Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

komolyan mondom, olyan, mint a zenei piac egylemezes sztarjai... azota meg haknizik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) maross


maross
veterán

Boldog 50. szülinapot neki :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3) Reverend válasza arn (#1) üzenetére


Reverend
tag

Azt hiszem, a s.ggemet a földhöz verném örömömben, ha a címei közül csak egy is az én nevemhez kötődne.

(#4) Kisgépkezelő válasza Reverend (#3) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mit szólnál a Daikatanához? ;]

(#5) Lacok


Lacok
őstag

Ebből az egészből a cosplay érdekel a legjobban.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) mikej95 válasza Reverend (#3) üzenetére


mikej95
aktív tag

Végül is minden évre jut egy hír, hogy adott sikerjátékok fejlesztése alatt még annál is kevesebbet tett le az asztalra, mint az előző évi hír alapján ismeretes. :R
A Daikatana-val bebizonyította, hogy mire megy önerőből második pénzén.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#7) rottenbull


rottenbull
senior tag

Inkabb hirhedt mintsem legendas.

(#8) Zeratul


Zeratul
addikt

Nem azért de projekt oroszlán részét Carmack vitte a hátán. :W

(#9) elefant válasza Zeratul (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ő sajnos nem jön!

(#10) elefant válasza arn (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyébként nekem pont ez jutott eszembe, egészen pontosan a Mötley Crüe, akik a visszatérő-búcsúturnéjukból csináltak egy ilyen elképesztően gagyi kaszát, ahol pénzért lehetett velük reggelizni, meg ilyenek.

nekem egyébként ezzel nincs bajom, ha megtehetném, éni s inkább így élnék: falatozással meg doomozással keresném a pénzt.

(#11) X@b3e


X@b3e
addikt

Azé' neki is egy kalap respect :C :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#12) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Make us your bitch, John! :DDD

(#13) kola99


kola99
tag

Tisztelt Elefánt blogíró ,remélem a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság nem érti félre a rovat címét .
/zárójelbe odaírhatnád ,hogy a Doom2 játékban/

(#14) arn válasza Reverend (#3) üzenetére


arn
félisten

A doom igen... A wolfensteinben sokminden nem volt, a quake is csak egy barna massza, a tobbire nem is nagyon emlekszem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) xeon forever


xeon forever
addikt

Csajok lesznek? :)) cosplay fétisem kialakulóban, nem szeretnék kiégni... 😂

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#16) elefant válasza arn (#14) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A Wolf 3D konkrétan egy egész stílus alapja volt.... szuper hangulat, szuper titkos pályák, szuper bossok....

Emlékszem mikor először mutatta egy haver, csak annyit tudtam kinyögni, hogy "olyan , mint egy film"

(#17) arn válasza elefant (#16) üzenetére


arn
félisten

Mar nagyon sokminden benne volt az elodjeben, csak a nacis semat huztak ra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) #74018560


#74018560
törölt tag

Végre időben szóltatok! :R Megyek :Y

(#19) Ragnar_ válasza arn (#14) üzenetére


Ragnar_
addikt

"a quake is csak egy barna massza, a tobbire nem is nagyon emlekszem" Én is így voltam ezzel, de aztán világosabbra vettem a monitort, és wow. :DDD Amúgy inkább jófejség, hogy eljön egy ilyen rendezvényre ,mert azért mindenképp a videojáték történelem egyik emlékezetes alakja. (És elvileg egy új FPS-en is dolgozik)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#20) Ragnar_ válasza elefant (#16) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C Én a doomon lepődtem meg így, mikor kb. Golden Axe szint volt még 486dx100-on. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21) #74018560 válasza Ragnar_ (#20) üzenetére


#74018560
törölt tag

Azt is de szerettem :K

(#22) #74018560 válasza #74018560 (#18) üzenetére


#74018560
törölt tag

Van jegyem :Y :C
;]

(#23) #74018560 válasza #74018560 (#22) üzenetére


#74018560
törölt tag

Most nézem, hogy ez még augusztusi hír.... akkor ez kész csoda! :U

(#24) Calibos


Calibos
addikt

Azok tudják miről van szó, akik 80as és 90es években voltak fiatalok.Atari, Commodore 64, Amiga 500,1200 gépek voltak PC helyett. Ezt át kellett élni. Wolfensteinel kezdődött minden.Doom a legendás folytatása a műfajnak.
Én szándékozók kilátogatni. Autogram vagy ilyesmi nem kell azért😀

(#25) atike


atike
nagyúr

És bemutatja az új játékát is...? :)

(#26) elefant válasza arn (#17) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

milyen elődjében? mi volt a wolf 3d elődje?

