Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Jól sikerült, elég elgondolkodtató volt... :K

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) ABE


ABE
őstag

Jó volt olvasni, egészen beleéltem magam, amint ismeretlenként magába szippant a város. Emlékszem, amíg én is abszolút vidéki voltam, egyszerre nyűgözött le, és döbbentett meg a város szépségeivel és visszásságaival. Még mindig úgy vagyok vele, hogy egyszerre szeretem és utálom. :)

(#3) Eastman


Eastman
őstag

A szovjet emlékmű előtt rendőrök építik a második kordont.

...csak ennyit akartam mondani.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) gaborbol


gaborbol
őstag

Jo is volt, erdekes is volt.
Sandor nem az a tipikusan kivancsi ember :)
Kinai piacra kijutni terkep meg helyismeret nelkul, meg onnan hazajutni az derek, bar a tomegkozlekedes eleg jo, es csak kerdezni kell.
Gondolom nem kocsival ment, mert azt tuti osszecsukja aki ennyire nincs a varoshoz szokva.

[ Szerkesztve ]

(#5) potyautas válasza gaborbol (#4) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem jól gondolod gaborbol. Sándor kocsival közlekedik. Hidd el, hogy aki még nem járt Pesten, tömegközlekedéssel jobban el van veszve, mint kocsival.

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Cseléd. Ez jó, tetszett. Úrhatnámsága megkapta kiérdemelt "jutalmát". :)

Tudod, (nekem) nagyon hiányzott már egy olyan mesélő, mint Te vagy. Pár mondat után megszűnik a külvilág, és nézem, csak nézem a történéseket. Nincs félreértés, tényleg látom. Vizuális típus vagyok. Mintha moziban ülnék, de nem is... mintha ott lennék veled, melletted.

Részemről sajnálom, hogy zamatos történeteid személyes blogod rejtekén találhatóak. Szerintem mind a nyolc címlapos lehetett volna.

Mit mondhatnék még? Inkább mutatom: :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) potyautas válasza Vakegérke (#6) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Köszönöm a méltatást, nagyon jólesik. Sajnálom én is, hogy nincs eléggé szem előtt a blog, de a címlapon való megjelenéshez nagyobb türelem kellene. Nem győzöm kivárni. A történethez még annyit, hogy meglehetősen nagy lelki problémát okozott nekem, hogy nem végeztem el a munkát, amit elvállaltam. Hálás vagyok a közvetítőnek, hogy elfogadta a visszalépésemet, és nem váltunk el haraggal.

(#8) Vakegérke válasza potyautas (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, akkor most figyu.
Anno ez volt a jelszavam: Ha kedd, akkor Vakegérke.
Úgy is volt, hiszen azonnal megjelentek az írások a címlapon, belőlem meg dőltek a történetek. Aztán sokkhatásként ért személyes tragédiám, így "elnémultam".
Közben a portál vezetése (nagyon helyesen) úgy döntött, hogy szűri a címlapon megjelenő "remekműveket", és csak az jelenhet meg, amelyik tényleg értéket hordoz. Amelyik nem megy át a rostán, azt a főszerkesztő áthelyezi a személyes blogba. Nem vész el, csak nem lesz hivalkodó.

Nézd, bármennyire termékeny szerző vagy, lesz ám alkotói szünet, válság. Jó nagy luk támad a megjelenések közt.

Nyomasd a címlaposokat. A személyesben megjelenteket is átültetném a helyedben, az eredetit pedig törölném. Igaz, elvesznek a hozzászólások is, de valljuk be, kilenc hozzászólás nem igazán mutatja írásod valódi értékét. Márpedig ennyi a csúcs.

Hallgass rám, kérlek. Szóval az eddigi személyesek címlaposra ültetése, továbbiak sorsa egyértelmű. Majd a főszerkesztő dönt, hogy melyik mikor, milyen színben, milyen illattal.
Amit csinálsz, az többet ér annál, hogy ketrecbe zárd.

És hogy dicsekedjek is.
Azt hiszem én voltam az első, és talán az utolsó, akinek egyszerre két írása is olvasható volt a címlapon. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) ABE válasza Vakegérke (#8) üzenetére


ABE
őstag

Egyetértek, nekiálltam végigolvasni az írásokat, eddig valahogy elkerülték a figyelmem. :K

(#10) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi az írást, tényleg nagyon szemléletesen fogalmazol. Csak a képeket hiányoltam. :B

IN GOD WE TRUST!

(#11) Titan44


Titan44
tag

Köszönjük. :K

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#12) potyautas válasza Vakegérke (#8) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ismételten köszönöm. Félreértések elkerüléséért szeretném közzétenni, hogy eddig még minden írásom megjelent, amit a címlapra szántam. Viszont úgy tapasztaltam, hogy kb. 10 nap, amíg sorra kerülök, ezért kezdtem a személyes bejegyzésekbe is írni. Megértem, hiszen ezen az oldalon nem az én műfajom a fősodor. Amiért egyáltalán idetaláltam, egy olyan téma, amihez hasonló már nagy sikerrel fut. Pedig szívem szerint azt nyomatnám.

