Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Hmm. Erős gondolatok. Elgondolkodtató.

Figyeld meg, akik most nem tudnak magukkal mit kezdeni, azok lesznek majd akik legjobban fognak panaszkodni, ha vége ennek a fosnak, hogy nincs idejük semmire, pedig annyi a tennivaló otthon.. :DDD

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sok nyafi-nyafi egyelőre. Franciaországban papírt kell vinned magaddal, ha leugrasz a sarki üzletbe kaját venni, UK-ben detto. Ehhez képest Mo.-gon még luxus van - bár sztem a francia-angol szintű szigornak semmi értelme.

A címben nem kéne javítani az elírást:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Picco válasza t72killer (#2) üzenetére


Picco
addikt

En UKbe ezzel meg nem talalkoztam, meglepne ha papirt kene vinni, tolem meg nem kertek.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4) t72killer válasza Picco (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, UK-ben nincs papír, de a yard igazoltathat, hogy munkába, bevásárolni vagy alapvető testmozogni mész-e? A nyaralódba/lakókocsidba már nem mehetsz le.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Maga a hasonlat érdekes, és tényleg lehet rajta gondolkodni, de a "Hát a@&ád pics@&át :(((" nem kellett volna a végére!

(#6) updog


updog
senior tag

Pontosan tudom miről írsz mert így nőttem fel és ez meghatározta a mostani életszemléletem is.

De azért van másik oldal is:
"Jó esetben munka után otthon a portán tenni venni kertészkedni" Hogy örülnék én itt a panelban (és még nagyon sokan) ha "csak" ennyi lehetőségem lenne.. :)

Azért a mondanivalóval egyetértek. Az önzőség dominál sokaknál (ami nem feltétlen igazi rosszindulatú önzőség, szerintem csak az empátia hiánya, és a megszokáshoz való ragaszkodás), közösségvállalás 0. Pont erről írtam pár hete én is a saját blogomon :)

Az utolsó mondatot én is törölném, több lenne az írás nélküle :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#7) bul07 válasza t72killer (#2) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi tényleg, vicces hogy a Firefox nem jelölte hibásnak [kép]

(#5) Fred23
Vége marad, én így gondolom és még enyhén is fogalmaztam hogy mi érzek irántuk
Egyszerűen nem fogják fel hogy ha otthon maradnának sokkal hamarabb vége lenne az egésznek

(#6) doeeg

Hát igen, de sokan hogy örülnének a panel nyújtotta luxusnak(hupogós WC helyett angol WC)
Kábel tv, internet

Aki van olyan szerencsés hogy Budapestre születik és a szüleinek van saját lakása, nem is tudja milyen szerencséje van
Amióta elszálltak az albérlet árak csak rettentő nagy kényszer hatása mellet érdemes albérletbe költözve felmenni Budapestre

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8) mephi666 válasza t72killer (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

megoldás: ha meg akar állítani a rendőr, kezdj el futni :D

én valahogy nem unatkozok: heti 1-2 boltba menést tervezünk, itthonról dolgozok, közben vigyázok a 3éves fiunkra, asszonynak be kell járnia melózni (reggel visszük, délután hozzuk, mert 2x3km séta sok lenne és utcákon nagyrészt csak rosszarcú emberek mászkálnak), délután meg amikor 3an vagyunk itthon, befejezek csomó melót, ami nagyobb odafigyelést igényel... mellesleg főzni sem árt következő napra, de így is sok olyan dolgot megcsináltunk már a lakásban, amire eddig nem volt idő... nem érezzük úgy, hogy a bezártság miatt annyira unatkoznunk kellene, mert nincs mit tenni... általában este 9 körül jutunk oda, hogy kényelmesen leülünk pihenni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Picco válasza t72killer (#4) üzenetére


Picco
addikt

en meg nem talalkoztam vele, de elvileg igen. rakerdeztem tegnap ismeroseimre es nehany keruletbe tenyleg komolyan veszik.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Ezek sokkoló, túl erős gondolatok.

Thanos was right.

