik helyre a samsung, huawei, xiaomi mögé, szóval ebben a piacban aki kicsit is lemarad az kiesik ez igaz az applere is.

[ Szerkesztve ]

(#43) hcl válasza kilua (#42) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem iPhone akkuk áráról volt szó, hanem minden egyéb külön akkus telefonról.

(#44) szabi__memo válasza MaCS_70 (#1) üzenetére

szabi__memo
veterán

Kevés
Későn
Miért csak ott
Így hirtelen ennyi

(#45) joey04 válasza kkf (#40) üzenetére

joey04
titán
LOGOUT blog

:DDD

(#46) 7Heads Drago válasza MaCS_70 (#37) üzenetére

7Heads Drago
veterán

És nem lehet hogy azért nem mert szarul csinálták meg? Más órákon már régen engedélyezték. Ez mindenképp a gyártó hibája.

Kérlek mostantól ne telefonálj, ne írj, ne keress! Énekelni tanulok, király kell az országnak.

(#47) hcl válasza 7Heads Drago (#46) üzenetére

hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha feltelepíted az appot, akkor működik -> nem műszaki ok.

(#48) floatr válasza kkf (#40) üzenetére

floatr
veterán

Ez mondjuk így van. Bármit csinálnak, úgyis megveszik a márka miatt. Simán kiperkálják a vásárlók, ha 2x annyiba is kerül a stuff

(#49) arn

arn
nagyúr

az olasz versenyhatosagnak kuldenem az alabbi szamot:
[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Szoknyácska.

Szoknyácska.
aktív tag

Ilyenkor hol van a sok szemellenzős alma fan? :DDD

Oneplus 8T, Pubg mobile: Szoknyácska

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.