[ Szerkesztve ]

(#13) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mivel eredetileg dolgozni indultam, nem fényképeztünk, de ...

ezt az ablakot törték be! (ami kissé le van húzva)

(#14) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Nagyon jo iras, nekem tetszett! En szeretem pestet, de csak gyalog, meg tomegkozlekedessel a porgos elet miatt. Van aki a nyugalmat szereti, van aki a porgos eletet.

12: Mi lenne a tema?

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#15) ABE válasza gamerkiller (#14) üzenetére


ABE
őstag

"Van aki a nyugalmat szereti, van aki a porgos eletet."

Félig pesti vagyok, félig vidéki. Hétköznap, néha hétvégén is Budapesten vagyok, de a szombat-vasárnapot gyakran falun töltöm szüleimmel. Érdekes a kontraszt, most úgy érzem, egyiket sem bírnám ki hosszabb távon a másik nélkül. Néha kell egy kis nyugalom, a zöld természet, kerti szüttyögés, de sokáig nem bírnám ki tétlenül, hogy nem megyek el ide-oda, nem élvezem a nyüzsgést. Ha egyszer beszippant a város, nehéz megszabadulni tőle, bármennyire is utálod néha. Abban meg egyetértünk, hogy inkább gyalog és tömegközlekedve érdemes a fővárosban mozogni, autóval általában agyhalál, felesleges stressz. :)

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"...mert száz ember tart megemlékezést a felszabadulás ünnepén."

Khmm....

(#17) potyautas válasza ^Clown (#16) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nekik az. Az eredeti írásom végén volt politikai állásfoglalás is, de itt lehagytam, mert nem erről szól.

(#18) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#19) oxox


oxox
addikt

nekem is tetszett a leirás... :R ...a képet kár volt betenni....Kishazánk nagy repterén dolgozok, de kiver a viz ha valamiért bejebb kell mennem...kocsival agyhalál... anélkül szintén....az emberek rohannak/idegesek/lekezelök/anti-szociálisak...örülhetszt ha valaki nem ver hátba mert figyelmetlenül elé lépsz a mozgólépcsön.. (tisztelet a kevés kivételnek)...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#20) tkazmer


tkazmer
addikt

nagyon jó írás :R

de neki egy csupa gránit és üveg borítású modern épület vonja magára a tekintetét. Nem tudom megmondani, hogy mi az.
a bankcenter lesz az, Bp (és feltehetően az ország) legdrágább irodaháza. vagy lehet még a UniCredit székháza, ha barnás színű a gránit.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) gamerkiller válasza Vakegérke (#8) üzenetére


gamerkiller
senior tag

"Azt hiszem én voltam az első, és talán az utolsó, akinek egyszerre két írása is olvasható volt a címlapon. :)"

Tényleg nem akarlak elszomorítani, de volt hogy a napló 2 része egyszerre volt kint.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#22) Vakegérke válasza gamerkiller (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt hittem, mint mondtam. Nem szomorítasz el, hisz' így is dobogós vagyok. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) janos666 válasza gamerkiller (#21) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vennék rá mérget, de azt hiszem rövid átfedéssel egyszer nekem is sikerült ezt véghezvinni a szakmai logoutban. :DDD
Az egyik simán címlapos szösszenet még nem süllyedt le teljesen a felső hasábról, mikor egy (időzített) kiemelt cik kiment.
Jó, hogy eszembe juttattad ezt, most látom, hogy elveszett az összes kép a korábbi cikkeimből. (A rohad életbe, pedig az accountom még aktív, és elvileg korlátlan időre szól a tárhely. :U)

És hogy a jelen irományra is reagáljak: Nekem is tetszett. Olvasmányos kis történet, és tényleg elég jól vizualizálható is. Kivéve a "rejtélyes" munkaterület, ott volt nálam egy szakadás az "erdő"-kapu-kert közt. Mintha véletlenül átsiklottam volna egy rövid bekezdést, ahol picit konkrétabban is taglalod a munkavégzést, amiből összeállna, hogy kb. hogy nézhetett ki.

Illetve kövezzetek meg, de én szeretem a régi épületek elfeketedett falainak összképét is. Ettől (is) látszik, hogy régóta ott állnak, és szerves részeik a környezetüknek (nem úgy, mint a gránittal és üveggel burkolt vázas irodaház, amit említesz, bár persze azokat is szeretem, sőt, én is inkább azt bámultam volna meg Sándor helyében, amikor arra jártatok, de az egy más stílus és hangulat...).
Persze ha pl lecserélik valahol a cserepeket és (legalább is átfestik a) nyílászárókat, akkor azt mondom, hogy "a falon miért nem szaladtak már végig egy kis gőzzel", de amíg egységesen össze van mosódva, addig hangulatos.

