Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ripla


ripla
őstag

Nem tökmindegy, ha egyre kevesebben tudják csak megfizetni?

[ Szerkesztve ]

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Hú, már azt hittem, hogy 1500 colos TV-k lesznek ;]

Inkább az előállított mennyiség lesz 30x-os.

ripla: Ezt mire alapozod? Rohamosan gazdagodik a világ, egyre többen tudnak autót, OLED TV-t, okostelefont stb.-t venni...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) -Faceless- válasza ripla (#1) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ha nő a gyártható mennyiség az hozza magával az árcsökkenést. Főleg ha ekkora mértékű növekedésről van szó, és egyébként is igaza van az előttem szólónak.

(#4) MK VII válasza pilóta (#2) üzenetére


MK VII
veterán

"Rohamosan gazdagodik a világ, egyre többen tudnak autót, OLED TV-t, okostelefont stb.-t venni..."
Én meg inkább azt mondom, hogy egyre nagyobb a szakadék a gazdagok és a szegények közt..
A középosztály már csak szinte hírből van...
A gazdagok az OLED TV-kből 5-öt is meg tudnak venni a szegényeknek meg a Junoszt is drága..

Szóval az, hogy egyre többen engedhetik meg maguknak, szerintem ez nem igaz... Esetleg egyre többen adósítják el a családjukat, hogy a gazdagok lábnyomába érhessenek. De koránt sem azt jelenti, hogy megtehetik.

Én örülök neki, ha egyre jobban elterjed az OLED, mert akkor talán olcsóbb lesz a sima IPS.. :)

(#5) danger


danger
csendes tag

"brutalis", "focipalya", ne csinaljatok mar legy szives, foldbeallt a prohardver, mutatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

A kínaiak milyen technológiát használnak? WOLED, vagy más? Monitorként vajon ezek jók lesznek már, olyan használhatatlanok mint az LG, netán még rosszabbak?

(#7) Sutty66


Sutty66
tag

Ösze hasonlítás képen tudja valaki hogy a TFT-ből mennyi a mai gyártáskapacitás! Ez így szép csak nem tudom mihez képest, mert ugye ha eddig 1-t gyártottak holnap meg 2-t az már duplája! :D

(#8) rottenbull


rottenbull
senior tag

" A kínai cégek négy év alatt majdnem harmincszorosára növelik az előállított kijelzők méretét. "
Lol, #napielírás

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehet, 4-5 év múlva vehetek egy kínai OLED moncsit 40-50k-ért?! :Y Jó lenne!

(#10) sTERNI válasza danger (#5) üzenetére


sTERNI
senior tag

Jaja a focipályánál leakadtam én is. Legközelebb már olyanok jönnek, hogy "10 furcsaság amit tudni akartál az OLED tévékről! :N

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#11) MK VII válasza Fred23 (#9) üzenetére


MK VII
veterán

Igen...
És kapsz mellé ajándékba egy focipályát. :D

(#12) elefant válasza pilóta (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát nem a kijelzők mennyiségét növelik, hanem a legyártott méretet :D

(#13) elefant válasza sTERNI (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"Legközelebb már olyanok jönnek, hogy "10 furcsaság amit tudni akartál az OLED tévékről! "
Jó ötlet :o :Y

de egyébként tényleg

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Majd 2021-ben meglátjuk, ennek a cikknek melyik mondata volt igaz, volt-e ilyen.

Drukkolok a felfutó / olcsó / gyártásnak, ha közben egyenletes minőséget, élettartamot tudnak produkálni, mert a sok=/=jó, főleg Kínából...

(#15) #72042496 válasza Fred23 (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek egyelőre tévék ha jól értem, monitorok sehol sincsenek még. Jó, tavaly bejelentettek egy Dellt. :)

Amúgy meg ha olyanok lesznek az OLED monitorok mint most a tévék, akkor nem akarsz te olyat, hidd el nekem. Pár hete vagy hónapja telenyígtam az OLED topikot a bajaimmal, nézd meg ha érdekel.