(#11) andor80 válasza kemotox (#1) üzenetére


andor80
senior tag

JA amíg én száraz kenyeret eszek 2 hétig a gazdag homárt rendel a legdrágább borokkal ..Tényleg megérti a szegénységet a gazdag.Míg én az ablakon kinézve a berúgott 4 osztályt végzett részeg állatokat hallgathatom-
addig a gazdag 8k projectoron 7.1 ben házimozizza a legujabb filmeket stb.Amíg én a szüretlen allergénekkel teli szmogos levegőt szívom addig a gazdag szűrt levegős klimatizált szobában 80% os kokaint...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#12) Chaser válasza bul07 (#7) üzenetére


Chaser
titán

én felettébb örültem a panelben, mikor az egyik szomszéd el kezdett felújítósdit játszani.. :)
aszittem' a szomszéd gyerek, szépen átkopogtam, azt mondja ő nem, de a saját lakásában mindenki azt csinál amit akar..jah mondom, csak nem karantén idején, nem jó kedvünkből vagyunk itthon, szerencsére én is azt csinálok amit akarok, úh. akárki furkál ha nem hagyja abba szétcsapom az okosfejit' ((( :
meg is lett a bűnös, hát de ő kirakta a lift mellé h felújít, hát de ember, megvan h globális járvány van? és karantén helyzet? ha esetleg nem lenne akkor most szólok, mivel ráérek, lehozom a 1,5kw-os-os fúrkókalapácsot, ne a mákdarálóval bohóckodjon, mert már unok fúrásra ébredni, a kiskutya is unja, meg úgy mindenki
szerencsére hatott az elbeszélgetés, rövidre zárta a felújítást

szerk:
albérlet árakat illetően pedig nagy mélyrepülés lesz, már most is van, ha nincs az embereknek lóóóóvéja', akkor hiába akarnak irreális árakat kérni, mert nincs fizetőképes kereslet
diák stop is szépen megvágta a bérlők számát valószínűleg

egyébként abszolút egyetértek, elhiszem hogy sokaknak nehéz feldolgozni/felfogni a dolgokat, de ne az legyen már a legnagyobb baja hogy nem tud "kikapcsolódni"
kezdenek fáradni is sokan, kb két hete még alig láttam maszk nélküli embert a helyi sparban, legutóbb már alig láttam maszkosat, eladókat is beleértve

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) t72killer válasza andor80 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szobában? Kétlem, hogy a félhektáros kertjüktől is eltiltották volna a gazdagokat...

Apropó, gazdagok karanténja...

#12: az albiárak leginkább az airbnb biznisz összeomlása miatt fognak bedőlni. Legfőbb ideje... A Bp-i ingatlanáraknak valahogy mindíg sikerült gyorsabban nőni a valós fizetéseknél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Chaser válasza t72killer (#13) üzenetére


Chaser
titán

amikről én tudok arányaiban sokkal kevesebb az airbnb a többi bérlőhöz viszonyítva, nincs péz', ennyi, airbnb leginkább a legfrekventáltabb' buli negyedeket érintheti
akinek nem volt tartaléka és fizetésből finanszírozta a lakást, de közben munkája se lett az nem tudja tovább finanszírozni
oktatást lelőtték, a kedves diák vagy van olyan mázlis h a szülei továbbra is tolják alá a lóvét, vagy örül hogy luk van a nemesebbik felén és hazament, és diákok is elég szép számban tették ki a bérlők számát
az árak meg relatív, ami pár éve ment az túl alacsony volt, ami utána jött a ló túloldala
kíváncsiságban napokban ránéztem, tényleg szépen zuhant már ahol eddig néztem hogy alakulnak az árak
ha most bérelni akarnék azzal kezdeném ennyit meg annyit adok, ha teccik' teccik', ha nem akkor hívom az 50 esélyesből a következőt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) nevemfel


nevemfel
senior tag

Nálunk a szegények kocsmáznak vagy kerékpároznak, vagy esténként a feltuningolt suzuki swiftjükkel repesztenek. Egyáltalán nem az az otthonülős fajták. Szóval ez max azokra érvényes, akik többé kevésbé önként vállalják ezt a fajta száműzetést, vagy annyira szegények, hogy nem futja nekik két üveg sörre. Kevés ilyennel találkozok mostanság.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#16) updog válasza Chaser (#12) üzenetére


updog
senior tag

"azt mondja ő nem, de a saját lakásában mindenki azt csinál amit akar" nálam itt ért volna véget a beszélgetés egy ajtóráb*szással, nagyon unom már ezt a hülyeséget, baromira nem azt csinál amit akar egy társasházban (sem) ahol van házirend, vonatkozik a társasházi törvény, vagy pl. a PTK, alaptörvény, szabálysértési törvény (pl. csendháborítás) bizonyos részei. :(((

Másrészt józan ész és emptáia is van (?) a világon, nálunk is ki van írva hogy a közös nyugalom érdekében illetve hogy ne járkáljanak ki-be idegen melósok a házban, minden halasztható felújítást légyszi halasszunk. Nyilván ez nem kötelező, de közös érdek.

