Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Grat, szép kis túra lehetett a maga 600km-vel. :D

(#3) Flow válasza hemaka (#2) üzenetére


Flow
senior tag

Hogy szép? Biztos jártunk olyan helyeken is.. Nem igazán emlékszem... :DDD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#4) Senki9876


Senki9876
tag

:R
:C
Grat!!

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#5) Ariadne válasza Flow (#3) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt a mindenit, ez nem semmi, gratula! :C

Az El Camino azért érdekes, amikor először olvastam róla, az első gondolatom az volt, hogy bringával kellene végigjárni. :D De odafelé kétkeréken, uhh, az azért mégiscsak hogyismondjam hát nem lehet egyszerű... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6) Stiky


Stiky
senior tag

Szép "kis" túra. :C
Max respect! :R

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#7) hemaka válasza Flow (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szeretek bicajozni, és fotózni is, szóval mindkettő szép számomra. ;)
Nem emlékszel? :D Ejnye, az a fránya alkohol... :D :DD

(#8) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Srácok? mikoris voltatok?:DD csak mert én is voltam opatija rijeka környékén 2x is az elmult időben és láttam is 2 fős expediciót, de magyar rendszám nem volt rajtuk.

mod természetesen gratu...

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#9) Flow válasza TexT-BoY (#8) üzenetére


Flow
senior tag

Aug 24-én indultunk. és 30-án értünk haza.

Köszi mindenkinek! :R Remélem jövőre jöttök! ;]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#10) Foglalt név válasza TexT-BoY (#8) üzenetére


Foglalt név
addikt

24-31. A bringára meg nem raktunk rendszámot ;)

(#11) ttower


ttower
aktív tag

gratulálok. mi is tervezünk haverommal hasonló túrákat. először csak egy egynapos balatonkör, de lehet később csatlakoznánk hozzátok ha megengeditek.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#12) TexT-BoY válasza Foglalt név (#10) üzenetére


TexT-BoY
addikt

akkor nem titeket láttalak, 1 héttel korábban jártam ugyan ezen az utovnalon mint ti, bár többnyire pályán:). Hát srácok, gratu.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#13) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Komolyan nem értem, mi ez a sok gratu? Félreértés ne legyen, rendesek vagytok, de így belülről nagyon nem érezni benne a teljesítmény és főleg ahhoz képest fura, hogy egy olimpiai 5-6. helyért meg húzzuk a szánkat :U

(#14) Senki9876 válasza Flow (#9) üzenetére


Senki9876
tag

Vigyázz még szavadon foglak. :DD ;]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#15) Ariadne válasza Foglalt név (#13) üzenetére


Ariadne
őstag

Rendszeres hétvégi bringás túrázóként én igenis teljesítményt látok benne. Napokig 100 feletti km-eket hajtani egyrészt, másrészt nekivágni egy másik országnak egy szál bringával, azon a teljes felszereléssel, azt nem csinálja meg bárki. Szerintem. :)

És a bringás társadalom általam ismert része Parti 23. helyét is igen nagyra becsüli az olimpián - ő az első magyar, aki egyáltalán kijutott, vagyis az 50-ből 23. az nagyon jó eredmény.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16) Flow válasza Foglalt név (#13) üzenetére


Flow
senior tag

Félreérted. A gratulációk tárgya az, hogy életben maradtunk. ;]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#17) Senki9876 válasza Foglalt név (#13) üzenetére


Senki9876
tag

Tudod valakiknek ez nagy teljesítmény :P
Régen sokat bicikliztem. Szlovákiából évente 1x letekertünk a Balatonra és vissza. A táv 300-350km. Az utolsó ilyen programom 6 éve volt, és az utóbbi 3 évbe összesen max. 50km tehettem meg. (még a wc-re is autóval mennék ha tehetném)(ja és nem vagyok rá büszke)

