Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Doze válasza pigster (#45) üzenetére


Doze
aktív tag

Ez így igaz is meg nem is. Tudom a chf-ről beszéltek most. De ha párhuzamot nézzük a CHF vs bróker ügyben. Van egy nem elhanyagolható tény. A brókercégeknek mi adtuk a pénz, míg CHF esetében a bank adta. Gyakorlatilag elég erősen feltételhez kötötte... csak ezt, csak így, csak most, csak neked. Hibásak az emberek mert "miért nem"? de azért bankok is vastagon benne voltak.

Egyébként 2007-ben próbáltál volna autót venni. A kereskedők 99%-csak chf, és nem is nagyon volt más lehetőség. És itt ne 0%+120 hónapra asszociálj. Egyénként a kereskedőek annyira nyomták a hitelt, ha volt tőkéd, még arról is lebeszéltek, ne fizesd be... vegyél fel hitelt. Ha hiszed, ha nem, odaslattyogtál KP-vel hogy te kifizeted az egészet húzták a szájukat. (bezzeg most :D, ha fizető képes vagy még 20%-ot simán lelkudsz ) No mind1, hatalmasat tud változni a világ.

Egyébként ha már CHF... én elküldöm neked szívesen a kivonatokat. 180Ft/chf-el lett felvéve és 240ft/chf-nél lett visszafizetve, úgy hogy 3,75 millió volt az autó ebből 1,4 milla tőke volt, szal csak a maradék volt chf.. 2,3 milla hitel. Tudod mennyit fizettünk vissza összesen+eddigi törlesztők? mert a fennmaradó tartozás 2014-ben visszafizettük, ha fogcsikorgatva is... 5,7 Millió.. de ha hülyék is voltunk a pénzügyekhez. Mi került ilyen sokba? Kamat? Az nem lehetett... mert pont ez chf lényege, árfolyam? 420ft volt a CHF? :U , ezek azok a kérdések amire a mai napig nincs válasz, és nem is lesz. Úgy hogy soha egy rohadt nappal nem volt elmaradva a törlesztő.

Nem baj a bankunkat "elszámoltatták"... annyira hogy visszaadtak 180k huffot. Nem akarok telhetetlen lenni, de mikor megláttam röhögtem rajta. :DDD

(#52) kenwood válasza Doze (#51) üzenetére


kenwood
veterán

Ez a kereskedos dolog is bonyolultabb.
Ugy nezett ki a dolog, hogy nagyon porgott az autohitel,ami odaig fajult,hogy a kereskedok a kocsin mar nem is kerestek,csak a hitelbol kaptak sulyos tizezreket kozvetitoi dijkent( a nagyon daraga kocsiknal szazezreket).
Ez egy olyan spiralt inditott be, ahol a keszpenzes ertekesites mar nem erte meg, mert tul draga voltal a tobbi kereskedohoz kepest,ha te nem csak a hitelen,de magan a kocsin is keresni akartal.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#53) MCGaiwer válasza Alchemist (#13) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a rendőrség meg hogy megelőzze a bűnt. ennek ellenére inkább csak annak megtörténte után tud érdemben intézkedni. pénzügyi felügyelet is ilyen...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#54) Doze válasza kenwood (#52) üzenetére


Doze
aktív tag

Én megértem, ezt hívják "lufinak", és kidurrant... nem csak nálunk, de külföldön is. Nem hibáztatom a kereskedőket sem, mert kényszerhelyzetben voltak. De ha annyira nem "érte" meg, csak a pár 10e huff, volt a haszon autóként, akkor nem hiszem hogy 16ezer fős városban is 3 autókereskedés nyílt volna. :DDD

No mind1, de azért azt érdemes megemlíteni, hogy aki intézte a hitelt, még egy gyorstalpaló tanfolyam sem kellett neki. Aláírtál egy biankó papírt és annyi volt a hitel. Érdekes, "át kellett volna olvasni"? Mit? Azt 2 A4-es papírt? Semmi nem volt rajta... Bő 4 évvel később kértem ki a "hiteles másolatot", 3000Ft-ért, mert gyakorlatilag azt nem is láttam. Tudom minden az én hibám... :U

A másik: Ok, így esett, megszoptuk, fizettünk mint a veszedelem. De ha nem fizettük volna be az előtörlesztést, a mai napig ketyegne a hitel, direkt "úgy" hogy havi törlesztők 90e forint fölé emelkedjeneke, és megint váltsd ki másik hitellel. A jól fizető hiteles egy fejőstehén, akiről végtelenségig húznak le mindig egy újabb bőrt. Gyakorlatilag 30-40 évig is kitolnák neked a fizetést. Mert nem érdekük hogy te visszafizesd.

Csak ilyenkor mindenki mossa a kezét. Én már beismertem hogy hibáztam. A kereskedő mossa kezeit, a bankok is mossák... közben 2008-2010-között a bankok soha nem látott profitot termeltek a válság közepén. Engem ez nem zavar, legyen profitjuk, csak ne más kárára.

Másrészt, vannak bankok pl Budapest Bank vagy ott a porche bank, akik gyakorlatilag mindig a szarakodásra "játszanak", hitelt nem helyeznek ki.... ülnek a törlesztőkön és verik cerkát kb ennyi a problémamegoldás a részükről.

[ Szerkesztve ]

(#55) apatyas


apatyas
Korrektor

És akkor, adjunk egy újabb löketet a témának:
Index cikk: Tarsoly_Csaba nagy bukásokról vallott a rendőrségen
No lám, meg is van, kinek mije lógott még bele a bizniszbe.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#56) MCGaiwer válasza apatyas (#55) üzenetére


MCGaiwer
addikt

emeld már ki, hogy te mégis mit olvasol ki ebből a cikkből, kifejezetten érdekelne...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#57) apóka


apóka
aktív tag

Questor befektetésem van, tudtam a kockázatról, nem nagy összeg, de vállaltam a rizikót.....most meg visszafizetik :D ....talán a más "kárán"

Forint hitelt vettem fel, akkoriban mindenki devizát....nem okos voltam, csak bizalmatlan. Az jutott eszembe, hogy az osztrák rokonokhoz menet mindig drágább volt a shilling(előbb) és az euró, olcsóbb soha....ezért nem lettem eladósodva devizában.
A devizahitelesek megsegítése megviselte a pénzügyi szektort....a Questor kisegítése is...csak most a nyerők között vagyok :)
Hogy ez nem igazságos??? Kit érdekel ez a mai világban :F

Emlékeztetnék mindenkit az első esetre "Lánchíd 2000"...egy közvetlen rokonom ott volt alkalmazott és fogalma sem volt a csalásról.