Csak ugye sokaknak csak akkor létezik a "közös" fogalma, amikor nekik fűződik érdekük hozzá. :o

(#15) nevemfel
én is ezt hallom otthonról anyósék és anyámék elbeszélése alapján is, sajnos még ők is ilyenek. Kicsit túlzó a bejegyzés és a kommentek egy része is, persze a fő mondanivalót értem és egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17) Chaser válasza updog (#16) üzenetére


Chaser
titán

alapesetben nyilván az ember felújítja a lakását ha úgy adódik. ez is átesett rajta, én is újítottam, de most nem alapeset van
és most nem az a helyzet van hogy jogi dolgokba bonyolódnék, először az ajtót rúgom ketté aztán a gazdáját, oszt' vigyenek be pár napra, tag meg költözhet odébb pár 10km-rel ( :
leégett a villany, még azt is megértem hogy sos, azt nem h ott bohóckodik egyedül hitvány szerszámmal, minden napra jut valami, mert nem lehet lekapcsolni a teljes hálózatot, azasszony' otthonról dolgozik most, kell villqany, net, mondom ez se gond, tudok adni notebookot, használhatják a wifinket is, alattunk lakik eggyel mint kiderült, úh. nem gond
segítek is ingyé', még ezt is felajánlottam, egyikkel sem élt, de rövidre zárta a hátralevő munkákat
én nem azért dekkolok itthon, hogy ne kapjam el azt a csodát, annak az esélye konvergál a zerohoz h nekem bajt okozzon, de egy ilyen mocskot jgy lehet megfékezni
maszk se ér semmit, max k jvülre nem megy a trutyi, csak ugye ha zárt helyiségben levők 20-30%-a használja akkor oly mindegy
egyik boltban kiadós pult lett, előtte van kb 1,5nm előtér, nézem csukva, persze jó idő van, két manus ott ál egymás nyakán..na pffffff :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) nevemfel válasza Chaser (#17) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ha a szomszédodnak szerencséje van, lesittelnek súlyos testi sértésért, ő meg be tudja fejezni a felújítást. A lakóközösség is jól jár, megszabadul a helyi izomtibortól, aki nemrég még új karaténszabályokat akart kreálni a társasház többi lakójának.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#20) Chaser válasza nevemfel (#18) üzenetére


Chaser
titán

az ilyen izomtibiknek' örülhetnek azok akik mondjuk nem úgy tudják érvényesíteni az akaratukat esetenként ahogy kell. nagyon megnézném az okosfejed' ha te lennél ide "bezárva" ebben a helyzetben, és a 1,5kw-os kalapácsommal el kezdeném csiklandoznia vasbetont ( :
megnyugtatlak, a sz@rt is kiverném belőle meg bárkiből, aki miatt engem csüccsentetnek le, mert ő egy abszolút f@sz, kicsi ez az ország
karantén van, valszeg' te se fogod fel
ajánlom a kuglit', talán segít

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) nevemfel válasza Chaser (#20) üzenetére


nevemfel
senior tag

Szerintem nyugodjál le, igyál egy kávét, mert a végén még agyvérzést kapsz, miközben idegesen a levegőt boxolod. Egyébként is tudhatnád, hogy én erősebb vagyok, mindig, minden körülmény között.

Másrészt ne a kuglit ajánld, hanem indokold meg, hogy a szomszédod miért nem újíttathatja fel a lakását. Az, hogy te otthon vagy, és ideges vagy, az nem érv.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#22) Chaser válasza nevemfel (#21) üzenetére


