Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Az Intel részéről az egész egy igen jelentős kockáztatásnak fogható fel, hiszen lényegében az Alder Lake sikerét teljes mértékben a szoftverfejlesztőktől teszik függővé.

Erre építeni eléggé merész vállakozás, tennék egy nagyobb összeget arra, hogy ez nem fog beválni a kékeknek.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) CPT.Pirk válasza Fecogame (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg hasonlóan sikeres lesz, mint a Buldozer elképzelés az AMD-nél. Technológiailag érdekes, de a gyakorlatban zsákutca.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Sirus86 válasza Fecogame (#1) üzenetére


Sirus86
tag

Szerintem 10 év kb. és lehúzzák a rolót, vagy IBM sorsára jutnak. Egy ryzen 3 pro 4450U lapost kaptam certifikációra, ami veri a 10.generációs corei5 U-s cpu-kat és még a i7-eseket is megszorítja. És a gép fele annyiba kerül,mint az inteles Enterprise variánsai. Ez a mag terhelés függő dolog meg nem fog menni szerintem, mert a programozói éra az már nem arrló szól ezer éve, mint régen. sehol sem szempont már az optimalizáció. (Persze tisztelet a minimális kivételeknek)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#4) martonx


martonx
veterán

"Az Intel részéről az egész egy igen jelentős kockáztatásnak fogható fel, hiszen lényegében az Alder Lake sikerét teljes mértékben a szoftverfejlesztőktől teszik függővé."

Akkor az Intel történetnek itt a vége :( No persze gondolom a háttérben azért dolgoznak máson is, csak most hirtelen nem tudnak jobbat, mint ezt a koncepciót elővenni.

Én kérek elnézést!

(#5) bitblueduck válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

én is szkeptikus lennék, ha out of the box nem működik valami, hanem szoftveres támogatás kell. a többszálúsítás is hosszú évekbe telt mire jutott valahova.
amúgy androidon miért működik? legalábbis feltételezem működik mert ott elég divat a különböző magok keverése.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) Fücsök007 válasza martonx (#4) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem feltétlen, de a Ringbus felépítés 10-12 mag fölött a növekvő késleltetés miatt elveszti előnyét az Infinity Fabric-kal szemben. Viszont lesznek atom mag nélküli variánsok minden kategóriában, ahol nem lesz meglepetés. ;)

(#7) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Igazából azért nem találom értelmét, mert a mostani teljes magos felépítés is ha nem kellenek a magok, akkor ugyebár takarékmódba fut. Az AMDnél tudok jobban nyilatkozni ott sok esetbe egyes magok 4400Mhzen mennek, míg a javarésze 3850Mhz.
Most az hogy van 8 erősebb Core és 8 csorbább nem sok értelme van.

Mondjuk annyi értelme lesz hogy ezek a magok gondolom kisebbek lesznek a nagytesóknál, így adott területen több elfér belőlük,mintha mind nagytesó lenne.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Én innen nem látom ezt annyira kockázatos lépésnek, mert: worst-case: senki nem csinál semmit a szoftver támogatás érdekében, a problémába futott és magára maradt user még mindig:
a; vehet magasabb TDP kategóriás processzorral szerelt gépet,
b; megpróbálhat maga profilt gyártani a gyengén futó alkalmazáshoz.

Kérdés az, hogy a vásárló bázis mekkora része fog-e ebből az egészből bármi negatívat észre venni, illetve ezek az emberek közül, mennyien határolódnak majd el az a, vagy b, megoldástól, mert ezeket a vásárlókat vesztheti el.

[ Szerkesztve ]

(#9) dokanin válasza bitblueduck (#5) üzenetére


dokanin
aktív tag

Óriás bukta lesz. Kb akkora mint a win 8.
Teljesen vakon vannak. Egy fejlesztő sosem optimalizálna lefele. Csak felfelé szoktunk. Azaz azért optimalizálok, hogy gyorsabban fusson egy program. Azért nem fogok dolgozni, hogy kevesebbet fogyasszon egy laptop, mivel ezt nem a programom számlájára fogják írni.
Androidon meg azért lehet ez sikeres, mert az oprendszer marha jól ki tudja használni ezt, amikor a teló a zsebben van és csak alapfunkciókra van szükség, ahol a lassúság sem gond.

