Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

Mondjuk nyomulnak is rendesen. Külön stand a MM-ban "ajánlgató emberrel". Meg elég komoly akcióik voltak, és vannak is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Ja csak a verzió frissítésekhez nem értenek...
2017-es Honor csúcsmobil még mindig 8.0-án...

(#3) D4ni


D4ni
őstag

Ilyen gerilla marketingel nem is csodálom. Megtévesztésből is jelesek, megint átverték baz embereket kivel dslr-el készültek bizonyos telefonos képek nem pedig a flagshipjükkel.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#4) fornettisuti válasza SamiCsillag (#2) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ertenenek hozza csak nem akarjak.
Samsung S7 is Oreon maradt.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) zoltan77 válasza fornettisuti (#4) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Ja csak az 2016-os, 2 főverziòt megkapott és a havi frissítéseket még most is kapja.

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#6) HarleyCustom válasza zoltan77 (#5) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Alapvetően a Huawei mobil részlegének az utóbbi időben látható agresszív növekedésének elsődleges oka az igencsak megerősödött marketing vonaluk, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8) D@niel válasza SamiCsillag (#2) üzenetére


D@niel
addikt

Honor 9? decemberben jött ki a béta, stabil kínában már van, februárban érkezik globálisan
egyébként nemcsak a gsmarena említi, hanem számos más helyen is megtalálható ez az infó, xda, hihonor, és egyéb facebook csoportokban is
másfél éves flagship, szerintem inkább később, de biztosan érkezzen, minthogy a többivel egyidőben, hibásan, nem?
mate9 is megkapja, szóval jól állnak a támogatással

nekem Honor 8x van, októberi modell, a héten indult a publikus béta, jó lenne ha már itt lenne, de teszteljék csak, rakják szépen rendbe
úgy vagyok vele, hogy 8-ról 9-re frissítés nem sokat hoz, nyilván mindenki leírja majd kommentben, hogy "gyorsabbnak érződik", "mintha szebbek lennének a képek", de konkretizálni senki nem fogja

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#9) SamiCsillag válasza D@niel (#8) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Nem, a Honor 8 Pro ázsiai változata a V9.

(#10) D@niel válasza SamiCsillag (#9) üzenetére


D@niel
addikt

rengeteg infó van fent ezzel kapcsolatban

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#11) judas13


judas13
addikt

Átléptek az iPhone-on és nem lázálom amit most lenyilatkoztak, hogy az idén, max jövőre a Samut is maguk mögött akarják majd tudni. Szemem nem rebbenne ha ez megtörténne.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#12) <Lacy85> válasza judas13 (#11) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Átléptek az iPhone-on...
Én még mindig nem értem, hogy ez miért akkora dicsőség, amikor az egyik cég ontja magából az 50-60 ezres vackokat, a másik pedig kizárólag a prémium kategóriában van jelen.
Ha a Huawei-nél csak a P, Mate szériát nézzük, szerintem ötödét nem adták el az iPhone-nak.
De ez igaz a többi gyártóra is.
Mintha a Suzuki verné a mellét, hogy több Swift fogyott, mint Bugatti Veyron. :D

(#13) Sgr_A válasza <Lacy85> (#12) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az apple is gyárthatna olcsóbb modelt
Prémium ha-ha, egy szaros telefon mintba többi

(#14) Wesder válasza <Lacy85> (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Ja "Prémium" :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) <Lacy85> válasza Sgr_A (#13) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De miért gyártana olcsóbban, ha így is viszik?
Egy cég sikerességét meg nem darabszámban mérik, hanem profitban.
Ebből viszont több van az Apple-nél, mint a Samsung-nál, Huawei-nél, meg Sziamiau-nál összesen.
A darabszámmal max. a sajtóban lehet villogni, hogy "mi vagyunk / leszünk" az elsők.

(#16) <Lacy85> válasza Wesder (#14) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért, nálad a 3-400 ezres kategória hova tartozik? Belépőszint? :D

(#17) janeszgol válasza SamiCsillag (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Tudod a képletet. A darabszám és a frissítési szám fordítottan arányos. Ez alól az Apple a kivétel.