Chaser
titán

ebből látszik mennyire tévúton vagy
nem kell lenyugodnom ( :
mit kell indokolni ombre? jártál iskolába?
nehéz felffogni hogy globális járvány van? és kijárási korlátozás? úgy lesz leghamarabb vége, hogy aki teheti ül otthon a nemesebbik felén
azt is nehéz felfogni hogy a panel vasbetonból van? a mi tömbünkben 168 lakással, egy idióta miatt 30 család menjen az utcára lézengeni, vagy ahova akar?
engem nem idegesít semmi, de ha véletlen kettérúgom az egyik szomszédot az csak azért van, mert valahogy nem szeretem a nettó idiótákat, akik úgy gondolják ők a világ közepe, a többi ember meg dögöjjön' meg
és az nem érv, hogy az erőszak nem old meg semmit, van az a szint sajnos hogy csak az oldja meg, szerencsére most nem volt rá szükség és egyébként is szökőévente van, amikor négyszemközt társalgok alakivel gyorsan leesik a lovacskáról
továbbra is ajánlom a kuglit', olyan dologról beszélünk amiről két szót nem kellene, mert _értelmes_ ember felfogja, hogy most nem úgy ugrál ahogy 3 hónapja tehette
nekem is lenne mit furkálni, nyilván majd opatom' az értelmesebb embereket akik azért maradnak otthon h minél hamarabb vége legyen a cirkusznak, jah nem, nem opatom'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) totron válasza Chaser (#22) üzenetére


totron
addikt

A relaxáló fórumi okosegyenreakció ilyenkor az, hogy költözz tanyára. Elmés, egyedi és mindent is megold. A problémamegoldás csúcsa.

(#24) mikung válasza Chaser (#22) üzenetére


mikung
aktív tag

Most ér rá, most olcsóbb az alapanyag, most tudott munkaerőt szerezni, esetleg már lefixálta, ...

Kismillió oka lehet hogy pont most újít fel. Spec. felettünk mókolnak már tavaly november óta. Nem mondom hogy kellemes egy véső vagy flex hangjára ébredni, de huszon évente ki lehet bírni.

Viszont ha ennyire zavar és természetesen van otthon nempistike ütvefúróvésőbatárállatod, csak van hozzá fülvédőd. No azt tedd fel és béke. Vagy rúgd rá az ajtót és lesz +1 snitt a híradóban hogy izomtibit szúrt le nyüzügepali a XXX kerületben a Fülemüle utca 24 alatt ... pedig mindketten nagyon rendesek voltak és mindig előre köszöntek.

(#25) stickermajom válasza mikung (#24) üzenetére


stickermajom
addikt

"Viszont ha ennyire zavar és természetesen van otthon nempistike ütvefúróvésőbatárállatod, csak van hozzá fülvédőd. "

De hát nem érted?? Globális járvány van!! :D

Legközelebb én is megfenyegetem a szomszédot, ha füvet mer nyírni hétköznap munkaidőben. F*sztképzel?

(#26) nevemfel válasza Chaser (#22) üzenetére


nevemfel
senior tag

A lakásfelújítás egy társasházban mindig zajjal és egyéb kellemetlenséggel jár, ez nem járványfüggő. A járvány idején is kell dolgozniuk embereknek, arról nem is beszélve, hogy sokaknak most van rá idejük, hogy egyáltalán intézzék, felügyeljék a folyamatot. Ja, és igen, egy csomó szakinak most van szabad ideje, most tudja bevállalni. Ki tudja, meddig lesz egy így.

A kijárási tilalom, ami nem tilalom, hanem korlátozás, pedig szerintem elég megengedő, hogy egy lakásfelújítás-felújíttatás beleférjen.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#27) nevemfel válasza stickermajom (#25) üzenetére


nevemfel
senior tag

Legközelebb én is megfenyegetem a szomszédot, ha füvet mer nyírni hétköznap munkaidőben. F*sztképzel?

Hétköznap nyírhat, tán este 10-ig. Hétvégén voltak eddig korlátozások, bár a fűnyírás szerintem sosem volt az a kategória.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#28) stickermajom válasza nevemfel (#27) üzenetére


stickermajom
addikt

:K

(Bár szegény szomszédot tényleg megkérték hétköznap délelőtt, hogy legyen kedves befejezni, mert nem tud aludni a gyerek. Lehet Chaser rokona a szomszédom?)