(#10) CPT.Pirk válasza bitblueduck (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert Androidon nem 30+ éves alapokra építkeztek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) copass válasza dokanin (#9) üzenetére


copass
veterán

win8 nem bukott meg, csak a win7fanok hisztériáztak! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) Cythyel válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

a Buldozer is a programozókon bukott meg, pedig ott is volt értelme a 2*128bit-es fpu-nak, amit össze lehetett fogni 256bit-es utasítások feldolgozására is, csakhát nah... programozók nem mentek utána, és itt is ez lesz...

(#13) CPT.Pirk válasza Cythyel (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, pontosan erre gondoltam én is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) bitblueduck válasza copass (#11) üzenetére


bitblueduck
senior tag

win8/8.1 mikor volt sikeres? értem azt hogy milliók használják, de a többi win-hez képest nem állt sose jól. 7-et soha nem előzte meg, 10 meg felejtőssé tette.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#15) Picco válasza Cythyel (#12) üzenetére


Picco
addikt

ha valakinek van eleg penze es befolyasa a piac felett akkor az az intel, akar meg sikerulthet is nekik, jo pozicioban vannak hozza.
marpedig igyekezniuk kell mert az apple m1-bol akarmi is lehet 3-5 ev mulva es AMD sem ugy tunik hogy levette volna a labat a gazpedalrol....kezdjuk elerni az "energiahatekonysag korat" amikor mar nem a nyers ero szamit, mert az emberek 90%at a telefonjaban levo szamitasi kapacitas siman kielegiti.

amikor a 4750u 23w-bol hozza a vizhutott 3700x+PBO(no power limit) teljesitmenyenek 70-80%at...

copass: win8 :DDD rossz tegelybe nyultal a reggeli fustolnivaloert, szerintem teafuvet szivtal...

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#16) jerry311


jerry311
nagyúr

Majd egyszer ha az AM4 foglalat CPU-i már nem lesznek elég gyorsak, és új PC kell, akkor elgondolkodom, hogy Intel vagy AMD. (vagy esetleg egy ARM, vagy egy még újabb szereplő?)
Most ez így annyira sem érint, mint hogy mennyi WC papír maradt az Auchanban.

(#17) copass válasza bitblueduck (#14) üzenetére


copass
veterán

használtad is munkára? komplett iroda használta a win8-at...megszokták.
érezhetően gyorsabb és stabilabb volt mint a win7.
azon ment a hiszti hogy mi a ez a csempe, hogy nézki,startmenű hol van?, stbstb.
közben meg piszok gyorsan elindult a rendszered, amíg a win7 homokórázott.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18) dokanin


dokanin
aktív tag

Csak azt nem értem mire gyúr ezzel az intel? A leghosszabb üzemidőre? Mert nyilván a teljesítmény esélytelen ebben a felállásban. Viszont már ma is simán elérhetőek olyan laptopok, amik egész nap bírják. Ennél hosszabb üzemidőre már csak nagyon speciális esetekben lehet szükség.

(#19) Abu85 válasza bitblueduck (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Androidon is főleg addig működik, hogy az alkalmazás kiválasztja az egyik klasztert. Olyan program alig van, ami mindegyik magon fut, általában vagy a nagy vagy a kisebb magokat célozzák, de az összeset egyszerre szinte semelyik, mert túl nagy munka foglalkozni az eltérő késleltetésekkel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) martonx válasza bitblueduck (#5) üzenetére


martonx
veterán

Hát épp ez az, hogy Androidon se igazán működik jól a dolog. Vagy az egyik clustert használják a progik, vagy a másikat. Legalábbis többnyire, és nagyon kevés az olyan eset, amikor ténylegesen hibridként mindkét cluster meg lenne hajtva.

