Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) RtgLaci


RtgLaci
tag

Nagyon jó, korrekt írás.
Én most szembesültem mérési problémákkal. A T-Home internetem "felturbózták" 500 MBitesre, ami azzal kezdődött, hogy a házba bejövő vezeték csatlakozóját azonnal lecserélték és az új Sagemcom modembe menő F csatlakozót is. Ezek után a szerelő srác megmérte a sebességet a saját Lenovo laptopján (persze a wifit lekapcsolva, minden mást kihúzva a modemből) és kb. 530-540 között megvolt a download sebesség. Ezután én is rádugtam direktbe az egyik asztali gépet és 200-300 közötti lett a mérés. Rádugtam a másik szintén asztali gépet (I3-as) és kb. ugyanaz a 200-320 közötti érték adódott. A szerelő szerint lehet hálókártya drájver a baj, majd frissítsem őket és elment. Én frissítettem, mindkét gépben alaplapi Realtek GBE Family LAN kártya van, de a frissítéstől semmi nem változott. Aztán kölcsönkértem az egyik kollégámtól egy PCI-s Gbites INTEL hálókártyát, beletettem az egyik gépbe, letiltottam az alaplapi LAN-t és láss csodát, mindjárt 480-ig felment a letöltés. Ebből azt a következtetést vagyok kénytelen levonni, hogy az alaplapi körömnyi méretű hálókártyák -bár hiába gigabitesek - nem jól muzsikálnak nagyobb sebességen. Most veszek normális hálókártyát a többi gépembe is :)

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.