Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Acer most nagyot gurít monitorok terén, épp egy 280Hz-es IPS modellel szemezgetek már pár hete az árukeresőn, de pl a 360/390Hz-es kategóriában is ők hozzák a legjobb árérték arányú monitort.

(#2) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

HDR600 de nincs 4k felbontás....hm!

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#3) Synthwave válasza Ginkologic (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

27 hüvelykre bőségesen jó a 1440p. Meg a 300 Hz, ugye, ami nem lenne, ha 4K-s volna.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) szaszimi


szaszimi
tag

nem mintha lehetne kapni VGA-t, ami akar a 4k-t, akar a 1440p-t, akar a 300 hz-et kihajtana :D

(#5) Ginkologic válasza Synthwave (#3) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Jó de akkor minek a HDR600? A 4K UHD filmek támogatják csak, azok is max a HDR10-et.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#6) Synthwave válasza Ginkologic (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Játékokhoz?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#4) szaszimi: Hogyne lehetne. És milyen régóta. Ez valami népbetegség, hogy rengetegen azt gondolják, hogy csak a legeslegújabb AAA címekkel lehet ultrán játszani, és azon túl nincs élet; aki 300 Hz-es monitort vásárol, az valószínűleg eSport címekkel nyomul, amiknek a nagy részéből nem egy nagy ördöngösség kipréselni 300 fps-t (pl. CS:GO, Valorant, LoL, DOTA 2, de akár egy Doom Eternalt is idevehetünk). Amivel én puffogok, ott például szoftver rendererben 700-1100 fps van (ez prociból megy), OpenGL alatt meg 1700-4000 egy GTX 980 Ti-vel. Vagy mondjuk a QuakeWorldöt fix 308/500/1000 fps-sel szokás tolni, de ezek már a másik végletben vannak.

Meg az sem elhanyagolandó, hogy attól még, hogy 300 Hz-en kevesebb fps-ed van, mint 300, az input lag akkor is kevesebb lesz, mint egy lassabb kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) sb


sb
veterán

Tudom, hogy a másik lassú izé senkit nem érdekel, de azért próbálkozom:
A KVM + RJ45 hogy jön össze? Ilyenkor ki kapja a LAN-t vajon? Mert két gép között nyilván nincs értelme váltogatni az egy szál hálózati kábelt, csak a perifériákat. :)

(Fizikailag ha egy Type-C van rajta akkor ugye oda mehet fixen a LAN... miközben a többit, display+USB-k jelelit elveszi a Type-C-ről és átkapcsol a sima USB-n+másik display csatin rákötött desktop gépre?)

(#8) Synthwave válasza sb (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem mindkét gép.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Kansas válasza sb (#7) üzenetére


Kansas
addikt

Az RJ45 az a dokkolónak kell szvsz, nem a KVM-nek. Erősen kétlem, hogy a KVM osztaná a netportot, nem sok értelme van, 5000Ft körül már Gigabit switchet kapni...
Ha már a bazi vékony laposokra csesznek Ethernet portot tenni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#10) sb válasza Kansas (#9) üzenetére


sb
veterán

Értelme sincs máshogy ill. fizikailag se mehet máshova a bejövő RJ45. Az egyedüli port a Type-C amin át lehet küldeni igazából.

A KVM-el vegyítve azért furcsa, mert az átkapcsolja a két gép között az USB-ket és a képet(hangot) de a LAN akkor fixen a Type-C-be mehet a KVM-től függetlenül.
Fura de logikus megoldás lenne egy desktop gépet és egy notit feltételezve.

(#11) Kansas válasza sb (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Desktop gépeken viszonylag ritka már a TypeC csati is, pláne a Thunderbolt vagy Alternatív mód Type-C... nem vagyok meggyőződve, hogy Type-A-ról lehet rá kapcsolódni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) bozont


bozont
veterán

XV272U KF-nél nincs g-syc compatible? Nem igaz hogy nincs egy modell aminek ne lenne valami nagy hiányossága. :(
Az XB273UGX ilyen lenne, csak sehol nem lehet kapni.

