Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) puttputt


puttputt
őstag

Ez engem is érdekelne... Nemrég még "(Sz)Ifónban" gondolkoztam, de ezeket olvasva...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#2) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Rádió chip benne van, hamarosan jön ki rá program, mért lassú? Valószínűleg sok processet megnyitottál előtte és azok futnak a hátrérben! SBsettingsel simán kilövöd őket! Miért drágák? Mert az új dolgok mindig drágábbak, idővel lemennek, van egy program ami figyeli hogy mikor milyen program van akcióba! Emellett mondj még 1 telefont ami legalább ennyire van supportolva ilyen sok programmal ennyi idő alatt? Segítsek a válaszban? NINCS ILYEN telefon! Majd lehet az androidok alkotnak valamit még.. de jelenleg nincs más alternatíva! Miért merül le? Biztos max fényerőn használod.. vagy roszz, régi firmware-val!

Üdv: Csabee.

(#3) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Samsung i900 Omnia és modelltestvérei.

Szerk.: Csak próbáltam javasolni valamit. Nem az eseteim az érintős cuccok. Külsőleg unalmasak és hihetetlenül idegesítene minden egyes karc, illetve ujjlenyomat rajtuk. Nem vagyok a saját ellenségem, hogy direkt dühítsem magamat egy kütyü miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4) zH. válasza Algieba (#3) üzenetére


zH.
senior tag

Használhatóságba hol van egy iPhonehoz ?
Kis felbontású ,elég gyenge kijelző.Ráadásul nem is kapacitív.

Az én 2G-met akarták Omnia-ra cserélni ,de nem mentem bele.
Miért? Mert WM.
Nálam esetleg TF3D-vel használható ,különben nem.
Néztem sok Youtube videót ,nem nyűgözött le.
Amúgy jó ár/érték arányú ,de 3G-t akkor sem cserélnék rá.

[ Szerkesztve ]

just be

(#5) Csabee. válasza zH. (#4) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jó telefon az omnia, érintőfelület viszont az iphone-nak jóval jobb! Én omniáról váltottam most iphone-ra! Ég és föld! Az 5mpixeles omnia kamera kb annyit ér mint az iphone 2mpix-elese!

Üdv: Csabee.

(#6) Voyage


Voyage
aktív tag

Azért merül le egy nap alatt, mert iszonyatosan jó kijelzője van, ami nagy is, szép is, fényereje is nagy. Semmilyen más telefon nem bírja tovább. iPhone még így is tovább bírja mint pl Samsung i8510 innov8...
Nem lassul be, csak az első generáció. Az meg 3 éves.
FM rádió hiánya fájó, de szinte sose hallgatom, ha híreket akarok olvasni, megnézem neten, zene meg a telefonom is van, és sok magyar szart legalább nem hallgatok, mint a rádióba. Videó streameket ha valamelyik más gyártó telefonja jobban kezel, mint iphone, szólj, kíváncsi lennék rá. Ennél jobb megoldás nincs, beírod a keresőbe, rámész hogy play, és lejátsza. Bármit. Akadás nélkül, még az első verzió is. És amúgyis ott az mxtube...Még le is tölt.
Kiegészítők alatt nem tudom mit értesz, hogy mi 3-szor drágább, mint más márkához. Semmi különleges nincsen hozzá, ami drágább lenne. Pl dokkoló annyi mint nokia-hoz, fülhallgató bármihez ugyanannyi, adatkábel szintén ugyanannyi, tok is ugyanannyi, mi kell még? :F
Nekem amúgy akksi 2 napig bírja, napi kb 1 óra netezéssel, 5 óra zenehallgatással, és kb 3-4 óra folyamatos játékkal negyed fényerőn. :U
InnoV8 kb 2 óra zenehallgatást bírt, és fél óra telefonhívást. Készenlétben, ha hozzá se értem, reggel 5-kor levettem töltőről, délután 2-kor le volt merülve. Pedig a zsebemben volt, és semmi nem futott rajta....

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#7) <NewL>


<NewL>
addikt

1 hete vettem,egyelőre nagyon tetszik,a böngészés ...felbecsülhetetlen rajta. :)
Fm rádió nem érdekel,de olvastam ,hogy benne van a chip és jön ki rá 1 hónapon belül progi. pipa.

Nekem másodjára van rajta a töltőn,de nem merült volna le ha nem játszottam volna majdnem végig a need for speed-et:DDD

Ez a lassulás engem is idegesít,ilyen alap dolgoknél pl naptár,névjegyzék,óra,sms,beállítások -ba elég lassan lép be,őszintén nem ezt vártam - de de minden telefon ilyen lassan lép be ezekbe a dolgokba,azt hittem ez itt zökkenőmentesebb,vagy lehet azért látjuk ezt annyira mert máshol mint a villám.:)

Mindenhez baszott drágák a cuccok,nézz meg egy Nokiát,Samsungot,Htc-t,tokok,hátlapok,házak stb-k egyikhez se olcsó mulatságok.