Oh, és most látom Abu is pont ezt írta :D

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#21) #52931072


#52931072
törölt tag

Azért az intel annyira cuki. Ha például az intel egy technikai malőr miatt csak fél méterrel rövidebb mankókat tudna gyártani, megkörnyékeznék az ortopéd sebészeket, hogy többet amputáljanak térdből. A piaci igények kielégítése már nem szempont, valahogy a piacot kellene meggyőzni, hogy szüksége van arra, amit este egy csípős burítós fo.ás közben kiagyaltak a wc-n. Halleluja testvéreim. Már látom, hogy nálunk nagy piaca lesz, mert itt nem szeretik a “homogén” dizájnt. 16 egyforma mag egy nyákon már túllétszámos meleg buli. :DD

(#22) bitblueduck válasza Abu85 (#19) üzenetére


bitblueduck
senior tag

köszönöm a válaszokat, hasznos infó volt. eddig azt hittem jobban kihasználják ezt, főleg hogy pl a snapi 888 már háromféle maggal jön. hát akkor PC-n sok szerencsét hozzá intelnek :N

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#23) dokanin


dokanin
aktív tag

AMD-nél nagyon örülnek az Alder Lake-nek az tuti. :D

(#24) Kansas válasza #16939776 (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, az Intel számára a worst case az, hogy a konkurenciától vesznek procit az Intel helyett, aki lehet hogy nem ad pl. 2 nagy + 8 kicsi magot a 9W-os TDP-szinten, hanem ad 4 nagy magot(esetleg HT-vel), ami külön-külön elveri teljesítményben a 2 nagy magot is meg a 8 kicsit is, cserébe nem kell foglalkozni a különböző magokra való optimalizálással.
De mintha ezt írta volna Abu is az utolsó bekezdésbe...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) adamssss


adamssss
veterán

Vegul is az Intel megtehetei. Elvegre az elmult 2-3 evben is minden osszejott neki. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) #10034944


#10034944
törölt tag

Ez "Atom" bomba lesz, csak nem oda ahova szánták.

(#27) Kansas válasza Fücsök007 (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Én a magam részéről kizártnak tartom, hogy atommag nélküli variánsok valaha is megjelenjenek... :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#28) strogov válasza bitblueduck (#22) üzenetére


strogov
senior tag

Az API és az ütemező sokat segít(het) a dolgon. A fejlesztők kb. nem foglalkoznak vele semmit. Ezért is naív elképzelés, hogy most majd nekiállnak a fejlesztők ... de minek is állnának neki? Egy Office bonyolultságú alkalmazásnál majd totózni fognak, hogy ez a metódus most 1-2-X? Évekig ezzel szórakozhatnának. Ráadásul az esetek többségében ha elől fut akkor kell a kraft, ha háttérben fut akkor is kell. Csak akkor nem kell ha készenlétben is fut.
Egy M1 port is hónapokig (lesz akinek évekig) tart.

(#29) Fred23 válasza Abu85 (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Böngészők például mintha mindkét klasztert használnák droidon, és támogatott a hybrid mód. Chromium alapúaknál minimum.

Ha van elég akarat (pénz) az Intel részéről, nem reménytelen szerintem a helyzet. Meg kell győzni egy halom fejlesztőt a támogatásról, ennyi.

(#30) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Szerintem elég, ha az MS-el megegyeztek.
Ha a win+böngésző+office+víruskereső+videó lejátszó fut a kicsi magokon, megnőhet annyira az átlag üzemidő, hogy a vevők ezt választják.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#31) koby11h


koby11h
aktív tag

Én ezt azt hiszem inkább kihagyom. Megvárom a másokon kísérletezés milyen eredményt hoz.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#32) Z_A_P válasza Ajándékok (#30) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat nekem a böngésző + office + win ne a kicsi magon fusson :(((
Video + virus mehet, de ha emiatt akadozni kezd mert a viruskereso a lassu cpu-n fut, de nyilvan amig nem vegez addig blokkolja a file hozzaferest, akkor az sem lesz jo.

[ Szerkesztve ]

OK

(#33) Kansas válasza Ajándékok (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Nem az a kérdés, fut-e, hanem hogy milyen gyorsan, illetve tud-e egyszerre futni az összesen...
Ha nézed, mi áll a cikkben az utolsó előtti bekezdés utolsó mondatában, az már most meg van/lesz oldva, hogy csak a kis magokon fusson, sőt a kisebb 1C-s és 2C-s procikon az a default a hibrid működést nem támogató alkalmazásokban.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) carl18


carl18
addikt

Szakadt intel csak ennyire képes? Komolyan anyagilag sokkal jobban áll mint az AMD... nem igaz nem képes valami értékelhetőt letenni az asztalra. 14 nm++++++++++

Idén jön az asztali Alder Lake-S is 8+8 maggal, de a hír hallatán ez csak marketing jelegel jön. Így mondhatja az intel nekik is van 16 magos procijuk, a kérdés hogyfog élesben teljesítani?

