Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Szép cikk! :C
Ideje volt már i7-et is tesztelni. ;) :R

(#2) mghltm


mghltm
addikt

szep volt mester! :C

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Jó cikk köszi.

4Ghz ? :F
Mezei 920-k mennek ennyit :O

(#4) bacsis válasza ExtremeClock (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a mezei D0-sok mennek annyit ;) az első C1-esek hamar kifeküdtek szintén 3,6giga fölött :U

(#5) ExtremeClock válasza bacsis (#4) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Benéztem :U Így egyből más a leányző fekvése : )

(#6) mghltm válasza ExtremeClock (#3) üzenetére


mghltm
addikt

erdemes a spec kodjat is megnezni: q1ck ;]

tuningban nem kiemelkedo de mar alapon is van benne bosegesen ero :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) Repsol600


Repsol600
addikt

Jó cikk, grat.! :C
Egyik haveromnak van 920-as procija, de szerintem a 8xx-esek jobbak összeségében. :U
Nekem 860-as van, de az ő 920-asánál jobban tuningolható kevesebb fesszel, nem melegszik annyira, kevesebb a fogyasztás. :C

[ Szerkesztve ]

(#8) radi8tor válasza Repsol600 (#7) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

860-as az teljesen más kategória. :U

⭐ Stella

(#9) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Pár dolgot nem látok tisztán. Miért XP-n tesztelsz és miért 100 éves 3Dmark 2001-gyel és 2006-tal? Amikor ezek a programok kijöttek még hírük sem volt az ilyen prociknak. Már vannak jóval újabb programok is.

ha ilyen CPU-val szerelt rendszert akarunk, és még tuningolni is szeretnénk, oda bizony hiába márkás, de egy 500-as táp is kevésnek tud bizonyulni

Ezt nem értem. Egy nem túl neves, High Power táppal teszteltél, ami nem rendelkezik olyan nagy hatásfokkal, de így se érte el a 300 wattot a rendszer fogyasztása. Miért ne lenne elég egy 500 Wattos Corsair, XFX, Enermax táp egy tuningolt i7-es processzornak?

(#10) blasko92


blasko92
őstag

Hát ezeket a procikat már nem úgy kell túlhajtani, mint a 775-ösöket :D

Amúgy gratulálok a cikkhez! :R

További sok sikert, és magas órajeleket! :)

(#11) kovsol válasza Vasinger! (#9) üzenetére


kovsol
titán

ugyan ez fogalmazódott meg bennem is

May the Force be with you!

(#12) ExtremeClock válasza Vasinger! (#9) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

3DMark2001 mai napig nagyon jó a cpu erejének kimutatására (pontokban) gondolom ezért.

Táppal kapcsolatos kérdés bennem is megfogalmazódott. De itt inkább a táp bontott 12V ága fogyott el. Valami single rail bika táp kéne.

XP-t megint csak nem értem ? :F

(#13) Vasinger! válasza ExtremeClock (#12) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A 3DMark2001 miben mutatja meg jobban a CPU erejét egy 3DMark11-nél vagy Vanatage-nál?

Főleg úgy, hogy 3DMark2001-ben már korlátba ütközött fps terén ami meg már eléggé vicc.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fücsök007 válasza Vasinger! (#13) üzenetére


Fücsök007
őstag

Jobban skálázódik. ;)

(#15) ExtremeClock válasza Vasinger! (#13) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Jobban skálázódnak a pontok.

(#16) Vasinger! válasza Fücsök007 (#14) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az oké, de közel sem tudja úgy megizzasztani a procit, mint egy 3dmark 11. Szóval nem használja ki az új funkcióit az i7-nek. Abban sem vagyok biztos, hogy minden szálat tud 100%-osan kezelni.

(#17) bacsis válasza Vasinger! (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

így van, a többiek jól mondják ;) gyorsult a 3Dmark2001 a cpu túlhajtásakor? igen, s ez volt a lényeg ;) míg egy 3Dmark11 nem gyorsulna vagy csak nagyon de nagyon vad VGA kártyánál, hiszen akkor lenne CPU limit... a 2006-nál is ugyanez a helyzet...
A high power pedig igen jó tápokat gyárt, lehet nem egy enermax, de abszolút nem rossz táp, konkrétan ez a típus 80+-os hatásfokú, és amúgy ez egy abszolút átmatricázott chieftec táp :)
és miért XP? mondd, ha Win7-et használok mi változott volna? többet ment volna a CPU? nem, gyorsult volna a 3Dmark? nem, akkor meg? ;)

Abban igazad van, hogy nem izzasztja meg annyira, tuti hogy nem hiszen a 3Dmark2001 egyetlen egy CPU magot/szálat használ, ennek elllenére a gyorsulás nagyon szép! és pont ezért használtam a 3Dmark06-ot is ami viszont már az összes szálat kihasználta ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) ->Raizen<- válasza bacsis (#17) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A 3dmark 06-ba csak a cpu teszt használja ki az összes szálat a többi tesztnél 2 magot terhel.
Up a brutál processzornak meg a fagyállós hűhűhűűűtésnek. :Y

[ Szerkesztve ]

(#19) bacsis válasza ->Raizen<- (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért is szeretek cikkeket írni mert saját magam is sokat tanulok, így vagy úgy :)
köszi az infót :B :R

(#20) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

cikk tetszik, alaplap nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Entryy


Entryy
aktív tag

Én meg aggódtam, hogy elavult a rendszerem.

