Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vesa válasza Dr. Akula (#50) üzenetére


Vesa
veterán

"Csak úgy szólok hogy egy ilyen ASUS deszka többe kerül mint egy teljes belépő szintű irodai OEM gép..."

Csak szólok, hogy Te is az office szériával jössz tévesen, én meg végig WS-ről beszélek, minthogy az volt a cikknek és az eredeti téma tárgya is! Almát ne körtével please!
HP Z8
Z600 (7évvel ezelőtti generáció, mai napig mennek)
Ezek csak tájékoztató árak, mert kiépítéstől függően akár a sokszorosa is összejöhet (pl. ilyen Xeon is létezik bele) Akár dual kivitelben is, amivel egy gyenge 2,2Milliós ára lesz a gépnek.

VGA-ból ilyeneket vettünk most, a régebbi Dual Xeon gépekben pedig ilyenek dolgoznak kettesével

HP Z8 alaplap

Igazából azt látom, hogy soha életedben nem láttál még közelről komoly brand WS gépet, így meg nehéz vitázni, mert nincs közös hivatkozási alap. Én napi szinten dolgozom ezeken.

A tudomány a valóság költészete!

(#52) Dr. Akula válasza Vesa (#51) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyrészt nem csak WS-ről volt szó, hanem OEM-ről, amibe ez is beletartozik, sőt, eladásokat tekintve leginkább ez. Másrészt te fikáztad le a DIY gépeket, hogy azok olcsójánosok, erre volt a példám hogy hát nem éppen. Én Dell Precisiont látok sokat, az a Dell workstation-e, hát belülről semmivel nem minőségibb az Optiplexnél, csak nagyobb. