Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Remélem 2016-ra végre kihalnak az 1366-os kijelzős gépek :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) Fücsök007 válasza kraftxld (#1) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez mindig függ a raktárkészletektől is sajnos. :(

(#3) schawo válasza Fücsök007 (#2) üzenetére


schawo
titán

∞+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) deltaa97


deltaa97
tag

Ki az a hülye, akinek egy router megér 80 ezret? :F
Csak kérdezem.

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#5) schawo válasza deltaa97 (#4) üzenetére


schawo
titán

Otthoni csicsarouternél én sem értem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) gerii válasza deltaa97 (#4) üzenetére


gerii
addikt

Én ugyanezt kérdem a 400k-s Acer notebooknál.

(#7) Solar Eclips


Solar Eclips
tag

d-sub, 100Mb-es ethernet... vicc.

(#8) .mf


.mf
veterán

Ezt a sok idióta gyökér dizájnert... mindenhova összenyomorított kurzorbillentyűk, de még egy kiaszott 17"-esre is! :W Azzal verném a fejüket pépesre :((

Annyi hely lenne egy normális elrendezésű és kiosztású billentyűzetet tenni bármelyikre, erre mintha mindenhol direkt csesznék el.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Dr. Akula válasza kraftxld (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezt már vagy 5 éve remélem, de mégse. :)

(#10) Alchemist válasza .mf (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Manapság a vicik-vacak billentyűzet az alapértelmezett - még üzleti vonalon is - , ehhez képest már annak is örül az ember, ha az átlagnál picit jobbat fog ki. Nem nagyon akad, amire a régebbi Thinkpad-jeimet elcserélném...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) scream


scream
veterán

"... támogatja a Muli-user MIMO átviteli ..."

(#12) jedis


jedis
senior tag

Jól megkérik az árát ezeknek az új M-es Intel prociknak ! :D Vicc kategória lassan tényleg, dollár árfolyam ide, vagy oda ! :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) Apollyon válasza kraftxld (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerencsére a Lenovo már elkezdte a 3 vagy több K-s kijelzőket a gépekbe szerelni, szóval úgy néz ki lassan elfelejtik végre a vicc felbontásokat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) ryori válasza Apollyon (#13) üzenetére


ryori
senior tag

Elérhető áron FX-es lenovoba már full hd panel van.

(#15) Khelben válasza gerii (#6) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem dolgoztál még notebookon, igaz? :)

(#16) kromatika válasza Apollyon (#13) üzenetére


kromatika
veterán

Igen éppen ez a baj.1366-os kijelzős gépek,főleg gyakran az üzleti modelekben is ,óriási kitolás a felhasználókkal.Reméljük lassan vége.Csak most meg az a gond hogy kezdik alkalmazni a 4 K-s kijelzőket arany áron.A legjobb lenne ha az alap és közép kategóriában természetes lenne a "sima" FHD panel,normál áron.

[ Szerkesztve ]

(#17) gerii válasza Khelben (#15) üzenetére


gerii
addikt

HP Elitebook 8540p. Az Acer egy hulladék hozzá képest. ;) 400-ért már gépet lehet kapni, nem ilyen wannabe csodákat.

(#18) Khelben válasza gerii (#17) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az Acer Travelmate sorozata simán hozza a Probookok és a belépő Elitebookok szintjét.

(#19) Dr. Akula válasza Khelben (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

MUHAHA! :D Volt Travelmatem, a nevén kívül semmiben nem különbözött az Aspiretól. Annyira "üzleti" mint az Apple...

(#20) xedos


xedos
addikt

Ahhoz, hogy nagyfelbontású kijelzőt tudjanak rakni a gépekbe, a Windowsnak is jobban kellene támogatnia!
Mit érsz a nagy felbontással, ha 2mm-esek a betűk?

(#21) Dr. Akula válasza xedos (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet azt növelni ha valakinek az kell. Meg a felbontást is vissza lehet venni. Csak növelni nem lehet a natívon túlra.

(#22) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Előttem hozzászólót tudom csak megerősíteni :)

(#23) Jonesy84 válasza Khelben (#18) üzenetére


Jonesy84
tag

Mondjuk egy 840 G1 szintjét nem nehéz elérni :) 1 éve használjuk őket, de hullanak rendesen (szó szerint széthullanak).

(#24) Dave™


Dave™
nagyúr

TP-link Archer C5...kívülről csak az eggyel kevesebb antenna révén lehet megkülönböztetni a C7-estől

Ez nem igaz, mindkettőn 3 külső antenna van.

(#25) total90 válasza deltaa97 (#4) üzenetére


total90
veterán

Hazi hasznalatra senki... en pl. ilyet vettem, de ceges kornyezetbe.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) TeeJay válasza kromatika (#16) üzenetére


TeeJay
félisten

1366x768 helyett mennyivel jobb lenne ha évek óta már alap lenne az 1600x900-as panel
aki meg drágább laptopot vesz annak fullHD
bár én ahogy néztem a kiállított gépeket 17,3" alá nem mernék menni fullHD-val :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) Dr. Akula válasza TeeJay (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért, már telefonon is alap a 2560x1440.