(#18) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Hát nem vennék rá mérget, hogy ez jövőre is így lesz, tekintve h sorban bannolni akarják a Huawei-t az országok (US/Japán/német-francia vállalatok, stb).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#19) Sgr_A válasza <Lacy85> (#16) üzenetére


Sgr_A
addikt

A prèmium nem itt kezdődik ez egyszerűen felsőkategória
Régebben a vertu prémium volt

(#20) #86973952 válasza Ezekiell (#18) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt azért ne várd, hogy amerika fullba nyomja a kretént. Bár jelentős az eddigi intézkedés is, de meglátjuk meddig megy el. Ahogy a többi ország is.

Komolyabb nemzetközi konfliktust az USA vagy más nagyobb hatalom sem mer kockáztatni. Lásd. Tajvan függetlensége, illetve annak hivatalos elismerése. Az USA gazdasága is függ Kínától és attól a régiótól.

(#21) <Lacy85> válasza Sgr_A (#19) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor a prémium kategóriát cseréld ki felső kategóriára. A lényeg akkor sem változik.

(#22) Pjotr válasza SamiCsillag (#2) üzenetére


Pjotr
senior tag

Csak szólok, hogy a P20 most kapja itthon a 9-et. Szóval türelem :)

(#23) Ezekiell válasza #86973952 (#20) üzenetére


Ezekiell
veterán

"ne várd hogy amerika fullba nyomja a kretént" - ahaaaaa, Trump likes this

Tajvan függetlensége teljesen más kérdés; a Huawei simán beleillik a kereskedelmi háborúba, amit "fullba tolnak", és akkor nem is néztük még a tényleges nemzetbiztonsági fenyegetést, amit a Huawei jelent(het, ha igazak a vádak), amit pedig elég komolyan vesznek arrafelé. Másrészt amerikai nagyvállalatoknak érdekükben áll a Huawei/ZTE megroppantása, és tudjuk mekkora befolyásuk van azoknak.

Én se veszem 100%-ra, hogy tényleg nekik mennek izomból, de az esélye nem zéró egyátalán, hanem elég magas. Lásd Kína azonnali válasza, amikor őrözietve vették a senior VP-t Kanadában.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24) #86973952 válasza Ezekiell (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

Egyáltalán nem más téma. Sok-sok éve Kína kijelentette, hogy aki elismeri Tajvan függetlenségét, azzal minden gazdasági kapcsolatot megszakít. De nem más téma a régió egyensúlya sem, pl. Észak-Korea. Trumpedli nem rohanhatta le, mert felborul az egyensúly. Szinte minden visszavezethető a pénzre.

A fullba tolás pedig jelenleg azt jelenti, hogy a két legnagyobb szolgáltató nem árulja a készülékeit. Ami nem kis dolog tekintettel arra, hogy ezek igen nagy részét teszik ki a szolgáltatói értékesítésnek. Ettől függetlenül viszont szabad tere van az USA -ban (is). Illetve bojkottálni szeretnék a hálózat építési törekvéseit. Jelenleg itt tartunk.

Trump az utóbbi években nekimegy mindenkinek, aki komolyabb gazdasági erővel bír az USA -ban, vagy meg van erre a lehetősége. Pl. német autóipar. Mindig lehet rá okot találni. Csak nem mindegy mekkora országról van szó és milyen befolyással bír.

[ Szerkesztve ]

(#25) Fred23


Fred23
nagyúr

Durva.

(#26) Crafter32


Crafter32
őstag

Sajnálatos a kínaiak ennyire nyomulása. Kutyát nem érdekli honnan és mit vesz csak occo legyen. Szégyen.

(#27) janeszgol válasza Crafter32 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért? Jó termékeket adnak jó áron. Oké a biztonság. Szerintem a nyugati termékekben is bőven van biztonsági rés. A Huawei telókban a P9től bevezetett három antennát szeretem. Ahol az S8 lehal, ott a P10 vígan van. Mondjuk antennaerősségben a Samsung sose volt nagy szám (de az átlagot megugorták), gondolom így akarták a sugárzási mutatókat lejjebb vinni.

(#28) Sgr_A válasza Crafter32 (#26) üzenetére


Sgr_A
addikt

Sajnos ezt a világot éljük és itt kis hazánkban a nagytöbbség elég szar pénzt keres
A húgom külföldön a töddszörösét keresi nálam és szociális munkásként dolgozik még az asszony bérénel is jóval többet pedig Ő egy elég jól fizető cégnél osztályvezető
Nálam van egy lélektani határ telónál 100k környéke ebben az árban keresem általában a legjobban megfelelőt számomra ezt a kategóriát a kínaiak uralják

(#29) Sgr_A válasza janeszgol (#27) üzenetére


Sgr_A
addikt

Pont ez még a gyenge akku miatt cseréltem le én is az s8-at
Ahol az s8 meg redmi note 5 is eldobálta a jelet a honor 8x-el vígan telefonálok

[ Szerkesztve ]

(#30) #86973952 válasza Sgr_A (#28) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tény, hogy azon a szinten nagyon erős, de a felső kategóriában is mászik egyre feljebb az eladásokat tekintve. Mivel egyre jobb modelleket dob ki és marketingre is kegyetlenül ráerősítettek az utóbbi években.