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#58) pit stop válasza Doze (#51) üzenetére


pit stop
addikt

Párhuzamot úgy szeretnének a kettő közé vonni, hogy hasonlóan rendezzék le. Valakire ráhúzni a vizes lepedőt, valaki fizesse ki részben és kész. Ezek a devizehiteleseknél a bankok (és az ügyfelek) voltak. Közben viszont ott voltak a példaként felhozott kereskedők, az állam (akár alapvető pénzügyi oktatás hiánya miatt), stb. A jutalékból jól élő kereskedőhöz ki ment oda, hogy te is hibás vagy, akkor kártérítési buliba te is szállj be? Ahogyan a mentésben sem lett figyelembe véve, hogy van aki 5 ingatlant vett devizahitelből olcsón, és ugyan ott panaszkodott.... (most pedig eladja azokat a felpörgött piacon).

Más:
Kártalanítás azért sem jó megoldás igazán, mert valahol meg fogják húzni a határt. Többen hozták a Quaestort, vagy Buda-cash-t példának, de azóta volt már utazási iroda és egyéb apró ügyek. Jelenleg nagyokkal foglalkoznak, de a kicsikkel nem nagyon. Kissé más típusú esetek voltak, de akkor sem lehet őket elkülöníteni teljesen. A megkülönböztetés csak feszültséget szül majd megint; csak a szerint kellene, hogy ki volt biztosított és ki nem (előbbit a keretig jogosan kártalanítva) szerintem.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#59) optikus


optikus
senior tag

hetvegen bementem az edigitalba. 4-en alltunk sorba. mindenki hitelre vasarolt rajtam kivul. en meg pislogtam hogy ennyi balhe utan meg mindig el lehet ezt adni. azon meg plane hogy bejon kepes fel orat papirozni meg hozni munkaltatoit, szamlakat, stb azert hogy vegyen egy 50e ft-os kavefozot hitelre? akinek ennyire nem tellik egybe az minek vesz hitelre? es hiaba mondja nekem valaki hogy 0% thm es hasonlok mert nem az, van meg mindenfele bujtaott dij. no meg egy elkoztelezettseg min egy evre. csak azert hogy o is dzsordzskluninak erezhesse magat az elso kave kozben (tobbet ugyse vesz mikor meglatja a boltban a kapszula arat)...

Buy books not gear.

(#60) Alchemist válasza kenwood (#50) üzenetére


Alchemist
addikt

Persze hogy kockázatosabb a Forex, de aki komolyan gondolja és tehetsége is van hozzá, az jobban jár vele, mint egy piramisjátékozó szélhámos céggel.

Aki ezt masodallasban jobban csinalja egy profi brokernel,azelott le a kalappal.

Van ilyen ismerősöm, aki szépen megél belőle, havi átlagban 50-60 %-os rövid távú kereskedéssel.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#61) kenwood válasza Alchemist (#60) üzenetére


kenwood
veterán

Nem az a kerdes, hogy van-e,olyan, aki plusszos, hanem az, hogy egy ilyen forexesre hany olyan jut, aki stagnal ( jobban jarna a kincstarjeggyel), vagy bukik rajta ?
Meglepne,ha 10-90-nel jobb lenne az arany.

Nem tudom,hogy az 50-60% micsoda?
Ezt max. atteteles devizaval,iszonyat kockazat mellett lehet eves szinten hozni.
A tokeatteteles devizakereskedes volt az utolso szog a Buda-Cash koporsojaban.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62) Ghoosty válasza Doze (#51) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Kamat? Az nem lehetett... mert pont ez chf lényege, "

Ugye nem arra gondoltál, hogy a devizahitel esetében nincs kamat, mert ha igen, akkor rosszabb helyzetben van a pénzügyi kultúra, mint gondoltam. A deviza hitelekre is ugyanúgy kell/kellett fizetni a kamatot, csak jelentősen kisebb volt a kamat a forint hitelekhez viszonyítva. Próbáltam utánajárni mi volt abban az időszakban a szokásos CHF autóhitel THM, de "hivatalosan" nem találtam. A különböző blog/fórum hozzászólásokban 10-15%-os THM-eseket találtam, de volt aki azt mondta, hogy az övé 24% THM. Szóval neked is alsó hangon 10% volt a 'kamat'.

"Érdekes, "át kellett volna olvasni"? Mit? Azt 2 A4-es papírt? Semmi nem volt rajta..."

Ha tippelnem kell, akkor te valamilyen megbízási szerződést írtál alá, hogy a kereskedő kössön neked hitelt a nevedben.

"Bő 4 évvel később kértem ki a "hiteles másolatot", 3000Ft-ért, mert gyakorlatilag azt nem is láttam."

Te most komolyan olyan szerződés alapján fizettél minden hónapban komoly összegeket, amit nem is láttál és fogalmad sem volt, mik a feltételek, milyen hosszú a törlesztési periódus, mekkora a THM?!

Tudom minden az én hibám...

IGEN. Nem érted, nem írod alá.

(#63) atike


atike
nagyúr

.....aki anno brókernek adta a pénzét a magas haszon reményében és most belebukott azt menteni kell. Azokat is akik frankban vették fel a hitelt, mert milyen jó az, hogy ilyen jó áron van (de persze az árfolyam ingadozásra nem kell gondolni, az nem kockázat), és szépen felment a törlesztő (ami elő nem fordulhat, áááá olyan nincs, hogy a forint gyengül)... De jó. Építek egy piramist, bedől, mentsük....

....és akik normálisan, hónapról hónapra fizetik a forinthitelt az nem téma... :( Ha valaki nagyban játszik, kockáztat, beborul, megmentjük, Nem is kell már a normál "hétköznapi" normális, tisztességes hitelfizető. Az szívhat. :( Eh. Szép jó világ.

Lassan az egész pénzügyi szektor hitelét fogja veszíteni...

Tudom, nincs igazam. :(

(#64) Ghoosty válasza Alchemist (#60) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Van ilyen ismerősöm, aki szépen megél belőle, havi átlagban 50-60 %-os rövid távú kereskedéssel."

Nekem is van ilyen ismerősöm. Állítja, hogy éves szinten 50-60%-os nyeresége van. Közben próbál rábeszélni engem is. Hogy elég hozzá 100-200 ezer HUF. Ekkor már röhögtem magamban, hogy ilyen nevetséges összegekkel játszik. Aztán közöltem, hogy adok neki 5 millát helyből, a nyereség fele az övé lehet, de vállaljon tőkegaranciát. Nem jött össze az üzlet.
Mondjuk, ha igent mond se hiszem, hogy belementem volna, mert annak ellenére, hogy ekkora nyereséget realizál, nincs pénze semmire, pedig ő is másodállásban csinálta. Szóval a garancia semmit sem ért volna.

Csak úgy viszonyítás képpen, ha valaki 1 millával 15 évig csinálja akkor 437 milliója van a végén. Szóval luxusban élve mehet nyugdíjba.

(#65) Alchemist válasza kenwood (#61) üzenetére


Alchemist
addikt

Igazán sikeres (self-made) kereskedőt tekintve sokkal rosszabb az arány, mint 10-90, talán még az 1 %-ot sem éri el. Technikailag megtanulható a szakma, viszont a pszichológiai tényezőkön nagyon el lehet csúszni (az egyik témánkban ezen az oldalon próbálunk fejleszteni).
Aki értéket szeretne őrizni, mindenképpen jobban jár a kincstárjeggyel... általában a legpraktikusabb a megfelelően szétterített befektetési portfolio... ugyanakkor nálunk a legtöbben egy (max. két) helyre teszik a pénzüket.

Nem tudom,hogy az 50-60% micsoda?

A kereskedési számla értékéhez képest kitermelt átlagos százalékos profit (havi szinten, devizapárokon való rövid távú - napi jópár pozíciós - kereskedéssel). A zárt csoportunkban rendszeresen megjelennek a napi 2..5 %-os trédelések leírásai, persze kisebb bukták is előfordulnak.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#66) updog válasza Ghoosty (#62) üzenetére


updog
senior tag

"Nem érted, nem írod alá."

Sokan hiányolják pl. az oktatásból a gyakorlati pénzügyeket, meg emlegetik a pénzügyi kultúrát... de igazából ezt az egy mondatot kéne feltetoválni a delikvensek aláíró kezére :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#67) aAron_ válasza Alchemist (#65) üzenetére


aAron_
őstag

Ekkora hozammal hogy hogy még nem a Wall Streeten dolgozik? Biztos hamar találna befektetőket, pár hónapra rá pedig felvásárolhatná az egész amerikai piacot. :C

Viccet félre téve, szívesen belenéznék mit csinál. Van pár tippem,hogy milyen kockázat kezeléssel érhette ezt el... Szép vége nem lesz a történetnek.

What is your ikigai?

(#68) kenwood


kenwood
veterán

Teljesen ertelmetlen a szerzodes ertelmezesere hivatkozni a devizhitelnel.
Van legalabb 10-20 olyan kitetel,ami nagyon necces lehet ahitelfelvevonek.
Ezek kozul ketto volt az arfolyamkockazat,esaz egyoldalu kamatemeles.
Ha az osszes ilyet egyesevel serelmezed,akkor minden bankbol elhajtanak.

Arrol nem is beszelve,hogy egy 0% thm-es aruhazi hitel is 20-30 db. A4-es lap.
Nem varhato el senkitol ,hogy egy lakashitel szerzodes minden sorat,esannak az esetleges kovetkezmenyeit ertelmezni tudja.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#69) kenwood válasza aAron_ (#67) üzenetére


kenwood
veterán

Komolyabb tarsasagokban az eves 15% feletti fix sztorikkal kb. azonnal kizarod magad a beszelgetesbol :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#70) Motyi válasza kenwood (#68) üzenetére


Motyi
senior tag

Miért nem várható el? Egy felnőtt, nem szellemi fogyatékos embertől nem várható el, hogy mielőtt aláír valamit átolvassa, értelmezze és ha esetleg nem ért meg egy egy részt akkor annak utána járjon/kérdezzen/olvasson? Sajnálom az ilyen embereket, tudom sokan vannak és rendkívül egyszerűek... :(

(#71) Ghoosty válasza kenwood (#68) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mindet valóban nem, de a leglényegesebbeket meg muszáj megértenie.

Léteznek ügyvédek és igazi pénzügyi tanácsadók, akiket te fizetsz meg és segítenek értelmezni a szerződést. Egy lakáshitel általában azt jelenti, hogy milliókat fogsz kiadni a jövőben. Ehhez képest pár 10k HUF-ért már elfogadható tanácsadást lehet kapni, annak aki nem ért hozzá.

Ráadásul lehet élni hitel nélkül is.

(#72) Alchemist válasza aAron_ (#67) üzenetére


Alchemist
addikt

Kapott ajánlatot brókercégektől, nem érdekelte. A sikeres kereskedés csak kb. 10 %-ban múlik a jól megtanult technikán, 90 %-ban a pszichológiai korlátok legyőzésén... ezek valamilyen szinten mindenkinél megvannak. A srác nem igazán tud más pénzével kereskedni, semmilyen motivációja nincs arra, hogy több energiát tegyen bele... ami érthető, ha más életcéljai is vannak és egyébként így is szépen megél belőle.

Van pár tippem,hogy milyen kockázat kezeléssel érhette ezt el...

Maximális tőkevédelem: több számlára elosztott tőke, állandó stoploss alkalmazás, hírekre nem kereskedünk és egyéb szabályok következetes betartása, vagyis a kockázatok minimalizálása. Így is volt pár bukása, de összességben erősen pozitív szaldóval jött ki ezekből, a sok jól menedzselt pozíciónak köszönhetően.

Szép vége nem lesz a történetnek.

Kb. hat és fél éve szépen gyarapszik...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#73) air


air
nagyúr

A lakáshitel szerződéseket azért kötötték közjegyző előtt, hogy a hozzá nem értő, kiszolgáltatott felet, vagyis a buta ügyfelet védje attól, hogy a bank megvezesse.
Más kérdés, hogy a közjegyzők egyáltalán nem tettek eleget ennek a kötelezettségüknek, pláne, hogy a közjegyzőt nem az ügyfél választhatta meg, hanem a bank jelölte ki.
Furcsállom, hogy közjegyző ellen még senki nem indított pert, ugyanis ez is megérne egy misét.
A közjegyzők miért a bankkal játszottak össze, amikor nekik az ügyfelet kellett volna védeniük, és megbizonyosodni arról, hogy az ügyfél valóban megértette a szerződés minden pontját.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#74) Alchemist válasza kenwood (#69) üzenetére


Alchemist
addikt

A tőzsde soha nem ígér fixet és (bár én nem tőzsdézek, csak a kutatást támogatom) a magas százalékokért nagyon keményen meg kell dolgozni. De azt beláthatod, hogy jelentős különbség van egy sakkjátszma irányításában, ha a téren sakkozó bácsi vagy egy nagymester csinálja...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#75) aAron_ válasza Alchemist (#72) üzenetére


aAron_
őstag

Sajnos ez a beszélgetés is (mint az összes ehhez hasonló) zsákutcába futott. Ezt még akkor sem hinném el, ha látnám. Egyszerűen képtelenség. Vagy valamit félre értettél, vagy be lettél csapva.

What is your ikigai?

(#76) Doze válasza Ghoosty (#62) üzenetére


Doze
aktív tag

Az baj számodra feket és fehér van. Szürke nincs, de azt ugye te is tudod, hogy azokat a "szerződéseket", egy 4 tagú jogász+gazdász "kamara" is hosszasan elemezhetné.

Ne forgasd ki a szavaimat, mert nem azt írtam hogy nincs kamat... azt írtam hogy jóval alacsonyabb kamatnak kéne "lennie".. de nem az.

Mind1, adj választ a kérdésemre, 2,3 millióból hogyan lett 5,7 becsületes módon?

Ha tippelnem kell, akkor te valamilyen megbízási szerződést írtál alá, hogy a kereskedő kössön neked hitelt a nevedben.

Ne tippelgessél mert gőzöd sincs a témában, kb anyi hogy "hülye mindenki bezzeg te", nem megbízási szerződés volt, hanem A szerződés.

[ Szerkesztve ]

(#77) updog válasza Doze (#76) üzenetére


updog
senior tag

Elnézést, hogy beleszólok, de mivel semmi konkrétumot nem adtál meg a kezdő összegen, és a végső összegen kívül, mi mást lehet, mint tippelgetni a hiteledről? :) No offense, de tényleg :)

Feltételektől függően (nem az apróbetűstől: futamidő, kamat...) simán duplázódhat a teljes visszafizetendő összeg még CHF nélkül is, hát még azzal.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78) 8th válasza pigster (#45) üzenetére


8th
addikt

Ha akkoriban a lakáshitelek 90+ százaléka devizahitel volt akkor igenis kijelenthető, hogy nem nagyon volt forint alapon ingatlan hitelezés. Ennyi. Pont. Sehol sem állítottam, hogy egyáltalán nem volt azt mondtam, hogy nem nagyon. Te most ezen mit nem értesz? De komolyan? Nem fura, hogy mindenkinek átment a mondanivalóm csak neked nem? Szövegértelmezés egyes, leülhetsz. Ezzel a tahó stílussal pedig csak magadat minősíted. ;)

#42: Nem. Teljesen egyértelmű amit írtam. Mert én ha azt írtam volna, hogy Magyarországon 2006-ban egyáltalán nem volt elérhető forint alapú lakáshitel talán még valahol meg is érteném a kolléga kirohanását - bár ez a hangnem akkor is elfogadhatatlan - de én nem ezt írtam. :N

[ Szerkesztve ]

(#79) Alchemist válasza aAron_ (#75) üzenetére


Alchemist
addikt

Bocs, de bróker vagy, esetleg dolgoztál ilyen közegben? ha igen, akkor természetesen várom a konkrét szakmai ellenérveket. Ami a kutatásunkban van, azt jegyzőkönyveztük és általában a privát tréderek is szoktak kereskedési naplót vezetni minden kötésről. A "házi sztártréderünk" pár órás kereskedéseiben - amikbe a méréseinken én is beleláttam - jellemző volt a 1,5... 3 %-os profit, ezekhez képest ritkábban előfordulnak a 0,5..1 % körüli veszteségek (igazából ezeket pipekben tartjuk nyilván).

Tudom, hogy mindenkinek lehet véleménye, hitrendszere olyan témákról is, amelyekben nem látott a kulisszák mögé... de a kompetens érveléshez azért többet várok.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#80) kenwood válasza Alchemist (#79) üzenetére


kenwood
veterán

" akkor már jobban jár az ember, ha keményen kiképzi magát forexes kereskedőnek és direktben kereskedik otthonról."
innen indultunk.az atlag befektetotol.mar valami sztartredernel jarunk.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#81) Doze válasza Alchemist (#79) üzenetére


Doze
aktív tag

A brókerség egy komoly dolog, de nem a forex, meg a napi harc hogy a "gyertáykat" figyelgetik, meg elemzik a grafikon görbéjét, és egy sima érettségivel előadják a humbugot... meg a "titkot" ;] , de mikor vegyítik a "pszichológiai korlátok legyőzésén..."-vel, arra azt tudom mondani póker... más néven szerencsejáték. Áltudományos fantazmagóriában.

Most legutóbb mikor svájc bemondta az unalmast CHF/Euro fixálásával kapcsolatban, Kb aki 100 milla alatt kereskedett, fél pillanat alatt tőkeáttét miatt elvesztett mindent :D, no ezt miért nem látták? Erős volt a pszichológiai korlát? :C, a nagy brókercégek nem azért jók mert tanultak/értik.. hanem azért mert nagyhalak, napi infójuk van mindenről. Ha kipuhatolnak valamit akkor meg nyerészkednek, viszont a "kicsik" főleg itthon, de akár kisebb országokban, olyan mint légy a szatyorban.

(#82) kenwood válasza Doze (#81) üzenetére


kenwood
veterán

A legdurvabb az volt, hogy olyan sokkot kapott a piac, hogy eltuntek a frank eladok, es nagyon sokan beragadtak.
Ez a lepes olyan durva volt a svajci jegybanktol,hogy nalam felveti a buntetojogi felelosseget is.
Fura, hogy senkit nem vettek elo.
Tudniuk kellett,h szetrobbantja a piacot, igy atmenet nelkul elengedni kegyetlen dolog volt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#83) Alchemist válasza kenwood (#80) üzenetére


Alchemist
addikt

Igaz, eljutottunk a napi kocogástól a 2:20-nál gyorsabb maratoni taglalásáig... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#84) Alchemist válasza Doze (#81) üzenetére


Alchemist
addikt

Szintén bróker megmondóembernek tetszik lenni..? :) úgy látszik, nemcsak a focihoz ért mindenki... :)

A szerencsejáték és a Forex között eléggé nagy különbség, hogy a Forex-ben valamelyest (statisztikai értelemben mindenképpen) követhető trendek vannak és ezeket illik is jórészt eltalálni... egy átlagos, normális kereskedési napon.

