Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Mééééég egy normál látószögű lencse. Csak erre vártam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) sasa134 válasza schawo (#1) üzenetére


sasa134
addikt

Azért ez nem egy "tucat" 25-ös lett :N [link]
Eleg brutál nyitva.

Most van a rendszerben (25mm f0,95), 25 1.2 PRO, 25 1.4, 25 1,7 és 25 1.8. Igazán nem lehet mondani, hogy nincs választék.

Avanti Roma

(#3) t72killer válasza sasa134 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tényleg komoly cucc ez a 25-ös, bár eléggé izzadtságszagú. Ha valaki éjjellátót akar, akkor vesz egy a7s vázat és rápöccinti az 1.8/55-ös zájszt oszt csókolom, ugyanakkora méretben és súlyban kijön, mint vmelyik OMD ezzel az obival, igaz drágább, de ~fél FÉ-vel többet hoz a konyhára. (bónuszképp az a7s-en tekerheti az iso-t 25k-ig, nem lesz rosszabb az oly 3200-nál)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) sasa134 válasza t72killer (#3) üzenetére


sasa134
addikt

Teljesen igaz és jogos, amit írsz. A létjogosultságán lehet elmélkedni, de azon nem nagyon, hogy optikailag jó-e. (az)

Avanti Roma

(#5) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az Olynál valami nagyon nem klappol van...

Vagy olyan obit csinálnak, ami kiváló, de nagy, nehéz és megfizethetetlen, vagy olcsó, de javarészt "kitt" minőségű, vagy maradnak a komfortzónájukban, ami a gyútávot és a fényerőt illeti. Pl. a 14-150 utazózoomon kívül más nincs, a m4/3-os 70-300 fényereje sehol sincs a 4/3-oséhoz képest, stb...
Hahó!
A kettő között van a fizetős réteg 90%-a!

Megértem, hogy a régi 4/3-os kínálatot nem akarják m4/3-ba átültetni, de visszatartja ez a a Pana Leica párost, vagy valamelyik független gyártót? Megcsinálják helyettük. A Panánál többek között a 12-60 F2,8-4,0-osról regélnek!!

Remélem egyszer gondolnak arra a maradék 90%-ra is :U

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#6) arn


arn
félisten

nalam az mft meg mindig a meretrol szol... ekkora meretben meg azert mar sokminden van. jobban tetszett a kompromisszum a kicsi, de szep rajzu obikkal.

a 14, 20, 45 - sor peldajat kellene kovetni, olcsok, kicsik, szepen rajzolnak. mar a tobbi obi is kilog belole. ha megint mftt vennek, meg mindig egy turaobi (14-150), es egy olcso fixsor lenne a cel. meg mongy a pana 1.4 25 a csaladot fotozni. vazra se koltenek sokat, egy m10mk2 mindent tud, amiert ezt a rendszert szeretni lehet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) sasa134 válasza Vitamincsiga (#5) üzenetére


sasa134
addikt

az a 12-60 f2.8-4 is drága lesz, meg nagy

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#8) arn válasza sasa134 (#2) üzenetére


arn
félisten

durvan rajzol... a szepsegidealjuk nem igazan esik egybe a mienkkel :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) schawo válasza arn (#6) üzenetére


schawo
titán

Ezek lassan 10 éve megvannak, azóta átkapcsolt idióta üzemmódba a rendszer.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) sasa134 válasza arn (#8) üzenetére


sasa134
addikt

:DDD
igen, én is próbáltam erősen , hogy szépnek lássam a modell hölgyet, de nem ment :N

Avanti Roma

(#11) t72killer válasza Vitamincsiga (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fizikát ők se tudják átírni: ha fényerőt akarsz, ahhoz bizony kell az üveganyag és nehéz lesz a cucc. Amúgy a kicsikönnyű kitobijaik köröket futnak a CaNikon kacatokra.

Ahogy írod, a pana jobban áll az útkeresésben, az a 12-60 főleg OIS-el ideális power-utazózoom lesz pl az új G80 mellé (amúgy nem rege, már bejelentették).

Apropó OIS: meg van már oldva, hogy az oly vázak használják dualban a pana obistabit az ibis mellett?

#8: kinézet ide vagy oda, hogyacsudába nincs egy milligram zaj sem az iso400-as képen:F?