Nem rossz írás!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#22) ->Raizen<- válasza Entryy (#21) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát az bizony nem mostanába fog használhatatlan lenni. :DDD

(#23) ExtremeClock válasza Entryy (#21) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Hopp :D a 2proci már tuti van az országban!

(#24) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Másnak a linx eredményei nem furcsák? Az én procim 3.57Ghz-en hoz annyit, mint az i7 4ghz felett. :F Igaz nekem win7 van.

(#25) szokolzs


szokolzs
csendes tag

Bocsi, hogy belevau, de a vesszőket olyan nehéz megtanulni használni?
Az első írásaidban szinte sehol nem használtál, akkor azért nem volt kellemes olvasni, most pedig indokolatlanul sokat, így azért......

(#26) DanielK


DanielK
addikt

Én azt nem értem, hogy 6GB memóriánál miért egy régi 32-bites rendszerrel tesztelted?
Abból alapból csak 3,5 GB-ot lát az oprendszer alapból.

(#27) Vasinger! válasza DanielK (#26) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kicsi pontosítás, csak 3 GB-ot, mert 1 GB-os a vga memória.
Ettől függetlenül a kérdés számomra is fent áll. A Windows 7 sokkal fejlettebb, jobban kezeli az ilyen processzorokat, mint az XP.

Azt nem tudom, hogy eredményekben mennyire megmutatkozik meg, de nem véletlenül ezen tesztel minden hardver tesztelő oldal.

Ennyi erővel lehetne Win 98-on is tesztelni :D

[ Szerkesztve ]

(#28) ->Raizen<- válasza Vasinger! (#27) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Egyetértek a win7 ütemezője jóval hatékonyabban tudja kezelni a szálakat elosztani a terhelést kihasználni a cpu erejét mint a windows xp.

[ Szerkesztve ]

(#29) Kassadin válasza Vasinger! (#27) üzenetére


Kassadin
addikt

Itt Win7 32bit 4 gigából 3,25 gigát lát, pedig 1 gigás videokártyám van.

(#30) Apone33


Apone33
őstag

Grat, jó cikk! :C

Play Hard!!!

(#31) joecontra


joecontra
addikt

Köszi a cikket! :)

Üdv,
J

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon kemény :D Grat :)

Az a fagyállóval 30 fokos proci is felveti a szerintem kardinális problémát, hogy manapság nagyon kis felületű alkatrészekben termelődik nagy hőmennyiség, amit nem nagyon lehet elvezetni a kis felület miatt -> hamar elhalálozó cuccok :(

Különben nekem a Core2 is bőven elég (2magos, de húzva :) )... SSD kéne inkább, mint nagyobb proci nekem is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) korcsi


korcsi
veterán

"helyette a CPU és a memória közé egy
úgynevezett QPI linket iktatott be, s ezen kommunikált a CPU és a
memória. "
A memória vezérlö a processzorban van, a qpi a proci és az északi híd között van, aminek a pcie kihajtása miatt van jelentösége.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#34) subaruwrc


subaruwrc
félisten

uhh :U

már ne haragudj de ebben melyik része volt a " brutális " ?

3dmark2001-gyel szeretnéd egy bloomfield cpu teljes erejét kiaknázni ? ez ugye valami áprilisi tréfa

azt a részét nem teljesen értem, hogy a 3dmark11 cpu teszt az biztos nem is gyorsulna a cpu tuningtól, a 3dmark2001 ( amiben egyébként semmiféle cpu teszt nincsen) az meg " gyorsult a tuningtól nem? ,de ;) "

hát hümm, azért jótanácsként annyit fogadj el, hogyha már brutál jelzővel illeted a saját -címlapos :U - cikked, akkor illene tartalommal is megtölteni, mert sajnos a 3d01 + 965ee párosítás nem minősül annak.
a bloomfield szériás cpu-k amúgy köztudottan semmit nem érnek a komoly 3d01 toplistákon.
a core 2 duo után a sandy bridge volt amelyik valamit fel tudott mutatni..de se a bloomfield se a gulftown.

(#35) Viktor77


Viktor77
titán

Tudom nem sokat számít, de az én kis 2100-am is 12mp-et tud Pi-ben.