Olyanok előtt akik ilyen távokat (600km) tudnak megtenni töretlen lelkesedéssel, én fejet hajtok :R , és megérdemlik a gratulációmat Grat :C

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#18) G@ben


G@ben
addikt

Nem vagytok semmik, gartula! :R
A leírást meg élvezet volt olvasni. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Nem semmi út lehetett, főleg a meredek... de

"Déli népek. Elágazás. Egyenesen Rijeka, jobbra Lokve. Nyilván megyünk tovább egyenesen. Egy jó km-re újabb elágazás, ugyanazok a táblák. Haladunk egyenesen majd várostábla: Lokve. Már nem tudunk nevetni. Ellenkezőleg - már csak nevetni tudunk. :)

Erről nem a déli népek tehetnek, hanem az, hogy Lokve két részből áll, a központ felé ment a másik út.

(#20) Pukkancs


Pukkancs
tag

Nem semmi, nekem haverral horgászni menni is fárasztó (lehet a haver szövegétöl), ti meg már az adriára tekertek :R .
Amúgy azzal a 65 Km/h-val éppen 25-tel léptétek meg a bicilkis sebességkorlátozást, milyen volt olyan gyorsan menni? Mert én imádok marhagyorsan menni bringával (egyszer otthagytam egy szuzukit 47-tel :DDD ).

(#21) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

You're welcome. Horvátul: U redu je. :P

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#22) Noddy


Noddy
senior tag

Jó volt olvasni ezt az írást. És minden tiszteletem a tiétek, hogy belemertetek vágni és végig is vittétek.

Egyszer majd én is szeretnék ilyen nagy távot felölelő túrára menni. Persze ehhez jó bicaj kell először. Váltott biciklizéssel (azaz egy bicikli négy biciklis) 6 óra alatt tettünk meg 130 km-t.
Nem tudom mennyire volt spéci a bringátok, és hogy vajon lehetne e fokozni az átlag sebességet ha mondjuk országúti kerékpárral tettétek volna meg a távot MTB helyett? (Bár nem tudom, hogy azokat lehet-e terhelni 50kg plusz súllyal.)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#23) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nice, én is kedvet kaptam, de nincs bringám. :DD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24) __Psion__ válasza Foglalt név (#13) üzenetére


__Psion__
tag

Hát én akkor is gratulálok, hogy belevágtatok (és persze picit irigylek is titeket). :R
Az Olimpia pedig nem érdekel. Nahh, nem a sportolók teljesítményét veszem semmibe, hanem magát a cirkuszt.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#25) Solten


Solten
addikt

:Y Csatlakozom: :R

Saor Alba

(#26) Tüzi

Gratula :) :R
Most már legalább tudom, hogy érdemes elindulni arrafelé. Bár nekünk tolódik tavasz végére, de most már tuti, hogy megyek. 35k/kopf? Hmm...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27) Biaggio


Biaggio
őstag

Szenzációs írás és út :R (nekem 3 nap az Őrségben, össz. 100 km is bőven elég volt bringával)

(#28) DarkByte


DarkByte
addikt

Emberek, fejet hajtok előttetek. Nagyszerű a beszámoló és a teljesítményetek sem semmi (főleg nekem, az első pár tíz kilóméteren elvéreztem volna szerintem :DDD). :R

(#29) tzimash


tzimash
őstag

szép volt fiúk :C
hatalmas kaland egy ilyen túra! :K
most rámjött a tekerhetnék :)
pár éve mi is terveztünk hasonló túrát haverral, de aztán nem lett belőle semmi... ill. a tengerpart helyett, hazamentünk Zeg-ről Törökszentmiklósra :)
a hegyek-völgyeknél meg van sokkal rosszabb is, pl aki tekert már a Solt-Kecskemét útvonalon, az tudja miről van szó :)

(#30) iday


iday
aktív tag

Igen szép teljesitmény.
Gratula. :C
Bár mikor a barátnömmel mentünk nyaralni több cuccal mentünk mint ti. :DDD