(#13) sb válasza Kansas (#11) üzenetére


sb
veterán

Ez nem lenne végül is akadály, mert az RJ45 - Type-C noti felé továbbításához is kell vmi LAN-USB adapternek lennie a monitorban. Szóval végül is megoldható lenne, hogy azt is hol az egyik USB-A-ra, hol a Type-C megfelelő sávjára pakolja. De értelme nem sok lenne.

Amúgy meg rég mondom, hogy tök jó lenne desktopra is mindenes Type-C kimenet. Ott csak a géptől asztalig/monitorig kell kábelezeni de azt sem lenne rossz egy kábellel megoldani.
Én mondjuk bill, egérből is kábelest használok, lehet, hogy le vagyok maradva... bár a még be nem izzított új wireless Logihoz is adtak egy hosszabbítót, mondván, hogy az asztalig kábel menjen és ne legyen túl távol a vevő az egértől. :)

(#14) F_Balazs válasza Synthwave (#6) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Ezeket a dolgokat, amiket leírtál, gyakorlatilag azóta nem érti meg az emberek többsége - ráadásul sokan ugye IT-sek - , amióta vannak akár 1Hz-cel magasabb frissítésű monitorok a 60Hz-től. :D

(#15) CJ4567 válasza bozont (#12) üzenetére


CJ4567
veterán

Attól, hogy hivatalosan nem gsync compatible, attól bekapcsolhatod rajta a a gsyncet, nekem az AOC 24G2U monitoron nincs hivatalosan támogatva, de kézzel driverből bekapcsolható, és működik.

Synthwave: és a monitorban van adaptív sync, szóval nem is muszáj az állandó fix 300FPS. Ahol meg kell, ott ahogy írtad, ott nem nehéz sok FPS-t elérni.

No Sana No Life

(#16) Segal válasza szaszimi (#4) üzenetére


Segal
veterán

A cs:go biztos elfut a 1440-ben 300hz-el, mondjuk egy 3090 társaságában ;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17) bozont válasza CJ4567 (#15) üzenetére


bozont
veterán

Ugyanakkor a jelenlegi monitorom meg nem megy rendesen. Villódzik a kép. :( Szóval ha már veszek valamit, akkor inkább biztosra megyek.

(#18) Synthwave válasza F_Balazs (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Feltűnt... :(

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Synthwave válasza Segal (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Haggyadmá.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) CJ4567 válasza bozont (#17) üzenetére


CJ4567
veterán

Oh. :( Érdekes, hogy egy óccó AOC monitorral nincs gond, de a drágább monitoroknál előjönnek ilyen hibák.

No Sana No Life

(#21) Synthwave válasza CJ4567 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A mindenféle sync-ekkel az a baj, hogy valamennyi plusz input lagot mindenképpen bele fognak keverni a levesbe. A magam részéről max fps/max Hz (kivéve, ha egy engine egyes definiált, fix fps értékeken működik úgy, ahogy kell; pl. id Tech 3; 125 / 250 / 333 fps, de a képfrissítést ott is csuttig); eddig bevált.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) CJ4567 válasza Synthwave (#21) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem olyan biztos az, pl. Battlenonsense alacsonyabb input lagot mért bekapcsolt gsync-el, mint kikapcsolttal. A legalacsonyabb késleltetést pedig bekapcsolt gsync + 138FPS korláttal (144Hz-es monitoron) mérte. Bár olyan magas FPS-eknél, amivel te játszol, ott már kb. mindegy. :DDD

Nálam marad a gsync + 140FPS korlát + vsync (adaptív syncnél kicsit másképp működik, nem fogja megölni a késleltetésed addig, amíg nem éred el a monitorod maximumát), túl casual vagyok ahhoz, hogy észrevegyem a pár ms-el alacsonyabb input lagot. :P

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#23) bozont válasza CJ4567 (#20) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk nem mai darab, még az első Freesync monitorok egyike. És van akinek működik rendesen nV-vel is. Nekem sajnos nem. :(

