Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

Szia, nekem -4-es a szemem, így mondhatjuk, hogy elég rossz.
A csíptetős verzió volt nekem is a legszimpatikusabb, de a környezetemből többen megkérdezték, hogy ugye ezt nem gondoltam komolyan. Egybehangzóan a gagyi jelző hangzott el, már az ötlet felvetésekor is.
Így nekem maradt a külön dioptriás napszemüveg, cirka 1 éve használom, nagyon hozzám nőtt.
Nagyságrendelig 2 havonta egyszer van olyan, hogy nincs nálam és kéne, de teljesen jól megtanultam azzal élni, hogy mindig fogjam magamhoz a plusz szemüvegtokot.
Házizsákban, zacsiban, kocsiban, párom táskáiban...mindig akad neki valahol hely, hogy velem legyen :)

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

En azt mondanam, hogy vegyel egy nem dioptrias napszemuveget. Ha nem zavar a szemuveg hianya, akkor szerintem ez a legjobb megoldas.

(#3) A Zéé


A Zéé
addikt

kontaktlencse + hagyományos napszemüveg?
Nem kell lemondani a látásról a vegyes körülmények közt sem, elmaradhat a folytonos cserebere, és olyan napszemüveget választhatsz, amilyen tetszik.
Egy dolgot kell megszokni, megtanulni: a ki-be rakást. Én is így vagyok már évek óta.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#4) antiapaladin


antiapaladin
csendes tag

Szia

Nekem mágneses úton felcsatolható napszemüveg lencsém van. A csíptetősnél ezerszer jobb.
Az én megoldásomnál a lencse két szélébe rögzítettek egy-egy mágnest (látásban semennyire nem gátol, zavar) és arra lehet felcuppantani a napszemüveglencsét.
Székesfehérváron 10-15.000 Ft/napszemüveg áron adták (kapásból csináltattam egy tartalékot). Lehet volt valami +felár is a dioptriás lencsékkel történő mókolás miatt, már nem emlékszem rá.
Képeket mellékeltem.

Másik lehetőség, hogy nem a lencsébe hanem a keretbe raknak mágnest az orrnyeregnél de sztem stabilabb a lencsével dolgozó megoldás. Pl. hirtelen oldalszél.

http://imgur.com/Gc79J3F
http://imgur.com/6qbeiDy
http://imgur.com/XRuTIo4
http://imgur.com/XMQcXHW
http://imgur.com/vAxe4Jl

Képminőség olyan, amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5) BrukoMisike válasza rover45 (#1) üzenetére


BrukoMisike
tag

Én azt most meg nem mondom az enyém milyen. Egy rokonnak van csíptetőse, ő nagyon szereti, nekem nem lenne vele bajom, ha nem lenne olyan otromba a csíptetője.

Kicsit jobban utánakeresve találtam olyan csíptetős lencsét, ami mágnessel rögzül, de 22.600 Ft, amit sokallok érte. A sima csíptetősök 5-10 ezer között mozognak.

antiapaladin: szia! na igen, ilyenre találtam rá én is az előbb. Ez már vállalható, br én azt hittem, hogy a keretben van a mágnes, nem a lencsében. Ezt a lencsét direkt így gyártották le neked vagy utólag csináltattad meg?

A Zéé: kontaktlencse kizárt, próbáltam már átszokni rá, de nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#6) antiapaladin válasza BrukoMisike (#5) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Utólag rakták bele a mágneseket. Kiválasztottam a keretet, kértem hozzá ezt az opciót, kiválasztottam a színt a rendelkezésre álló fél tucatból és ennyi volt a történet. Elvileg működik a módszer bármilyen lencsével és kerettel de azért egy olyan vastag keret+vékony lencse kombónál ahol a lencse nem lóg ki a keret síkjából mint az én szódásszifonomnál, lehet más lenne a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#7) BrukoMisike válasza antiapaladin (#6) üzenetére


BrukoMisike
tag

Holnap beugrom a közeli optokákba, kíváncsi vagyok át tudják-e alakítani a jelenlegimet valamelyikben. Ha nem, akkor szerintem csináltatok egy új szemüveget, a legalapabb dioptriás lencsével és kérek hozzá ilyen mágneses megoldást. Feltéve, ha az előtétek között van színes, tükröződő.

[ Szerkesztve ]

(#8) antiapaladin válasza BrukoMisike (#7) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Tippek ami alapján kereshetsz a lakhelyed környékén is:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#9) DeFranco válasza BrukoMisike (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne a lencse sötétsége legyen a mérvadó, hanem az, hogy polarizált-e vagy sem. nem tudom rendes dipotriás lencsét tudnak-e polarizálni, de ha napszemüveg vagy feltét, akkor azt mindenképpen polarizáltban kérd.

sokkal jobb, mint a hagyományos sötét lencse, mert a polarizáció miatt egyáltalán nem vakít semmi, pont a napsugárzás "élét" veszi el úgy, hogy nem sötétít túlságosan (mert nem kell) és így a lehető legtöbb dolgot észleled magad körül.

hidd el ég és föld a különbség, és nem egy űrtechnika, a múlt héten 1200 Ft volt a polarizált napszemüveg a lidliben, ennek már nem nagyon van felára technológiai oldalról.

(#10) BrukoMisike válasza DeFranco (#9) üzenetére


BrukoMisike
tag

Természetesen nálam is alap, hogy polarizált legyen. Holnap délelőtt/délután ha tudok rá időt szakítani bemegyek mindhárom üzletbe a környéken és megkérdezem mit tudnak ajánlani aztán majd beszámolok itt.

(#11) apezka válasza BrukoMisike (#10) üzenetére


apezka
tag

Hát van még egy opció, igaz talán az a legdrágább...
Megműtteted a szemed és olyan napszemüveget hordasz és akkor amikor akarod. Nekem bevált. Én 25 év után tettem le a szemüveget már két éve, igaz nem a napszemüveg miatt. Anno nekem külön dioptriás napszemüvegem volt, amit szerettem is csak mindig vagy a kocsiban, hagytam, vagy otthon, vagy épp ott ahol nem voltam.
Nővéremnek fényre sötétedővel az volt a problémája, hogy vezetéskor a szélvédő mögött nem sötétedet. Ezért ő most csináltatott egy "sárgát" kifejezetten vezetéshez, ami mindig a kocsiban van neki.
Visszatérve a műtéthez, ha neked is lehet (orvosilag alkalmas vagy rá) akkor én ajánlom. Bár azt hozzá kell tennem, hogy azóta él sokat hordom a napszemüveget mert szükségét érzem. DE ez betudható annak, hogy a korábbi lencséim is uv-szűrősek voltak.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#12) BrukoMisike válasza apezka (#11) üzenetére


BrukoMisike
tag

Műtét nem játszik. Egyrészt megszoktam már a szemüveget, másrészt biztosan hülyeség, de végig azon paráznék, hogy műtét után látni sem fogok. Végigjártam a helyi optikákat, az opticnetben olyan szinten bunkó volt az eladó, hogy még én éreztem kellemetlenül magam, mert kérdezni mertem, ráadásul nem volt valami nagy választék a keretekből. A másik helyi optikában sem volt valami túl nagy a választék, át akart küldeni egy másik városba, hogy ott TALÁN van. A harmadikban viszont volt egy jó megoldás. Műanyag szemüvegkeret, aminek a hídjában van a mágnes és az tartja az előtétet nagyon stabilan. Ilyesmi szögletes keretről van szó, válaszható hozzá színes, tükröződő előtét lencse is. 28.000 Ft + a dioptriás lencse bele + munkadíj gondolom. 40-50 között meglenne szerintem, úgy gondolom ez lesz a legjobb, ráadásul még tetszik is.