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#31) Geller72


Geller72
veterán

Ebből számunkra több minden kiderült. Negatívumok:
Egy ilyen országban, mint Horvátország, nincs normális út, ahol A pontból B pontba eljuthatnál. Én megértem, hogy a tengerpartra gyúrnak, de ha lejössz a pályáról, láthatod, hogy siralmas a helyzet. Miért nem lehet egy úthálózatot úgy kiépíteni, hogy aki nem akar a pályán menni, az mehessen nem fizetős, de jó minőségű, ésszel megtervezett úton. Én bejártam a déli részt rendesen, Albánia vitte eddig a prímet az úthálózatban, egyszerűen nevetséges. Maga a táj gyönyörű, Montenegróval együtt. Éppen ez miatt sajnos egy ilyen hosszú bicajos túrát megtervezni egyszerűen nem lehet. Valamennyire igen, de úgy is útközben kell rájönnöd, hogy a 80%-t abszolút spontán kell megtenned. És ez elszomorít. Én elhiszem, hogy sokan szeretik a kihívásokat, de ami egyik embernek kihívás, az a másiknak gyötrelem. A másik, hogy az utakon a kerekeseknek egyszerűen életveszélyes haladni. Az a sok állat sofőr, ami van, elképesztő. Nem kell messze menni, elég, ha a hazai állapotokat megnézzük. Ahhoz, hogy egy jót tekerj, előtte 100km utat kell megtenned autóval, ahonnan biztonságosan elindulhatsz. 96-ban eltekertem egyik barátomhoz az ukrán határ széléhez. Ez tőlünk oda-vissza 810 km volt. Volt olyan szakasz, hogy 10km-en belül négyszer ugrottam le a cajgáról, vagy mentem az árokba, mert majdnem ledaráltak. A leggyakrabban előforduló szitu: jön mögötted egy kamion, (vagy több), elöl messze autók, te köztük mész. Az autók nagy sebességgel jönnek, kamionosunk úgy érzi, még bőven megelőz, amíg a szemből közeledők odaérnek. Hát persze hogy nem. És amikor mögötted már hallod, hogy a pótkocsi sikítva húzza a csíkot, már tudod, hogy irány az árok, mert nem tud megállni, kikerülni meg végképp nem, és azzal is tisztába vagy, hogy ha neki választania kell, valószínűleg azt választja, hogy rajtad megy át, mert a szembe jövő autóban mégiscsak 4-en ülnek, tehát egy emberhalál olcsóbb. És jobb, ha ezt mindenki belevési az eszébe. Nem tudnám összeszámolni, hogy a bal oldali kis tükröm hányszor mentette meg az életem. A közlekedési morál nálunk nulla.
De én is gratulálok a túrátokhoz, tudom, hogy maradandó élmény volt számotokra és azt is tudom, hogy már most visszavágytok.. :D . Az afrikai túrától én is óvnálak benneteket, unokaöcsém spanyolban kamionozik, párszor volt Marokkóban. Hááát, sztem nem nekünk való vidék.. :D , ahogy mesélte. Elmehettek még Erdélybe is, de oda több cuccot vigyetek a bicikliknek, mert elég durva az út, viszont cserébe nagyon szép. Sajnálom, hogy a horvát részből sztem pont az alját láttátok, lefele délebbre sokkal szebb, jobb, olcsóbb. Ha tehetitek, legközelebb menjetek sokkal délebbre. Igaz, tovább tart, de megéri.
Albánia durván 1400 km, de ebben benne van az is, hogy megkerülitek a tavat.
Sok sikert.