Ha éveken át így fognak tökölni valóban egyszer oda jutunk az AMD behozhatatlan előnyhöz fog jutni.
Ott a 5900/5950X ami ellen az intelnek még nagyon sokáig nem lesz válasza.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#35) Robitrix


Robitrix
senior tag

a dolog sikeressége igazán egy dolgon múlik. Mennyire sikerül optimalizálni hozzá a rendszerek erőforrás ütemezőit, hogy kihasználják rendesen a hibrid magok előnyét. Tehát, hogy optimálisan a nagy teljesítményű program ágakat a gyors magon akarja futtatni. Vagyis fel kéne hozzá okosítani a windows vagy más rendszerek erőforrás ütemező részét. Tavaly nyáron adott ki a az intel korlátozott számban egy 4+1 magos hibrid procit. Ahol 4 normál mag volt és egy gyors mag. Akkor a gyakorlati mérések alapján nem jeleskedett a windows, hogy a gyors magot eredményesen össze hozza a legnagyobb teljesítmény igényelő folyamatokkal. Vagyis korántsem volt optimális a proci kihasználás.

(#36) Robitrix válasza bitblueduck (#5) üzenetére


Robitrix
senior tag

ott sem működik azért kifejezetten optimálisan. például nekem olyan telefonom van ami 4 gyors magból(2,16 ghz) és 4 lassabb(1,6 ghz) magból áll. Elméletben egy magon képes a 2,16 ghz helyett felmenni 2,36 ghz-ig. Ez az elmélet. A gyakorlat az, hogy a futó alkalmazások igen ritkán használják ki a maximálisan elérhető sebességet. Az esetek döntő részében egyszerüen be se kapcsolnak a gyors magok. Ennek gondolom alapvetően energia takarékossági okai vannak. Spórolni kell az aksival. Igaziból csak pár alkalmazás, néhány játék van ami jobban kihajtja a teljesítményt a prociból. Ilyenkor lehet érezni, hogy pár perc után elkezd langyosodni a telefon hátulja. Vagyis azt kell mondanom egy andoidos rendszer is csak nagyon lagymatagon teszi oda a program alá a kakaót. Inkább lébecol csak, ha teheti. :)

(#37) zsintai1987


zsintai1987
tag

Új CEO van, majd szól a Principle Technologiesnak és 2hetes DNAval jó lesz!

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#38) Busterftw válasza carl18 (#34) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha az AMD igy halad, akkor kb 8 ev es annyi beveteluk lesz mint az Intelnek.

