Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jUUh


jUUh
addikt

Biztos én nem értek hozzá, de milyen más kereső van, ami használható lenne ilyen sok készüléken? :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#2) Soybex válasza jUUh (#1) üzenetére


Soybex
őstag

Troll on : Bing ;] ;]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#3) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Miért nem égeti bele az androidba alapertelmezettkent a google amihez a partnerek NEM nyulhatnak hozza?...

(#4) proradeon válasza jUUh (#1) üzenetére


proradeon
őstag

Hát azért kíváncsi lennék mi lenne, ha a Google nem fizetne semmit. Mit állítanak be alapértelmezett keresőnek? Bing-et? Úgyis minden értelmes ember reflexből átállítja Google-re. :F

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5) Wesder válasza ThorsHUN (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Elég nehéz lenne beleégetni az iOS-be ;]

Nem teheti meg, mert anno az MS is kapott büntit amiért nem engedett màs böngészőt hasznàlni, csak a sajàtjàt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Milyen sokat ér az emberi tudatlanság, hogy nem tudják a felhasználók átállítani az alapértelmezett keresőmotort. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) Soleco


Soleco
tag

Ha az Apple betenne valami mást, azzal csak a saját felhasználóit szivatná akik amúgyis a googlet használnák mert a többi gagyi. (saját meglátásom). De biztos van benne valami amit nem tudunk, ami miatt megéri ez.

[ Szerkesztve ]

(#8) jUUh válasza proradeon (#4) üzenetére


jUUh
addikt

Igen, ezért kérdeztem én is. Ha nem lenne Google, mindenki Yahoo-val meg Bing-gel rohangálna? :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#9) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Van miből...Win-.Win!

Abe due dembella

(#10) #16820480 válasza Wesder (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tehát beleégetni nem lehet, mert az versenyellenes, de lefizetni a partnereket lehet, mert az tökéletesen szabályos :) Mert a legnagyobb lefizeti az összes partnert, akkor véletlen sem sérül a piaci egyenlőség.

Amúgy ha nem fizetne érte, akkor vagy bing lenne, mert ők nyilván fizetnének, vagy elkezdene a Samsung csinálni egy sajátot, ami még rosszabb eset lenne.

(#11) Jhonny06 válasza proradeon (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ezt akartam kérdezni.. szerintem az Apple nagyobbat bukna rajta, ha hirtelen azt mondaná a Google, hogy hopsz, ezentúl nem használhatjátok.

(#12) aprokaroka87 válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Google is bukna rajta.

(#13) Sgr_A


Sgr_A
addikt

az első dolgom törölni a kereső sávot minden telómról

(#14) buvartacsko válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


buvartacsko
addikt

és hogyan oldaná meg a Google szerinted hogy ne használhassuk és milyen haszna származna ebből szerinted? :D

csak hogy mindenki tisztán lásson, a Google azért fizet annyi pénzt, hogy itt alapértelmezetten a Google-nél legyen a pipa:

a userek nagyon nagy része, (igen az androidos értelmiségi körökben is) egyáltalán nem foglalkozna azzal hogyha holnaptól a duckduckgo lenne az alapértelmezett keresője, ezt tudja a Google is, ezért fizet. szerintem semmi bonyolult nincs ebben.

a google szívná meg a legjobban ha nem ő lenne az alapértelmezett. akit érdekel úgyis átállítja az alapértelmezett keresőt. viszont a legtöbb ember le sem szarja, így pedig rengeteg pénztől esne a kereső óriás.

[ Szerkesztve ]

(#15) Shyciii válasza jUUh (#8) üzenetére


Shyciii
veterán

Azért a Google-nál van jobb szerintem, csak nagyon kevesen ismerik. Ilyen pl a DuckDuckGo. Mobilos böngészőben nekem ez a default.

(#16) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az Android userek tudomásom szerint sokkal jobb Google integrációt kapnak.