Most legutóbb mikor svájc bemondta az unalmast CHF/Euro fixálásával kapcsolatban

Elég durva ügy volt, tényleg megérne egy jogi csörtét.

a nagy brókercégek nem azért jók mert tanultak/értik.. hanem azért mert nagyhalak, napi infójuk van mindenről

Ehhez jólinformáltság sem kell (egyébként nagyobb cégek is buktak rendesen), a mezei trédernek hírek előtt - mert azt tudni lehetett, hogy akkor valamilyen bejelentés lesz - időben ki kell lépnie bármilyen pozícióból.
Teljesen egyszerű szabály, csak be kell tartani. :)
(ilyen helyzetben csőd esetén persze a számlavédelem sem működik, ez komoly kockázat - nálunk ez nem érintett senkit)

(egyébként jó érzékkel elvileg lehetett volna előtte Euro-t shortolni, csak hát ekkora cunamitól a komissió is az egekbe száll és várhatóan egy idő után le is zárják a kereskedést)

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#85) Ghoosty válasza Doze (#76) üzenetére


Ghoosty
őstag

Leírtam az előző hsz-ben is, hogy hogyan lett 2,4 millióból 5,7. Teljesen becsületes módon, pl 25%-os THM-mel. Megspékelve mondjuk olyan opcióval, hogy az első évben nem kell tőkét törleszteni, csak a kamatot fizetni. Ezzel 7 év alatt még akkor is több lesz, ha nincs CHF árfolyam emelkedés.

Nem forgattam ki a szavaidat. Annyit írtál, hogy a kamat nem lehet, mert CHF hitel volt. Amúgy kérdeztem, hogy arra gondoltál-e, de te megsértődtél rajta. Szóval el tudom képzelni, főleg, hogy még mindig nem mondtad meg, mekkora volt a THM.

(#86) UnA válasza Alchemist (#84) üzenetére


UnA
Korrektor

CHF/EUR árfolyam:

Nem vagyok szakértő, ezért kérdezem, hogy mennyiben támadható egy ilyen lépés, mivel minden országnak lehetősége van újraértékelni a nemzeti valutát, ha jól tudom.

(#87) Alchemist válasza UnA (#86) üzenetére


Alchemist
addikt

Én sem vagyok jogász, de talán azt vélelmezni lehet, hogy az árfolyamkorlát eltörlésekor nem jártak el az elvárható gondossággal... mert a CHF-en a nyomás eléggé érezhető volt... technikailag talán lehetett volna az intézkedést lépcsőkre bontani vagy előre jelezni, hogy ilyesmi várható.

Hogy ez tételesen kinek és milyen paragrafus alapján róható fel valamiféle kárenyhítés igényével, az teljes homály... a politikai döntések személyes kárait ritkán lehetséges jogi útra vinni. Mindig lehet ellene érvelni, hogy kényszerhelyzetben a kisebbik rosszat választották.

A TTIP megállapodásba ugyan szeretnének cégek általi kártérítési lehetőséget beleépíteni, de az még rosszabb helyzethez vezethet, mint amit meg szeretne előzni, az egyszerű polgár szempontjából mindenképpen.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#88) Doze válasza Ghoosty (#85) üzenetére


Doze
aktív tag

Mondok neked egy szép számot.... a legutolsó 4,7% volt, de járt 6% fölött is. Szerinted ha akkoriban 8% volt az FT alapkamat, meg még bank is be akarta húzni sápot mondjuk 3% az már 11%, szerinted, ha orrom alá tolják egy 25% THM-el rendelkező CHF autóhitelt az aláírom? Hol?, ennyi erővel hitelkártyára is jobban megérte volna autót venni, :DDD

Nem volt is nem is lett 25% THM... szabad felhasználású CHF személyi kölcsönnél talán. (mondjuk ahhoz ész kellett aki felvette valóban), meg ahhoz is ész kellett hogy 2 minimálra felvette 20 milla hitelt CHF-ben, mert kell 5 szobás kecó. (ha ilyenek ágálnak az én sem fogadom/fogadtam el)

De, van 1 pár alapvető "érdekes" dolog a CHF-ben, vannak mondjuk sokan akik elrugaszkodottan gondolkodnak... és azt kérik "legyen semmis a szerződés és engedjék el a tartozást" (nohát meg lufaszt, azért én nem ilyen vagyok)

No, viszont az egész chf dolog azért visszás, mert van egy jópár bank (nem mind), akik árfolyam ingadozásra hivatkoznak, mert ugye nekik CHF-ben kell visszafizetni... de nem egy reklamáció/nem egy bírósági döntés szolt arról hogy akkor hajrá, egy bizonylatot, vagy valamit mutasson már arról, hogy ő valaha CHF/HUF forgalmat bonyolított. Az egész nem más, mint egy szerződésbeli alap, ami mögött a nagy semmi van... és baj az hogy jogilag annyira ki van csavarva, hogy nagyon nehezen támadható. Azt meg ugye mondanom sem kell felment a CHF, fizetsz 2x annyit, a banknak meg 150%-os hasznot termelsz, mert ő nem adja tovább senkinek sem.

Ami végképp kiakasztó, hogy mindent CHF-ben számolnak, az utolsó petákot is, de ha ledurrantottam volna az asztalra 10k Frankot, akkor "á azt nem lehet" (de az még csak kisebbik baj)

A baj ott ott volt/van, ami most próbáltak orvosolni, hogy adott bank extra nyomott áron számolta át a HUF/CHF-et felvételkor, mikor meg vissza kellett fizetni akkor meg extra magas áron adott CHF-et törlesztéskor. A kamatot meg havonta emelgették, a nagy semmire, indok nélkül (de végső soron minek is indokolta volna, bank vagyok megtehetem, mert kb ez volt az ok)

Arról nem is beszélek, hogy pl 5 évig lehet maximum az autód törzskönyve+opciós vételi joga a banknak (törvényileg ennyi a max, feltéve ha nem lízingelted, mert ott a futamidő végéig), ha 10 éves a hitel, akkor is. Tehát ha 5 év 1 hónap után nem fizetek, akkor jöhet a kulcsért az aki akar, de joga nincs elvinni az autót... tudod mit csinálnak? Ha nem tudsz erről hogy jogilag már semmi köze az autódhoz a banknak? Akkor adják ki, ha kéred/unszolod őket.. törvényi hivatkozásokat másolgatsz nekik, és akkor látják "jé nem egy szőröstalpú paraszttal van dolgunk, ki küldjük neki", miért én kérjem? Miért nekem kell az igazamat bizonygatnom?

Meg még egy tény, amit nem árt ízlelgetni. Felvettél hitelt XY autóra, melyik országban van olyan, ha nem fizeted rápakolják az ingatlanodra a hitelt? Most őszintén?, a bank mennyi kockázatot viselt a kihelyezett hitelei után? SEMMIT, mert ő akkor is pénzénél volt/lesz, ha te nem fizetsz..

