Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Ilyenkor megnézném az applemérnökök arcát, hogy küzdöttek a tizedmiliméterekkel hogy minél vékonyabb legyen erre jön egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2) Vesa


Vesa
veterán

Számomra ebből a cikkből a 60k dolláros begyűjtött összeg érdekes...Egyrészt, hihetetlen mennyi hülyeséget képesek az emberek finanszírozni, másrszét, nem teljesen értem, hogy ezen a műanyag lapon mi kerül ennyibe? 50k élből zsebbe megy, lefogadom... Más kérdés, hogy teljesen igazuk van...akit meg lehet kopasztani, azt meg is kell!

A tudomány a valóság költészete!

(#3) Gondwana


Gondwana
addikt

Nálunk már LEGO tartja a telefonomat a Lada műszerfalán, a headsetet az autó plafonján, a töltőkábelvéget a fűtésbeömlő fölött, a borotvámat a tusolóban, a fogkefémet a tükör mellett, ezt a modot is megcsinálnám, de még nincs black LEGO baseplate, a szürke meg idétlenül nézne ki ThinkPaden.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4) Pötyi válasza Vesa (#2) üzenetére


Pötyi
őstag

Teljesen igazad van, ugyanis a 48x48-as alaplap használtan már két ropiért kapható. Ezt mindenki megvehetné magának, ezért KickStarter gyűjtés indítani majdhogynem rablás.

Én hobbiból magamnak vágnám méretre a laptopomhoz.

Más kérdés, hogy elvileg létezik lekeríkett sarkú alaplap, de azon már gyárilag kihagytak egy bütyköt a sarkán:

Ha te vágod méretre magadnak, akkor valszeg egy, vagy több bütyköt szanálni fogsz.

QNX is cool!

(#5) Sebaj Fóbiás válasza Gondwana (#3) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

A helyesírásra figyelj... Nálad lego tartja a LADA műszerfalán... :DDD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#6) Pötyi válasza Gondwana (#3) üzenetére


Pötyi
őstag

16x32-es méretben létezik fekete. Bááár az legfeljebb egy netbook fedelére lenne elég.

:DDD

QNX is cool!

(#7) AxBattler válasza Vesa (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Apple termék tulajokról felőlem akárhány bőrt lehúzhatnak, tudták hogy ez lesz, amikor MAC-be invesztáltak... ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) TigerCat válasza AxBattler (#7) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vazz, én is megveszek minden hülyeséget és alkalmazást a Mac-re, de ez már tényleg túlzás. Cipzáras tok, oszt' helló!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9) Vesa válasza Pötyi (#4) üzenetére


Vesa
veterán

Ráadásul létezik szürkében és sokkal vékonyabb, mint a hihetetlen találmány...:-)

A tudomány a valóság költészete!

(#10) Garada


Garada
őstag

Elég bazári kinézetet ad az egyszer biztos. ;]

(#11) Béééla válasza Vesa (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Nem jótékonykodás. Tetszik az ötlet? Támogasd. Nem tetszik? Ne támogasd. Az ötletgazda meg éhezzen, ingyen adja mindenét, nem?

Engem egyedül az örökös apple-only baromság bánt. Jó lenne, ha kicsit univerzálisabb ötleteken törnék a fejüket.

Bélabá

(#12) Pötyi válasza Béééla (#11) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát izééé, itt azért egy icipici átbaszás szaga is van a dolognak... Miért kell pénzgyűjtőkampány, ha egyszer bemész a helyi Lego boltba és veszel egy raklap 48x48-as alaplapot?

Miért ne figyelmeztessük a többi jószándékú embert, ha kilóg a lóláb?

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#13) draco31


draco31
veterán

És mit is szól ehhez a LEGO?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#14) Beerhead válasza Vesa (#2) üzenetére


Beerhead
csendes tag

Gondolom fröccsönteni akarják, ahhoz nem olcsó a szerszámot legyártatni, tömeggyártást beindítani. Meg a kezdő árukészlet, nemzetközi értékesítés, szállítás megszervezése, adminisztrálása. Rengeteg költség van egy 0-ról induló cégnél.

(#15) Sebaj Fóbiás válasza draco31 (#13) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Hogy ingyen reklámozzák és forgalmat generálnak? Gondolom tökre örül neki. Talán még fizet is érte.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#16) draco31 válasza Sebaj Fóbiás (#15) üzenetére


draco31
veterán

Biztosan örülnek neki, hogy nem az Ő minőségükben dolgoznak, a nevük árnyékában árulják, és a szabványukat is lemásolják. Bár ez is reklám az igaz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17) muszaly


muszaly
újonc

két dolog a cikkírónak:
nem 60000 a cél, hanem 30000, és ami rosszabb: nem "Brick Case", hanem "Brik Case".
A cikkben (és címében) szereplő névvel nem lehet megtalálni.

a többieknek: értékelem, hogy közösséget építünk, de ha nem tetszik, minek kommenteltek? egy megtervezett, az összes jogszabályi feltételnek megfelelő, letesztelt, legyártatott termék elkészítése drága. ha ez ennyire nem tiszta előtted, vagy csak nem tetszik valaki más ötlete, minek írsz?!

nekem tetszik a cucc, van benne ötlet, és ha egy megunt gépet fel tudsz dobni vele, érdekes lehet. persze, h felragaszthatsz egy használt legolapot is a drága vasad monitorjára, de ha egyszer van nyom nélkül eltávolítható fajta...
bocs, este van, senkit nem felzaklatni akartam, szép estét

(#18) Vesa válasza Béééla (#11) üzenetére


Vesa
veterán

Te miről beszélsz?
Ha figyeltél volna mit írtam, nem írsz hülyeséget. Az ötletgazda annyi hülyét fej meg, amennyit akar, jól teszi, mint azt írtam is korábban. Ezzel együtt, egy filléres műanyag lap "fejlesztéséért" 60k dollárt kérni nyílt pofátlanság, ilyen összegeket összetett elektronikus eszközök esetén szoktak belőni célként, de tudok mutatni negy egy olyan projectet, ahol ennek feléből komoly hardvert építenek...

