Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) p0lip


p0lip
tag

Sziasztok!
Kaptam egy ilyen CTEK klónt (Lidl változat) szerintem teljesen jó, ha arra veszi az ember, amire való, nekem többek közt van egy 100 Ah-ás akkum és simán feltölti, gyakorlatilag 1 nap alatt, ha valakinek ritkán, évi pár alkalommal van szüksége ekkora akku töltésére is megfelelő, persze ha valaki több és vagy rendszeres töltéseket szeretne végezni ilyen méretű aksikon, arra nem javaslom. További előnye, hogy használható felitatott üvegszálas (AGM) akkukhoz is.
Egy kérdés, tudtok a CTEK-en kívül nagyobb teljesítményű mikroprocesszor vezérelt töltőt, ami AGM aksihoz is használható és csepptöltést is tud ? Persze emberi árban :) Nézegettem Carstel, Güde márkákban találtam, olyan 15000 Ft magasságában ilyesmit, ezek majdnem jók lennének, de ha jól láttam, a csepptöltést nem tudják. Illetve nem tudom ezek töltési algoritmusa olyan intelligens, mint a CTEK és klónjaié? Elsősorban az AGM és "zselés" töltésre gondolok, ezek is közel 100%-ra töltik, vagy felnyomják 80% körülire és ott automatikusan kikapcsolnak és csak emiatt írják rájuk az AGM kompatibilitást, hogy nem neked kell figyelni és lekapcsolni, hanem ezt megteszik automatán, de a teljes töltöttséget végül is nem érik el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.