És ezzel már nagyon eltérek a tárgytól, de én a falfirkákkal is így vagyok. Nincs ínyemre maga a graffity stílus (se a betűtípusok vagy az ábrák vonalvezetése), de nekem a "galád módon" összefirkált fal is csak egy további látványelem, ami plusz hangulatot ad a látképhez. És szerintem igen is olyan hangulatot, ami passzol világunkba.

A kordonokhoz pedig nem is szólnék hozzá, de azért szívesen megkérdeztem volna néha pár ázsiai túristát, hogy szerintük minek van az ott. Vagyis inkább előadtam volna nekik random nonszensz meséket, és kíváncsian fürkésztem volna a tekintetüket, hogy egyrészt elhiszik-e, és ha igen, akkor mi a reakciójuk. (És közben valahol becsempésztem volna a valós tényeket is, hogy azt hogy fogadják a mesék ellenében.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) potyautas válasza janos666 (#23) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

erdő-kapu-kert: Nekem, falusi gyereknek az a természetes, hogy ha valahová felvonulok dolgozni, ott örülnek nekem, mi több, szívesen látnak. A kapun napközben úgy közlekedem, hogy lenyomom a kilincset, és kinyitom. Az autómmal bent parkolok az udvarban. Na, ez itt nem így volt. Bemehettem amíg a szerszámot leraktam, aztán ki kellett mennem az erdőbe parkolni, a kaputól 200 méterre. Ha közben valami kellett a kocsiból még, akkor meg kellett keresnem a gondnokot, aki méltóztatott kiengedni, majd ha szerencsém volt, meg is várta amíg visszaérek, és beengedett. A munkaidő is erősen le volt korlátozva. Nem lehettünk ott, amikor a gazda hazaér.

[ Szerkesztve ]

(#25) Vakegérke válasza potyautas (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tanulság: "naccságos úréknál" soha ne vállalj munkát. Ott még a cseléd is azt hiszi, hogy több nálad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) janos666 válasza potyautas (#24) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt értettem, csak az ezek közti, konkrét munkaterületet nem láttam magam előtt. (Az épületet, udvart, vagy mit tudom én mi van ott, mert nem derült ki. :DDD) De sebaj, csak megjegyeztem.

Persze. Nekem is az a természetes, ha egy ajtót csak a kilincs nyit, nem a kulcsok. Sőt, otthon vidéken nem azért hagyom nyitva a kaput (már nem lakat, hanem szárnyait kihajtva...), mert lusta vagyok bezárni, hanem mert úgy szeretem, ha nyitva van...

Mondjuk az lehet itt a csavar, hogy elsősorban a "személyzet" részéről kaptad a pofonokat. Lehet, hogy a "gazdáik" kérésére viselkednek így (már ami a túlzott óvatosságot illeti), de lehet, hogy egyszerűen csak rád vetítik a zsörtölődésüket, amiért plusz teher vagy a számukra, és többet kell miattad dolgozniuk a fix bérükért (legyen ez akár mennyire minimális, de nekik nem lesz jobb az életük az általad elvégzett munka révén, szóval tisztán vesztesnek érzik magukat, hogy "felkavarod az életüket"), miközben az már nem a munkájuk része, hogy próbáljanak veled kedvesek lenni (vagy az lenne, csak elhanyagolják).
Valahol érthető is, ha egy portás inkább az orrod előtt is lakatra vágja a kaput, mint hogy véletlenül eltűnjön valami, és aztán őt vegyék elő.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) potyautas válasza janos666 (#26) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Sajnálom, hogy nem elég konkrét a munkaterület. Talán azért, mert nem szeretném, ha beazonosítható lenne. ;) Egyébként katonáéknál sem a tábornokkal van baja a bakának, hanem az őrmesterrel. A főnök már megengedheti magának, hogy rendes legyen.

(#28) janos666 válasza potyautas (#27) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sejtettem, hogy ez (is) áll a dolog hátterében. :DDD És ettől persze még jó kis történet...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) Carlo009 válasza potyautas (#5) üzenetére


Carlo009
tag

Ez nem olyan biztos! :U Én biztos kocsival úgy elkeverednék,hogy fél napig kódorognák
össze-vissza. :F Az a biztos,ha tömegközlekedési eszközzel megyek,pl:Metróval,ott végig ki van írva a megállóhelyek és még eltéveszteni se lehet,mert a bemondó memondja az aktuális megállót. :F

(#30) Carlo009 válasza potyautas (#13) üzenetére


Carlo009
tag

Mindig őrzött kijelölt parkolóhelyen szabad megállni az autóval. Ott az őr garanciát vállal az őrzésre. Elhagyatott,erős lombos helyen nem szabad hagyni az autót,mert még el is lophatják. :F

(#31) potyautas válasza Carlo009 (#30) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mutasd meg nekem azt az őrzött parkolót...mondjuk Lipótmező környékén. Ja, és menj oda metróval ;)

(#32) tkazmer válasza Carlo009 (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

bp-n többnyire nem az a kérdés, hogy kijelölt esetleg őrzött-e a parkolóhely, hanem hogy van-e egyáltalán:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.