(#17) buvartacsko válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


buvartacsko
addikt

sehogy nem kapcsolódik ide amit most írtál. csak azért fizet a google hogy alapértelmezett keresőnek ő legyen beállítva, másért nem.

egyébként is ki lehetne választani Safariban hogy a Google legyen a kereső, csak lehet hogy a DuckDuckGo lenne az alapértelmezett hogyha nem perkálna 3 milliárdot az a Applenek. a legtöbb embert viszont nem érdekli ez, így nem állítaná át, ami pénzkiesés a Googlenak. ezért fizet 3 milliárdot hogy ő legyen az alapértelmezett minden Apple készüléken, így sokkal többet kaszál, mert mint ahogy már leírtam, a userek 99%a nem állítgat alapértelmezett keresőt még Androidon sem, ahol mint tudjuk mindenki expert kvantumfizikus.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dexar007


Dexar007
veterán

A mátrix mindenhol ott van..

Give me your cum,bull!

(#19) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igaz.

Más:

Vajon ha az MS mondjuk 6 mrd USD fizetne az Apple-nek azért hogy a Bing legyen az alapértelmezett,akkor vajon az Apple-kivűl megérné az MS-nek is?

Mert ha jól gondolom akkor a Google-nak vissza is jön a minimum 3mrd USD.

(#20) buvartacsko válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére


buvartacsko
addikt

valószínűleg nem.

(#21) Wesder válasza #16820480 (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Egyértelműen nem, de még mindig megvan a vàlasztàsi lehetőség, hogy màst hasznàljunk, mintha a rendszerbe lenne "égetve".

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) ollie válasza ThorsHUN (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kapásból elkaszálná az EU.

***

(#23) Matada2.3 válasza buvartacsko (#14) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én sokáig használtam a DuckDuck Go-t, és az a tapasztalatom, hogy azért messze nem olyan pontos, mint a G, és néha ez nagyon irritáló tud lenni. Ez az ára, hogy nem követik a kereséseit az embernek. Lehet visszatérek rá, de most még a kényelem fontosabb. :U

Finn the human

(#24) Stanley-B. válasza jUUh (#1) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én pl duckduckgo-t használok.

(#25) joey04 válasza proradeon (#4) üzenetére


joey04
titán

Úgyis minden értelmes ember reflexből átállítja Google-re.
a többség azt sem tudja, hogy van rá opció, hogy átállítsa. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) jacis válasza Sgr_A (#13) üzenetére


jacis
nagyúr

Régen én is töröltem egyből, de kb egy éve rászoktam hogy azt használom. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#27) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Érdekes módon itt senki nem rinyál versenyellenes tevékenységről... Bezzeg ha a Microsoft akar saját programokat alapértelmezetten berakni a saját oprendszerébe.... Ne meg emlékezzünk csak a böngészőválasztó opció kikövetelésére.

(#28) aprokaroka87 válasza =Mentor= (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez miért lenne versenyellenes?

(#29) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Majd megbüntetik őket, mert visszaélnek a pénzükkel :U :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) fornettisuti


fornettisuti
veterán

+1

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#31) ollie válasza =Mentor= (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt nem programokról van szó...

***

(#32) buvartacsko válasza enginev3.0 (#29) üzenetére


buvartacsko
addikt

de miért büntetné meg őket bárki? ez így megy hosszú-hosszú-hosszú évek óta........... :W

ne legyetek már ennyire tájékozatlanok. főleg ti mindent tudó android power userek, és főleg ne a kedvenc cégetekkel kapcsolatban......

(#33) enginev3.0 válasza buvartacsko (#32) üzenetére


enginev3.0
félisten

Részemről trollkodás volt, már csak azért mert büntették már meg őket hülyeségek miatt

Pl mikor előnyben részesítik a saját rendszerükön a saját böngészőjüket

Vagy mikor visszaélnek egyéb előnyükkel, mintha másnak nem lenne joga csinálni egy világot letaroló rendszert

Stb...

Nem is olyan régen írtam egy cikk alá hogy mekkora hülyeség ha az számít büntethető erőfölénynek hogy egy cég csinál egy rendszert, ami elterjed, és azon a rendszeren a saját dolgait preferálja

Mindenkinek szíve joga készíteni saját oprendszert és letolni mások torkán, olyanokén akik hagyják hogy letolják az arcán, mert senkire nincs rá erőszakolva se az Android se a Google es semmi....