Vagy az írásban szereplő proci nem túl erős, vagy az enyém az. :)

Sőt, ahogy látom, még a GFlops-ot is hozom.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) Vasinger! válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A Tied erős :)

Ennyit számít a technológia. Hiába kevesebb érintkező, kevesebb fizikai mag, de mégis behozza :)

(#37) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"nem található minden sarki számtek boltba! Akinek ez nem mondd semmit"

boltban
mond

más:
"A Linx is kellőképpen gyors nyers számítási teljesítményt tudott kihozni,"

ez elég relatív.
ok, hogy csak 500mb ramot dedikáltatok hozzá, de 40 gflops sok? nemá'.
4 gigán is csak 50...
kár, hogy nem fogatok be hozzá legalább 2 gb ramot...

szerk
ja, már megvan. :B
nyamvadt ht on. így nem lehet gflops-ot mérni....

sokan állítják, hogy ht on jobban megfekteti a rendszert, és előbb kijön az instabilitás. én konkrétan ismertem d0-s 920-at, aminél ht off 4 gigán 60 gflops.
picit feljebb húzva 4 fölé ht on még elment a linx, (kevesebb gflops-al persze), de ht off pedig rögtön elszállt...
tehát ht on nem biztos hogy valós stabilitási eredményt hoz.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38) bacsis válasza subaruwrc (#34) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

melyik része? hát hogy nem léggel meg vízzel van hűtve a cucc, lehet nem LN2 de azért nem egy átlagos overclockról van szó nem? ;)
Vasinger!! Jahh akár lehetne 98 alatt is... csak ugye ott minden esetbe egy CPU szál lenne aktív, de egy magos CPU-t persze akár 98 alatt is lehetne tesztelni ;)
ez csak szimplán CPU tuning nem számít az oprendszer persze enyhe sarkítás van benne ;)
Ramnál is persze lehet nem kezelte le a 32bites XP, csak 3gigát belőle na de minek töb? a Tri chanel előnye kijön/kijöhet, szal a sávszélesség adta előny megvan, az hogy 3 vagy akár csak 1 giga ramot kezelne le kb jelen esetben kutyát nem érdekli :U

[ Szerkesztve ]

(#39) Expulso


Expulso
tag

grat a tartalmas cikkhez , köszönjük

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#40) aram01


aram01
nagyúr

köszi a tesztet magyarán: c1-et még véletlenül se vegyek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) freestailo


freestailo
őstag

Amikor megláttam hogy high power táp, megállt bennem az ütő. Elég noname -nek tűnik, de ahogy olvastam hogy átcímkézett chiftec megnyugodtam :D

(#42) subaruwrc válasza bacsis (#38) üzenetére


subaruwrc
félisten

lehet nem LN2 de azért nem egy átlagos overclockról van szó nem?

őőő de ?

ha már brutalitásról akarnál mindenáron beszélni akkor valami 1.6v körül küldenéd vízzel is. oké hogy nem bírja meg melegszik mint egy jobbféle kazán, de ez így bizony csak egy átlagos ( se ) overclock ..

(#43) ->Raizen<- válasza subaruwrc (#42) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A fagyállós hűtéssel a tuning nem éppen átlagos mókázás. :N

[ Szerkesztve ]

(#44) subaruwrc válasza ->Raizen<- (#43) üzenetére


subaruwrc
félisten

engem nem kell róla meggyőzni hogy a közel 0 fokos ( vízhőmérséklet ) nem mindennapos, bár azért mindenki látott már fagyállót.a hűtés módja de az elért eredmény már kevésbé, meg most őszintén linx ??

(#45) mghltm válasza szab.tam (#37) üzenetére


mghltm
addikt

igazad van :K

512mb, ht off, auto szorzo, 46gflop

4096mb, ht off, auto szorzo, 48,5gflop

4096mb, ht on, auto szorzo, 43,4gflop

4096mb, ht off, fix 30x szorzo, >57gflop

(#23) ExtremeClock lehet az ove nem es ;)

(#40) aram01 igy van, a d0 ketsegtelenul jobb valasztas

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#46) 04ahgy válasza subaruwrc (#42) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Átlagos i7-975 EE overclock. Átlagos feszen, szobahőmérsékleten, vízzel.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#47) subaruwrc válasza 04ahgy (#46) üzenetére


subaruwrc
félisten

haha

(#48) bacsis válasza freestailo (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, nem összekeverendő a stability power és hasonlókkal :DDD
subaruwrc! természetesen ez a cikk nem neked, és a te kaliberű embereknek készült ;) tisztába vagyok hogy veled szemben én sehol nem vagyok, de úgy gondolom, hogy az "átlag" embereknek csak tudok újat és érdekeset mutatni, nálam ők a célközönség :B

(#49) netpeti98


netpeti98
addikt

Grat, jó cikk. :R

Üdv netpeti98

(#50) joecontra válasza bacsis (#48) üzenetére


joecontra
addikt

az "átlag" embereknek csak tudok újat és érdekeset mutatni
Ezért szerintem hálásak is. :K

Üdv,
J

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.