#11: "ami a megfelelő szenzor stabilizátorral ellátott vázzal együttműködve akár 6,5 FÉ hatékonyságra is képes. " - kérdés vajon egy G80 is "megfelelő" neki? Azért 6,5FÉ-t összehozni nem gyenge szinkronképességek kellenek, ha vki teszteli, elhiszem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) arn válasza t72killer (#11) üzenetére


arn
félisten

a cikk alapjan meg... :)

(#9) schawo: most oszinten? amikor megvettem az elso olcsobb obikat, egy pl2 vazhoz (14-150, 20, 45), akkor ereztem ugy, hogy sokat kaptam a penzemert. utana ahogy tobbet olt bele az ember (em5, vegigprobaltam szinte minden obit), persze jobb lett, de igazabol mar minden megvolt egy jo fotohoz. nem veletlenul irtam, hogy most se koltenek sokat vazra, es maradnek ezen a "klasszik" soron.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) weiss válasza arn (#12) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem az csak az olys obikra vonatkozik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) t72killer válasza weiss (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#12: rosszul írtam, a 12-re akartam fentebb reagálni, nem magamra;] Igen, énis úgy tudtam, hogy az oly ois csak oly ibis-el tud együttműködni. Oly-pana páros esetén választani kell, hogy lencse vagy vázstabi, ami elég gáz, mert kb minden pana obiban ott az ois, és az újabb pana gépekben már egész jó vázstabi van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Dare2Live válasza Vitamincsiga (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én az árazáson dobom el az agyam.

25mm F1.2 az FFen mennyi? 50mm F2.8(?) 1300euroért??? Noormááálisss? :Y

Viszonyítás kép egy Nikon 50 1.8G 210euro!!! F1.8al. Nem 2.8al 1300euro. :Y
Akinek kevés az 1.8 annak meg van Nikon 50 1.4G 420euroért. Nem 2.8al 1300euro. :Y

btw "blende szenzorméret" convertert tud vki?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) schawo válasza Dare2Live (#15) üzenetére


schawo
titán

2.4 Ha már...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) konyi79


konyi79
addikt

Szerintem a cikkben lévő táblázatok nem passzolnak.

(#18) t72killer válasza Dare2Live (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 50es nikkorokat - még az újabbakat is - inkább csak papírnehezéknek használnám, nem véletlen használnak az ínyencek Otus-t nikonon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) sasa134 válasza Dare2Live (#15) üzenetére


sasa134
addikt

f1.2 az f1.2 marad, a DoF mas teszta.

Avanti Roma

(#20) arn válasza Dare2Live (#15) üzenetére


arn
félisten

f1.2 az f1.2... hany ezredszer kerul ez elo? max a bokeh nem lesz ua.
vagy ff vazra akarod tekerni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) t72killer válasza arn (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+19: ahogy a kolléga írta, igen, FF vázra akarja tekerni, lévén FF obikról írt.

m43-on meg kitörölhetjük az f1.2-vel, ha a szenzor csak iso 6400-ig "lát", DOF: akár tetszik, akár nem, egy a7-en uennyi DOF-ot kapsz f2.4-en.

Ennyi erővel arra is örömtáncot járhatnék, hogy a telóm obija f/1.7-es. Ja. Csak körömnyi szenzor van hozzá...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) arn válasza t72killer (#21) üzenetére


arn
félisten

jajj, ne kezdjuk mar megint... tudsz jobb modjat annak, ha kismeretu geppel akarsz fotozni keves fenynel? aki ekkora szenzoru gepet valaszt, valszeg tisztaban van annak korlataival. egy ilyen minosegu es fenyereju lencse minden rendszerben draga, kicsit unalmas mar 1000edszer is racsodalkozni erre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) madgie válasza t72killer (#18) üzenetére


madgie
titán

Az 58/1.4-gyel azért én szívesen kisétálnék a világból. Jó, az sem egy olcsó objektív, az tény.

(#24) Dare2Live válasza arn (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az árakra csodálkozok rá.

És persze meg lehet magyarázni, hogy a Nikor 50esek szarok. De ott van pl egy Sigma 50 1.4art. Az is szar? Mert FFre kerül 730euróba, nem 4/3ra 1300ba.

De jó oké én vagyok a hülye máshol is ennyibe kerül a hasonló minőség. Ja nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) t72killer válasza arn (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"tudsz jobb modjat annak, ha kismeretu geppel akarsz fotozni keves fenynel?"
1: Medzsi kolléga Fuji-ja(;))
2: a6300+1.8-as fixek (ha megfigyeled, az a6300 bizony közel 1.5 FÉ-vel tud többet az aktuális oly szenzornál! azaz kb egy f/2-es lesz rajta "zaj/DR/szín-ekvivalens")
3 (ha több a zsé): a7s +1.8-as fixek

#24: +1, bizony akadnak nagyon komoly minőségű f/1.4-es obik. Sőt, ha már sigma ART, ott vannak az f/1.8-as ZOOMOK(!) APSc-re. Rendben, ezek már húsosabb darabok, de van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) #21123072 válasza Dare2Live (#24) üzenetére


#21123072
törölt tag

Mármint kinek szar az ötvenes? Aki csak DXO teszteket bújik, vagy annak, aki fotóz is vele? :)

(#27) t72killer válasza #21123072 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csillagfotózásnál csúnyán felsült az előd AF-D 1.4/50-es nálam, a kép külső harmadában centis asztigmatikus csíkokat húztak a csillagok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) #21123072 válasza t72killer (#27) üzenetére


#21123072
törölt tag

Na, csillagfotózásra épp nem gondoltam... :)

(#29) madgie válasza t72killer (#27) üzenetére


madgie
titán

Ott a legtöbb bokehra kihegyezett nagyfényerejű cucc elvérzik. Igen, a Fujik különösen :D (56/1.2 f2.8 körül használható igazán erre a célra).

