Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szabi113


szabi113
tag

Elérkezett február 4, én pedig türelmetlenül nyomkodom a frissítés gombot az alkalmazásban. De hiába. Nincs frissítés.

(#102) róland válasza szabi113 (#101) üzenetére


róland
veterán

Még van közel tizenegy és fél óra a mai napból. :DD

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#103) kcsa válasza róland (#102) üzenetére


kcsa
veterán

Honoluluban még csekély 22 óra van hátra ;]

(#104) PeteePeti válasza szabi113 (#101) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nem akarok senkit sem elszomorítani, de........
[link]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#105) hito válasza PeteePeti (#104) üzenetére


hito
nagyúr

De akkor honnan jött ez a február 4.? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106) szabi113


szabi113
tag

Hát ez szuper!
Furcsa is volt amikor kb. egy hete a Samsung boltban az eladó srác monta hogy, 24-én érkezik majd a frissítés. Én meg csak pislogtam. Biztosan rosszul tudja.... Hát nem. Nem teljesen.

Több külföldi cikk is a február4-ét jelölte meg, gondolom azért van ebben az írományban is ez az infó.

(#107) PeteePeti válasza hito (#105) üzenetére


PeteePeti
őstag

Gondolom február 4-én kezdik el az adott országokban elérhetővé tenni! De nem egyszerre! Lehet egyik ország már ma megkapja, másik viszont csak napokkal, hetekkel később! :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#108) Luser2000 válasza hito (#105) üzenetére


Luser2000
addikt

Nem túl bonyolult. A témaindító cikk forrásként magát a Samsungot jelöli meg.
[link]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#109) Luser2000


Luser2000
addikt

A nálunk elérhető verzióhoz képest van egy újabb, Tizen 5.5.0.2 alapon, pl.:

Buildszám : R820XXU1DUA3 Tizen-verzió : Tizen 5.5.0.2 Kiadás dátuma : 2021-01-28• Továbbfejlesztett Samsung Health funkciók
- Mostantól 1 : N csoportkihívás lesz az 1 : 1 helyett, valamint élő kép, amikor a barátaival sétál.
- További alvási pontszámokat és információkat kap, ha elalváskor viseli az órát.
- Az automata edzésfelismerési idő csökkent (három sportnál: a futásnál, az evezőgépes és az elliptikus tréneres edzésnél).
- Néhány egészségérzékelési mérés fejlesztésre került.
- Élvezze az otthoni edzést egy egész sor fitneszprogrammal.
• SmartThings Find
- Ha elvesztené az óráját, a helyét megtalálja a térképen.
• Kézmosás
- A letöltési alkalmazással az automatikus kézmosásészlelés gondoskodik arról, hogy a kezei mindig tiszták legyenek és jó kézmosási szokásokat alakíthasson ki.
• Stabilabb és megbízhatóbb rendszer

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#110) hito


hito
nagyúr

22-e nem a jövő héten lesz :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#111) szubrutin válasza hito (#110) üzenetére


szubrutin
aktív tag

januar 26.ai a cikk, most csak frissites jött hozza...

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#112) Duree


Duree
veterán

Majd meglátjuk mennyire pontos, mert az Apple az igen csak az.

duree54

(#113) Lecs@ válasza hito (#110) üzenetére


Lecs@
addikt

:U :U :U

512 GB

(#114) hito válasza szubrutin (#111) üzenetére


hito
nagyúr

Azt hittem a címet is frissítették, legalábbis úgy lett volna jó szerintem.

Lecs@: :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#115) Schuler888 válasza hito (#114) üzenetére


Schuler888
senior tag

A rohadt nagy zolddel kiemelt frissitve felirat nem volt gyanus?🤔

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#116) Schuler888 válasza démosthenés (#99) üzenetére


Schuler888
senior tag

[Description]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#117) bigsee válasza Ateszpapa (#27) üzenetére


bigsee
addikt

Tényleg, órát nem veszik el... :U :D

Kíváncsi vagyok, mennyire lehet pontos egy ilyen vérnyomásmérés! Valakinek van már tapasztalata, akár egyéb forrásból?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#118) hito válasza Schuler888 (#115) üzenetére


hito
nagyúr

Mit nem lehet azon érteni, amit írtam? Olvasd el még1x a 114-est.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#119) Schuler888 válasza hito (#118) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Végre: jövő héten érkezik az EKG és vérnyomásmérő a Galaxy Watchra!"

Vs.

"FRISSÍTVE! Végre: jövő héten érkezik az EKG és vérnyomásmérő a Galaxy Watchra!"

Magyarazkodhatsz, de ha valami csak neked nem vilagos, tobbunknek igen, akkor bizony nem a tobbiek a helikopter...

Kommentekrol mar nem is beszelek, ha abbol se tunt fel..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#120) Schuler888 válasza bigsee (#117) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nekem, es tobbunknek is van mar nyar ota az active2 forumban, kepekkel egyutt, watch3 forumot nem nezem de lehet ott is akad :) meglepoen pontos!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#121) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

"A csukló a szívtől távolabb található, mint a felkar, artériái szűkebbek és a bőrfelszínhez közelebb helyezkednek el. Az összehasonlító tanulmányok kimutatták, hogy a csuklón mért értékek eltérnek a felkaron mérttől, így gyakran félrevezetők, tévesen keltik a magas vérnyomás betegség hiányának vagy éppen meglétének látszatát.
E tény miatt az orvosi gyakorlatban nem fogadják el és nem is használják a csuklón történő vérnyomás mérést!"

A csuklón olyankor mérnek az orvosok is vérnyomást, hogy a páciens annyira elhízott, hogy a mandzsetta nem éri körbe a felkart. Ilyenkor jön szóba a csukló, mert az még elhízás esetén is karcsúbb marad. Persze, a mérés pontatlan lesz, de "A pontatlanabb mérés is hasznosabb, mintha egyáltalán nem történne ellenőrzés!"

Szóval, ettől az eszköztől nem lehet pontosságot várni, de ha az adatok mentve vannak, akkor tendencia így is látható, ami lehet korai figyelmeztető.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#122) code1005 válasza Fritz Teufel (#121) üzenetére


code1005
senior tag

És ezért kell kalibrálni 30 naponként egy felkaros vérnyomásmérővel, ahogy azt az óra szoftvere kéri is.

plata o plomo

(#123) tasika16 válasza Fritz Teufel (#121) üzenetére


tasika16
tag

Amúgy mint egyébként fentebb írtam a vérnyomás mérésről. Teljesen más módon mérnek rendesen vérnyomást amit nyílván egy óra nem fog tudni. Ugyan akkor egy rendes vérnyomás mérő is téved x értéket felfele lefele. Ami sokkal inkább fontosabb az a tendencia ezért van a 24 órás vérnyomásmérés is. Ha folyamat méri valami eszköz ezt az értéket és alapvetően konstansan téved valemenyit, akkor abból azért nagyon szépen ki tud rajzolódni egy tendencia a vérnyomásról és ez akár valamilyen szinten hasznos is lehet egy dokinak. Nyílván egy orvosi műszert nem helyetesít sem így sem ekg szinten. De megelőzésnek elég jó segítség tud lenni.
Amúgy más téma, hogy engem érdekelne, hogy ez a frissítés most úgy érkezik, hogy nekem külön le kell tölteni egy alkalmazást majd ha elérhető lesz vagy pedig mint szoftverfrissités kapja meg az óra?

(#124) Dello79 válasza Fritz Teufel (#121) üzenetére


Dello79
aktív tag

Nagyon okosan leírtad :D hogy egy csuklós vérnyomásérő , hogy működik és hogy egy felkaros .. és szépen levezetted, hogy miért pontatlan ebből kifolyólag egy csuklós vérnyomásmérő...

CSAK kár, hogy az okosóra NEM így méri a pulzust :D így kb. felesleges is volt ezt leírnod ide.

(#125) Schuler888 válasza Dello79 (#124) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1. 2021 van.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#127) tntmax


tntmax
aktív tag

Hú már úgy izgultam mikor ér ide... szerintem úgy fel is ment a pulzusom hogy jól meg is mérem... ja nem :-)

(#128) kmarci25 válasza tntmax (#127) üzenetére


kmarci25
veterán

Pulzust se tudsz mérni? Az baj, mert az alapból fenn van kb minden órán, vagy aktivitáskövetőn. ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#129) bigsee válasza kmarci25 (#128) üzenetére


bigsee
addikt

Ujjaidban van ingyenes pulzusmérő, bio...! ;) :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#130) kmarci25 válasza bigsee (#129) üzenetére


kmarci25
veterán

Tru dat. :DDD De ahhoz is kell egy óra, vagy legalább valami amivel méred hány másodperc telt el.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#131) bigsee válasza kmarci25 (#130) üzenetére


bigsee
addikt

Igen. Próbáltam fejben, nem ment egyszerre a kettő... :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#132) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Tegnap már lejött hozzá a frissítés (Active2) csak kell neki egy program, amit még nem lehet telepíteni az áruházból, külön leszedve meg azt írja, hogy ezen a helyen nem lehet használni.

(#133) TODI1111


TODI1111
addikt

Kíváncsi vagyok, valóban elindul-e a frissítés a mai napon.

(#134) emeron válasza TODI1111 (#133) üzenetére


emeron
tag

Hát eddig semmi... 🙄

(#135) F_Gergely válasza emeron (#134) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nálam sem, kíváncsi vagyok.... :U

(#136) S@c@


S@c@
őstag

Minden működik hibátlanul! :B

(#137) F_Gergely válasza S@c@ (#136) üzenetére


F_Gergely
őstag

Már nálam is frissült :)

[ Szerkesztve ]

(#138) TODI1111 válasza F_Gergely (#137) üzenetére


TODI1111
addikt

Már nálam is fent van. (watch 3) Már csak kalibrálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#139) Dello79


Dello79
aktív tag

Nem Samsung telefonnal felejtős :) elég gáz ez a Samsung részéről .. tehát marad a hack .. tehát nem változott semmi .. aki akarta eddig is volt neki ..

(#140) kmarci25 válasza Dello79 (#139) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez nem igaz. Ha Samsung telefonod van, akkor nem kell semmi mókolás. Anélkül kell. Ez változás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#141) Ateszpapa válasza kmarci25 (#140) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ez eddig is így volt ECG, vérnyomásnál.
Huaweinél több program is kellett, hogy fel tudjam őket rakni.

(#142) kmarci25 válasza Ateszpapa (#141) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem volt így, egyszerűbb volt feltenni Samsung telefonnal párosítva, de fel kellett tenni külön, nem kapta meg az óra hivatalos frissítéssel, csak most.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#143) Ateszpapa válasza kmarci25 (#142) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Én azt mondom, eddig is nehezebb volt feltenni nem samsung telóval.
Samuval pofon egyszerű.

(#144) kmarci25 válasza Ateszpapa (#143) üzenetére


kmarci25
veterán

Samsunggal pofon egyszerű volt, de most már ez sem kell, mert azzal ott van, nem kell feletnni. Megkapják minden felhasználói bevatakozás nélkül, és nyilván frissülni is fog automatikusan, míg a felmókolt nem frissül.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145) szabi113


szabi113
tag

Én nem használok képernyőzárat. Ez pedig megköveteli.

Mégis miért kedves Samsung?! A bankomnak jó képarnyőzár nélkül is, de a vérnyomás és EKG adataim olyan fontosak, hogy még a telefont is le kell zárnom....

Van erre megoldás? Nem akarok képernyőzárat.

[ Szerkesztve ]

(#146) babosmiki válasza szabi113 (#145) üzenetére


babosmiki
addikt

Ezt én is gyűlölöm, jó lenne kiirtani valahogy... :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#147) szabi113 válasza babosmiki (#146) üzenetére


szabi113
tag

Teljesen buta ez a követelmény. (sőt, a két külön Samsung Health app létezése is butaság felhasználói szempontból)

De itt a workaround:
Adtam pinkód zárat, bekalibráltam a vérnyomás mérést. Majd kikapcsoltam a képernyőzárat.
A Samsung Health Monitor el is kezdett újra követelőzni, viszont simán begyűjti, majd átadja a vérnyomás adatokat a sima Samsung Healt-nek. Tehát semmilyen védelmi funkciója nincs a követelésének....
Az EKG eredményekhez muszáj a Samasung Health Monitor-t használni, azok az adatok sajna nem mennek át a sima Samsung Health-be.

Ha valaki tud normális(abb) megoldást ne tartsa magában.

[ Szerkesztve ]

(#148) Ateszpapa válasza szabi113 (#145) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem állítsd be az órádat megbízható eszközként, és akkor feloldhatod simán a telefont amíg kapcsolatban vannak.

(#149) babosmiki válasza szabi113 (#147) üzenetére


babosmiki
addikt

Az nagyon is...

Ezt már próbáltam én is, de sajna az alkalmazásba való belépéshez újra követelőzik...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#150) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Most komolyan csak Samsung telón megy ez a sz*r? 15 perce szenvedek egy poco x3-al, de sehogy nem tudom működésre bírni. Óra frissült, de a health monitor a világért nem akar menni ezen a telón.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.