video stream - na ez mi?:D

Milyen hasonló kijelzőméretű telefont tudtok, ami a fenti hiányosságokat pótolná? - eddig azt mondtam ,hogy Htc Hero,de most már én sem tudom,joey20-nak volt láttam az aláírásában,de már csak azájfónt látom. :U

Nekem a fényerő háromnegyeden van de inkább közel maxon,nem szeretem ha fakó,úgyis rádugdosom most sürven a kábelre.:D

Most egy ilyen tokot nézegetek rá,mondjuk nem olcsó 5-6ezer de egy bőr Nokia vagy Htc se se sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8) joey04


joey04
titán

Mi nem tetszik benne?
Amikor szemeztem a 3Gvel, akkor ezek nem tetszettek:

no radio
no (normális) bt
szar kamera
nincs videó

Ezekből az elsőt kilőhetem, mert lényegében egy alkalom se volt amikor kellett volna. bt az gáz, bár csak havonta 3-4 alkalommal szeretném használni. szar kamera tán a legnagyobb hiba nálam, átlagosan naponta 2-3 képet azért lövök vele. Alulról súrolja a minimumot nálam. Videó meg megoldható cydiából, minősége olyan mint a fényképeké. alulról súrolós.
Amiért nem bántam meg: hogy idézzek: a böngészés ...felbecsülhetetlen rajta.
és ez így van. annyira de annyira hihetetlenül jó! :R
és a zene. szintén perfekt.

És igen, nekem volt herom egy hétig, nagyon jó kis készülék, az android is nagyon jó rendszer. Ha nem lenne iPhone, tuti valami androidos kütyüm lenne. De van, így megváltam tőle. A fényerő ha nappal megyek az utcán 100on van, amikor hajnalban melóba megyek akkor 50%, este itthon, főleg ágyban 25%.

Vannak hibái (és rühellem azokat akik ezt nem ismerik be) de jelenleg (az androidon kívül) minden más érintős felület egy vicc. értékelhetetlen mind. netezésben meg világbajnok, nekem az meg nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Dr. Oid válasza Csabee. (#2) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

3.1.2 van rajta, nincs maxon a fenyero, 50%on all. Az ilyen sbsettings megoldassal meg a kovetkezo a bajom:
a lassulas tuti nem futo processek miatt van, mert mindig es csakis a masoknal is jellemzo dolgok indulnak lassan, pl az sms, a settings, stb. Ezen kivul ha jol tudom jaikbreakelni kel hozza a telot, es vegul ne legyen mar egy high end telefonnal az, hogy ki kell lovogetni hatterben futo processeket, mint vmi szar win xp-n.
Amiben csatlakozom joey20-hoz: csak azert nem birok megvalni tole, mert ennel jobb bongeszo, email kliens es zenelejatszo nincs masban.
Tartozekok: hat basszus, egy egyszeru headset adapter, amin van mikrofon is es bele lehet tenni a sajat sennheiser fulesemet, hogy ne a szutyok apple headsetet kelljen hasznalni, szerintem csak az apple kiegeszitok kozul kerul 5000 ft-ba. Vmi markas fules mikrofonnal 18 ezer. Vicc.
Ja, arrol meg szo sem esett, hogy mennyit szoptam a bt headsettel is. Ez volt az elso telefonom, ami miatt le kellett cserelnem a meglevo bt headsetet, mert a meltosagos apple itt szart a szabvanyra.
Olyan ez az iphone, mint egy gyonyoru no: alom, ha veled van, de marha nehez elviselni neha es sokba kerul :)

(#10) zH. válasza Dr. Oid (#9) üzenetére


zH.
senior tag

3G-be belemegy a rendes füles is ,a 2G-n van "mélyebb" csatlakozó így kell venni egy átalakítót vagy eredeti apple füles. (de én úgy tudom forgalmaznak amúgy külön 2G-hez ilyen fülhallgatókat)

Xp nem tudom ,hogy jön ide példának ,de Jailbreakelve tudtommal megoldható a multitasking.
(Jb kb. 5percet vesz el az életedből)

[ Szerkesztve ]

just be

(#11) Dr. Oid válasza zH. (#10) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Figyi, nekem nem sima fules kell, az belemegy, persze. Ott a gond, hogy szeretnek adott esetben telefonalni is, ahhoz ugye mikrofon is kell. Na most nekem van egy jo kis sennheiser mx560-as fulesem, mikrofon nelkul, viszont letezik olyan fajta adapter, ami belemegy az iphone jack aljzataba, van egy mikrofon rajta es bele lehet dugni a sajat fulesedet. Na kerlek, mivel ez iphone-hoz valo, az ara kicsit tobb, mint 5000 ft. Kicsit sok egy ilyen cuccert sztem.
Xp ugy jon idw, hogy vki javasolta, hogyha lassulast tapasztalok, akkor lojek ki felesleges processeket egy sbsettings nevu, egyebkent cydias programmal, ez sztem annyira buhera es rohejesen korulmenyes, hogy nem ezt varom egy 100 ezres telefontol.
A multitasking engem mar annyira nem erdekel.