Mielőtt félreértés lenne - tévének biztos tök jók, de monitornak használva számomra a legynagyobb kütyüs csalódás az LG-féle OLED.

[ Szerkesztve ]

(#16) wolfman


wolfman
veterán

De ez a hír most elég érthetetlen. Most akkor tisztázzuk! Nem a kijelzők, tehát a televíziók átlag kijelzp mérete fog növekedni, hanem a legyártott panelek mennyisége. Ugyi? Csak maga a mennyiség úgy lett megadva, mintha egyben gyártanák le a paneleket, aztán nekiesnének ollóval mint a méteráru boltban a kívánt készülék méretéhez szabva. Mert ki lehet silabizálni az értelmet, csak így mocskosul hülyén hangzik.

Meg az egy dolog, hogy mennyit gyártottak le, de lehetőleg optimalizálják is a gyártás technológiát, hogy kevés legyen a selejt, merthogy az is tovább olcsósítja a készülékeket. Bár meglátásom szerint már most is lehetnének olcsóbbak az OLED tévék mondjuk, csak mesterségesen van magasan tartva az árazás, szóval ha 5x ennyi készülék lenne se lenne olcsóbb az üzletekben.

(#6) Balika911: olyan használhatatlanok mint az LG
Miért? Az LG OLEDjeivel mi a baj? Miért mondod, hogy használhatatlan?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17) Eugene Roe válasza #72042496 (#15) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Kár, pedig szeretnék már monitoron is feketét látni O:-)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#18) domilee válasza ripla (#1) üzenetére


domilee
csendes tag

Minél többet gyártanak belőlük, annál alacsonyabb lesz a gyártási költség. Ergó egyre megfizethetőbb lesz mindenki számára. Én örülök, ha ilyen hírt olvasok.

Sosem késő tanulni. http://www.eskuvofotohd.com/

(#19) Partz válasza #72042496 (#6) üzenetére


Partz
senior tag

Elsősorban ők is woled-ben gondolkodnak. Ha így mennek a dolgok, Dél-Korea gyártja majd a minőséget, kínaiak meg átveszik a koreaiak helyét.
Közben az LG Display is szépen halad a P10 oled gyárával. Az is kiderült, hogy nagyobb paneleket is fognak gyártani az új helyen mint, ami eredetileg tervben volt.
Azt ne felejtsük el, hogy woled technológiáról átállni valami hasonló QD színszűrős megoldásra, technikailag semmi akadálya. Szerintem ez pár éven belül megtörténik.

Ha ezek meg tényleg így felfutnak, hol lesz már az ips. Vicces látni, hogy van aki még mindig abban látja a jövőt. Oled tévék összeszerelésén már most rengeteget spórol az Lg, az lcd-khez képest. Többi gyártás optimalizálás kérdése.

*A tavaly bejelentett Dell oled monitoros projektet törölték. Mivel Samsung féle rgb megoldást alkalmazták volna, problémák adódtak.

[ Szerkesztve ]

(#20) #72042496 válasza wolfman (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

ABL és image retention, de részletesebben az OLED topikban van infó.

(#21) TESCO-Zsömle válasza elefant (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha meg a legyártott méretet növelik, akkor a 100"-nak a 30-szorosa az 3000". De én még mindig úgy látom, hogy a négyzetméter az mennyiség. Nem a TV-k darabszáma, mint mennyiség, hanem a panel négyzetmétere mint mennyiség. De semmiképpen nem legyártott méret, mert szinte biztos, hogy se a 272 000 négyzetméter, se a 7,86 millió négyzetméter nem egy darabban kerül legyártásra, így maga a legyártott méret nem fog ekkorát változni -ha egyáltalán- csak az adott méretből legyártott darabszám.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) pilóta válasza MK VII (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez nem így van globálisan. Lehet, hogy nálunk ez a helyzet, de kínában, indiában, afrikában, közel-keleten egyre többen lesznek, akik a sárkunyhóból lakásba költöznek, és autót vesznek és TV-t is. Mégpedig milliárdos nagyságrendről lehet beszélni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23) AAAgold