(#13) nyisziati


nyisziati
veterán

Visszatalálós up.

(#14) dragon1993


dragon1993
őstag

Hasonló cipőben jártam én is, a mágneses szemüveg lett a megoldás.
Elnézést a minőségért, krumplival készítettem.
[link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Én ezt annó GT-ben frappánsan megoldottam. Akkor még az előző szemüvegem volt aminek a lencséje nem volt olyan "magas" mint a mostanimnak. Így amikor felvettem egy ehhez hasonlót rá akkor pont nem látszott ki alóla. Oldalt a szára egy picikét de színbe passzolt hozzá(fekete). Egyszerű gyors és megoldás :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#16) lalakov


lalakov
senior tag

Én a dioptriás napszemüvegre szavazok. Nekem az volt, míg 23 év után meg nem untam a teljes szemüvegezősdit és meg nem műtettem. Ennél nagyobb szabadság nincs.

(#17) nyisziati válasza lalakov (#16) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez igaz, csak rettentő drága... :(

(#18) Sanya válasza nyisziati (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

A szemüveg is drága :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) nyisziati válasza Sanya (#18) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért azt megúszom kb. hatévente 30-40 ezerből.
Egy műtét 200-tól indul, ha jól tudom.

(#20) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ha alacsony dioptriás a szemed (1 környéke vagy alatta), akkor csak jót teszel a szemednek, ha időnként nem hordasz szemüveget, szóval ez esetben nyugodtan vegyél egy sima napszemüveget, aztán használd azt. Nyilván ha ennél magasabb a dioptriád és/vagy nem látsz rendesen szemüveg nélkül, akkor ez nem járható út.
Nekem volt dioptriás napszemüvegem, ha ilyet csináltatsz, akkor arra figyelj, hogy a keret és az üveg hasonló legyen, mint a rendes szemüveged. Ellenkező esetben kicsit máshogy fogja törni a fényt, ami épp elég lehet arra, hogy folyamatosan szédülj a napszemüvegben. Ugye mire megszokná azt a szemed, jó eséllyel leveszed... szóval sajna nekem kidobott pénz volt (ez -3 dioptria környékén, nyilván kisebbnél ez kevésbé probléma).

apezka
Lézeres szemműtet nem végleges megoldás, csak arra jó, hogy "lereseteld" a dioptriádat. Plusz elég sok rövid és hosszútávú mellékhatása lehet. Én nem nagyon javaslom senkinek (mondom ezt úgy, hogy én is akartam csináltatni, de miután alaposan utánajártam a témának, inkább úgy döntöttem hogy nem).

(#21) charlyl válasza rover45 (#1) üzenetére


charlyl
csendes tag

Nemrég vásároltam egy ilyet:
https://www.diszkontdepo.com/ultra-vision-szemuveg-felett-viselheto-napszemuveg-584?gclid=CKKv0NersNMCFVMo0wodt28APw
szemüveg fölé használom és bevált.
Napszemüvegként is meglepően jó, szerintem nem olyan csúnya.
Nem csúszkál, nem zavar, ajánlani tudom.

(#22) rover45 válasza charlyl (#21) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, de nem győztél meg :p :D

(#23) BrukoMisike válasza charlyl (#21) üzenetére


BrukoMisike
tag

Ez nekem sem tetszik. Talán rosszabb, mint a csíptetős.

(#24) apezka válasza Cathfaern (#20) üzenetére


apezka
tag

Nos, igen a kenyér is veszélyes, tele szénhidráttal, ja és a napsütés is rákot okoz, uhh... és a szénsavas ásványvíz meg csontritkulást! :Y
Szóval igen a szem műtétnek lehetnek mellékhatásai, hidd el nem egy klinikán, orvosnál és olyannál a vállalta és aki nem vállalta a műtétet voltam, és hallgattam végig én is, pro-kontra érveket. És mégis belevágtam és nem bántam meg! És másnak is ajánlom, mert igen is nagy szabadságot ad, ha nincs szemüveged. Az meg hogy "lereseteld" azért van mert idős korára mindenkinek romlik a látása, azaz az ember szeme nem arra van kitalálva, hogy monitor előtt üljön, telefont nyomkodjon a kezében, vagy könyvet olvasson... Az emberi szem izmok idős korra elfáradnak és amiatt nem lát később jól. Ezt is megtudják műteni, akkor pedig már végleges! ;)
Ha az ember utána jár és elmegy néhány rendes, komoly szemorvosi vizsgálatra akkor ott kiderül, hogy (1.) lehet-e, (2.) ajánlják-e az orvosok, (3.) érdemes-e belevágni. Nekem lehetett, ajánlott és belevágtam. most itt vagyok 25 év szemüveg használat után és szemem a sasé, ráadásul kettő!
Ha jól saccolom, van 10-15 évem az idős kori szem romlás bekövetkeztéig addig, pedig éllek szemüveg nélkül.
Ami azt jelenti, hogy 2 évente szemüveg cserét (karcos lesz, törik, stb...) figyelembe véve, ami még 50e huf esetén is 250e huf, akkor ugyan ott vagyok... Ja és akkor még nincs napszemüvegem, télen bepárásodik, törölgetni kell, stb.
Nekem -3|-3,25 -ből csináltak 0|-0,25 -t, a rosszul látásom oka a lencse ovális alakja volt így nekem kiváló megoldás volt a műtét. Ennek megfelelően én bátram ajánlom, járjon utána, vizsgáltassa meg a szemeit, hogy mi okozza a látás romlást, beszéljen orvosOKKAL(!!!) majd döntse el, hogy bele vág-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#25) kovisoft válasza apezka (#24) üzenetére


kovisoft
őstag

Szemműtét esetén nem szabad figyelmen kívül hagyni azt, hogy ami dioptriát leesztergálnak, hogy távolra jól lásson az ember, az a dioptria egyúttal hiányozni fog a közellátásnál. Ez idősebb korban azzal járhat, hogy ugyan nem kell szemüveg távolra, viszont kell majd egy olvasószemüveg (ami a műtét nélkül nem biztos, hogy kellett volna). A környezetemben elég sokan vannak, akik távolra jól látnak, de 40 felett gyorsan romlani kezdett a közellátásuk.

Hogy ON is legyek:
Én egy ilyen napszeműveget vettem, és ebbe rakattam dioptriás betétet. Ez a megoldás arra jó, hogy ha nem kell a dioptria (pl. strandon olvasáshoz), akkor kiveszem a betétet. Viszont a betét elég kicsi, eléggé beszűkíti a látómezőt, ezért pl. vezetéshez nem a legjobb megoldás.

(#26) A Zéé válasza kovisoft (#25) üzenetére


A Zéé
addikt

40 felett általában mindenkinek, különösen a férfiaknak romlik a közellátása, sztem nincs sok köze a műtétnek hozzá.
És ilyenkor jönne jól egyre több embernek a csiptetős szelfi bot, mert már nem bírják olyan messze tartani maguktól a papírt, hogy el bírják olvasni, ami rajta van :D

Just a simple Lineman...

(#27) Cathfaern válasza apezka (#24) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Szóval igen a szem műtétnek lehetnek mellékhatásai, hidd el nem egy klinikán, orvosnál és olyannál a vállalta és aki nem vállalta a műtétet voltam, és hallgattam végig én is, pro-kontra érveket."
Tehát végighallgattál olyan embereket, akiknek anyagi érdeke fűződik a műtét elvégzéséhez, és ez alapján meggyőződtél róla, hogy érdemes belevágni.

