Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) varga911


varga911
senior tag

Látom az árak kezdenek normálizálódni... :)

(#2) Chaser válasza varga911 (#1) üzenetére


Chaser
titán

Mintha én mondtam volna :K Az USB-s változatnak sok értelmét nem látom, mi az hogy USB turbo? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) t72killer válasza Chaser (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

usb-turbó-val talán kihasználja a szabvány szerinti 2.0-ás sávszél felét is:))

Laptop mellé esetleg lehet értelme, bár a BLU még messze nem gazdaságos a HDD-hez képest, szval a laptopra sokkalinkább egy 1-1.5TB-os külső winyót kötnék:)

Apropó: van egyáltalán értelme a 8x sebességnek? azaz nem 4x a leggyorsabb ma kapható lemez?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Antibazsi válasza t72killer (#3) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Miért ne lenne értelme a 8x-os írásnak? Minden bizonnyal lesznek hozzá lemezek is előbb-utóbb. Emléxem DVD-nél is ez volt.Annó már fél éve mindenkinek 12x-es írója volt,de lemezt csak 8x-ost lehett kapni,aztán bejöttek a lemezek is és mindenki örült.:)

Üdv, Balázs

(#5) cizoe


cizoe
őstag

Majd ha 10ért adják, veszek egy 16x-osat.... :P

(#6) Chaser válasza t72killer (#3) üzenetére


Chaser
titán

Lapi mellé BR minek?:) Én DVD-t se szívesen írnék USB-ről, nemhogy BR-t, ha az USB-n más is megy, érdekes dolgokat tud csinálni, majd az új USB3-on esetleg. Nem tudom melyik a leggyorsabb lemez, azt se, hogy majd milyen sebességgel érdemes írni őket, DVD-t is ált. 6x-osan írom csak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) copin


copin
őstag

8x36Mbit/s vagyis 288Mbit/s ez kb. 27x dvd íróéval egyezik meg. forrás:wiki

(#8) orbano válasza Antibazsi (#4) üzenetére


orbano
félisten

mindenki, kivéve azt aki elsőként vette meg a 12x-es írót :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) Dr. Akula válasza Chaser (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Megnyomod a turbó gombot mint a 286-oson és gyorsabb lesz. :D

(#10) Dr. Akula válasza Chaser (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tud esatat is, gondolom létezik express cardos esata csatlakozó is, azzal rányomhatod notira.

Nekem inkább a br lemezek ára nem frankó, az oké hogy az író k. drága, még talán kiköhögi az ember valahogy, nade hogy 4-5k egy lemez... Na az vicc. GB-ra átszámolva a vinyó 4x olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#11) Chaser válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Chaser
titán

Ha csak az nem:)

#10 Dr. Akula: Esata annyira még nincs elterjedve notikon, mire ellesz addigra kb jön az USB3. A lemez árát nem is néztem, drága még nekem a BR, majd amikor 20k alatt lehet venni faxát, és hozzá lemezt 300ft alatt, akkor elgondolkodok rajta:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Simi2000


Simi2000
tag

Az árak lassan de biztosan, nem csökkennek :DD

Én simán írok DVD-t USB-n keresztül, és nem szokott gond lenni. Mondjuk csak 4x-es sebességgel. Sztem Blu-Ray-t is lehetne USB-n írni ésszerű sebességen.

:))

(#13) Depression


Depression
veterán

Ezzel akkor már elméletileg 12 perc alatt meglehetne írni egy BRD lemezt? Nem is rossz, de ahhoz kell olyan vinyó is, ami ezt a tempót folyamatosan biztosítani tudja. A noti vinyóm op.rendszerrel már biztosan küszködne.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Kinder válasza Depression (#13) üzenetére


Kinder
senior tag

ma voltam a "merthülyeazértnemvagyok" boltban, és csak poénból elsétáltam az írható blu-ray lemezekhez is.
nos a legolcsóbb egyszer írható 25 gigás 4.000 Ft, a legdrágább 1x írható 50 gigás 12.000 Ft volt.
hátnanemár. :F
ennyiért ( olcsóbban is ) hivatalosan is kapok műsoros nyomott gyári lemezt. ( filmet )