AAAgold
senior tag

A cikk érdekes, de a címe? :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#24) Interceptor válasza #72042496 (#15) üzenetére


Interceptor
addikt

linkeld

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#25) Tigerclaw válasza ripla (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom pont azért ilyen optimista az előrejelzés, mert azzal számolnak, hogy drasztikusan esik majd az OLED kijelzővel bíró termékek ára. Enélkül minimálisan növekedne csak, főleg hogy TV-k tekintetében - ahol a legtöbb nagy méretű OLED kijelző van - a felső kategóriában vannak alternatívák már most is. Jelenleg csak az abszolút prémium szegmensben vannak OLED kijelzők és ott is csak pár gyártónál.

Lehet hallani pletykákat arról, hogy az Apple is váltana OLED-re bizonyos termékeinél, pl. iPhone, iPad. Ott belefér az árrésbe a váltás, de akár a Macbook szériában is cserélhetnek.

Számomra ez azért túlzott optimizmusnak tűnik, de fura is lenne ha egy OLED kijelző gyár nem OLED forradalomról álmodna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Formaster


Formaster
addikt

Épp itt az ideje leváltani a hagyományos led-et. Végre újra a plazmákhoz hasonló kontrasztot nézhetjük.

(#27) Lacok válasza Eugene Roe (#17) üzenetére


Lacok
őstag

Arra még várni kell sajnos.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) Tomassy00 válasza pilóta (#2) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A világ nem gazdagodik, csak egyesek :)

(#29) Fred23 válasza #72042496 (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tényleg linkelhetted volna a hozzászólásodba, de mindegy, rá fogok keresni!

(#30) Pöttön


Pöttön
őstag

Eddig nem igazán érdekelt az Oled, de mióta volt szerencsém látni hdr10 szabbvánnyal, azóta nagyon tetszik.
2 dolgot viszont nem igazán értek...
Az egyik az, hogy a gyártók miért csak 50+ colban gondolkodnak Oled-nél, a másik meg az, hogy a Monitoroknál miért nincs még mindig Oled? :F

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#31) pilóta válasza Tomassy00 (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor csak egyesek vesznek évi 20 millió új autót kínában? (előreláthatóan 2020-re ez 50 millióra emelkedik...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

"A kínai cégek négy év alatt majdnem harmincszorosára növelik az előállított kijelzők méretét."

"A kínai Digitimes Research piackutató cég elemzései szerint négy év alatt 28,89-szeresére bővül majd a Kínában legyártott OLED kijelzők mérete."

Ezek a mondatok nagyon nem a kapacitásnövelést írják. Lassan az Index szakmaibb cikkeket produkál.

[ Szerkesztve ]

(#33) troviko


troviko
senior tag

Jó hír, jó hír, de én már az SSD piacról szeretnék ilyen híreket hallani.

https://www.oldtech.hu/

(#34) PiTM0N válasza Eugene Roe (#17) üzenetére


PiTM0N
tag

Van több típus is aminek a széle olyan színű ;]

(#35) bteebi


bteebi
veterán

A cím eléggé félreérthető. Hogy lesz 30-szoros méret? Átmérőre vagy felületre? Nem mindegy :). Mondjuk se 1600, se 300"-os TV nem kellene otthonra. Nem férne el. Jó lesz az a növekedés kapacitásbővülésnek is, ami amúgy még mindig impresszív, és kifejezetten várós. Jó lenne 3-4 év múlva egy 55-65"-os 4K HDR OLED TV 300k körüli áron :D. Már forintban persze :).

Amúgy honnan van Kínának OLED technológiája? Az LG-től licenszelik/lopták?

#7: TFT ≠ LCD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) bteebi válasza wolfman (#16) üzenetére


bteebi
veterán

"Csak maga a mennyiség úgy lett megadva, mintha egyben gyártanák le a paneleket, aztán nekiesnének ollóval mint a méteráru boltban a kívánt készülék méretéhez szabva."