(#24) Csandi válasza CJ4567 (#22) üzenetére


Csandi
őstag

v-sync :F

(#25) Pityu. válasza Synthwave (#6) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor most hülyeség venni egy 27" 1440p 75Hz monitort? Mert szerintem a játékokkal amikkel játszok mostanában nem igen mennek 1440p-n 100fps felé csak egy 6700XT kártyám van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#26) CJ4567 válasza Csandi (#24) üzenetére


CJ4567
veterán

Freesync/Gsync mellett addig nem lesz tőle plusz input lagod, amíg nem éred el a képernyőd maximális képfrissítését, cserébe segít a kép simaságán, mert kompenzál az ugráló frametime-on, és a maradék képtörést, amit valamiért a Gsync/freesync nem tud kiiktatni, azt kiiktatja.
Így ha beállítasz egy FPS korlátot 3-4FPS-el a maximum alá, akkor sosincs képtörés, és az input lagod se nő meg, maximum 1-2ms-al.
(Az FPS korlát amúgy is ajánlott adaptív sync mellett, mert ha túlléped a monitor maximumját, onnantól nincs semmilyen sync. Viszont ha bekapcsolt adaptív sync mellett, FPS korlát nélkül van a vsync bekapcsolva, akkor kemény input lagod lesz, mihelyt eléred a monitorod maximumát.)

Ha hihetetlen amit mondok, a Blurbusters jobban elmagyarázta: [link]

No Sana No Life

(#27) Synthwave válasza Pityu. (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Biztos az égvilágon soha nem vennék 100 (de inkább 144) Hz alatt semmit, amivel bármikor is játszani akarok bármit. HD 5450-hez sem, nem hogy egy 6700 XT-hez. Minél több fps és Hz, annál reszponzívabb a cucc. 2019-ben kanyarítottam egy rövid gyorstalpalót a témában, szerintem fusd át.

Frame rate korlátot is csak ott állítanék be, ahol az engine megköveteli az optimális működés miatt (pl. Quake Live-ban 125/250 fps, Call of Dutykban 125/250/333 fps, Apex Legendsben 190 fps stb.), de a Hz ott is csutton. Soha nem volt problémám zavaró képtöréssel, pedig nem is olyan rég még vesenyszerűen puttyogtattam.

Csak egy szubjektív meglátás. Mondjuk 6700 XT-vel igazából 1440p-re se mennék fel, max. RPG-kben, de ez meg már egy megint más kérdés; single-ben 1080p és minden/majdnem minden csutton, oszt pörögjön az fps/Hz, ameddig tud, online lövöldéknél meg olyan gfx beállítás, amivel a legjobban látom az ellent (általában jól lebutítva, esetleg egy-két olyan opcióval, mint mondjuk többszörös élsimitás, vagy néha a kicsit részletesebb textúrák is segíthetnek, hogy jobban kiszúrd az enemyt stb.). A lényeg, hogy minden jól látható legyen és überfolyjon, ha mán ennyi pénzt belöltem. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Pityu. válasza Synthwave (#27) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már végignéztem annyi monitort kavarog bennem minden ha csak az 1440p-t nézem 144Hz-t vagy mondjuk 165Hz-t akkor ez a kettőt még visítva kifizetném ez 130EFt lenne kb mindennel együtt szállítás pixelgarancia kalibrálás Acer Nitro XV272UPbmiiprzx
Vagy ez Lenovo G27q-20 1440p 165Hz ez kijönne visítva 122EFt-ből ez barátibb ár lenne mert száz felett most minden fillér számít.Jó lehet ez a lenovo monitor?

Na most akkor azt mondod 6700Xt-hez inkább 1080p 144Hz?Én csak single player játékokkal játszok nem érdekel a multi se csgo meg ilyesmi szarságok.Leginkább ahogy nevezik új játékokat játszok vagy próbálok ki ahogy nevezik őket AAA most pl RDR2,resident evil vilage,meg anno a cyberpunkba is belekóstoltam,meg ha jön valami új ami érdekelhet.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29) Synthwave válasza Pityu. (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, papíron az Acer jobbnak tűnik (valószínűleg jobb színek, még ha a 10 bit ditheringes is), érdemes bemenni a monitoros totyikba, és körbekérdezni.