(#15) lezso6 válasza Kinder (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Veszek 6db 80 gigás winyót és raidbe kötöm őket ennyi pénzért, és jóval olcsóbban jövök ki és jóval gyorsabb cuccot is kapok. :(((

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) #06658560 válasza Chaser (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudod, mint a Kómód orr időkben, ewlőbb ezt kell futtatni, beolvastatni, utána a programot, ami pár magnófordulat lesz csak a fél kazetta helyett. :DDD

(#17) tob!as


tob!as
tag

http://www.buffalo-technology.com/where-to-buy/

Egyik forgalmazó sem foglalkozik Buffalo termékekkel idehaza??? :S legalábbis az online tájékoztatás alapján ...

(#18) Boha


Boha
aktív tag

na evvel mire megírnak egy 40Gigás lemezt

OBORZIL

(#19) Warpig válasza Kinder (#14) üzenetére


Warpig
aktív tag

Talán ez is a céljuk vele nem? Mármint, hogy megvedd az eredeti blueray filmet. De mindenképp csökkeni fog az ára, csak az a kérdés, hogy mikorra.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#20) gameplusz


gameplusz
csendes tag

Verbatim BluRay BD-R 2x (1 layer) normaljc 2350Ft

nyilván nem a Media-ban kell venni az ilyet :)

(#21) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

4x-es Verbatim Bluray lemezke 3k bruttó-ért van nálunk boltban, matricás nem kamionról leesett fajta. bár így se olcsó de leglább nem 4-5 k

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#22) tob!as válasza gameplusz (#20) üzenetére


tob!as
tag

Egyetértek, valóban nem oda kell menni.

Fuji írható Blu-Ray lemez BD-R, 25GB, 2x 2500 forint bruttó áron nagykerbe, az újraírható 3600!

Még így se árbajnok a média, de legalább nem mediás horrorár :)

(#23) próbakocka


próbakocka
senior tag

kb karácsonyi slágertermék lehet a BD írókból. lassan már most 20K egy olvasó, ami azért jelentősen kevesebb mint egy sony asztali megoldás (95K) egy hiba van azonban, hogy a filmek nagyon durván túlárazottak ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#24) eziskamu válasza próbakocka (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem csak túlárazottak, hanem túlértékeltek is, a mai szarokat adják ki, had nézzük meg őket újra brutál felbontásban ;] :O . Legalább is amiket láttam a nagyárúházakban azok mind ilyen kommersz vackok voltak.

Adnak amúgy lejátszó szoftvert az "olcsóbb" olvasókhoz?

[ Szerkesztve ]

(#25) Dr. Akula válasza Warpig (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát akkor nagyon mellélőttek, mert max vinyón tárolod bluray helyett, úgyis a netről töltöd le. :)

(#26) Chrys_


Chrys_
addikt

Csak még egyvalamit kell megemlíteni a lemezes tárolás mellett: ha egy tönkremegy, nem veszíted el az összes többi filmet és egyebeket is vele együtt, míg vinyó esetén ezt is kockáztatod.

(#27) Dr. Akula válasza Chrys_ (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor a legjobb a floppy, csak 1.44 MB-ot vesztesz a 10 GB-os HD filmből. :D

(#28) Chrys_ válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Chrys_
addikt

Az mekkora volt már, amikor egy 40 lemezes játék x.-ik lemezét újra meg kellett szerezni :DD

(#29) Komplikato válasza Antibazsi (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

"Miért ne lenne értelme a 8x-os írásnak? Minden bizonnyal lesznek hozzá lemezek is előbb-utóbb."
Lesz? 1-1.5 hónapja kapni japánban.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) Komplikato válasza tob!as (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

"Egyik forgalmazó sem foglalkozik Buffalo termékekkel idehaza??? "
Sehol. Japánon kívűl a termékeik szerintem NEC márkanév latt szerepelnek ...
Tévedés jogát fentartom. :DDD

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.