Elég sok négyzetméteres paneleket gyártanak, és a végén megfelelő méretűre vágják őket. És nyilván úgy csinálják, hogyha hiba van a panelen, akkor kicsit kisebbet vágnak. Nem véletlenül aránytalanul drágább egy mondjuk 77"-os TV, mert sokkal nehezebb akkora hibátlan kijelzőt "levágni", mint mondjuk 40"-osat.

Ebben a (2009-es!) cikkben 9 négyzetméteres lapokat említenek:

"At the center of the plant's claim of world-class status is the size of glass sheets processed. Typically several LCD panels are made on a single sheet of glass to benefit from economies of scale before the glass is cut to produce individual screens. The Sakai plant handles sheets measuring 2.88 meters by 3.13 meters -- almost double the size of those at Sharp's other factory -- so LCD panels can be made more efficiently and prices lowered."

Azóta egyébként már biztos tudnak jóval nagyobbat is. Annak idején - eleinte - épp a fentiek miatt nem volt annyira nagy szám a 4K felbontás bevezetése, mert egyszerűen nagyobb paneleket vágtak, egy 80"-os 4K kijelző pl. egyszerűen csak 4 db 40"-os FHD panelből állt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Kotomicuki válasza pilóta (#31) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Ők még csak most kezdik majd eladósítania középrétegüket, persze, hogy vannak darabszámok, majd 10-20 év múlva meg uú ők is a 3+ milliárd koldus országa lesznek...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#38) pilóta válasza Kotomicuki (#37) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az addig rendben van, de most arról van szó, hogy fognak-e OLED TV-t venni. Fognak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#39) Interceptor válasza bteebi (#35) üzenetére


Interceptor
addikt

"Amúgy honnan van Kínának OLED technológiája? Az LG-től licenszelik/lopták?"
Az esetleg fel sem merül benned mint lehetőség, hogy saját maguk fejlesztették? Jóval előrébb járnak már technikailag sok területen mint a világ legtöbb országa.

(#32) Kopi31415: Te olvasod az indexet?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#40) pengwin válasza Eugene Roe (#17) üzenetére


pengwin
addikt

vegyél VA paneles monitort ;)
nekem egy régebbi HP-m van (használtan ~37 ezerért az Oázistól), és már ennek is nagyon jó a feketéje.

Üdv, pengwin

(#41) rottenbull válasza bteebi (#36) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nem azert draga a nagy panel, mert nehezebb ekkorat hibamentesre megcsinalni. Nem is hibamentes, nem is kell annak lennie, ugyanis bizonyos szamu hiba atmegye a QA-n.
Azert olyan draga, legalabb is egyes gyartoknal, mert a teljes panel ugy van kicsamolva, hogy az atlag meretek kijonnek belole minimalis kiesessel. Ha viszont az atlagtol elterot vagnak, akkor nagy felulet kiesik, raadasul olyan meretben, amivel kezdeni sem tudnak semmit.
A merete miatt sokszor nem tudjak atkuldeni a hagyomanyos gyartosorokon, igy a nehany darabhoz vagy kezi szerelest, vagy egy kulon sort tartanak. Tul sok az extra, azt fizettetik meg az igenylokkel.

(#42) carl18


carl18
addikt

Fejlődik minden, remélem jól lesz árazva ha ennyire brutális a növekedés! :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#43) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Szép és jó az OLED, csak qrva drága.

Várható áresés valamikor?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#44) #65755648 válasza ImACeltic (#43) üzenetére


#65755648
törölt tag

Az árak már most is zuhanórepülésben vannak, az elmúlt 1 évben a felére estek. 4k, 55-ös mérteben 1,2-1,5 millióról 6-700k-re esett az áruk. Én azt remélem idén karácsonyra már 400k alá csökken ez a méret. És akkor már sehogy se fogom tudni visszafogni magam hogy vegyek egyet. Igazából már most is csak az tart vissza, hogy tudom év végén mennyire szarul esne, hogy mennyit spórolhattam volna, ha kivárok kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#45) bteebi válasza Interceptor (#39) üzenetére


bteebi
veterán

"Az esetleg fel sem merül benned mint lehetőség, hogy saját maguk fejlesztették? Jóval előrébb járnak már technikailag sok területen mint a világ legtöbb országa."