Persze 0% indulóra nem is adtak máshol "ingyen" autót. De azért az meredek, hogy 2,3 millióra, mondjuk fizetem 6 évig, utána nem fizetem, visszamarad belőle 3,5 milla+büntetőkamat+ilyen olyan behajtási díjak mondjuk legyen 4 millió, és fogja magát bank, ráterheli a 5 millás ingatlanodra, utána végrehajt, mert bizonyos összeg fölött van már a tartozás. Nyomott áron elárverezi a házat 2,5 millióért, aztán hajléktalan lettél, úgy hogy 1,5 milla tartozásod még mindig van. Szal még fizetésed is letiltják... ilyen a huncut világon nincs csak abszurdisztánban

Persze az már szóba sem jöhet, hogy 30%+többi hitel, arra azt mondja a bank: az autód a fedezet, ha összecsukod, akkor kell rá a casco, hogy a bank a pénzénél legyen, de egyébként ha meg nem fizeted, akkor az autó az ami fedezi az ő költségeit, persze bukik rajta ő is, de erről szól, pénz adni valakinek kockázatos.

(apropó casco... tudod hogy működik bankoknál ez, bank köt a te hiteles autódra Casco-t, a te tudtod nélkul, ha összetöröd az autót, banknak fizet a saját cascoja eurotax alapján, a te hiteledet meg felmondja, és 1 összegben kéri vissza az egészt, szép haszon... )

[ Szerkesztve ]

(#89) updog válasza Doze (#88) üzenetére


updog
senior tag

Szinte az utolsó felvetésedig az alábbi cikk pontjait hoztad :) [link]. Érdemes olvasgatni, bár sokszor tűnhet demagógnak, pl. akkor is sokan ezt mondták, amikor 2013-ban azt írta, a Q. kötvény be fog dőlni... ;]

"bank köt a te hiteles autódra Casco-t, a te tudtod nélkul" - ha ilyen lenne, simán perelhető lenne. Ez vagy benne van a szerződésben, vagy nem a tudtod nélkül (hisz te is tudod, honnan? :) ), vagy csak simán nincs ilyen.

(Amúgy meg valahol jogos, hogy bebiztosítja magát minden irányból. Gondolj bele, átlag magyar mentalitás: "összetört az autó, viheti a bank a francba, én ugyan nem fizetem tovább a hitel részleteit egy roncsra stb.")

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#90) pit stop válasza UnA (#86) üzenetére


pit stop
addikt

Nem támadható. Nem azt vállalták, hogy életük végéig tartják a rögzítést, csak visszavonásig. Ha nem akarnak ebben csődbe menni, akkor még előre be is jelenthették volna, de az se okozott volna kisebb veszteségeket. Akkor aki gyorsan ki tud szállni az megússza, aki pedig későn kapcsol még többet veszít. De pozitív oldala, hogy nem szivárgott ki, így senki sem nyerészkedhetett.
Nekik is okozott így is veszteséget a saját cégeik miatt, meg lehet nézni svájci cégek eredményeit. Elemzőkkel akikkel beszéltem az volt konszenzus, hogy ez volt legkisebb rossz.
Nem újraértékelték a valutát egyébként, csak elengedték, hogy a piac szabja meg az árát, ne ők mesterségesen.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#91) Doze válasza updog (#89) üzenetére


Doze
aktív tag

Figyelj védd a bankokat, ha neked jó esik, nekem nem a hitellel és annak visszafizetésével van bajom...

"bank köt a te hiteles autódra Casco-t, a te tudtod nélkul" - ha ilyen lenne, simán perelhető lenne. Ez vagy benne van a szerződésben, vagy nem a tudtod nélkül (hisz te is tudod, honnan? :) ), vagy csak simán nincs ilyen."

Vagy csak simán van, és te álomvilágban élsz. Az a baj, tolod a "hülyedevizás" szöveget, közben fogalmad sincs arról hogy a bank a háttérben mit ügyködik.

Konkrétan a törzskönyves sztorit én is végig zongoráztam, és konkrétan rohadtul nem lehet mondani hogy szenvedő alany a bank. Hanem egyszerűen a törvényekben foglaltakat is akkor teljesítik ha ráülnek a fejükre. ha 20 ügyvéddel nekik mész, utána kapnak 5 milla bírságot és röhögve csinálgatják ugyan azt...

De ahogy elnézem te is vígan elslisszolsz a lényegi kérdés fölött... XY autóra vettem fel hitelt, nem személyi kölcsönt, meg nem jelzálogot, miért vonja be fedezetnek ezt is bank? Semmi köze hozzá... legközelebb alapítok egy kft-t és annak nevében fogok hiteleket felvenni, aztán ha fizetni kell lelépek... (hoppá csak azoknak nem is adnak :U ),

Egyébként meg kutya kötelessége mérlegelni a banknak kinek ad hitelt, és mennyiért. Ha szándékosan valaki összetöri a saját autóját, és rendőrség megállapítja, akkor igenis fizesse ki(biztosítási csalás ezt úgy hívják). De ha végigrobog egy kamion a parkolón összetör 25 autót ne az én hibám legyen már könyörgöm... arra meg ott a casco+kötelező, kiperkálod a banknak aztán viszontlátás. Ha fennmarad 1 milla akkor így járt. Csak az a baj nálunk ilyen nincs. Mert ok adunk neked hitelt, de minden felelősséget letolunk magunkról, és ha világ összedől akkor is kipréseljük a fost belőled.

Egyébként ajánlom olvasgatni: [link]

Még ha csak az árfolyam-különbözet lenne baj.. :((( .. Csak nem az.

Ezzel az egésszel nem arra akarok rávilágítani, hogy senki nem hibás/senki nem felelős aki felvette a hitelt. (azokról nem is beszélve akik marha felelőtlenül csinálták). De az hogy úgymond egy bankot nem terhel "felelősség" az kicsit meredek.. arányossá kéne tenni egy kicsit a dolgot, mert most marhára nem az.

Hagyni kellett volna 1-2 bankot bedőlni az országban, nem segíteni nekik... (szerinted bedőltek volna? ) Mondjuk egy GE group bank (pl Budapest B,), nagyon nem, de ha bukik 500 milliárdot a hülyeségei miatt, akkor máskor meggondolja.. úgy ahogyan a Jóska is aki, 0%-al vette a szuszkót, mert a szomszéd is vett.