Ne vegyétek sértésnek, de egy ilyen terepen, ahol ti is tekertetek 120km egy napra ép ésszel nagyon sok. Síkságon még ok, de sztem max 60-80km a reális
Geller

[ Szerkesztve ]

(#32) Geller72


Geller72
veterán

Ehh, épp kicsúsztam az időlimitből, elnézést. Csupán pont azt hagytam ki, ami a lényeg: a cikk nagyon tetszett, teljesen átjött a fiiiling.. :D . Jó írás.
Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#33) Foglalt név válasza Geller72 (#31) üzenetére


Foglalt név
addikt

Bár ez kimaradt az írásból, pedig beszéltük, hogy bele kéne rakni, csak nem igazán illett bele.

Nekem nagyon kellemes csalódás volt, hogy a közlekedési morál messze a mienk felett áll. Nem egyszer fékezett mögöttünk közel állóra nehézpótossal valaki, mert látta, hogy nem fog elférni és akár egy húzósabb emelkedővel 10km/h-val döcögött mögöttünk, míg nem nyílt lehetőség előzésre(sok helyen nem volt annyi hely a szalagkorlátig, hogy el tudtuk volna engedni). A közlekedők többsége pozitív volt irányunkban, integettek, fényképeztek, dudáltak. Magyarországon kb. 80km-t kellett volna megtennünk hazáig, cuccok nélkül, de erre inkább nem vállalkoztam, mert itt tudom veszélyes.

Az utak állapota is érdekes, mert azon az összesen kb. 15km-en kívül, ami felújítás alatt állt és rosszabb esetben csak murva borította, meglepően jó minőségű aszfalton tekertünk. Kátyúkkal talán 1-2 helyen találkoztunk és a fedőréteg is normális.

Én személy szerint Horvátország nagy részét bejártam már, vannak fenséges részek, amik nem sorbafűzve, de önmagukban is megérnek egy túrát. Sajnos most az idő és a pénz volt, ami határok közé szorított minket :(

(#34) aDamker


aDamker
aktív tag

En is gratulalok sracok, nem semmi performance lehetett. Maga az iras is remek lett, teljesen beleeltem magam. Mikorra tervezitek a kovetkezo turat? ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) 14adam


14adam
addikt

Valaki letekeri ezt az utat triálcangával akkor annak gratulálok :D De nektek is gratulálok :R Szép irás

[ Szerkesztve ]

(#36) r-chee


r-chee
őstag

Wazee, én láttalak is benneteket itt Letenyén :) . Elég lett volna itt bejönnötök a kempingbe, és túra letudva :DD . Na jó, vicc volt :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#37) #31757056


#31757056
törölt tag

Gyönyörűek a fotók :R

(#38) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hát ez elképesztő. Nagyon jó írás lett. Grat! :C
Örülnék, ha nekem is lenne elég indíttatásom ilyesmikhez. Eddíg a leghosszabb túrám kb 20km volt Csömörtől Mogyoródig a földúton (Kicsit kóvályogtam, majd kilyukadtam ugyanoda, ahonnan elindultam). A Horvát utakkal pedig nekem és a családnak is vannak hasonló tapasztalatai. Olyan hülyén van minden kitáblázva, hogy az elképesztő.
A chillis bab gondolom meg a nitró meghajtás végett volt szükséges. :DDD
A Balatonos cikket meg majd most fogom elolvasni. ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#39) xuldar válasza Kalandor (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Kemény :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#40) marcias


marcias
őstag

Ű bakker... ez azért érdekes, mert augusztus elején jutott eszünkbe haverommal, hogy mi lenne ha lemennénk biciklivel a tengerpartra... ez nagyon mesésen hangzott egészen addig, amíg bele nem gondoltunk. :D Egyelőre a Balaton-körbetekerés marad, jövőre. Nekem ez azt hiszem, sok lenne. :)

Steam: marcias88

(#41) raczger


raczger
őstag

Gratulálok nektek!
Egyszer majd én is szeretnék egy hasonló, nagy bringatúrát csinálni, nagy élmény lehet egy ilyen utazás :C

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#42) MC Pite


MC Pite
veterán

Fiatal korunkban (... 7éve? :D) ugyaenzt a hibát követtük el a tőlünk-Balaton-kör-visszánál; amit akkor viágításnak gondoltunk azzal ma csak kóbor macskákat dobálnék! Utólag visszagondolva részünkről és részetekről is nagy *****g volt, de a fílingérzés persze mindent überelt :) [Csak nekünk 80%ban esőben...]