(#39) Robitrix válasza Cythyel (#12) üzenetére


Robitrix
senior tag

A buldozernek azért volt némi hardver hibája is. Elvben nem szálasított proci volt. Vagyis optimális teljesítménnyel kellett volna menni. Viszont valamilyen gyártási okból úgy volt felépitve, hogy a nem szálas proci magok 2 magos csoportokba voltak összefogva. Például egy 8 magos Buldozer proci esetében 4*2 mag volt a felépítés. Aztán ehhez a 2 magos csoportokhoz egy közös gyorsító tárat rendeltek hozzá. Vagyis a 2 magnak osztozkodni kellett a közös cache-n. Amivel gyakorlatilag pont úgy megvalosították a több szálas mag hátrányát a egy mag két szálat. Ott is az okozza a teljesitmény vesztést, hogy a közös gyorsítótárt adott pillanatban nem tudja a két program szál egyszerre használni. Így ha az egyik program szál mondjuk adatot akar olvasni a cache memóriából, akkor a másik programszálnak ki kell várni pár gépi ciklust, mikor felszabadul a számára is a cache memóriához hozzáférés. Ez okozza azt a lassulást, hogy szálasított proci teljesitménye kisebb. Ha egy mag teljesítménye 100% és a 2 mag teljesitménye 200% mondjuk, akkor a 1 mag 2 szál esetében úgy 160-165% körül van a teljesítménye. Na ugyan ezt a teljesítmény vesztést valósitották meg a buldozer proci 2 magonként hozzá rendelt közös gyorsító tárral. Ráadásul voltak teljesítmény gondok a 2 magos csoportok és a fő memória közti adatátvitel sebességével is. Ez okozta, hogy hiába volt elvben egy buldózer proci 8 magos a gyakorlatban úgy viselkedett, mint egy 4/8-as proci és azt a teljesítményt is hozta lemaradva az intelek mögött. A ryzenek estében ezt javították valamilyen szinten, ezért is gyorsabbak a ryzenek összes magon és szálon kihajtva az hasonló intelekkel szemben. Ráadásul valamilyen okból gyengébben muzsikál az Intel többszálasítási megoldása a HT, mint az AMD többszálasítási a SMT... Nem véletlenül nyomatta sok évig az intel a 4/4, a 6/6 és a 8/8 szálasítás nélküli procikat. Remekül felismerte, hogy a többség amúgy is játszik a gépen, amihez tökéletes a 4-6-8 mag. Aztén valamikor a 9-10-ig generációban kénytelen volt visszahozni a többszáluságot, mert más alkalmazásban tarthatalan volt, ahogy egy 16 -24-32 szálas AMD asztali proci hülyére veri teljesítményben az inteleket, ha sok magos és szálas alkalmazást kellett futattni. Ezért kénytelen volt nyitni a több száluság fele, hiszen a világ nem csak játékból áll. De a HT hátrány most i meg van az SMT-vel szemben.

(#40) dokanin


dokanin
aktív tag

Eleve probléma, hogy amikor az ember használja a gépet, nem akarja, hogy bármi lassú legyen, ergo ilyenkor semmi haszna nincs a kisebb magnak. Telefonon még létezik a készenléti üzemmód, amikor a user nem csinál semmit csak az oprendszer a háttérben és ilyenkor tényleg van értelme kicsi magoknak. De ilyen pc-n nincs.

És arra is kíváncsi lennék mivel lehetne meggyőzni akárcsak egy fejlesztőt is, hogy álljon neki optimalizálni olyan procira, amiből a piacon jelenleg 0 darab van és még a programja sem lesz gyorsabb tőle. Ráadásul ha mégis meg akarná csinálni ezt bárki, vennie kéne minimum egy olyan gépet, amiben ez van, tehát még költenie is kéne rá.
Hát ez tuti bukó. Nem tudom hol élnek ezek!

(#41) Tentalus válasza Robitrix (#39) üzenetére


Tentalus
tag

Ezenkívül a Bulldozerben a végrehajtó egységek egy része is közös volt a 2 közösködő magban , csak akkor adott optimális teljesítményt, ha a fordító,ütemező erre tekintettel lett volna. Nem nagyon tudok olyan programról, ami ezzel tényleg foglalkozott.
Azt az előnyt,hogy 6-8 magot adott az AMD 2011-ben, szintén nem használta szinte senki.

(#42) dokanin


dokanin
aktív tag

Többszálú feldolgozást jelenleg is sokat használok a programokban jellemzően tömbösített adatok feldolgozásánál. Ilyenkor annyi egyenlő csoportra osztom az adatokat ahány szál van, majd amikor az összes elkészül, összesítem az eredményt és visszatér a program.
Viszont ha egyetlen szál is lesz, ami lényegesen lassabb mint a többi, akkor kb, az egésznek a teljesítménye annyi lesz, mintha minden a leglassabb szálon futna.
És ez egy gyakori módszer. A .net paralell framework is pont így működik.
Szóval ilyen párhuzamosított programok esetén kb csak hátrányt fog jelenteni az Alder.

[ Szerkesztve ]

(#43) Tentalus válasza dokanin (#42) üzenetére


Tentalus
tag

Pont ezen gondolkodtam, hogy mennyivel nehezebb különböző teljesítményű szálakat összehangolni...
Ez is jó : a 15W kategóriában -ez a legelterjedtebb - az I7 változat 2C+8c kiépítésű, azaz igazából 2magos. Már azt hittem,végleg megszabadultunk a 2magos I7-től ,erre most visszaszivárog.

