Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bradam


bradam
aktív tag

:R

(#2) Csemike


Csemike
csendes tag

Már meg is válaszoltad a kérdést. :P Amúgy, nem tudom. :)

(#3) baluka26


baluka26
veterán

BME.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) Löncsi válasza baluka26 (#3) üzenetére


Löncsi
őstag

BME-n is van közgáz. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#5) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Sorbonne-ra jelentkezzél, mert alacsony (ma 300-400 euró körüli), de sokszor szociális alapon el is engedett tandíj és a felvételi vizsga nincs, és 1000× többet ér mint bármelyik magyar intézmény.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) baluka26 válasza Löncsi (#4) üzenetére


baluka26
veterán

Na ne szopass :D (GTK-s vagyok)
Gazdaságinformtikus tudomásom szerint nincs.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) Löncsi válasza baluka26 (#6) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor BME, mert Te is odajársz. :DDD

Akkor sorry, rosszul tudtam.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Mérnökinfóra kösd föl a gatyád, de drótkötéllel, mert az se lesz elég.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) vans? válasza hoffman_ (#8) üzenetére


vans?
őstag

Hagyjuk mar. ;] BME mernok, egyertelmu szerintem.

hábm bábm

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A gazdinfónak valóban elég büfészak jellege van, bár nem szeretem ezt a megnevezést. Kvázi semmi tudásod nem lesz, mindenből egy kicsit átadnak és kész. Egyértelműen a mérnök infó. Ha pure közgázt akarsz tanulni, azt amúgy sem a BME-n a legjobb, Corvinus vagy BGF és hagyd a gazdinfót.

[ Szerkesztve ]

(#11) hoffman_ válasza vans? (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nyilván, közgázzal szemben egyértelmű (bár akkor már rendes mérnök, ne informatikus ;] ), de hát az biza rohadt nehéz :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) vans? válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


vans?
őstag

BGF :C Beszarok rajtad.

hábm bábm

(#13) hoffman_ válasza vans? (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ZSKF is jó, jár oda pár haverom. Meg mi az még, basszus nem ugrik be... Megvan! Károly Róbert Főiskola is mehet :D Hagyd a BME-t, csak stressz :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) Löncsi válasza hoffman_ (#11) üzenetére


Löncsi
őstag

Az igazi mérnök mindent megold. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) Jhonny06 válasza vans? (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért, hol máshol tanulnál közgázt?

(#16) hoffman_ válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Pécsen, angolul pl. BGF-et keresztben lenyeli.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) bradam válasza Csemike (#2) üzenetére


bradam
aktív tag

Csak a megerōsítés hiànyzik;)

baluka26: :R

Dluinet:A Sorbonne nem értem,hogy jön ide az informatikai fétisemmel,francia nyelvtudàs nélkül.(:

(#18) baluka26 válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


baluka26
veterán

BGF lololololol.
Akkora büfé, mint a ház.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) ArchElf


ArchElf
addikt

Ha érdekel a "vas" közelről vagy a programozás, akkor BME, ha nem akkor Közgáz.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20) Lenry válasza Dluinet (#5) üzenetére


Lenry
félisten

még szerencse, hogy nem kérnek tandíjat.
elég hátrányos az az intézmény így is... tele van franciákkal

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Jhonny06 válasza baluka26 (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

A lolololo az, hogy még mindig normálisabb a közgáz, mint a BME-n.

(#22) DeFranco válasza baluka26 (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az mondjuk ne zavarjon, hogy három teljesen eltérő karakterű, nehézségű és profilú, anno teljesen külön álló főiskolát takar ez a név, amiknek vajmi kevés közük van egymáshoz (és leginkább a bolognai rendszer miatt vannak egybegyúrva):

Pénzügyi és Számviteli (exPSZF)
Vendéglátói és Idegenforgalmi (exKVIF)
Külkereskedelmi (exKülker)

Corvinus meg... hát...

[ Szerkesztve ]

(#23) baluka26 válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


baluka26
veterán

Egy pénzügy számviteles sráccal, és külkeres lánnyal vagyok egy albérletben, szóval tudom miről beszélek. :)
Gondolom neked nulla tapasztalat, de azért van vélemény....:)
DeFranco: És most mit csináljak vele?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) DeFranco válasza baluka26 (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kapásból legalább annyit, hogy nem "büfézed" le, csak úgy en-bloc az "egész" BGF-et, mert
1: nem is igen van "egész BGF"
2: ha van is, a három kar teljesen más, ahogy fentebb/lentebb megírtam

Hanyadévesek a lakótársaid? (Főleg a PSZF-es érdekelne)

szerk: hopp, elfelejtettem a PSZF-esnek van valami szakja/szakiránya?