Grat a túrához!

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43) lacko22


lacko22
aktív tag

Én is szívesen mennék egy ilyen túrára.

(#44) tisn


tisn
addikt

Gratula srácok, szép teljesítmény... (Azt a hegyi utat ha jól látom a térképen, mi is megjártuk 7-8 éve. Autóval. Na aki ott feltekert bicóval, az :Y )

(#45) Hebry


Hebry
senior tag

Szép túra lehetett.
A 120-as távok hegyekben szerintem is elég húzósak, és végül is az írásból is ez derült ki.
Alföldön több napos túrán pont jó, vagy még kevés is, hiszen kb 6-7 óra alatt teljesíthető magyar útviszonyok mellett.

Jók az ilyen túrák, mert mert magadról tanulsz, jóbarátot szerzel, és ezt már nem veszi el tőled senki, soha.

A sok grat. pedig azért, mert aki az olimpiára megy, az abból él nagy valószínűséggel, (nagyon büszke vagyok minden magyar sportolóra, bármilyen eredmény ért is el, én is sportoltam), ti pedig csupán belső indíttatástól vezérelve szereztétek ezt a nem mindennapi élményt.

Grat.

(#46) vottokar


vottokar
senior tag

Tiszteletem a tietek. Már vagy 15 éve tekerek, de egy ilyen túrának nem mernék nekivágni. .Örülök, hogy a közlekedési morál mennyivel jobb Horvátországban a miénknél. Ami itthol van, az egy katasztrófa. Tele az út felelőtlen ba..okkal. Sajnos a kerékpárosok oldalán is, nem csak az autósoknál.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#47) DeltaPower


DeltaPower
őstag

gratula, szép teljesítmény! :R

a lánc és a láncbontó elengedhetetlen kellék! nekem 50km-es kis túra utolsó 5 km-én volt láncszakadásom, minden szerszám volt nálunk, csak láncbontó nem. ilyen hosszú túrára, mint a tiétek, mindenképp kell, mert durva dolog több 10 km-en át vontatni a másikat, főleg ennyi csomaggal. aztán még bicajboltot keresni, stb. azóta én inkább elpakolom az 5 dekás láncbontót is.
amúgy láttam már olyat, aki ekkora túrára 2 komplettre szerelt kereket vitt magával :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#48) Flow


Flow
senior tag

Amúgy ha valaki fontolgat hasonlót, javasolnék párat:

1. Érdekes, de pl én nem voltam napközben éhes. Viszont ennek ellenére is pumpálni kell a tápanyagot, mert a szervezetet extrém igénybevételnek teszi ki az ember.
2. Szőlőcukor, csoki, cerbona legyen dögivel. (bár ízlések és pofonok)
3. Bepanthen-szerűség ;]
4. Jól gondolja át, hány embert visz magával, és mi az előnye/hátránya annak, ha 0-t, 1-t, vagy 1+ társat választ.
5. Gps nélkül sem volt gond, de ha tehetném, legközelebb vinnék. (pl garmint, csak azoknak elég húzós az áruk, viszont ha jól tudom, 18 órákat is bírnak, és elemmel is mennek, ez utóbbi nem 100%)

Hirtelen ennyi, ha eszembe jut valami, majd még ideböfögöm. :))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#49) Pinya007


Pinya007
tag

Szép túra lehetett! Az írás stílusa is nagyon jó, mint egy jópofa kalandregény. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#50) róland


róland
veterán

Gratulálok!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.