Persze, milyen már egy többszázezres VGA + 75 Hz...muhh. Ha csak single playerezel, akkor 1080p/1440p, és maxold ki addig, ameddig még három számjegyű fps-t ad (ez címenként változik), aztán Hz csutton, és annyi. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) Pityu. válasza Synthwave (#29) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mások meg pont azt mondják hogy hülye aki 2021 ben 1080p és monitort vásárol

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31) bozont válasza Pityu. (#30) üzenetére


bozont
veterán

Az ilyenekre nem kell hallgatni. Mindenkinek mások az igényei és főleg a látása, mert az sem mindegy. :D
Amit én ajánlani szoktam az 1080p 24"-ig, felette 1440p (vagy 4k akinek ez az igénye de játékra még drágának tartom ezt a felbontást). De ahogy írtam is a látásról, én 27" felett (itt most a 16:9-es képarányra gondolok) 1440p-t sem vennék mert nekem már nagyok a pixelek. De öcsém teljesen jól elvan a 32" 1440p-vel, mert szemüveges és nem látja a különbséget az enyém és övé között.
120Hz alatt sem vennék már monitort, de ha több az sem baj, ma már úgy is a 144Hz az elterjedtebb. Viszont mindenképpen legyen v-sync és g-sync kompatibilis, nagyon jó funkció, minden bajom van hogy most nem megy nV-vel (sajnos csak FS-t tud az enyém :( ).

Szóval amit nagyon ajánlok hogy menj be egy üzletbe ahol többféle monitor is ki van állítva és megtudod nézni a különböző méret/felbontáskombinációkat. Meg hogy kell-e a széles vászon vagy sem. Aztán ha megvan mi jön be, akkor egyszerűbb lesz megtalálni a megfelelő típust.

(#32) Pityu. válasza bozont (#31) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nézd múltkor voltam mediamarktban de annyira mentem vele,hogy kívülről meg tudtam nézni a monitorokat mert amúgy valami gagyi minőségű adás ment rajtuk.
Még nem adtam el a 24" 1080p 60Hz monitorom mert hezitálok pedig van rá két jelentkező is. Nekem annyi az igényem amúgy csak,hogy néha játszok high beállítással jó nem mindent arra állítok hanem mit mire,néha fotókat szerekesztek,netezek,filmet nézek de nem akarok hamar a játék grafikai igényemből leadni mert legalább 4 évre vettem a 6700XT-t. Szóval nem versenyzek online játék meg hidegen hagy párszor próbáltam gta online,meg warzon de unalmas volt a single player érdekel. RDR2-ben is bóklászok a prérin kicsit lövöldözök küldetéseket teljesítek ilyesmi.
Mikor eldöntöm mit vennék mindig jön aki lebeszél ezt utálom már amúgy egyik szerint jó a 6700XT 1440p re a másik szerint meg gyenge csak 1080p mintha a 3060ti vagy a 3070 olyan acélos lenne ...

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33) bozont válasza Pityu. (#32) üzenetére