[ Szerkesztve ]

(#25) baluka26 válasza DeFranco (#24) üzenetére


baluka26
veterán

Mindenki elsős.
Szak/szakirány? Mire gondolsz ezalatt?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#26) DeFranco válasza baluka26 (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az idei rendszert nem ismerem, de nálunk úgy volt, hogy volt az "alap" képzés, amiben a 4. félév után választottál szakot (pénzintézeti, gazdinfó, számvitel, közpénzügyek, etc.).

Ezen kívül volt két "megkülönböztetett" szakirány, a humánerőforrás és a vállalkozás-management, ami már a felvétel pillanatában adott volt, ha valaki arra jelentkezett.

A humán mindenképp, a váll-mgmt esélyesen tényleg büfé szak volt PSZF-es mrécével mérve (ha nem voltál hülye, elvégezted) de az "alapesetről" (kb 1000 főt ide vettek fel az 1200-ból) ez kifejezetten nem mondható el.

Ezért kérdezem, hogy van-e már valami szakja, vagy általános képzést kap, és később, vagy esetleg csak MsC alatt lesz szakiránya (utóbbit kétlem).

(#27) baluka26 válasza DeFranco (#26) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt most passzolom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) Jhonny06 válasza baluka26 (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

A fél ismerősi köröm a BGF-re jár, úgyhogy nem nagyon kell magyarázkodnom. Mindenki tudja (ezek szerint mégsem), hogy a BME csak mérnöki vonalon erős, a többit nem kell erőltetni, ha van rá lehetőséged. Közgáz vonalon a Corvinus és a BGF erős, common sense. Szakemberek, tanárok tekintetében, stb.

(#29) baluka26 válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


baluka26
veterán

Tanárok tekintetében? :))
BGF-en Darukás könyvből tanulnak, nekünk ő ad elő :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#30) DeFranco válasza baluka26 (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

eh.. mindegy.

(#31) vans? válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


vans?
őstag

Tehat azt akarod nekem megmagyarazni, hogy mivel az egyik oldalt 'ismered', biztosan tudod, hogy a BME sokkal szarabb ezen a vonalon... Nekem is vannak BGF-es ismeroseim minden karon kb., elbulizgatnak. Viszont a BME-rol talan kicsit tobbet tudok, mint te, mivel oda jarok. A Corvinust senki sem vitatta, oda is akartam menni, de epp lecsusztam. Ha viszont a BGF-re vettek volna csak fel, maradtam volna itthon Gyorben, ennyi. De ugyis neked van igazad, ezt tudjuk.

hábm bábm

(#32) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nekem nincs ilyen dilemmám. SZFE-n nem indul idén szinte semmilyen szak. Filmrendezői sem. Jee. :DDD

Amúgy mikor Eltére jártam, az oktatók nagy reményeket fűztek a gazdasági informatikus szakhoz, szerintük az most felszálló ágban van. Más kérdés, hogy ha mérnökinfót elvégzed, gazdasági informatikus még mindig lehetsz olyan végzettséggel, a közgazdasági részt könnyebb autodidakta módon elsajátítani.

[ Szerkesztve ]

(#33) bradam válasza ArchElf (#19) üzenetére


bradam
aktív tag

Köszi, tudom, hogy mirōl szólnak a szakok, az alapvetō kérdés nem ez, hanem az, hogy ha Corvinusos képzést elvégzem akkor mennyire fogok tudni elhelyezkedni/keresni stb.

Igazàból a legjobb az lenne, ha tudnàm pàrhuzamosan végezni a kettõt(màrmint a mérnök infót,és egy gazdasàgi szakot), de az nem az én mentalitàsomnak való:O

(#34) DeFranco válasza bradam (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Corvinussal elég jók az esélyeid gazdasági vonalon. Ezen a területen a Corvinus a legjobb belépő bárhova, kérdés, hogy mennyi gyakorlati ismeretet ad.

Gazdasági vonalon a másik ilyen a PSZF (BGF-PSZFK), ha ott szerzel diplomát, akkor nem kérdeznek, alap, hogy mindent tudsz, ami egy pályakezdőtől elvárható.