Régebben még a csúcsmodelljei nem igazán állták meg a helyüket abban a kategóriában, ahová szánták őket. Sokszor a gyenge soc -nek köszönhetően. Első nagy dobásuk a P6 és a P7 volt (vita tárgya, hogy melyik), de ott is voltak gyengeségek hardverben.

Szerk.:
Egyébként nálam a Note8 hasonló okok miatt lett 2. telefon.

[ Szerkesztve ]

(#31) Sgr_A válasza #86973952 (#30) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az első nagy dobásuk szerintem a honor 6 volt

(#32) judas13 válasza #86973952 (#30) üzenetére


judas13
addikt

P6-om volt, nagyon bejött, persze rengeteg "gyerekbetegsége" volt, de összeségében szerettem...akkor még a dobogó közelében sem volt a cég, mostanra meg hová is jutott.

...
Fred23

Tegnap néztem én is éppen. Nagyon erős az a tabella. Azt hittem félrenyomták a listát:)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#33) #86973952 válasza Sgr_A (#31) üzenetére


#86973952
törölt tag

P6 és a P7 volt nekik az, ami meghozta a népszerűséget. P1 -gyel és P2 -vel nem tudtak maradandót alkotni, meg az értékesítési modell is más volt. Az EISA díjat meglovagolva akkoriban kb. a csapból is ez folyt. Ezek voltak az első kiugró eladásaik, és ekkor kezdték el erősíteni a marketinget is.

[ Szerkesztve ]

(#34) 7Heads Drago válasza SamiCsillag (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs benéztem.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) janeszgol válasza Sgr_A (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem az Y300 és G510 telefonokkal vettek meg kilóra, melyek a mai napig a kedvenceim. Utána jött sok minden: G6, P7, G620S stb.

De az igazi siker az a P8 nyolc. A P7 nekem is tetszett, de ezzel szvsz még nem arattak osztatlan sikert, viszont a P6 és a P7 ágyazott meg szerintem a továbbiaknak. Hogy köztudatba került a cég, a "ó te ilyet vettél, na én is majd, ha lejárt az előfizum" stb.

[ Szerkesztve ]

(#36) #86973952 válasza judas13 (#32) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen. Valójában a P7 is sokat fejlődött a P6 -hoz képest. P6 -nál azért még akadtak minőségi problémák is. Viszont remek telefon volt.

Aztán voltak még baklövései, de kezdi kinőni ezeket. Mint pl. P8 Lite "csavarodó ház".

janeszgol:
Igen, P6 előtt nem nagyon alkotott maradandót.

Nekem P1 -től kezdve minden felsőbe sorolt telefonja meg volt, egészen P10 szériáig. Még pár középső kategóriás, illetve különlegesebb modell, mint a W széria.

[ Szerkesztve ]

(#37) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#12) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És ki fogja őket vissza? Csak saját maguk.
Egy i6 pl kezd gáz lenni a sok káva mentes meg notchos csoda mellett. Munkatársam most vett. Persze nem lassú, csak hát a trend.

Nem értem ezt a rajongást a frissítések után... Én csak akkor frissítek ha valami gond van, és a fórumon látom, hogy minden sirály. Egyeseknek még a székletük se jó, ha már túl régi a droid. Nem hogy örülne hogy működik.
És ezt Huaweitől függetlenül írom.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#37) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem igazán azt akartam kihozni ebből, hogy ki mit, miért csinál, meg éppen mi a trendi, vagy elavult.
Csak azért írtam, amit, mert nem feltétlenül az eladott mennyiség a mérvadó.
Ezt én is márkafüggetlenül írtam. Még csak nem is szeretem az iPhone-okat.
Csak hát a számok azok makacs dolgok. :D

[ Szerkesztve ]

(#39) HarleyCustom válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Még csak nem is szeretem az iPhone-okat...”