bozont
veterán

Valami normális számtech boltra gondoltam, ott értelmes tartalommal is kitudod próbálni.
Ez is megint az igényekről szól inkább, én teljesen jól elvagyok a 3060Ti-vel 1440p-n. Persze azzal számolni kell hogy az újabb játékok nem fognak futni 144fps-sel, de a 80-100 fps simán meglesz, max az ultra helyett magas részletességre kell visszavenni, ami látványban általában alig észrevehető, de fps-ben eléggé.
Amúgy ha bekapcsolod a VSR-t (virtual super resolution) akkor a te monitorodon is kitudod próbálni hogy megy a kártyád a nagyobb felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#34) Pityu. válasza bozont (#33) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt tudom jól,hogy nem fognak futni 144fps-el ki is néztem és majdnem meg is rendeltem egy 1440p 75Hz acer monitort mikor is találtam itt fentebb ezt az írást
Meg még redditen is olvastam egy valami hasonlót,hogy hiába a free sync ha eléri a monitor maximum frissítését a játék fps e vagy mi akkor összeakad és kép törés meg mitom én mi lesz belőle le van írva amit linkeltem abba én nem értek a témához szóval más meg azt mondta felesleges 6700XT-re 1440p is inkább 1080p 144Hz de az a fura a sima hétköznapi dell 24" 1080p 60Hz semmi free sync meg gsync nincs benne monitorral én nem érzékeltem képtörést meg ilyesmit csak játszottam és kész high grafikán.Csak bebeszéltem magamnak lehet ki kéne valami újdonságot próbálni lehet mondjuk 27" meg kíváncsi lettem milyen az 1440p az 1080p-hez képest de mivel már összekeveredett minden infó amit napok óta olvasok a fejemben már nem tudom mit is csináljak szarjak az egészre maradjon a régi monitorom vagy kockáztassak.Itt a közelembe egy normális számtech bolt sincs kisvárosban lakom messze mindentől ami van bolt itt meg olyan cuccok nincsenek.Szóval régi vs rendelek és kockáztatok egy bukást.Amúgy azt sem tudom most mennyi fps lenne a játékokba csak teszteket néztem a youtubon meg játszok annyit tudok RDR2 meg amit próbáltam normálisan fut a beállításaimmal.
Amúgy én ultrára sose nagyon vettem semmit se mert ultra meg high között már nincs hatalmas különbség,meg nem figyelek minden egyes fűszálat sem ha játszok.
Hol található az a VSR és kevesebb képponttal,hogy tudja leszimulálni meg ugye csak 60Hz-m van.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35) bozont válasza Pityu. (#34) üzenetére


bozont
veterán

Az AMD driver monitor beállításoknál tudod bekapcsolni. Utána nagyobb felbontást is kitudsz választani. Lényegében a beállított felbontáson fog renderelni és leskálázza a natív felbontásra (esetedben 1080p).
Az fps-t is tudod monitorozni az AMD megoldásával, de most nem emlékszem milyen billentyű kombinációval lehet bekapcsolni. Valahol a beállításokban megtudod nézni. 'Amd metrics overlay' néven kell keresni, magyar nevét nem tudom.

(#36) Pityu. válasza bozont (#35) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké ma este ránézek most csak két játék van a gépemen resident evil vilage meg RDR2

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#37) Synthwave válasza Pityu. (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem meg az a nevetséges, hogy játszós gép (főleg sok százezerből) három számjegyű fps és képfrissítési ráta nélkül, érted. Ennyi erővel kb. vehetnék konzolt is, és még bőven maradna pénz a zsebemben. Most ezt nem rád értem, te épp tájékozódsz.

Szerintem nagyon-nagyon-nagyon ritka az, hogy valaki megtapasztalta a 144 vagy több Hz-et, és utána hajlandó visszamenni 100 alá, legalábbis ha játékról van szó. A magam részéről már a másodlagos, pivotba fordított monitor is 144-es, pedig azt nem szimulátorhoz vagy ilyesmihez vettem, hanem irodai jellegű munkához. Persze ez a másik véglet, de ha az ember megszokja a reszponzív vajfolyást, akkor nem igazán akarózik engedni belőle, ezt meg olcsón kifogtam, pont ugyanolyan, mint a másik, szóval nem volt kérdés a vásárlás.

Egyébként már a Windows desktopon is kiüti az ember szemét a különbség, ha bármit mozogni lát (értsd akár egy ablak húzásánál vagy scrollozásnál is). Amikor LAN-ozunk pölö, akkor még az olyan ismerősöm is, akinél antikockább/antigépesebb egyén nem sok van (kb. akkor használja a laptopját, amikor össznépi játék van, és azzal ki is fújt, fogalma sincs, hogy mi van a gépében, egy Windows újratelepítés meg már haladó kvantummechnika), azt mondja, hogy hú, amikor a fix 125/250 fps mellett random cibálni kezdem az egeret és instant össze-vissza cikázik a PoV. Pedig azok krumpli szemek (és kezek) a javából. :DDD

