Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) menledge


menledge
senior tag

Egy kis javítás, RAM-ból nem KIT-et vettél, a KIT az 2 db modul, és azt említed, hogy először csak egy volt és nemrég került bele a másik. :)

(#2) Qukac válasza menledge (#1) üzenetére


Qukac
tag

Vágáskor leesett, de az a lényeg, hogy érthető lett akkor mit szerettem volna ott mondani

(#3) menledge válasza Qukac (#2) üzenetére


menledge
senior tag

Persze. :K

(#4) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Ismerős az érzés :D q6600-on egy szenvedés volt a renderelést kivárni, annyira leterhelte a procit, hogy közben semmit se lehetett csinálni a géppel... Most az i7 2600 kicsit jobban muzsikál :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#5) alcsa


alcsa
senior tag

Egy kicsit mintha megvolna hajolva az alaplap felso resze. Legalabbis en igy vettem eszre, hogy a PS2 portok nincsenek teljesen a helyukon. De azokat gondolom ugyse hasznalod.

(#6) Qukac válasza alcsa (#5) üzenetére


Qukac
tag

Szerintem ott csak a warp stabilizer effekt hajlított, élőben nincs semmilyen probléma. Egyébként nem használom, de troubleshootinghoz bármikor jól jön a ps2 port :D

(#7) creation válasza Qukac (#2) üzenetére


creation
senior tag

Azért vérzik a videó más sebekből is (2 SATAII+2 SATAIII port, 4 front + 4 rear USB 2.0), de annyira nem fájó, egy laikus elhiszi. :)

Egész jó kis gép lett, bár én más vonalon indultam volna el. A házon többet spóroltam volna (pl DeepCool Smarter) és fektettem volna inkább a CPU-ba. Vagy méginkább az alaplapba. A BeQuiet tápegységek felára sem éri meg. Szerintem túl vannak lihegve.

Ettől függetlenül leld örömed benne :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#8) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mikor jönnek a vérpistik hogy "sz@razintel" "AMD sokkal olcsóbban jobb gépet...." ;]

Ha jól emlékszem akkor van kompatibilitás a 1150 és 1151 között. De lehet hogy tévedek.

" Mindez kvázi magától értetődően azt is jelenti, hogy semmiféle átjárhatóság nincs a korábbi processzorok és alaplapok között, ugyanakkor jelen esetben legalább nem veszítettük el teljesen alaptalanul a kompatibilitást"

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) creation válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


creation
senior tag

Az hiszem mint megrögzött AMD'sta most azt kell mondjam, ide az ő feladatához jobban járt az intellel. És aki ezt nem látja be, az már vak. Az egy másik kérdés, hogy a jelenlegi proci sem egy izomkolosszus és az alaplapnak is vannak hiányosságai. De ezt ebben az árban AMD-re cserélni nem lenne szerintem túl okos döntés (valahol a 8320/8350 környéke lenne vele pariban ha jól számolom... kb árban is. Erre a feladatra AMD alapokon kár lenne költeni. Így még ezzel a kevésbé jól felszerelt lappal is jobban járt, tekintve a CPU oldaláról megejthető hatásos javulási lehetőségeket...). Főleg ha új árával számolunk. :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#10) Qukac válasza creation (#7) üzenetére


Qukac
tag

A SATA 2-eseket nem is említettem, nem terveztem azokra bármit is kötni,mint mondtam nekem a 2 Sata 3 minimum volt ilyen szempontból a többit megoldom külső tárhelyekkel, az USB-s témát pedig sikeresen benéztem, a házba bekötötteket vettem alapul :)

(#11) creation válasza Qukac (#10) üzenetére


creation
senior tag

"Aki több HDD-be gondolkodik az választhat USB3-as külső megoldásokat..." Meg választhatja szerintem a SATAII-őt is, amiből még van 2db. :R De ez tényleg csak szőrszál hasogatás. :) Azért kapod mert PH-ra is kitetted ;] ;] ;]

Meg azért szerintem leírni a SATAII-őt az USB3.0 javára még elég korai lenne :R Legfeljebb azon okból kifolyólag, hogy ugyebár az USB3.0 egy fokkal mobilisabb :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#12) Klaus Duran válasza creation (#11) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Meg inkább "tökön szúrná magát" mintsem hogy újra csavaroznia keljen. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) Qukac válasza Klaus Duran (#12) üzenetére


Qukac
tag

Igen, olyan szűk a hely a winyós résznél, hogy oda még egyszer max akkor nyúlnék, ha fegyvert tartanának a fejemhez. Nagyon nagy szívás oda bármit beszerelni.

(#14) creation válasza Klaus Duran (#12) üzenetére


creation
senior tag

Ne is mondd... Nekem 2 napja költözött át a gépem egy régi viskóból egy DeepCool Smarter házba (igen ezért is javasoltam ezt). Beraktam az alaplapot a helyére a kis Scythe ninja 3 hűtővel, meg a HD77902GB OC-val és rá kellett jönnöm, hogy az SSD még csak csak befér a helyére, de a HDD-hez konkrétan ki kell szednem az alaplapot... Akkor meg inkább "tökön szúrom magam", de akkorsenem ;] Szóval szerencsére csináltak valamiféle holminak helyet az 5,25-ös ablaknál, ami pont 3,5"-nak megfelelő volt, igaz a 4 csavarból csak kettő fogja... 'gyonmeg akkorsenem veszem ki a 'zalaplapot :DDD

Otta van ahova a 'ZUSB3.0 belóg :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15) Qukac válasza creation (#14) üzenetére


Qukac
tag

Jó dolog ez a mATX szabvány a kis hely miatt csak a szerelésnél és a kevesebb beépíthető extra kártyánál üt ez vissza. Nem bántam meg azt, hogy ilyen buildet választottam egyszer kell túlesni rajta, aztán úgyis menni fog remélem még évekig :)

(#16) Klaus Duran válasza Qukac (#13) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

gépben 1TB WD Blue
olcsó USB3 ház 1TB WD Blue
Coolink USB2 2,5" talán samsung 500GB

Legújabb pedig egy WD Elements 2TB USB3 7200RPM 16MB ;]

A gépem többi része nagyon alap, low budget, max az Asus P8B75-MLX ami tűrhetőnél kicsit jobb.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) Krugszvele válasza Qukac (#15) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Én már a miniITX-ben hiszek, sohasem akarok még egyszer akkora batár dobozokat kerülgetni, mint egy microATX ház.. és akkor nem is beszéltünk még a rendes midi ATX házakról!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.