"Az meg hogy "lereseteld" azért van mert idős korára mindenkinek romlik a látása"
Ez nem törvényszerű. Illetve ne keverjük a közellátást (myopia), illetve az időskori látásromlást (presbyopia), mert a kettőnek semmi köze egymáshoz. Myopia alapvetően a szem megnyúlása miatt alakul ki, presbyopia pedig a lencse merevsége miatt. Utóbbi valamennyire ellensúlyozza az előbbit, de hosszú távon azt okozza, hogy közelre és távolra is szemüveg kell. Függően a kiindulási dioptriától persze ez kijöhet szerencsésen, hogy csak az egyikre kell, de ez a ritkább.

"Az emberi szem izmok idős korra elfáradnak és amiatt nem lát később jól. Ezt is megtudják műteni, akkor pedig már végleges! ;)"
Ahogy említettem az időskori szemromlásnak semmi köze a szemizmokhoz. Elég csúnya lenne ha az ilyen típusú izmok csak úgy elfáradnának :) Műtét arra mire gondolsz? Újabb lézeres szemműtét? Az ugye egyáltalán nem biztos, hogy lehetséges másodszor, függ alapból a szaruhártyád vastagságától. De ha lehetséges is, akkor se vagy vele előrébb a fentiek leírt miatt, mert bekorrigálnak arra, hogy pl. láss közelre, de mivel a lencse rugalmassága romlik, ezért az éleslátás tartománya továbbra is szűk marad, szóval vagy közelre, vagy távolra mindenképp fog kelleni szemüveg. Ugye pont ez történik akkor, ha szürkehályog miatt műtenek (és ugye a lézeres szemműtét növeli a szürke és zöldhályog kockázatát), csak akkor a lencsét cserélik olyanra, hogy az egyik táv jó legyen.

"Ha jól saccolom, van 10-15 évem az idős kori szem romlás bekövetkeztéig addig, pedig éllek szemüveg nélkül."
Vagy nem, és egy-két év múlva újra lesz minusz páras szemüveged. Pontosan amiatt amit korábban is írsz, hogy a "szemhasználati szokásaidon" nem változtatsz úgyse.

"a rosszul látásom oka a lencse ovális alakja volt így nekem kiváló megoldás volt a műtét"
Itt a cilinderre (Asztigmatizmusra) gondolsz? Elég ritka, hogy valakinek kizárólag ez okozza a közellátást (bár nem kizárt), illetve ha simán csak annyit írsz, hogy -3|-3,25, akkor felteszem neked nem volt vagy nem erős volt a cilindered. De igazából még ha valakinek kizárólag ez okozza a közellátást, akkor se lesz kevésbé jó / rossz megoldás a lézeres szemműtét, mivel az ezt úgysem "javítja ki".
Ugye a lézeres szemműtétről azt kell tudni, hogy ellentétben pl. egy sérvműtéttel, amikor a problémát ténylegesen kijavítják, itt ilyen nem történik, csak korrigáció. Tulajdonképpen nem csinálnak mást, mint hogy a jelenlegi szemüvegedet "belevésik" a szaruhártyádba. Ettől még az eredeti cilinder, illetve szemmegnyúlás nem fog jobb lenni, ugyanolyan marad, mint a műtét előtt volt. És ha továbbromlik a szemed, akkor is olyan, mint ha nem történt volna meg a szemműtét, tehát pl. ha -3-ról műtöttek nullára, majd onnan leromlasz -2-re, akkor a szemed annyira lesz megnyúlva, mint ha -5-ös lenne.
Szóval igen, ha minden jól megy, akkor a szemműtéttel eléred azt, hogy nem kell a szemüveggel bajlódni. De a szemed semmivel se lesz egészségesebb, mint volt. És jó eséllyel pár éven belül újra bajlódhatsz úgyis a szemüveggel.

"Nos, igen a kenyér is veszélyes, tele szénhidráttal"
Cukorbetegség drasztikusan megnöveli a retinaleválás kockázatát, szóval így nézve a kenyér tényleg veszélyes a szemre :)

(#28) apezka válasza Cathfaern (#27) üzenetére


apezka
tag

Hogyne doktor úr! Persze doktor úr! Igaza van doktor úr! Így van doktor úr! :R

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#29) Cathfaern válasza apezka (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából nem akarlak meggyőzni, mert ekkora összeg befektetése után, főleg ha az ember saját testéről van szó, ritkán lehet bárkit meggyőzni bármiről. Csak igazából ahogy írod is, jó ha lát ellenvéleményt is a többi fórumozó :)

[ Szerkesztve ]

(#30) kovisoft válasza A Zéé (#26) üzenetére


kovisoft
őstag

A műtétnek annyiban van ehhez köze, hogy a műtét azzal egyenértékű, mintha folyamatosan rajtad lenne az eredeti szemüveged. Ha ez egy minuszos szemüveg, akkor ez távolabbra tolja az éleslátás tartományát, tehát olvasáshoz még hosszabb kézre (szelfibotra :) ) lesz szükséged, mint szemüveg vagy műtét nélkül. A saját példámból: valamennyit már romlott a közellátásom (50 felé járok), de simán tudok olvasószemüveg nélkül olvasni. Ha viszont felteszem a (minuszos) szemüvegemet, abban már nem tudok olvasni, és ugyanez lenne a helyzet, ha a szemüvegemet beleműttettem volna a szemembe: távolra nem kellene, de cserébe kellene olvasáshoz.

(#31) teppik_amon


teppik_amon
tag

Dechatlonban van ilyen is
duskbay Annyira nem rossz szerintem.
Nekem egyébként csiptetős van ilyen, és qráva nem érdekel hogy mit szólnak hozzá :D Legalább látok :)

(#32) Kasya válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Kasya
nagyúr

Teljesen egyetertek. En is jol utanajartam a dolgoknak, es a kockazati tenyezoket fegyelembe veve nem eri meg kockaztatnom a "rovidtavu" javulast (sikert).

Ahhoz tudom hasonlitani, mint a plasztikai beavatkozasokat.

Klinikakon is voltam, es szerencsere elmondhatom, hogy vannak jol informalo helyek, ahol nem rabeszelni akarnak, hanem tenylegesen felvilagositani. Persze a mutet reszerol mindenki nyugtatgat, hogy a technikai resze a jelenlegi legkiforrottabb.

[ Szerkesztve ]

(#33) kovisoft válasza dragon1993 (#14) üzenetére


kovisoft
őstag

Erről a mágneset előtét megoldásról tudnál bővebbet mondani? Milyen márka, hol csináltattad, hol vannak a mágnesek és mennyire stabilan tartják az előtétet, stb? Én is valami hasonlóban gondolkodom, mint pl. ez a Solano Clip On. A jelenlegi szemüvegem is mágneses, de csak az orrtámasz tetején van mágnes, így nem tart valami stabilan, könnyen leesik az előtét.

[ Szerkesztve ]

(#34) dragon1993 válasza kovisoft (#33) üzenetére


dragon1993
őstag

Solano van nekem is teljesen jól tart, viszont a szára az szeret meglazulni, ~1,5 hónapja van meg holnap megyek állíttatni rajta a mágnes teljesen jól tarja kívülről meg se mondják, hogy nem napszemüveg a keret két szélén van a mágnes. Én a győri Háczky Optikába csináltattam ők valami opticnet partnerek.

(#35) kovisoft válasza dragon1993 (#34) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi, akkor lehet, hogy belevágok én is egy ilyenbe. Néztem róla egy videót, de nem tudtam eldönteni, hogy csak a reklám miatt vagy tényleg ilyen könnyen a helyére pattan az előtét.

(#36) dragon1993 válasza kovisoft (#35) üzenetére


dragon1993
őstag

Azért ennyire talán nem, de kbra.
Bemésze az optikába lesz kirakva amit megnézhetsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.