(#12) Voyage válasza Dr. Oid (#11) üzenetére


Voyage
aktív tag

Nem nagyon tudsz mit kilőni, sok program nem fut egyszerre. Ez a jó benne. Más 100.000-es telefonnál, WM, Symbian, Android rendszeren multitasking van. Kb 3 percenként kell kilőni az alkalmazásokat, mert ott nem lép ki, hanem ott marad. Aztán dög lassú lesz.

Hát kérlek, az nem az iphone hibája. Más márkához is ennyibe kerülnek az ilyen cuccok. Egyébként 990ft egy átalakító, amibe bedughatod saját, mikrofonos fülesedet is, és annyi.
Amúgy a 2G lassan 3 éves, és nagyon nem 100.000-es teló. Inkább 50.000-es. De így is többet ér, mint a 100.000-es telók 99.9%-a. Leszámítva az Androidos HTC-ket. Azokkal van egyszinten. :U :K

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#13) Dr. Oid válasza Voyage (#12) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Sokadszor irom le, hogy nem lelassul, hanem mindig, mindenkor lassu nehany funkcioja, pl sms, kamera, stb. Azon nem segit semmi mas kilovogetese, egyszeruen ennyit tud az iphone es az os. Rohej.
Ugyanigy tobbszor irtam, hogy nekem nem olyan atalakito kell, amibe mikrofonos vagy akarmilyen headsetet dugok, mint az elso iphone-nal, amibe nem ment bele barmilyen fules. Nekem olyan cucc kell, amin van egy mikrofon es pluszban beledughatom a sajat, normalis fulesemet, igy egyszerre tudnek jo minosegben zenet hallgatni ES kozben telefonalni. Van is ilyen, az XMS-ben 5 ropi, Monster iSonitalk a neve, csak sokallom az arat. Tudom, smucig vagyok, de akkor is.

(#14) Voyage válasza Dr. Oid (#13) üzenetére


Voyage
aktív tag

Ez más telefonhoz is ugyanúgy kell, és máshoz is ugyanúgy drága. Ez se nem az apple, se nem az iphone hibája.
Ha neked az sms, kamera lassú, fogj egy omnia-t. Ott órákat kell várni arra, hogy betöltsön bármi.

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#15) joey04 válasza Voyage (#14) üzenetére


joey04
titán

az smsben igaza van. gyorsabb volt nálam a hero, az 5800 és a dia2 is. Omniát nem tudom, de az nem felmentés, hogy az még lassabb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Voyage válasza joey04 (#15) üzenetére


Voyage
aktív tag

Nálam sms éppenhogy lassabb, mint a többi, viszont a kamera az tényleg lassú. :F :K

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#17) Dany007


Dany007
veterán

Akkor v.mi gebasz van a levesben...
Igaz, hogy az enyémen sincsen rádió, de az akksi jóval tovább bírja egy napnál.
Az enyém 3-4 napot lazán kibír. Úgy, hogy non-stop be van kapcsolva, + néha céges telefonnak is használom, + b.nőmmel minden este 5-10 percet beszélgetnünk, és ehhez jön még hozzá az átlag 7köznapi telefonálgatás stb...
Pontosan lemérni még nem tudtam, ezért is írtam kb-t. Mivel ha már látom, hogy alacsonyabban van a töltés, akkor egyszerűen rádugom tölteni és kész.
Én sms-nél se tapasztalok semmi lassulást. Olyan 5 hónapnyi napi 3-4 db sms, vagyis kb 350-400 sms- után érezni, hogy egy picit megáll, amikor bejön az sms ablak. Kb ennyi az össz.

(#18) rep3at válasza Dany007 (#17) üzenetére


rep3at
őstag

Nos elég sok mobilt próbáltam már (köztük persze iPhone-t is), de nem nagyon tudnék olyat mondani ami ezeket a hibákat kiküszöbölné. Talán az N97 ilyen volt, de ez szubjektív..

Forward thinking. كرر

(#19) biznisz15 válasza rep3at (#18) üzenetére


biznisz15
csendes tag

iPhonet csak a ful gazdagoknak azoknak is azért mert hu nekem apple telom van neked meg nincs háhá.
És iPhone? SZART nem ér:D

Számitógép ház alkatrészek szinrefujása olcson.|Szoftverjavítás,szoftverfrisités

(#20) puttputt válasza biznisz15 (#19) üzenetére


puttputt
őstag

Az IPHONE azoknak való, akik ráérnek kihasználni. :D
Márpedig, ez egy nagy igazság.
Akinek már annyi a "lovetta", hogy nem kell különösebben dolgozni, az "ki tudja bontakoztatni". :) Egyébként meg...
Na jó, kivétel, akinek munkaeszköz... Brókerek, üzletemberek, vállalkozók, menedzserek...
Talán nekik is "létszükséglet".

Egy T830-as Siemens Nixdorf volt nálam anno tesztre (mikor kijött) egy hónapig.
El tudtam vele "játszogatni", és csak egy szeletét ismertem meg részleteiben, nem tudtam tökéletesen kihasználni. :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#21) Dany007 válasza biznisz15 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Ez a hozzászólás kimerítően tükrözi az életkorodat, köszönjük, leülhetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.