Azt vettük észre a korábbi hsz-ból...
Mondtam én,hogy csak Trollkodni jársz Apple hírekhez,meg tesztekhez.;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#40) #86973952 válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából brand érték szempontjából az sem kevésbé lényegtelen. Mivel az eladott darabszám önmagában is felér a reklámmal. Természetesen csak akkor, ha bevételt tudsz belőle realizálni. Mellesleg nem mindegy, hogy 20 vagy 10 vásárlóból buksz 2 -t.

Szóval az Apple modellje baromi jó, de egyben kockázatosabb is. Főleg, hogy már kevesebb ember vált márkán belül frissebb modellre.

Volt néhány almás termékem és bár nem kedvencem, de üzleti szempontból baromi jó, amit a céggel alkottak. Az utóbbi időben viszont szerintem elveszett az a lendület, ami régen volt.

Én sajnálnám, ha az iPhone kiszorulna a piacról. Csak droiddal nem lenne elég sokszínű a piac. Remélem az élvonalban maradnak.

(#41) Wesder válasza #86973952 (#40) üzenetére


Wesder
félisten

Droid és droid közt van különbség. Amelyik gyàrtó akar az tud egyedi kenni androiddal is.
Persze nem lenne jó csak droid.
Kellene még egy versenyző a piacra, de nagyon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) #86973952 válasza Wesder (#41) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elnézve a szoftveres felületeket egyre kevésbé. Régebben sokkal nagyobb különbségek voltak például egy Samsung vagy egy Huawei felülete között.

De nekem már LG G4 -en is "Kínát idézte" az, amikor az újonnan debütáló felülettel el lehetett hagyni az alkalmazás menüt.

Meg az iPhone azért sok mindennel teremtett újat, amit a droiddal dolgozó gyártók is átvettek. Elsősorban szoftveres szempontból. Most viszont már sokkal nagyobb szerepe van a kínai gyártóknak a piaci trendek/igények alakításában.

[ Szerkesztve ]

(#43) 7Heads Drago válasza #86973952 (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) D@niel válasza #86973952 (#42) üzenetére


D@niel
addikt

+1, és az előző hozzászólásaidra is

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#45) janeszgol válasza 7Heads Drago (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

-1 (a második részre)

Kell az új OS. Jöhet új működési elv, amitől gyorsabb, szebb és okosabb a rendszer (bár ennek inkább az ellenkezőjét látni, na mindegy). Jöhet új UI, szolgáltatás, jöhet bármi. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Snowy_owl válasza janeszgol (#45) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ha az ellenkezőjét látod, akkor miért nem értesz vele egyet?A válaszodban saját magadat cáfolod meg.

Mondj 2olyan funkciót az elmúlt frissítésekben, ami úgy igazán előrutató volt? Nem a csimpalancsányságokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#47) 7Heads Drago válasza janeszgol (#45) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha jön és hasznos, hagy jöjjön. De az ritka.
Legtöbbször fogalmad sincs mi változott. Pont ezért méricskélik tesztekkel hogy ki tudják mutatni a javulást.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) Snowy_owl válasza 7Heads Drago (#37) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Tovább folytatva a gondolatot, mi lesz azokkal akik mondjuk megkapják az utolsó frissítést de mondjuk mit tudom én még vígan elhasználja a készülékét +3 évig, mert mondjuk nem törik össze, vagy horrible dichtu még csak tönkre se megy csak úgy magától.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#49) janeszgol válasza Snowy_owl (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem cáfolhatom meg magam? Pedig szokták alkalmazni, amikor a vágy és a valóság különbözik. Az elveimről nem mondok le, hiába nem azt tapasztalom itt-ott.
De pl a Nokia az normálisan frissít.

(#50) <Lacy85> válasza #86973952 (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem mondom, hogy teljesen lényegtelen, csak érdekes úgy hasonlítani az eladásokat, hogy az egyik csak felsőkategóriát gyárt.
De mondjuk egy Samsung vs. Huawei mindjárt más képet fest, mert ők minden kategóriában jelen vannak.
Az Apple-nek meg azért is létkérdés az iPhone, mert a nyereség nagy része is mobilokból van. A Samunak meg a Huawei-nek viszont csak egy üzletág a sok közül.
Eltűnni meg nyilván nem fog az iPhone, meg az iOS. Azért az évi 200 millió telefon még nem a világ vége. Fele ennyivel is boldogan élne a cég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.