Egyébként differenciámnál is a dolgot, OTP, Erste (őket ismerem, nekem nem volt bajom velük) egész korrektek...volt hitel stb náluk, és soha semmilyen "váratlan költség" nem volt, egyszer nem idegeskedtem rajtuk.

DE BB-éknél havi rendszerességgel jártam asztal borogatni... jo ok a CHF náluk volt. Volt olyan eset mikor egyszer csak megváltoztatták a fizetési határidőt.. köv havi számlán figyelem -3000ft, slattyogok be bankba kilométeres sor.. látom mindenki azért áll sorba. Erre kiderül hogy "megváltozott egy szavacska, berkezési határidő lett a feladási határidőből" számolgassunk: legyen náluk 12k devizás, az 36 milla, nem baj jól megbüntették őket 2 millióra...

Másik esetem: 0% Thm... OTP-nél volt már ilyenem, és tényleg flottul annyi volt amennyi. Laptopot arra vettem, és fillére annyit fizettem, amennyiért ki volt téve a polcra. Egyszer csak belecsúsztam megint BB-ékbe... na mondom fasza. Legyen bár a kinézett kütyüt csak ott tudtam megvenni ilyen árban/így... hónap végén: első törlesztő, jön mellé egy hitelkártya (rögtön telefon mi a fasz ez?, nincs aktiválva csak így meg úgy), persze 10 hónap letelik, jön egy hitelkártya kivonat hogy 8k ft-ot ráterheltek a hitelkártyára ezzel "aktiválódott"... hitelbiztosítás címen.. (és itt görbüljek meg, a boltban átolvastam még a 4-es betűméretet is), nem basszus "élhettem" panasszal, amit elutasítottak, és ki kell perkálni...

A fenti példát nem azért írtam hogy magamat sajnáltassam, de mikor ilyen mértékben ennyire el van "kanászosodva" a bankpiac, és gyakorlatilag a bankra van bízva hogyan bánik veled+normálisan ellenőrizve sincs... hatalmas faszoskodás megy. Ezzel ráadásul alapot adnak, az olyan "deviza károsultaknak" (de idétlen szó istenem.. :((( ), akik meg már átesnek a ló túlsó oldalára, és a saját hülyeségét mással akarja megfizettetni.

(#92) updog válasza Doze (#91) üzenetére


updog
senior tag

"Figyelj védd a bankokat"
"Az a baj, tolod a "hülyedevizás" szöveget"

Utóbbit tuti hogy soha nem írtam le, nem is céloztam ilyenekre :N Ha így jött le bármikor, én kérek elnézést. A bankokat meg szerintem nem kell megvédeni :D

"Egyébként meg kutya kötelessége mérlegelni a banknak kinek ad hitelt, és mennyiért. " - igen, vagy pedig simán adja boldog-boldogtalannak - mert megtehette, belemehetnénk a szabályozás/ellenőrzés felelősségébe, ahogy te is írod - csak épp bebiztosítja magát, hogy ne járhasson rosszul. Biznisz, ennyi. Ők is csak élnek a lehetőségekkel, hogy profitjuk legyen. Nem jótékonysági intézmény, mint ahogy a pék, a fodrász, meg az autószerelő sem.

"te is vígan elslisszolsz a lényegi kérdés fölött... XY autóra vettem fel hitelt, nem személyi kölcsönt, meg nem jelzálogot, miért vonja be fedezetnek ezt is bank? Semmi köze hozzá.." Ezt ne tőlem kérdezd. Komolyan, trollkodás nélkül, bemész a bankba, megkérdezed. Ha lobogatják a szerződés 53. oldal 3. bekezdést, ez van. Ha csak hebegnek habognak - jónapot kívánok, ügyvéd úr :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#93) Doze válasza updog (#92) üzenetére


Doze
aktív tag

Én ezt értem... hogy joguk van hozzá, és pont a joggal van a baj, pont a szabályozással. Túl sokat engednek bankoknak, olyan kapukat hagyva ami gyakorlatilag kizárja a saját felelősségüket. Az ellenőrzésükről meg ne is beszéljünk. Meg az "etikáról" :DDD

Leszúrok valakit az utcán, de rohadjon meg mert véres lett a kezem, kidobok már rá 1-2 százalék kamatot.

egyébként mr, fekete fehér egybites vagy. Emlegeted az oldalakat, de te is csak egy vízfejű vagy aki azt hiszi magáról hogy átlát egy 360 oldalas ÁSZF-et ami tele van visszacsatolással, és hivatkozással, méghozzá olyan körmönfont módon nem hogy egy átlag/alapos ember nem látja át, hanem 20 közgazdász sem. De te gondolom átlátod. OK, legyen így..

Napi gyakorlás neked: Üld le számold ki,XY szerződés alapján a mostani "elszámoltatás" hogyan működött, és miért pont annyi lett ami az utolsó rubrikában van.. majd ha kész vagy gyere vissza meséld el mi alapján számoltad.. hiszen ott van az 53 oldal 3. bekezdésében...

[ Szerkesztve ]

(#94) kenwood válasza Doze (#91) üzenetére


kenwood
veterán

a budapest bank engem is megszivatott a 0% thm-el.
eddig 49kt fizettem ki az 51 bol,igy mar csak 14-kval tartozom.
Eves dij a kartyara,amit nem kertem es soha nem is hasznaltam, 3000 forint buntetes az idoben feladott,csak 1 nappal kesobb jovairt csekkre.
A befizetes dija is 2-300 forint attol fuggoen, hogy csekken rendezed,vagy bemesz szemelyesen.
Ingyenes befizetesi modrol nem tudok.
A csekkek levelben jonnek,15.-ig be kell erniuk,rendszeres,hogy 11-12.-en erkezik meg,amit ha nem csutortok-pentek,es az erkezes napjan feladod,akkor talan jovairnak idoben
A level aljan az OLK-s pecset altalaban 6-7-8 szokott lenni.
Az is meger egy miset,mi tart egy hetig a magyar postanak Budaorsrol a negyedik keruletig ?
Erdekes modon a csomagok 10 bol 9x megerkeznek masnap videkre,ha nem kerek "elsobbsegit", akkor is.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#95) Stanlee válasza Alchemist (#60) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia! Ha nem titok, az ismerosod mekkora szamlaval kereskedik? Irtad, hogy valami forumon vezetitek, hogy ki mit kereskedett, esetleg cimet adnal hozza? Koszonom!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#96) Alchemist válasza Stanlee (#95) üzenetére


Alchemist
addikt

Itt van ami nyilvános, ld. még személyes kontakt.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#97) Alchemist


Alchemist
addikt

A srác blogja, szakmailag érdekes lehet

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#98) Shamy válasza Doze (#93) üzenetére


Shamy
tag

Csináltak görény dolgokat a bankok, de arról nem ők tehetnek, hogy halvány lila gőze nincs az embereknek, mit jelent a kamat több évre.

