Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vanka


Vanka
tag

Hajrá !

(#2) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Nem semmi. Lassan felköthetik a nagy gyártók a gatyájukat.

Csak aztán nehogy elszaladjon a kiscsikó, és elbízzák magukat. Magasból lehet nagyon zuhanni.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#3) Paul119 válasza kiezTe90 (#2) üzenetére


Paul119
addikt

Pedig boritekolhato hogy egy ido utan ok sem fogjak ilyen jo aron kinalni a telefonjaikat

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#4) szente válasza Paul119 (#3) üzenetére


szente
addikt

Szerintem nem csak az olcsósága miatt vesznek az emberek Xiaomit.

(#5) Pttypang válasza szente (#4) üzenetére


Pttypang
veterán

De, foleg az ar fontos a felhasznaloknak.

Everybody lies.

(#6) xmaas válasza szente (#4) üzenetére


xmaas
őstag

Hat peddig de elso sorban egy normalis ember ar/ertek aranyt nezi eloszor amikor barmit megvasarol, maskep 99% reszesedese lenne almaeknak

(#7) monti0222w válasza xmaas (#6) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan! :K

(#8) Tomi_Ohl válasza xmaas (#6) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ne mondd, hogy én abba az egy százalékba tartoznék, aki nem almát venne.
Úgy értem, ne mondd, hogy csak az emberek 1%-a döntene hasonlóan, mint én.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#9) halkow


halkow
őstag

legalább lejjebb nyomják a többit

Alcatel onetouch idol2s the king

(#10) mrlujoak válasza szente (#4) üzenetére


mrlujoak
veterán

De, bizony az nyom a lattban jórészt.

Egyébként ez igaz több nevesebb, vagy kevésbé neves kínai gyártó termékeire. Az olcsó gagyibbak aztán ugyan azzal a verzión maradnak, mint amivel lejöttek a szalagról - eddigi mindhárom olcsó kínai táblagépemre is igaz - a jobbnevűek még adnak frissítést, de ha vérszagot fognak, emelnek az áraikon.

HTC, huawei nagyon jó példa. De a ZTE-t is kiemelhetném, mert ők is elbízták magukat a Blade után, és egyre rosszabb áron akarták adni a termékeiket. Be is zuhantak az eladásaik...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) csordas11


csordas11
aktív tag

Tényleg jó xiaomi.

(#12) Blyan válasza Tomi_Ohl (#8) üzenetére


Blyan
félisten

A 99% nyilván túlzás, de azért 50-60 biztosan meg lenne. Csak hogy akkor egy Xiaomi hogy kapaszkodna fel?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) Goblin12 válasza xmaas (#6) üzenetére


Goblin12
őstag

Pedig én nem ár/érték alapján vettem meg megjelenéskor a note 3-mat.

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam pl. sokat számít egy telefonnak a kinézete, formavilága (pl. vékony keret) nem fogok megvenni egy rondaságot csak mert jó ár/érték aránya van. Mondjuk a Xiaomi -vel nincs gond kinézetre. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) #65577472 válasza mrlujoak (#10) üzenetére


#65577472
törölt tag

Csak tudod Xiaomi-nál befigyel egy MIUI is, ami eleve ütősebb ajánlat, mint több klasszikus gyártó megoldása. Sony-val tudnám összehasonlítani, most is itt van a Z2 Tablet, amit imádok és még nagyon sokáig fogok használni, nem okozott csalódást. De attól még ez is csak egy szép dizájn, letisztult UI, nem több. Testreszabhatóságot, finomhangolásokat, ezáltal a jobb felhasználói élményt tekintve földbe döngöli a Xiaomi

Amúgy melyik Huawei-re gondolsz? Arra, amelyik a Honor 6-ot 350 USD-ért adja? :)

(#16) batai15 válasza szente (#4) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem se.

(#17) mrlujoak válasza #65577472 (#15) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem, nem az új (magához tértünk) Honor ágra gondoltam.

De emlékezz vissza, mennyibe kerültek az itthon még Huawei logóval alig kapható (főképp operátori logózott) modellek pár éve... Aztán jöttek a drága, sokszor túlárazott Huawei modellek. Persze, többségük még mindig jobb ár/érték arányt tudnak, mint a nevesebb gyártók.

A Xiaomi esetében sem merült fel a szoftver milyensége. Nem volt témája a hozzászólásomnak, nem is értem miért hoztad fel.

Az itteni fórumokon fellelhető felhasználók (akiknek mond is valamit a MIUI) a lehető legkisebb hányada a felhasználóknak.