(#28) DonElvis


DonElvis
tag

MyKronoz 28K-ért?

Ezt a mini OLED kijelzőt el kellene már felejteni. Amúgy szinte ugyanaz az óra, mint a Sony Ericcson MBW 150 széria, igaz ez utóbbi kb 7 éves termék...

A MyKronoz megpróbálja újra feltalálni a spanyolviaszt. Ugyanúgy napról napra halványodni fog a mini OLED kijelző, ugyaúgy tropára megy az akku fél éven belűl,

Ami nem számít, az nem érdekel

(#29) Praston


Praston
tag

Egy ilyen TP-Link Archer C5 -el szemezgetek már pár napja. Mennyiben jobb szoftveresen, támogatásilag más márkához képest hasonló kaliberen?

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#30) xedos válasza DonElvis (#28) üzenetére


xedos
addikt

Mykronz Zefitet használok két hónapja - jópofa - mondjuk én nagyon olcsón vettem. Miért halványodna az OLED? Csak addig világít, ameddig éppen megnézed az időt. Kb 5naponta töltöm. Ha 100töltést kibír, akkor az 500nap!

[ Szerkesztve ]

(#31) pengwin válasza TeeJay (#26) üzenetére


pengwin
addikt

Én nemrég váltottam 15,6" 1366*768 Acerről egy 13,3"-os, 1080p-s Dellre, és már semmiféleképpen nem szeretném FHD alá adni, 13,3"-on már egyáltalán nem probléma. Volt rövid ideig egy Miix 2 10 tabletem, azon (10,1"-on) valóban kicsit overkill volt a felbontás, de a Windows HiDPI kezelése úgyis fejlődni fog, mert muszáj neki.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#32) TeeJay válasza pengwin (#31) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor 15,6"-on is kibírható lehet a fullHD? valahol keresnem kell egy üzletet ahol meg lehet nézni egy ilyen cuccot mert eddig csak ugye 17,3"-on láttam és ott még számomra oké volt, nem vagyok szemüveges és hosszú a kezem szóval nem 30centiről nézem a laptop kijelzőt :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) pengwin válasza TeeJay (#32) üzenetére


pengwin
addikt

15,6"-ra én már mindenféleképpen javaslom a Full HD-t, nézd meg, szerintem nagyon komoly előrelépés (ekkora méretben) az 1366*768-as felbontáshoz képest.
De ha te soknak találod, akkor is érdemes odafigyelni a kijelző minőségére, úgysem csak a felbontástól függ, már egy 1366*768 vagy 1600*900-as (vagy akár 1280*720-as) IPS panel is komoly előrelépés a felhasználói élményben.

Üdv, pengwin

(#34) Khelben válasza TeeJay (#32) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én 15,6-on használok fullhd-t és szerintem sok. Az 1600x900 sokkal kellemesebb Windows alatt ebben a méretben.

(#35) TeeJay válasza Khelben (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

én 21,5"-os monitoron tolom fullHD-t laptopom meg 15,6" ótvar 1366x768 ugye
17,3" @ fullHD-ra váltanék csak abból kevés van pláne ami megfizethető
pár Lenovo meg Acer és kifújt :B no majd megnézem élőben és ott kiderül :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) Dave™ válasza Khelben (#34) üzenetére


Dave™
nagyúr

Használj nagyobb dpit, pl. 125 vagy 150%-ot. Nekem 10,6"-en van full hd és nem sok, hanem nagyon szép éles a kép. Laptopon is 15,6-on.

(#37) Khelben válasza Dave™ (#36) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használnék én, ha a windows és a programok normálisan kezelnék. De nem ez a helyzet.

(#38) DonElvis válasza xedos (#30) üzenetére


DonElvis
tag

Én konkrétan erre gondoltam:

[link]

Ha összehasonlítod ezzel:

[link]

Akkor túl sok különbséget nem találsz a koncepciókban. Ámde az utóbbi cikk 2009-es...
Az SE MBW 150 tulajok tudnának mesélni akkuhalálokról, és egyre halványodó OLED kijelzőről, azt hiszem erről van fórum is.
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a MyKronoz lekoppinotta az egészet, és jó drágán el akarja adni (99€).
Az SE ezzel már csúnyán befürdött, mert az összes orájában 1 éven belűl tönkrement a kijelző és az akku.
Kiváncsi vagyok, mit bír majd a MyKronoz.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#41) xedos válasza DonElvis (#38) üzenetére


xedos
addikt

Ok. Ennek folyamatosan megy a kijelzője...
Nekem a Zefit van, (sőt igazából nem is az , hanem egy kínai csoda - de ugyanaz! Sikerült frissítenem a zefit firmwerével...) ott csak pár másodpercig kapcsol be a kijelző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.