Amikor se a Samu, se a Sony, se a Panasonic nem tudott felmutatni egy épkézláb OLED fejlesztést, sokévnyi fejlesztés végén, dollármilliárdok árán se, akkor nem hinném, hogy pont a kínaiaknak sikerülne kifejlesztenie a nulláról egy működőképes technológiát. Persze (legalább részben) licenszelt/lopott know how-val boldogulhatnak.

Nyilván kellően fejlettek már, és érthetnek a kutatáshoz is, de azért nem tartok attól, hogy a következő évben elárasztanák a világot a minden konkurensénél jobb, eredeti kínai fejlesztésű és gyártású asztali/mobil CPU-k, dedikált videokártyák, memóriák, flash chipek. Vannak már tényleg nagyon jó minőségű saját termékeik, amik tovább bővülhetnek majd akár az OLED TV-kkel, de legyünk őszinték, továbbra is sokkal inkább ár/értékben a mérvadóak, mint értékben. A piaci mozgásokat lekövetni meg még mindig sokkal egyszerűbb, mint (nemzetközi) piacot teremteni valami ténylegesen új terméknek. Az OLED TV mondjuk sok minden, csak nem új.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) rottenbull válasza bteebi (#45) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az altalad emlegetett japo es koreai cegek kutatasi budzseje sehol sincs a kinai allam altal nyujtott tamogatashoz. Azert fejlesztettek sajat OLED technologiat, mert az allam igy akarta.
Ahogy a japoknal es a koreaiaknal sem helyi szakemberek es tudosok vannak csak, ugy a kinaiaknal sem, lopott technologiarol beszelni teljesen felesleges, ez nem a masodik VH.

(#47) silver87 válasza bteebi (#35) üzenetére


silver87
tag

Lehet én vagyok félretájékozott, de az LG-től nincs mit licenszelni az LG-nek oled gyára van de technológiát pont, hogy ő licenszeli a Sonytól, mert az oledet a sony és a panasonic közösen fejlesztette jó régen. A sony-nak pedig gyára nincsen rá.

(#48) nobeige válasza silver87 (#47) üzenetére


nobeige
tag

Igen, félretájékozott vagy. Olvass utána, ha érdekel az lg által használt technológia története.

(#49) Partz válasza silver87 (#47) üzenetére


Partz
senior tag

Valamit nagyon keversz. Az Lg által használt woled technológia egy Kodak találmány, ennek a szabadalmi jogait vásárolta meg sacc 10 éve az Lg, azóta fejlesztik. A Sony-Panasonic közös fejlesztése olyan 5 éve volt, ami a nyomtatásos rgb oled-re irányult, de nem tartott sokáig. Most mindkét japán nagyvállalatnak a JDI-ben van részesedése, ahol szintén oled fejlesztések folynak, de inkább kis-közép panel méretre irányul.

bteebi
Nagyjából követem az oled fejlesztéseket, kínaiak szinte naponta jelentenek be ilyen jellegű szabadalmakat. Nem hiszem, hogy feltétlen lopnia kéne egy milliárd fő feletti országnak. Úgy hogy a legtöbb pénzt fejlesztésekre ők kapják.

(#50) Interceptor válasza bteebi (#45) üzenetére


Interceptor
addikt

Szerintem sokkal több pénzből gazdálkodnak ebben a szegmensben is mint bárki más a világon.

(#47) silver87: Úgy tudom az LG a kodaktól vette meg a technológiát, semmi köze nincs ahhoz a fejlesztéshez amivel a japánok befürödtek.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.