Nyilván valamennyire egyénfüggő is, hogy ki-hogy és mennyire látja/érzi a differenciát, de a 60/75 és 144 Hz között tényleg ég és föld a különbség (egyébként már a 60 és 75 között is jól definiált, természetesen az utóbbi javára, de így is messze van a 100+-tól). 144 fölött már nem annyira, ahogy egyre feljebb mész, egyre kevésbé van diffi, és azoknak a száma is nagyságrendekkel csökken, akik valóban érzik azt. Manapság szerintem a sweet spot a 27" 1440p 144 Hz, ha "jövőbiztos" játszós monitort keres az ember. Az elvetemültek meg úgyis 720p/SD-ben nyomják majd 240 vagy több Hz-cel, muhaha. ;]

Attól amúgy, hogy nincs annyi fps-ed, mint Hz-ed, még sokkal reszponzívabb lesz, és az nem csak online multiplayerben jó ám. Mondom, fusd át a fentebb linkelt cikket, ott leírtam egyszerűen, hogy hogy működik ez a dolog.

Röviden, amit javaslok: megveszed a 27"-os, 1440p-s monitort, és amelyik single címben 1440p-vel + kihúzott graffal megy a 100/100+ fps, ott 1440p-vel használod, amelyikben nem, ott meg 1080p-vel, de cserébe a többi gfx opciót még jobban kimaxolod; ilyen egyszerű, desktopon meg natúr élvezed az 1440p@144/165 Hz csodáját. Gagyi hasonlattal élve a 6700 XT + 75 Hz az kb. olyan, mint ha a Forma 3-as versenyautó traktorgumival állna ki a boxutcából. A 60 Hz meg olyan, mintha egy rozsdás, törött szánkón vonszolnák ki a csóró járgányt. :DDD

Én csak jót akarok neked, de persze a te pénzed, és a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Pityu. válasza Synthwave (#37) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most ezt ,hogy érted a monitort vissza rakom 1080p-be?Na de a monitort mindig a natív felbontásán kell használni akkor lesz jó a képe,ha már veszek egy 1440p monitort minek raknám vissza 1080p-re?Mondjuk az is igaz,hogy most kinéztem 1 darab monitort amivel szemezek aránylag jókat írtak róla meg még az árát is ki tudom köhögni de csak is azért 165/144Hz mert akkor lesz tartalék benne a fentebb olvasott dolog végett,hogy 75Hz miatt nehogy dadogás vagy képszsakadás lenne
Ezzel a monitorral szemezgetek Lenovo
De még nem döntöttem véglegesen most kipróbálok egy 1440p szimulációt ha össze jön.
Bár majd még egy kérdéses dolog lesz vajon a hertzektől mennyire fog vadulni a kártyám cw-je
Mondjuk nekem eddig sem volt bajom 60Hz-vel

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39) Synthwave válasza Pityu. (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Most ezt ,hogy érted a monitort vissza rakom 1080p-be?"

Szó szerint. Játék menüben resolution megkeres, majd célfelbontásra átállít. 1080p-s monitoromon szerintem nem nagyon volt még olyan game, amit ne 720p-ben vagy alatta játszottam volna, akkor sem, amikor 1080 Ti-m volt. Talán az Apex Legendset próbálgattam 1080p-ben (persze rommá butítva), mert olyan érzés volt, mintha érezhetően jobb lenne a frame time, de nem mértem meg, lehet, hogy csak placebo volt, és a textúrák picit följebb vétele valamennyire ellensúlyozta ezt a feelt alacsonyabb felbontáson.