(#44) Kansas válasza Robitrix (#39) üzenetére


Kansas
addikt

"Ott is az okozza a teljesitmény vesztést, hogy a közös gyorsítótárt adott pillanatban nem tudja a két program szál egyszerre használni." Nem az okozza, hanem hogy a lebegőpontos rész közös volt, így masszívan optimalizálni kellett volna erra a megfelelő működés érdekében. Nem is igaz egyébként, hogy egyszerre csak az egyik mag tudja használni a cache-t.
Ez a "szálasított" meg nem létező fogalom. Ha az SMT/HT-ra gondolsz, akkor írd azt. A Bulldozer arch. CMT volt.

"A ryzenek estében ezt javították valamilyen szinten" Nem. Az egy teljesen más architektúra.

"Remekül felismerte, hogy a többség amúgy is játszik a gépen," NEm, a többség nem elsősorban játszik a gépen, még a gamerek többsége se azzal tölti a gépidő nagyobb részét.
De egyébként is a gamer gépek számának többszörösét adják el irodai gépekből, amiken egyáltalán nem játszanak, és abból is a többség Intel procival szerelt... nincs akkora piaci része a gamer gépeknek, mint azt te gondolod...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

a fejlesztok nagyresze eddig is kiemelten ugyelt ra, nehogy barmit is optimalizaljon, -- az AMDnek voltak proci es videokartya fronton is ilyen otletei, egyik se lett nepszeru -- most miert lenne maskepp ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#46) Robitrix válasza dokanin (#40) üzenetére


Robitrix
senior tag

azért ha megszaporodnak a hibrid magok, akkor az meg fog jelenni a fordító programokban is. Utána csak annyi a dolga a fejlesztőnek, hogy mikor fordítja az alkalmazást bekapcsolja az optimalizálást a hibrid felépítésre. Bár ennek valami olyasmi előfeltételét látom, hogy magának a programozónak kéne valamilyen módon minősíteni adott program szálat, hogy milyen erőforrás igényű az adott program ág. Például valamilyen bejegyzéssel a programág elején az adatoknál. Például egy direktívával, ami megmondaná, hogy adott programszál az alacsony, közepes vagy magas erőforrás igényes. Ami valahogy belefordulna a gépi kódba, amit aztán a rendszer erőforrás ütemezője tudna kezelni és akkor igyekezne a nagy számítás igényű program szálat a gyors magokra rakni a kisebb prioritásúakat meg a normál magokon használni. Elvégre legoptimálisabban mégis csak a program fejlesztője tudja megbecsülni, hogy a programja melyik része mennyi teljesítményt igényel. persze tehetné azt is, hogy minden programágat magas prioritással lát el, de akkor lehet magával baxna ki, mert lehet, hogy a kis teljesítményt igénylő programágat akarná ráerőltetni a gyors magra a rendszer és a nagy teljesítményűt a gyengébb magra. A másik megoldás meg az volna, hogy a rendszer figyelné a futás elindulása után, hogy melyik programág mennyi időt használ futásra, amiről készitene egy statisztikát, ahol minősíti maga a program ágak erőforrás igényét. majd egy idő után ez alapján probálná meg összehozni a magok teljesítményét a programszálak igényével. A dolog hátránya, hogy kell némi idő mire előáll futásközben egy használható teljesítmény statisztika és nem biztos, hogy minden programszálra egyből sor kerül és annak minden teljesítmény igénylő része neki áll futni. Simán lehet olyan programot irni, ami elindit egy feladatra valami program szálat majd valami feltétel teljesülése esetén máshogyan számol más részét használva a programágnak egy másik feltétel esetén meg megint mást csinál. Mondjuk kétféle adat beérkezése esetén eltérő dolgot kell vele elvégezni. Az egyikhez sokat kell számolni a másikhoz kevesebbet. Így nem biztos, a rendszer által készitett statisztika pontos lesz. Jobb megoldás ha a program készítő maga határozza meg melyik program ág fog sokat számolni és melyik keveset...... Ki a fene tudná nála jobban, mint aki irta a programot? :)