[ Szerkesztve ]

(#29) nevemfel válasza stickermajom (#28) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az irónia világos szándéka világos.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#30) Chaser válasza totron (#23) üzenetére


Chaser
titán

békeidőben' megoldás lenne ( : ha akkor felújít valaki nem gond, fogja az ember magát aztán elmegy, de nem most

mikung
te, most sz@rom telibe' hogy most ér rá, most olcsóbb
gyengébbek kedvéért KIJÁRÁSI KORLÁTOZÁS van, globális járvány
majd kibírom ha ezek elmúltak
fülvédőt persze, meg húzzak a kiskutyára is, és a páromra is, meg még 30 csaád..lol, egy idióta miatt, nyilván
ezekből nem lesz híradó ( :

stickermajom
ha majd egy kedves rokonod netalán elhalálozik miatta, akkor is legyél ilyen vidám és nagyonokos'... akkor is ha ezt iróniának szántad, sajnos ez pont nem a poénos kategória

nevemfel
te figyelj már, úgy látom nem tiszta
nem kell bemutatnod mivel jár egy lakásfeújítás
de megvan annak a maga ideje, és az nem most van, max sos szinten
aki másképp látja és a szomszédom, annak kuvára' fájni fog ha kevés hozzá az agya hogy felfogja és ott pont van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) stickermajom válasza Chaser (#30) üzenetére


stickermajom
addikt

És ha nem fúrnak megáll a vírus? Azt hittem cseppfertőzéssel terjed, nem fúrással.

[ Szerkesztve ]

(#32) Chaser válasza stickermajom (#31) üzenetére


Chaser
titán

azt nem tudom, de ha fúrnak biztos megáll bennük az ütő amikor a magam szerény módján beköszönök ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) stickermajom válasza Chaser (#32) üzenetére


stickermajom
addikt

szerk.: áh hagyjuk, nem érsz meg egy warnt. :D

[ Szerkesztve ]

(#34) updog válasza nevemfel (#26) üzenetére


updog
senior tag

" sokaknak most van rá idejük, hogy egyáltalán intézzék, felügyeljék a folyamatot. Ja, és igen, egy csomó szakinak most van szabad ideje, most tudja bevállalni."

Ahogy írtam, és józan ésszel tökre belátható: a lehető legrosszabb, hogy most járkáljanak ki-be olyan idegenek a társasházban, akik amúgy ezer másik lakásban, szaküzletben megfordulnak (és találkoznak a hasonló kollégákkal) minden nap - csak azért mert hirtelen mindenkire rászakadt a szabadidő. (és az OTP??)

(halkan jegyzem meg hogy akinek azért van tenger ideje, mert már nincs munkája, az szerintem nem most újíttat fel, akinek meg még van, annak talán örülnie kéne ennek, és nem felújításra elverni a pénzt, hanem tartalékolni, másrészt ha dolgozik akkor mitől is lenne több ideje?... de ezt csak zárójelben).

Ha a stílussal nem is de a mondanivalóval egyetértek Chaserrel, ez igenis kivételes helyzet, és attól hogy nincs minden törvénybe iktatva, lehetnének az emberek tekintettel egymásra.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35) nevemfel válasza updog (#34) üzenetére


nevemfel
senior tag

A kényszerű összezártság, méghozzá bizonytalan hosszúságú ideig, a legrosszabbat képes kihozni az emberekből, ez már most látszik.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#36) Chaser válasza stickermajom (#33) üzenetére


Chaser
titán

hagyjuk is, van néhány szó ami hiányzik a szótáradból, és nem vagy vele egyedül
az megvan, h stopolták az oktatást is és a kölkök otthon vannak? van ahol kisbaba is van, meg néhány évesek
majd nagyon érdekelni fogja őket hogy a kedves szomszod azért mert mostolcsó' mostérrá', ilyen helyzetben kezdi megvalósítani az álmait
ha sos dlog van oké, gyorsan, nem tökölve sz@r szerszámokkal, egyébként nem oké
aki úgy érzi oké és a szomszédom az meg úgy járt, ha valaki csak kőkorszaki módszerekkel fog fel bizonyos dolgokat, én nem fogom tőle megvonni, de 99%-ban bőven elég ha kicsit felemelem a hangom, akkor a nagyonokosok' is tudják merre van a helyük

szerk:
doeeg
lehet nyers vagyok, de van egy értelmi szint ami kiváltja belőlem, lásd most is
érdekes bizonyos értelmi szint felett viszont nem kell róla egy mondatnál többet beszélni, és megindokolni, nagyon érdekes

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Chaser válasza #20749568 (#37) üzenetére


Chaser
titán

ennek az írásképnek oka van
ha tollbamondás versenyre van igényed, majd békeidőben' megoldhatjuk
egy sör a tét..a heinekent szeretem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Chaser válasza #20749568 (#39) üzenetére