(#27) s912 válasza elefant (#26) üzenetére


s912
aktív tag

Catacomb 3D !

(#28) elefant válasza s912 (#27) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

leborulok! igazad van, elnézést!

(#29) elefant válasza elefant (#28) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyébként az 1986-os Mercanary is fps volt, végülis belső nézetből ment, és lőni is lehetett, de ez csak kötözködés, már csak próbálom menteni a menthetetlent :D :R

(#30) MeszesKPT válasza elefant (#29) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Alternate Reality: The City (1985). A Catacomb 3-D elődje pedig a Hovertank 3D volt.

17:26-nál itt maga John Romero beszél erről: [link]

(#31) flexxx2 válasza arn (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Azért ez nem igaz. Amit csinált azt Ő csinálta (nem mellesleg korszakalkotó is volt), és nem valami producer által felhajtott slágerszerző zenéjét éneklem 20 éve kategória.

(#32) arn válasza elefant (#28) üzenetére


arn
félisten

epp a multkor jatszottam vele, szinte minden benne van :) a wolf3d olyan, mint az csak felturbozva es atskinnelve. es persze elotte is voltak mar fps jellegu es vektorgrafikas jatekok. de a wolf3d volt az elso jelentos, az egyik elso jatek volt, amit vegigjatszottam a pcmen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) arn válasza flexxx2 (#31) üzenetére


arn
félisten

akkor o enekelte... valszeg jobb hangja volt, mint a producernek, es lehet dekorativabb is volt a szinpadon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) elefant válasza arn (#32) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A Castle Masterre meg ezekre gondolsz?

azokkal sose nyomtam, ott voltak szörnyek?

(#35) elefant válasza MeszesKPT (#30) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem a Mercanary más volt, ott nem csak 4 irányba lehetett forgolódni.

(#36) arn válasza elefant (#34) üzenetére


arn
félisten

pl, de szimulatorok se voltak rosszak (indy500). a castle mastert is neztem a retro dx4 gepemen, de azon mar jatszhatatlanul gyors volt. a tobbi emlekem meg 25+ eves, fogalmam nincs mi volt mar benne. :D

mas, de a blockout is egeszen elkepeszto, hogy 89es...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) elefant válasza arn (#36) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Az!! Az Indy500 mennyire adta, meg a TD3, meg a Retal, meg a Dogfight! Nekem az egyik kedvencem abból az érából a Space Rogue volt, annak ellenére, hogy semeddig sem jutottam benne a sztori megoldását illetően.

[ Szerkesztve ]

(#38) s912 válasza elefant (#37) üzenetére


s912
aktív tag

battle chess hercules monitoron :P

(#39) _cHAos_ válasza arn (#1) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Romero a játékipar rocksztárja volt anno, divat lett kifikázni vagy nem értem? :U
Egylemezesnek semmiképp sem mondanám... Quake, Doom, Wolfenstein...
Ha szerinted a Quake csak egy barna massza és Catacomb 3D for president, akkor feleslges mondanom bármit is. :DDD Szvsz nem vetted figyelmbe a legfontosabbat: a nagybetűs HANGULATOT! :)
Aminek a megalkotásában Romero-nak hatalmas szerepe van. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) IamMenyus válasza arn (#1) üzenetére


IamMenyus
tag

Neked meg mi a bajod vele?

Van akinek a Doom kult, és örül mint majom a farkának ha láthatja Carmack-ot, vagy Romero-t élőben,
mert ezek a srácok már letettek valamit az rgbledes géming-asztalra.

(#41) arn válasza _cHAos_ (#39) üzenetére


arn
félisten

nem fikaztam, csak annyit irtam, hogy a doom volt a kiemelkedo ilyen szempontbol, a tobbi nem jobb, mint a piac atlaga - nem amiatt valtak elsosorban kult jatekka, hanem mert technologiailag megeloztek a korukat. azt meg plane nem irtam, hogy a catacomb egy jo jatek, csak annyit, hogy abban mar minden benne volt, ami a wolf3dt megalapozta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) Ragnar_ válasza arn (#41) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Quaket nem adta volna el szimplán az, hogy az első tényleg 3D poligon alapú játék volt, kellett oda azért némi extra is design stb. oldalról, hogy legyen ne csak technikailag forradalmi, de játékélményre is maradandó. És ha megnézed a Quaket a metacriticen User 8.8/10-en áll, pedig ott a userek többnyire szétkapják az adott játékot, ha az nem jó...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#43) s912 válasza Ragnar_ (#42) üzenetére


s912
aktív tag

Tegyük hozzá, hogy a quake adta a multiplayer alapjait (oké, doom dwango IS).
Romero és Carmack történelem!