(#30) aginor


aginor
addikt

Ez a 30-as makró érdekes lehet, így már értem, hogy miért hozták ki a Pana 30 mellett. Ugyanakkor elég fura ez a nagyítás dolog, mart ahány hely, annyi értéket írtnak a munkatávolságra. Ezt azért jó lenne tisztázni, mert 14mm-el nem lehet terepen életszerűen használni.. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31) Tin_Shield válasza Dare2Live (#24) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"De jó oké én vagyok a hülye máshol is ennyibe kerül a hasonló minőség. Ja nem."

3rd party cuccot nem tudom mennyire fair belekeverni, de mft-re is van korrekt f1.4-es Sigma 350 dollárért.
És az aranycsíkos objektíveket (kb. ez felel meg az Olympus Pro cuccoknak) a Nikon sem méri olcsón, az 58 f1.4G 1600 dollár körül van. Ettől függetlenül persze durva ára van ennek a objektívnek, majd a piac eldönti mennyit vesznek belőle a zemberek. Szerencsére nem csak ez van mft-re, néhány szentistvánért is lehet kapni teljesen jó "ötvenest".

[ Szerkesztve ]

(#32) t72killer válasza Tin_Shield (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, m43-ra ott az örökzöld 1.7/20-as panny +1.8/45-ös oly. Minden ötvöződik bennük, amit a m43-tól elvárnék (kicsik, olcsók, jó minőségűek) - bár 20-asom sose volt, a 45-öset meg épp készülök eladni, mert a 12-40-es zoomszörny kiváltotta;]

Inkább arról van szó, hogy az ember lassan rájön, hogy a csúcsminőséghez bizony cipekedni kell. Egyes gyártók azért elég ügyesen "lepucolták a felesleget" a vázakról (ld a7, a6300, GM5), de ettől függetlenül az üveget nem ússzuk meg.

#29: Fuji optikát mondjuk még életemben nem fogtam, arról nem tudok nyilatkozni, mit csinál a csillagokkal :B. Biztos tervezési dolog ez, a szép bokeh-hoz szépen kell mosni a széleket, így a csillagok is mosódnak...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Tin_Shield válasza t72killer (#32) üzenetére


Tin_Shield
őstag

És teljesen rendben van a Pana 25 f1.7 és az Oly 25 f1.8 is. Sőt a minőségéhez képest még a Panaleica 25 f1.4 ára sem elszállt szerintem. Ez meg megmarad különlegességnek, mint mondjuk a Hondánál az NSX, a népek meg veszik a Jazzt, az Accordot, és a Civicet.

(#34) 80hun válasza aginor (#30) üzenetére


80hun
addikt

Igen de ott már 1.25x a nagyítás ami átszámolva már 2.5x-es :)
Félős bogarakhoz a 60mm-es is kevés mert annál 128mm a minimum fókusztáv.

Még mft-re is 100-150mm-es makró lenne az igazi.

Egyébként használható a panát is a téma képébe lehett tolni , nem volt vele gondom :)

(#35) t72killer válasza 80hun (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Még mft-re is 100-150mm-es makró lenne az igazi." - ja, a sigma szerelhetné végre MILC-barátan is az obijait (van neki 105-ös + 150-es makrója).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) arn válasza Dare2Live (#24) üzenetére


arn
félisten

jah, ha a szezont hasonlitod a fazonnal, akkor lehet. de forditsuk meg a dolgot, egy mft vazon szeretnek egy nikon obit hasznalni hasonlo teruletre... 24 1.4 nagyjabol hasonlo. mennyibe is kerul?

(#25) t72killer: kis szenzor kisebb rendszer, nagy szenzor nagyobb rendszer. csodak nincsenek. ha atfedes van, biztos lehetsz benne, hogy hasonlo modszerekkel lehet meg kisebbet csinalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) asdf_


asdf_
veterán

Ezekre is van magyar ar:
25 1.2 400e,
12-100 4.0: 450e.

(#38) aginor válasza 80hun (#34) üzenetére


aginor
addikt

Azt értem, de a max nagytásra érvényes tálgytávolságra is eltérő infókat olvastam. :B

Amúgy én is ezért sírtam múltkor is az MTF topicban, hogy jönnek a 30mm makrók nyakra-főre, de sehol egy 100 vagy netán 140mm.. :O

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.