Itt be is fejeződött a kör, a többi már kérdéses, munkáltatótól függ, mit preferál. (Persze, Szeged, Pécs, Győr, stb. is jó, nem mondom, hogy nem, de ez a kettő a free card). Ezért sokan fognak utálni, hogy ezt így leírtam, de nagyon stabil alapom van rá, hogy így ki merjem jelenteni. Még egyszer mondom, nem a főiskolák/egyetemek minőségét jellemeztem, hanem a munkaerőpiacot, megítélést.

Azt viszont nem javasolnám, hogy gazdasági vonalon indulj el, azt utólag is könnyebben megcsinálod ha kell, de közgazdásszal Dunát lehet rekeszteni, aztán látod mégis mi az eredménye. ;] Nagy a verseny, rengeteg a lélekölő multi, nagy a fluktuáció.

A műszaki-mérnöki vonal, ha bejön, és van hozzá tehetséged, akkor sokkal potensebb diplomát ad a kezedbe, de ez egy sokkal specifikáltabb szakma, affinitás kell hozzá. Ha az nincs, egy életig szenvedsz vele, ha megvan minden amit írtam, akkor megütöd a főnyereményt.

(#35) ArchElf válasza bradam (#33) üzenetére


ArchElf
addikt

Corvinussal simán el lehet helyezkedni.
(persze csak amennyiben még lesz pénzügyi szektor, mire végzel) :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#36) bradam válasza DeFranco (#34) üzenetére


bradam
aktív tag

Mindenképpen informatikai vonalon akarok maradni,konkrétan a gazd.informatikus szak érdekel, sima gazdasàgi szakember nem szeretnék lenni,ott nem tudnàm kiélni e fajta fétisemet. Inkàbb az a kérdés, hogy adhat-e bàrmi pluszt konkrétan ez a szak. Magyarul nem a Müszaki vs Gazdasàgi kérdés izgat,valahogy össze szeretném kötni a kettōt :K

(#37) DeFranco válasza bradam (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Cipőt a cipőboltból, közgázt a közgázról, műszaki dolgokat a BME-ről. Döntsd el, melyik irány a fontosabb, és arra menj. Ne várd, hogy a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen te releváns informatikai képzést kapsz...

(én nem is keverném, elvégezném először a műszakit, mert az a biztosabb, és ráhúznék egy 2 éves gazdasági posztgradot)

[ Szerkesztve ]

(#38) ArchElf válasza DeFranco (#37) üzenetére


ArchElf
addikt

Persze, ha van hozzá idő és zsé...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#39) DeFranco válasza ArchElf (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Munka mellett másoddiplomázok. Problem?

(#40) ArchElf válasza DeFranco (#39) üzenetére


ArchElf
addikt

No problem, én is úgy csináltam (sőt párom alapképzést csinált két és fél évig munka mellett, távoktatásban: BGF PSZFK).
Persze a család kissé, a munka kicsit jobban megsínylette (ha nem tanultam volna tovább, ma már talán tényleg vezető lennék - nem csak papíron).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#41) Jhonny06 válasza vans? (#31) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mindkét oldalt ismerem. A BGF-en sok a partiarc és a jó csaj, ettől még jó suli. ;)

(#42) bradam válasza DeFranco (#37) üzenetére


bradam
aktív tag

Alapvetően nem várom, nem lételemem az,hogy programozzak 24/7, mondjuk a legjobb tényleg az lenne talán, ha az alapképzés mérnök infó lenne, aztán meg még elválik úgy is,hogy mi a tuti. :U

(#43) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha penge vagy matekból, akkor BME. Oda nagyon fel kell kötni a gatyát, ezzel legyél tisztában.

(#44) bradam válasza ^Clown (#43) üzenetére


bradam
aktív tag

Elég magas színvonalú "képzést" kapok most szerencsére, rokon is van bme-s, szüleim is bme-sek voltak, szóval nagyjából tudom mi a szint :K Csak félek,hogy bele fásulok egy idő után,ezért akarnám keverni,aztán meglátjuk,köszi azért a szokásos biztatást:)

[ Szerkesztve ]

(#45) bradam


bradam
aktív tag

UP!

Holnap lesz Corvinuson nyílt nap,meghallgatom a marketing bullshitet,papír töltésig meg 1 hónap,remélem addig találok valakit aki a szakmában dolgozik :U

(#46) xdx@


xdx@
aktív tag

Szia!
Melyik szakot választottad?

(#47) bradam válasza xdx@ (#46) üzenetére


bradam
aktív tag

Megkésve bár, de Corvinus Gazdaságinformatika :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.