Ezzel pedig (blackroom) "ismét" bizonyíthatja, hogy van helye 50 évesen is a játékiparban..
The Return

[ Szerkesztve ]

(#44) rottenbull válasza _cHAos_ (#39) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nem lenne Romero-val nagy gond, ha nem ment volna le kutyaba mostanara.

(#45) elefant válasza Ragnar_ (#42) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nyilván utólag más szemmel néz mindent az ember, de emlékszem, amikor a Doom 1 kijött, akkor estéket dumáltunk át a haverokkal arról, hogy milyen, meg borzongva hallgattuk a srácot, akinek már megvolt, hogy az első epizód végén mindenképp meghalsz. Akkoriban rengeteg ilyen, egykaptafára készült FPS volt, mégis a doom , (meg a dark forces) tudott kiemelkedni (legalábbis én így érzem).

[ Szerkesztve ]

(#46) Ragnar_ válasza elefant (#45) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Dark Forces tényleg rohadt jó volt, még arra is emlékszem, hogy valami 15+k forintért vettem a gépbe +4 Mb rendszermemóriát, mert csak 8 Mb-on ment a Dark forces. Nekem emlékezetes volt még abból az időből a Hexen és a Heretic is. (Meg aztán a Warcraft1, Diablo, C&C de ezek már más műfaj)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#47) Victorio válasza elefant (#29) üzenetére


Victorio
aktív tag

Jó, hogy emlékszik valaki még a Mercenary-re :)
Én még C= +4-en játszottam vele.
Sose fogom elfelejteni, hogy csak amikor a PEPSI feliratú láda háta mögé mentél, akkor jöttél rá, hogy az valójában a kapunyitó 15939 kód amit keresel. Csak a textúra nélküli drótváz modellt nem mindegy melyik oldaláról nézed :D

[ Szerkesztve ]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#48) elefant válasza Victorio (#47) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Én is Plusin játszottam vele! u mennyire szerettem azt a gépet!
persze még kicsi voltam, nem tudtam végigjátszani, mostanában néztem meg a youtube-on, hogy mit is kellett volna csinálni, nem volt annyira bonyi.

(#49) elefant válasza Ragnar_ (#46) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Tényleg, a Hexen! Azt is végigjátszottam anno, szuper volt. Meg a Heretic is rémlik, ezek eléggé ugyanolyanok voltak, nem? kicsit ilyen fantasy beütéssel

[ Szerkesztve ]

(#50) Ragnar_ válasza elefant (#49) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igen, ezek fantasy doom klónok voltak gyakorlatilag, nekem tetszett a hangulatuk. Hexenben már több féle player class is volt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#51) Jacktor


Jacktor
tag

Hát, kövezzetek meg, én 78-as vagyok de a Romero névről nekem a heroes 3 zeneszerzője ugrott be elsőre :B

www.wotinfo.hu

(#52) elefant válasza Ragnar_ (#50) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, úgy emlékszem volt mágus/harcos meg tuti valami nyilas is.

a doommal egy "baj" volt, hogy tudtam hozzá a kódokat, és szinte mindig csaltam (ez nyilván nem a doom hibája :D)

(#53) DeFranco válasza Jacktor (#51) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#54) #74018560 válasza elefant (#52) üzenetére


#74018560
törölt tag

8 évesen, RGB billentyűzet nélkül valahogy végig kellett vinni :DDD

(#55) Ragnar_ válasza elefant (#52) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem volt azzal semmi baj. Én is úgy doomoztam sokszor, hogy idkfa, azt hadd szóljon... :D

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#56) atike válasza elefant (#52) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Ismerős. Viszont pont ez volt a "kihívás" a cimborákkal szemben, hogy IDDQD vagy IDKFA (esetleg IDNOCLIP - (IDCLIP?) ) nélkül tolni végig... :)

[ Szerkesztve ]

(#57) #74018560 válasza atike (#56) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ami azt illeti nem ártana gyakorloni sem. Valaki nem akarja neten tolni?

(#58) s912 válasza #74018560 (#57) üzenetére


s912
aktív tag

2016-os doom-ra gondolsz?

(#59) #74018560 válasza s912 (#58) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem, régi Doomal lesz a meccs. Nemtom van-e egyáltalán olyan verzió amiben van internet kód :F

(#60) s912 válasza #74018560 (#59) üzenetére


s912
aktív tag

pár évvel ezelőtt zandronum-mal "nyomtam". Az jó lehet :)

(#61) #74018560


#74018560
törölt tag

Hát ez nagy volt! :D Lelőttem! :Y
:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.