Ha a akarnám vissza tudnám keresni a cikket

Pl egy hülyeség
[link]

Persze annak jó aki beperli őket, sok pénzt le tudnak tőlük húzni
Én fognám a Google helyében, és vissza perelném az összes ilyen hülyét, hogy az egész pereskedés csak arról szól hogy pénzt húzzanak le a googlerol
Bumm

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34) joey04 válasza =Mentor= (#27) üzenetére


joey04
titán

mondjuk szvsz az is baromság volt és a legtöbb usernek csak kellemetlenséget okozott.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem az első bekapcs után az első dolgom letiltani a kereső sávot.
Sajnos a többi kereső egy hajítófát se ér.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#36) Wesder válasza buvartacsko (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Fàj valami? Megbeszéljük? :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#37) icemad válasza joey04 (#25) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. De a kolléga jelezte is, hogy az értelmes emberekre gondolt. Azokból meg kevés van, nagyon kevés...

(#38) joey04 válasza icemad (#37) üzenetére


joey04
titán

Nem hiszem, hogy valaki attól lesz értelmes, hogy fogékony és érdeklődő a technikai eszközök és megoldások iránt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) buvartacsko válasza Wesder (#36) üzenetére


buvartacsko
addikt

igen, fájdalmas látni, hogy a nagy szakértők ennyire tájékozatlanok. :K

(#40) 7Heads Drago válasza buvartacsko (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

userek 99%a nem állítgat alapértelmezett keresőt még Androidon sem, ahol mint tudjuk mindenki expert kvantumfizikus
Jól elhelyezett kis tüskékkel gyüjtőd a usereket. És persze nem is csoda ha mindig van valaki akit megtalál. :C

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) buvartacsko válasza 7Heads Drago (#40) üzenetére


buvartacsko
addikt

mi a probléma ezzel? nem pont Te mondtad hogy az Apple egyenlő Hitlerrel? :) nem pont ti mindjátok hogy az Apple userek mind hülye idióták? na de bezzeg az Android felhasználók!!4 a föld értelmiségei, mindegyik! :U

(#42) 7Heads Drago válasza buvartacsko (#41) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez a tüske mellé ment. :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) Mr.Silkó válasza buvartacsko (#41) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jaj, barátom, nagy gondok vannak itt, ha ilyen gyűlöletet táplálsz, pláne **aros telefonok és rendszereik felé/miatt. Tényleg érdemes ilyen pitiáner dolgokon dühöngeni, meg kelteni a feszkót? :N

[ Szerkesztve ]

(#44) Wesder válasza buvartacsko (#41) üzenetére


Wesder
félisten

Olyan jó, hogy még az itteni iPhone felhasznàlók többsége is megjegyezte hogy olyan pàrtatlannak kéne lennie a többségnek iOS-Android vitában mint én vagyok :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45) buvartacsko válasza Wesder (#44) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem mondtam rád egy rossz szót sem.

(#46) Depression


Depression
veterán

Kár, hogy az okos TV-re már nem fizetett, így a samsung "most már buta" tv-jén semmilyen google szolgáltatás nem elérhető. :W

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) macilaci78 válasza jUUh (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem perel az Apple, mert egy fél milliárddal kevesebbre taksálják a Samsungtól? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48) Mr.Silkó válasza macilaci78 (#47) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez nekem is eszembe jutott! :C

(#49) kromatika


kromatika
veterán

Huhhh...hihetetlen összegek.

(#50) hari73f


hari73f
aktív tag

kezd egyre ocsmányabb lenni a Google keresés.... (PC-n.)

gyakran felhoz 3-5.. akár 10 keresési találatot az elejére ***Hirdetés*** ként jeleníti meg nekem,

és az Adblocker vagy host file szűrés miatt ...... nem tudok továbblépni róla >> nem elérhető tartalom.

a legbosszantóbb hogy releváns weboldalak, tartalmak vannak mögötte ... pl. árgép..... hasonlók.

Valahogy majd leszűröm ezt is :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.