A tudomány a valóság költészete!

(#19) Vesa válasza Beerhead (#14) üzenetére


Vesa
veterán

egy ekkora lap fröccsöntéséhez a szerszám kb. 1000-1500 dollár között mozog, vagy még annyi sincs! A sorozatgyártás filléres, éppen ez a műanyag előnye. Onnantól, hogy a szerszám megvan, maga a gyártás már filléres költség, ellentéteben pl. a fémekkel. 5-8k max, ami erre a hülyeségre reális. Ráadásul fejlesztésről szó sincs, ez egy műanyag Lego lap ami csak méretében tér el az egyébként is kaphatótól (korábban linkeltem)

A tudomány a valóság költészete!

(#20) Vesa válasza muszaly (#17) üzenetére


Vesa
veterán

Mert ez egy fórum, ember! Bármilyen hihetetlen számodra, egy fórum a vélemények ütköztetésére való, tehát ellenvéleménynek is van helye. Amiről Te beszélsz, az a rajongói oldal!

A tudomány a valóság költészete!

(#21) kromatika


kromatika
veterán

Ekkora baromságot.Trendi a vékony noti,és akkor jön ez. :W

(#22) Prof válasza flashpointer (#1) üzenetére


Prof
addikt

Jol mutatja, hogy a trendisegen kivul semmi nem indokolja a noti vekonyitast. Szarabb hutes ,gyengebb teljesitmeny nagyobb zaj.

A tablet mas teszta ott van a papirlap, mint vekonysagi cel ;)

(#23) tocsa válasza Prof (#22) üzenetére


tocsa
senior tag

Még annyit hozzátennék, hogy a szerelhetőség is egy katasztrófa, rémálom.
Baromi design-os meg trendi az aluminum ház öntvény, csak szerelni ne kelljen.

A tabletek mondjuk még kevésbé szerelhetőek.

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#24) Prof válasza tocsa (#23) üzenetére


Prof
addikt

Kapitalizmus van, szereles nincs ,szemettermeles van . Eladasra kidobasra gyartanak lassan mindent. ;]

(#25) Duree


Duree
veterán

Ez egy nagy hülyeség,még ötletszinten sem jó.Nemigazán örülnék ha a félmillás gépemen legüzna a gyerek.

duree54

(#26) Béééla válasza Pötyi (#12) üzenetére


Béééla
őstag

Ez azért annál több: lusta, 0 technikai tudású de nagyon hipszter arc is menő még hipszterebbnek tűnhet ezáltal. Azt fizeti meg, hogy a túlárazott Fészbúk-gépére csak felpattinthatja és kirakhatja legóból az almát.
Aki egy hangyányit is értelmesebb, az ugye elmegy a boltba és vesz rendes lapot, előkapja a hőlégfúvót, és ügyesen ráigazítja a notira. Természetesen szigorúan úgy, hogy a lap a monitoron van :DDD

Nem átbaszás, megfejés. Én azt sajnálom, hogy nem én találtam ki. Akkora baromságokkal lettek milliomosok egyesek, hogy ez még simán belefér.

@Vesa:
Neked sem ártana néha értelmező olvasást gyakorolni. Nem jótékonykodás. Kőkemény profitorientált dolog.
Ha úgy gondolod hogy ez túlárazott, nem támogatod.
Az eredeti cél 30 ezer USD, ennek a fele biztos nyaralást fog finanszírozni, tény.
De az 5 dodós támogatáson kívül mindegyik csomagban kapsz valamit, úgyhogy nem értem a nyafogást. Ha megér 30-35 dollárt egy ilyen tok, akkor kapsz is érte egy tokot, nem csak egy köszönetnyilvánító emailt. Early accessben veszel egy LEGO tokot.

Lehet írni hogy drága (mert drága) és hogy nem sért-e szabadalmat (ami már rég lejárt), de attól még pofás rétegcucc.

Bélabá

(#27) atuci válasza Gondwana (#3) üzenetére


atuci
senior tag

Neolux?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#28) tocsa válasza Prof (#24) üzenetére


tocsa
senior tag

Még valami: a 2. képen a kislány aranyosan játszik apuci laptopjának borítóján, míg apuci vígan mosolyogva dolgozik a Starbucks-ban. Ezzel kapcsolatban:
1.) Ha a kislány abúzálja az LCD hátulját, akkor apuci tengeri betegséget kap az LCD folyamatos mozgásától, ha tényleg dolgozni akar és nem csak hippiskedik
2.) Ez nagyon jót tesz a zsanérnak is, ami minden laptop egyik gyenge pontja

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.