Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

1 év börtön.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Rimuru


Rimuru
veterán

Szerzői jogtól függ.

Vigyázat, csalok!

(#3) bambano válasza Rimuru (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szerzői jogtól a kép jogai függnek.
viszont itt személyiségi jogok is sérülhetnek, pláne, hogyha rákos gyerekekről készül a kép, mert a betegség az minősített személyes adat. tehát azt nyilvánosságra hozni, hogy az adott gyerek beteg, súlyos vétek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) bullseye válasza bambano (#3) üzenetére


bullseye
addikt

Ez érdekes felvetés, engem a moralizálós része zavar. Mit jelent, hogy ilyen képet használnak. Az általuk segített gyerekek nem akartak fényképezkedni, nem elég szépek, vagy nem léteznek? Az adakozás a bizalomról is szólna szerintem, miért kell máshonnan szerezni képet, akár joggal, akár anélkül, és bár nem konkrétan hazudni róla, de úgy éreztetni, mintha az is hozzájuk tartozna.

+egyik kép kb 2007-es, szóval a gyerek jó esetben felnőtt már...

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5) Rimuru válasza bambano (#3) üzenetére


Rimuru
veterán

Kérdés az is hogy eredetileg hogy készültek azok a képek, de amúgy igazad van.

Vigyázat, csalok!

(#6) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Gané dolog. De az még rosszabb ha a gyerekek nem kapnak semmit és csak simán elszórják az adományokat.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Önmagában az, hogy egy adott kép, több helyen megtalálható, még nem jelenti, hogy lopták. Léteznek ilyen kép értékesítő cégek. Kiválasztod a képet és fizetsz a használatáért. Az adott cég meg annak idején megvette a jogokat a készítőtől.

Ha ki is derül, hogy a kép lopott, az még mindig nem azt jelenti, hogy az alapítvány lopta a képeket. Lehet, hogy a marketing cég, lopta és nem is tud róla az alapítvány.

Természetesen, ha a fentiek nem állnak meg, akkor elég gané dolog, ráadásul büntetendő, ahogy Bambano is írta.

(#8) bambano válasza Rimuru (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

időnként én is a csúúúúnya előítélet csapdájába esem, és ha azt látom, hogy egy rákellenes alapítvány csak azért tart fenn egy mentőt, hogy a főnök a buszsávban is közlekedhessen, ezzel kikerülve a dugókat, akkor azt prejudikálom, hogy más területen is problémásak... de ne legyen igazam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bullseye válasza Klaus Duran (#6) üzenetére


bullseye
addikt

Hát ez a fő problémám. Bizalmi kérdés, hiába van néha valami elszámolásféléjük. Ha pedig ebben trükköznek, akkor még miben?

Amúgy látszólag mindkét hely normális, nagy múltú, meg mittomén, csak akkor minek van erre szükség?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10) Met


Met
nagyúr

Én tegnap láttam egy óriás plakátot, az 1% kunyerálós fajta, szép színes, gyerekrajzok mindenféle támogass szöveg és alul kicsiben a hit gyülekezet logo. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.