Chaser
titán

te annak érzed, egészségedre
nagyon röviden:
kicsit nagyok a kezeim egy notebookhoz, úh. nem bonyolítom túl az írásképet, örülük ha épp karakter nem marad ki mikor kicsit gyorsabban gépelek, szavakat helyesen írom, de mondatok nincsenek, és ez már így marad fórumon
ettől se komolyabb, se komolytalanabb nem lesz semmi amit mondok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) mikung válasza Chaser (#36) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha így állsz hozzá ... a szomszédok meg a te purgyéid miatt nem tudnak aludni meg nyugodtan sziesztázni, no pláne hogy a kölkök most otthon visítanak egész nap, a rühes kutya meg mindig ugat ezerrel ha valaki bejön a lépcsőházba (ez spec. napi tapasztalat a kistestű játékkutyákkal).

Egyébként lehet ám segíteni is a másikat. Ha neked van jó géped, mi akadályoz hogy normális hangnemben felajánld ? Esetleg ha pro vagy benne és úgy sem mész sehova, talán seghíthetnél neki. Ha annyi pénzed van hogy nem számít hogy most olcsóbb, akkor anyagilag is támogathatod.

Viszont ennek a "ki ha én nem" mókának az lesz a vége hogy vagy dutyiba vagy intenzívre kerülsz.

[ Szerkesztve ]

(#42) mikung válasza updog (#34) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem kötelező a lépcsőházban a munkáspityukkal f2f beszélgetni. Amúgy aki most újít fel mert olcsó, az azért költ most erre a pénzét, mivel a forint is instabil és inkább értékálló dologba, a lakásába fekteti a pénzét.

(#43) stickermajom válasza #20749568 (#39) üzenetére


stickermajom
addikt

Ezért tudok nehezen együttérezni vele: nem épp az jön le, hogy egy hatalmas koncentrációt igénylő munkát zavar meg a fúrás. :D

(#44) Chaser válasza mikung (#41) üzenetére


Chaser
titán

ácsi bácsi
a mi kutyánk nem rühes, emellett nagyon sok embernél tisztább
lehet neked purgyéd van, nekem "sajnos" nincs
és kézzed', nem ugat a kutyus, max ha a mi lakásunkba akar bejönni valaki, akkor meg ugasson, mert az a dolga - kezdetekben csinálta, kapott rá tréninget, mert én se tartom életszerűnek hogy mások életét zavarja helyzettől függetlenül is -
lehet vakon vagy, sőt biztos, mondottam volt hogy a kedves szomszédnak felajánlottam az én gépemet, notebookot és még wifit is, amellett hogy _ingyen_ segítek csak fejezze be a töketlenkedést mert unalmas
nyilván anyagilag is támogatom, és persze ráadásul még feleségül is veszem ((( :
ez nem ki ha én nem dolog, olyan dolog amiről értelmes emberrel egy szót nem kell beszélni
nem hiszem olyan hatalmas iq kell különbséget tenni ahhoz hogy mit lehetett tenni kijárási korlátozás előtt, és mit lehet most, anélkül is ha ez nincs leírva feketén-fehéren és nem nyomják mindenkinek az orcájába
ameddig én lehetőségeimhez képest betartom a szigorításokat, azt hiszem teljesen jogosan várom el, hogy ne akarja 1-2 idióta megkeseríteni az életünket, meg úgy másik 30 családét így egy tömb közepén
úgy gondolod egyébként, hogy most az ingatlanok értéktartóak lesznek vagy növekedni fog az áruk? akinek van örülhet ha a régi árát valamennyire tartani fogja, tavaly nyár óta kisebb esések és stagnálások voltak, most lesznek nagyobbak
nekem is lett volna eladnivaóm, lefújtam a csába', annyit nem ér a pénz hogy vevőjelöltekkel növeljem a rizikófaktort, ennyire kotsog' vagyok
dutyiban' nem voltam és nem szeretném elkezdeni, most se azzal kezdtem hogy kettérúgtam az embert, valahogy sikerült neki felfognia a mondandóm lényegét