(#47) paprobert válasza Kansas (#44) üzenetére


paprobert
senior tag

"Nem az okozza, hanem hogy a lebegőpontos rész közös volt, így masszívan optimalizálni kellett volna erra a megfelelő működés érdekében. "

Ha így lenne, akkor az integer-nehéz feladatok futtatásakor hasítania kellett volna az FX-nek. De nem hasított akkor sem.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#48) hokuszpk válasza dokanin (#42) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csinald ugy, hogy a cpun elerheto szalszamot beszorzod 1.5 -el, es annyi reszre osztod a feldolgozast. A nagyobb magok kapnak ket egyseget, a gyengebbek meg egyet. Valamennyi gyorsulas csak lesz :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#49) Kansas válasza paprobert (#47) üzenetére


Kansas
addikt

Tessék, egy elemzés, ami leírja, hogy mi volt a gond.
"
- The power saving features are reducing the clock frequency most of the time. This often gives low and inconsistent results in benchmark tests because the clock frequency is varying.

- Some operating systems are not aware that the chip shares certain resources between the two cores that make up a compute unit. The consequence is that the operating system may put two threads into one compute unit while another unit is idle, or it may put two threads with different priority into the same compute unit so that a low priority thread can steal resources from a high priority thread. I don't understand why there is no CPUID function for telling which resources are shared between CPU cores. The current solution where the operating system must know the details of every CPU on the market is not practical, and it does not work with virtual CPUs etc.

- The shared instruction fetch unit can fetch up to 32 bytes per clock cycle or 16 bytes per core. This may be a bottleneck when both cores are active and when frequent jumps produce bubbles in the pipeline.

- The decode unit can handle four instructions per clock cycle. It is alternating between the two threads so that each thread gets two instructions per clock cycle on average. This is a serious bottleneck because the rest of the pipeline can handle up to four instructions per clock.

- Cache bank conflicts in the data cache are so frequent that it seriously degrades the performance in some tests.

- The code cache has only two ways which may be insufficient to service two simultaneous threads.

- The long pipeline causes long branch misprediction penalties.

- The pipelines can handle four instructions per clock cycle, but there are only two integer ALUs where previous processors had three. This means that two of the four pipeline lanes will be idle most of the time in integer code.

- Some floating point operations, such as shuffle, blend and booleans, are executed in the integer vector units. This causes an extra transport delay between the floating point vector unit and the integer vector unit."

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) Robitrix válasza dokanin (#42) üzenetére


Robitrix
senior tag

hát pont ezt csinálják a program magokat és szálakat legjobban kihasználó mivel ugyan azt a programot futtatják gyakorlatilag minden lehetséges program magon és szálon csak persze eltérő adatokat feldolgozva. ilyenek, a tömöntések, videó feldolgozások. rendérélésék, titkosítások stb. Más felől viszont az átlagos program nem ennyire szétosztható teljesítmény igény alapján. Lesz olyan program ág ami annyit fut, hogy megszakad és lesz olyan ami csak néha ugrik be egy kicsit edzeni a CPU-n. :) Főleg egy olyan alkalmazásban, mint például egy játék program. Hiszen annak eldöntése, hogy adott pillanatban mi futhat mi mellet és melyik programágnak kell várni egy másik eredményére meglehetősen kaotikus és véletlen szerű mert esemény vezérelt.
Hibá irok egy játékot arra, hogy mikor tűzet nyit a játékos akkor elindul egy külön programszál arra, hogy kiszámolja a leadott lővés eredményét. Hasba lövöm túl éli az ellenség, vagy surolja a lövés vagy miszlikre robban a feje, mert fejbe találom stb. Semmit nem ér a külön kiszámolás program ág, ha nem nyit tűzet az játékos a célra. Nyilván nem állhatok neki kiszámolni egy le se adott lövés következményét, mert foglamam sincsen hová fog pontosan lőnni a játékos. ezért is nem lehet egy játék program tökéletesen optimalizálva a magokra és szálakra. Hiszen nehezen tervezhető a pontos futás és az események előre. Ezért is ingadozik azért erősen a játék közben használt magok és szálak száma illetve a szüksége idő a futáshoz. Egy játék program nehezen optimalizálható és előre jósolható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.