Átlagpista nem azért vesz Zopo-t, ZTE-t, Huaweit, Xiaomit (...) mert ilyen meg olyan felület fut rajta. Olcsó. Kínai, de jóféle kínai.

A lenovóra leszek kíváncsi, mi lesz az irányvonal, hogy Motorola tulaj lett. Elszállnak, vagy a Moto vonalat megtartva normálisan terjeszkednek Eu-ban is...

Faragtam már rá olcsó kínai mobilkommunikációs eszközzel, szóval maximálisan fenntartással kezelem még őket.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#18) #65577472 válasza mrlujoak (#17) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azért emeltem ki a MIUI-t, hogy érzékeltessem, Xiaomi-nál az alacsony ár nem vonja maga után a kompromisszumokat szoftveresen sem. Tök mindegy, hányan veszik MIUI miatt, és hányan a nyomott ára miatt. Használat közben fog átértékelődni, hogy a user mit is várhat el jogosan a pénzéért. Utána már édes kevés lesz, hogy pl. Sony logó van egy telefonon. Bár az is igaz, hogy egy Xiaomi láttán a lányok nem tolják le azonnal a bugyit, és páváskodni sem lehet vele

(#19) mrlujoak válasza #65577472 (#18) üzenetére


mrlujoak
veterán

Felesleges bármi más gyártót idekeverni. (hogy jön már megint ide a Sony?!) Írtam? Nem. Akkor?! :((

Az átlag vásárló olcsó jobb minőségű kínait azért vesz, mert olcsó.
Azt is amin van miui, meg azt is amin nincs.

Vitathatatlan, hogy akinek tetszik a miui, annak az is plusz, de a többség nem mi - fórumozók - vagyunk.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) szente válasza mrlujoak (#19) üzenetére


szente
addikt

Vitathatatlan, hogy akinek tetszik a miui, annak az is plusz, de a többség nem mi - fórumozók - vagyunk.

Ebben igazad van, csak itt, kicsit nehéz elvonatkoztatni ettől. :)

(#21) #65577472 válasza mrlujoak (#19) üzenetére


#65577472
törölt tag

Részedről is felesleges volt a dzsunkákat idekeverni. Amúgy ha nem írod, attól én még írhatom, nagyon jól lehet így szemléltetni, hol tartanak a kínaiak, és miért vannak bajban a többiek. De nyugodtan cseréld ki a Sony-t másokra, nincs vége a listának

(#22) mrlujoak válasza szente (#20) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nehéz, de kénytelenek vagyunk elvonatkoztatni.

(#21) skyline_r33: a dzunkák említése mondandóm felvezetése volt, ami ráadásul pont a Xiaomi (és a minőségi kínai gyártók) felé tolja a mérleg nyelvét. Nem kiemelve, hanem általánosítva. Ez a különbség.

Viszont figyeld meg, amint a Xiaomi ismét becélozza a harmadik helyet, majd azt megszerzi emelni fogja a készülékei árát. Ez tendencia.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) #65577472 válasza mrlujoak (#22) üzenetére


#65577472
törölt tag

Emelhetik az árat, hozzáadott értéket tekintve van még tartalék az árképzésben. Addig is eltapossák a konkurenciát, erősebb kutya bszik elvet követve. Ez van, új szelek fújnak

(#24) azopi74


azopi74
addikt

" a Xiaomi komolyan fontolóra vette helyi gyárak felépítését "

Ez elég valószínűtlennek és illogikusnak tartom :) Sőt, akármilyen gyár felépítését. Vannak gyárai a Foxconnak Indiában is És Brazíliában is, egyszerűen csak át kell csoportosítani oda a termelés egy részét Kínából, (persze szükség szerint kapacitást bővíteni,mert azok is eléggé le vannak terhelve iphone-okkal és ipad-ekkel). És miért akarna saját gyártásba fogni a Xiaomi? Ennek sem látom semmi értelmét.

(#25) aAron_ válasza xmaas (#6) üzenetére


aAron_
őstag

Ha ez igaz lenne csak 1% venne iPhone-al egy árban lévő készülékeket... :N

What is your ikigai?

(#26) Pttypang válasza aAron_ (#25) üzenetére


Pttypang
veterán

az emberiseg igen kis %-a vesz szifont :)

Everybody lies.

(#27) azbest válasza azopi74 (#24) üzenetére


azbest
félisten

Jaja, a forrás cikk is arról szól, hogy elkezdtek tárgyalni a foxconnal :)

(#28) Garada


Garada
őstag

Nem kell ide szerintem a megjósolt 10 év sem, hogy a legnagyobb gyártók között legyenek számon tartva.

(#29) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Majd az android one készülékeik ontására leszek kíváncsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.