szerk:
stickermajom
segítek, ha 5 évig nem dolgozok semmit akkor is bőven elvagyok...önszántamból vagyok itthon, azon az alapon, hátha mások is úgy gondolják ha minimalizáljuk a mozgást akkor a cirkusznak is hamarabb vége...
tudom nehéz felfogni, a kedvedért külön:
a panel vasbeton szerkezet
ez a szerkezet felettébb szereti a hangot "vezetni", a rezgéseket is
a mi kis családunk egy dolog
egy tömb közepén egy ütvefúró zaja/rezgése elég sok lakást érint, nem csak egyet, sokat
rajtunk kívül gyerekek is laknak, itt speciel kisbabáról nem tudok, alattunk kettővel biztos hogy van
kérdezlek én téged nagytudású' mester, ha neked kisbabád lenne, és a nagyon vicces globáis járvány lenne a világon, megspékelve itthon kijárási tilalommal, mennyire örülnél neki ha egy kedves szomszédra pont most jönne rá a lakás-felúíthatnék? sztem annyira azért nem lenne őszinte a mosolyod
arról ne beszéljünk, nem kell hozzá kétdiploma', hogy a propagált itthoni számak messze nem a vlóságot tükrözik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) kemotox válasza Chaser (#44) üzenetére


kemotox
addikt

perreld be a vazsbetont a gecibe

(#46) stickermajom válasza Chaser (#44) üzenetére


stickermajom
addikt

Segítek: nincs kijárási tilalom. Kijárási korlátozás van, szóval a kisbabával bármikor el tudok menni szabadidős tevékenységet végezni, megtartva a rendeletben leírt távolságot más emberektől. Illetve, ha a szomszéd el tudja viselni, hogy éjszaka felsír a kicsi, akkor én is el tudom viselni, hogy ő felújít.

"segítek, ha 5 évig nem dolgozok semmit akkor is bőven elvagyok..."
Akkor miért laksz 168 lakásos panelben? :DDD Tudom, az is önszántadból van.

[ Szerkesztve ]

(#47) mikung válasza Chaser (#44) üzenetére


mikung
aktív tag

Hát pedig aki így áll hozzá másokhoz annak biza' purgyéja van.

Lehet, Neked nem zavaró a gyerek, kutya, mert már megszoktad. Másnak viszont legalább annyira az mint Neked a szomszéd felújítása. A felújítás tart fél-1 évig ... mennyi is egy kutya élettartama, illetve utódod mikor fog qssban a szobájában ülni, nem randalírozni, nem futkározni, nem ... ?

És itt nem az a gond hogy egy gyerek rohangál, vagy - ha elég hülye hozzá, - a lépcsőházban görkorizik, hanem az hogy Szerinted más viselje el a Ti zajongásotokat, kényelmetlen viselkedéseteket, életmódotokat, de Te nem vagy hajlandó mást elviselni.

Ebben a legundorítóbb hogy ráadásul másra hivatkozol. Ha megkérdeznénk a lakókat ...
Zavar a lakásfelújítás ? 100% igen
Zavar izomtibi és a pereputtya ? 100% igen
Zavar mikor marcsika a lépcsőházban trécsel ilikével és visszhangzik az egész ház ? 100% igen
...
És még lehetne folytatni a sort. De tudod van olyasmi hogy civilizáció és városban el kell viselni egymás hülyeségét, lehetőségeit.

Persze ha valaki minden nap házibulit tart, akkor evidens hogy szólsz neki, ha nagyon nem érti, yard, de ez nagyon nem az a kategória.

Amúgy mint írtad : Kijárási korlátozás. Szerintem sincsen sok értelme mert velünk szembe a parkban meg elkezdtek piknikezni a gyökerek.

(#48) Chaser válasza kemotox (#45) üzenetére


Chaser
titán

vagy aki nem tudja h kell használni, megismertetem vele az okosfejit' :K ( :

stickermajom
óóóóó félregépeltem, mea culpa
szóval te heteken keresztül egész nap tudsz szabadidős tevékenységet végezni egy kisbabával, hm, nem rossz
és téged ugye a vírusok messziről elkerülnek, és a babát is
nem megy különbséget tenni, de ebben is segítek:
a babát nem érdekli h nyár van, eső van, hideg, meleg, járvány, nincs járvány, talán azért mert baba? ha felsír akkor felsír, az a dolga
a lakásfelújítás pedig egy kissé másabb értelem eredménye, és ha nem sos ez most nem az a helyzet, hogy az egyébként is feszült közegben hogy b@sszunk ki a másikkal
nos, ha jelzők emlegetése, én sem mondok, nem wamot kapnék
nem mintha közöd lenne hozzá, de páromnak itt van lakása, nekem meg máshol, na pfffffffff
én is csinálhatnám a lakást, tervben is volt, ebben a helyzetben fel sem merült hogy most lesz belőle valami