Nálam a gameplay reszponzivitása és az überfolyás nagyságrendekkel fontosabb, mint az, hogy mennyire tűéles vagy hiperrészletes valami, hiszen az alapvető egérkontrollt és érzést határozza meg, de vannak olyanok is, akiknél ez fordítva működik, és hajlamosak azért benyelni némi input lagot, hogy minden a csúcson csillogjon és villogjon. Embere válogatja, de az utóbbira jószándékból senkit sem bíztatnék, még akkor sem, ha egyesek ezt szélsőségesnek tartják (és valamennyire az is). Mindenesetre a méretezéssel manapság már nem kellene, hogy komoly problémád legyen, már nem az van ezen a téren, mint 10 vagy még több évvel ezelőtt, hogy ocsmány az LCD képe, ha nem natívban játszol.

"ha már veszek egy 1440p monitort minek raknám vissza 1080p-re?"

Hogy értelmes frame rate-ed (100 vagy több) legyen egyes játékokban. Aztán nyilván olyan is lesz, amit ehhez nem kell visszavenni, bár hallomás alapján szerintem a RDR2 pont nem azok közé tartozik.

"Mondjuk nekem eddig sem volt bajom 60Hz-vel"

Remélhetőleg/valószínűleg azárt, mert nem volt empirisztikus úton szerzett viszonyítási alapod. Ugyan látni is lehet a diffit, de érezni még inkább, szóval ha csak ki van állítva valami és szemügyre veszed, de nem te kontrollálod mondjuk 500/1000 Hz-es egérrel a képen történő dolgokat, nem fogsz teljesen korrekt benyomást szerezni róla. A legkomfortosabb az lenne, ha volna valamilyen ismerősöd, akinél le tudod csekkolni interaktívan, élőben.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) Synthwave válasza Synthwave (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"1080p-s monitoromon szerintem nem nagyon volt még olyan game, amit ne 720p-ben vagy alatta játszottam volna, akkor sem, amikor 1080 Ti-m volt. Talán az Apex Legendset próbálgattam"

Ja de, az egyik Resident Evilt is kitoltam 1080p-be, mert frame rate szempontjából tökmindegy volt. :D

"bár hallomás alapján szerintem a RDR2 pont nem azok közé tartozik."

Processzorod nem tudom, milyen van mellé, de amúgy biztos 1440p-ben is ki lehet a 6700 XT-vel csikarni szép eredményeket az RDR2-ből, ha egyes kompromisszumokat hajlandó vagy meghozni – feltételezve, hogy a 6-8 fizikai mag és a 4/4+ GHz megvan, illetve az IPC sem túl régi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) Pityu. válasza Synthwave (#39) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát szerintem nem lesz 1440p monitorom próbáltam azt a felskálázós valamit az amd szoftverben de RDR2 siralmas 1440p meg a beállításaim 60fps alatt volt volt,hogy lement 25fps re viszont sokkal jobb 1080p-ben sem volt pedig játék tesztekben ilyen 75fps-t hozott 6700XT 1440p-ben 1090p-ben meg 90-95fps-t is látni lehetett,szóval nem tudom mit b...szhattam el a beállításokban.Viszont resident evil vilage aránylag jó volt a beállításaimmal 1080p-ben 100fps felett volt még 162-ig is elment ha 1080p-ben bekapcsoltam a ray tracinget akkor olyan nyolcvan pár 90 fps körül voltam gondolom ugyan ez 1440p ben rosszabb lett volna mert ray tracing nélkül 90fps volt a max talán amit láttam.Szóval gondolom,hogy az ember jót játsszon 1440p-ben min rtx3080/6800XT kártya kéne.Viszont az RDR2-ről nem gondoltam ilyen silány lesz,cyberpunkra már nem is merek gondolni milyen lenne...
Szóval lehet 1080p lesz ha lesz de a cw-vel valamit kezdenem kéne.
Kicsit amúgy most szomorú vagyok mert már bele éltem magam 27" 1440p milyen szép lesz...

Mondjuk azt az egyet nem tudom ez a 162 fps pl amit resident evilben ír,hogy szimulálódik le a 60Hz monitoron?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42) CJ4567 válasza Synthwave (#37) üzenetére


CJ4567
veterán

Én képes vagyok visszamenni 144Hz-ről 100Hz alá, a Cyberpunkot úgy játszottam végig, hogy sokszor a 60 se volt meg. ;] 144-ről a 60-hoz gyorsan hozzá tudok szokni, viszont 50FPS alatt még single játékot se akarnék játszani, 30FPS-hez pedig nem tudnék már hozzászokni.