Te esetedben.
2,3 milla huf az 180as CHF-en 127778CHF.
Nem tom, mennyi az átfutás, és mennyi a full kamat, de adok pár támpontot.

Legyen 10% THM (az sztem reális)
5 év - 12.778*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1 = 20.579,-CHF 240-es CHF-nél ez 4.938.000,-HUF
6 év - 12.778*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1 = 22.637,-CHF ~ 5.432.000,-HUF
7 év - 12.778*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1*1,1 = 24.901,-CHF ~ 5.976.000,-HUF
7 év - 9% kamattal ~5.606.000,-HUF

Talán így már érthető az, amit nem értesz.
No offense, de látszik az írásaidból, hogy ezt így nem számoltad ki.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#99) Ghoosty válasza Doze (#91) üzenetére


Ghoosty
őstag

"bank köt a te hiteles autódra Casco-t, a te tudtod nélkul"

Ezt én se hiszem el. Ennek három fő oka van. Eddig akárhány ismerőssel beszéltem autóhitelről mindegyiknek az volt a feltétele, hogy legyen a kocsin casco és a bank legyen a kedvezményezett. A másik, hogy a biztosításhoz ezernyi papír igazolás kell, ami nálad van, így nem tudják kivitelezni. A harmadik pedig annyi, hogy nem éri meg: a legtöbb autó azért nem törik össze, vagy nem a tulaj hibájából, tehát feleslegesen van fizetve. Sokkal egyszerűbb köttetni kötelezően a tulajjal.

Egy lehetőség amúgy van, hogy igaz legyen az állításod, ki módosítással. "bank köt a saját lízingbe adott autójára Casco-t, a te tudtod nélkul"
Ugyanis a lízing szerződés során a tulajdonos az utolsó pillanatig a bank marad.

"megváltozott egy szavacska, berkezési határidő lett a feladási határidőből"

Ehhez semmi köze közvetlenül a bankoknak, ez egy törvényi szabályozás módosulása miatt történt és érvényes az összes közműbefizetésre is. Mikor bevezették, még a csapból is az folyt, hogy előbb kell feladni a csekkeket.

"Hagyni kellett volna 1-2 bankot bedőlni az országban, nem segíteni nekik... (szerinted bedőltek volna? )"

MKB és a BB is állami tulajdonba került, mert már nem tudta nyereségesen üzemeltetni a korábbi tulajdonos. Széchenyi bank csődbe ment. Takarékszövetkezetek is mentek csődbe, nem is kicsik.

"De az hogy úgymond egy bankot nem terhel "felelősség" az kicsit meredek.."

Én a bankoknak egy dolgot tudok felróni: egyoldalú kamatváltoztatás joga. Az összes többi az jogszabály alkotók, ellenőrző testületek és a felvevők felelőssége. Meg talán a nem megfelelő tájékoztatás és várakoztatás.

"Egyébként meg kutya kötelessége mérlegelni a banknak kinek ad hitelt, és mennyiért."

Ha lehetőségem lenne rá én is adnék hitelt akár a munkanélkülieknek is. Az ingatlan értékének 50%-áig aztán jelzálog hitelt vágok rá. Ha elmaradás miatt eléri a tartozás a 60%-ot elárverezem a fenébe, akár az értékének 70%-áért aztán vége, mehet az ügyfél ahová akar én meg a pénzemnél vagyok. Ha a jogszabályok megengedik, miért ne?

"(és itt görbüljek meg, a boltban átolvastam még a 4-es betűméretet is), nem basszus "élhettem" panasszal, amit elutasítottak, és ki kell perkálni..."

Nem volt aláírt hitelkártya szerződésed és fizetned kellett?! Ne haragudj, de ezt nem hiszem el. Nagyon sok 0% THM "feltétele" a hitelkártya ami általában tényleg nem aktiválódik, de ilyenkor hitelkártya szerződést köt az ember és arra terhelik rá, csak ez a tétel 0%-kal megy. Viszont ha késel valamennyit a törlesztéssel, már ugrik a 0%.

[ Szerkesztve ]

(#100) updog válasza Doze (#93) üzenetére


updog
senior tag

Látom, hogy alapvetően próbálsz hideg fejjel gondolkodni, próbáld már elhinni hogy nem bárki ellen írom a soraimat, ráadásul van amiben egyetértünk :) Mindenesetre ezen a szálon utolsó OFFom.

"te is csak egy vízfejű vagy aki azt hiszi magáról hogy átlát egy 360 oldalas ÁSZF-et" köszönöm, de nem hiszem ezt, meg sem próbálom, mert nem megyek bele ilyenekbe. De 10-20 oldalas szerződéseket bármilyen ügyintézéskor simán előre letöltök és átolvasok, urambocsá rákérdezek ha nem értem.

Szívesen megnéznék egy statisztikát, hogy ki mennyi időt/energiát/pénzt szánt rá az életét 10-20 évre előre meghatározó szerződések átnéz(et)ésére, megértésére, mielőtt aláírta. Ha nem is a többség, de szerintem jelentős lenne a "bementem, pénz kellett, aláírtam, eljöttem" feliratú halmaz. Valószínűleg van metszete a mostani "miazhogyextraprofittisztességtelenbankok" halmazzal :)

Lásd #71 - erről jut eszembe, ismer valaki olyat, aki fogta a 360 oldalas ÁSZF-et, elvitte ügyvédhez/tanácsadózhoz stb.? (=beismerte, hogy "én nem értek hozzá"? Ki tudja, lehet hogy volt, aki csakazértis ott helyben aláírta, hiszen a "pénzhez mindenki ért"...)

"..majd ha kész vagy gyere vissza meséld el.." még mindig személyeskedsz :) Tessék leírom: még csak nem is láttam sosem ilyen szerződést, és bár lehet hogy ki tudnám - de sose akarnám kiszámolni ennyi bonyolító feltétel mellett. Nem is az én dolgom, már mondtam, menj be a bankba, ha zsírkrétával kiszínezve kéred, akkor is kötelességük azt utolsó fillérig levezetni neked, hogy hogy jött ki, minden tételt a szerződés pontjai alapján alátámasztva. De addig ne nekem panaszkodj, attól neked nem lesz jobb :)

Az eredeti bejegyzés egyébként kiváló összefoglalóra sikerült, ha még nem gratuláltam volna :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.