mikung
perepputtyod és piugyéd lehet neked van, nekem továbbra sincs
rengeteg embert zavarunk... :)
örülök neki hogy hallottál a civilizációról, akkor van egy javaslatom, próbáld értelmezni a globális járvány fogalmát és a kijárási korlátozást is, hátha összejön - még csak korlátozás, aztán meglátjuk mi lesz belőle -
nekem is lenne lehetőségem felújítani, pofám az nem lenne hozzá
és mért nincs értelme a korlátozásnak? mert vannak nagyonokos' emberek, akik úgy gondolják ez egy jó vicc, ha ez av íruska olyan tünetekkel járna, hogy a delikves tele lenne kiütésekkel amikből gennyes trutyi folyik és
elzombul a feje, akkor valószínűleg többen felfognák mi a helyzet, és egyebek mellett mért nem kezdünk panelben lakásfelújításba ha nem sos szintű
de attól hogy vannak nettó idióták még nem kell rájuk hivatkozni, néhány országban már lehet látni mennyire "vicces" a helyzet, és mennyire muszáj lenne minél több embernek a nemesebbik felén dekkolnia ha megteheti, nem pedig az önös érdekeit nézni, b@szhatja a feljított lakását ha közben mondjuk belepusztul, egyebek mellett, ha csak a saját érdekeit nézi is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Chaser


Chaser
titán

a kiskutya tanácsára ezt a topikot rakom a süllyesztőbe

szerk:
egy élmény volt veletek, de:
maradjatok magatoknak csájék' ((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) bul07 válasza #20749568 (#19) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát pedig a fagyizás is luxus

Én itt a román Határ mellet vagyok elviekben nem is a legszegényebb megyében, de megesett hogy hétfőn kidőlt a gyerek a padból mert hétvégén nem igazán evett semmit, és nem ám nagyon nagyon régen múlt tanévben volt

Akkor szerinted lesz pénzük fagyira, 3-4 gyerek van, ha mindnek vesznek 3gombócot meg maguknak is 1-et az már 2000Ft magasságában van
Persze én is szoktam mondani hogy akinek nincs pénze minek csinál gyereket
Mondjuk a faluban nem is lehet kapni fagyit, max ha nyáron erre vetődik egy motoros kocsis fagyis

Van szegénység az biztos
Itt 100 gyerek körül járnak az iskolába, úgy hogy vannak több faluból ilyen olyan indokkal, és állítom hogy van olyan felső tagozatos, nem is egy, hogy Debrecenig nem jutott el ha nem az iskola vitte
Budapestre meg nagyon sokan
Moziba elvétve a tényleg gazdag családok mennek

Itt falun nagyon sokan azt se tudják mi a 3D mozi nemhogy van Debrecenbe 4DX,
De amúgy se engedhetnék meg maguknak hogy autózzanak 140Km +16e Ft a jegy(4fős család) és akkor mondjuk valami kaja

Én is meggondolom a mozit, mert nekem többe van elmenni mint a mozi jegy, azt a 1400Ft nem sajnálom a jegyre de azt már igen hogy ezért 2000Ft-nyi üzemanyagot autózok el, és sok esetben a film is felejthető

----------------------------------------------------------------------

Amúgy nagyon elment a téma ha lehet térjünk vissza

Bár az is igaz hogy most a bezártság miatt feszültebbek az emberek így társas létformába, panel rengetegbe nagyobb odafigyelést igényel most az élet

Lehet hogy a felújítást már régen eltervezte leszervezte hogy nem lehet halasztani, de azért nem sokba telik nyomtatni pár cetlit és legalább a emeleten meg a felette alatta lévő emeleteken bedobálni hogy
Elnézést felújítás lesz ettől eddig naponta és hogy hány nap ha minden jól megy

Tudom milyen panelba lakni, nem egy rokonom lakik Budapesten panelba, volt hogy egy nyarat én is voltam fent(Szigony utca) (na meg amire nem emlékszek mert 3éves koromig Békásmegyeren laktak a szüleim)
Az is jó mikkor Kínai költözik a szomszédba és az erős fűszerszag amit főzéshez használnak mindent átjár
Vagy valakinek a kutyája beletojik a liftbe

Kis tolerancia kell most

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.