No Sana No Life

(#43) Pityu. válasza CJ4567 (#42) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Neked milyen monitorod van? És miért ilyen szarul optimalizálják a játékokat?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#44) CJ4567 válasza Pityu. (#43) üzenetére


CJ4567
veterán

AOC 24G2U. Nem mondanám, hogy annyira rosszul lett volna optimalizálva a Cyberpunk, szerintem félig meddig optimalizációs problémái is vannak a játéknak, de félig meddig egyszerűen egy nagyon gépigényes játékról volt szó.

No Sana No Life

(#45) Synthwave válasza CJ4567 (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, gondolom, valamilyen Sync-kel mentél az alá. Élmény lehetett, hogy ha már az fps kevés, legalább a Hz is az, de azért általában az emberek nem szeressék ágyéktájon lőni magukat. :DDD

Azóta elvileg jöttek patch-ek, amivel jobban optimalizálták egy kicsit, nem?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) Synthwave válasza Pityu. (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kevés Hz és sok fps-nek is van értelme, mert úgyis javul az input lag. Persze ha a képfrissítési ráta is magas, az még jobb eredményt szül.

Hát, az 1080p@144 Hz lényegesen olcsóbb monitort eredményez, és a frame rate-jeid is biztos sokkal jobbak lesznek, mint 1440p-n. Innen indult eredetileg a dialóg. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) Pityu. válasza CJ4567 (#44) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na én ezt értem de egy nem rossz gépen se annyira jó ez szerintem gáz. Nincs mindenkinek a legdrágább cuccokra pénze. Próbáltam aránylag jó gépet összerakni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48) CJ4567 válasza Synthwave (#45) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, Freesync-el mentem alá. ;]

Kicsit javítottak az optimalizáláson, igen, viszont szerintem egyszerűen gépigényes is a játék.
Személy szerint én multis/kompetitív játékokat lehúzom, amennyire lehet, hogy minél közelebb legyek a 140FPS-hez, single/nem kompetitív játékokat viszont inkább magasabb grafikával játszom, lehetőleg legalább 60FPS-el. (Viszont ez játékfüggő is, pl. egy pörgős, gyors SP játéknál inkább beáldozom a grafikát, de akkor legyen 100+ FPS-em.)

Pityu: Én nem tartom a játékot tisztán optimalizálatlannak, mert szerintem azért van mit mutatnia a játéknak, már közepes grafikán is (szerintem) nagyon szép a játék, magasabb grafikán meg pláne. Ha meg van RT képes videókártyád, akkor tényleg az egyik legszebb játékok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#49) Pityu. válasza Synthwave (#46) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát amiket néztem 1080p monitorok az oázisnál kb annyira jönnek ki majdnem mint ott a legolcsóbb 1440p 144Hz monitor igaz az 1080p árában ami elérné az 1440p monitorét már benne lenne szállítás meg pixel garancia meg kalibrálás díja is.
Na most visszatérve 1440p monitoron felbontás vissza vétele a felskálázás nagyobbra elméletileg javít a grafika minőségén akkor a visszább vétel nem ront?Mert magyaráztak valami olyat ha nem natív felbontáson használjuk a monitort akkor homályosabb rosszabb lesz a kép.

#CJ456
Vennék én szívesen rtx3080/rtx3090/6800XT/6900XT kártya valamelyikét de mikor pénzem lenne rá akkor szállnak el az árak amúgy 6700XT árán simán bármelyiket meg lehetne eredeti áron venni.Szóval szeretnék az igényeimhez mérten játszani csak nem hiszem el,hogy nem tudnának jobban futó játékokat kihozni ami közép kategórián is jobban fut.Most kicsit azon agyalok vajon meddig fogja így bírni a 6700XT az igényeimhez mert nincs kedvem 1 év múlva új kártyát venni.Vagy én is áttérek konzolra aztán megszokom azt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.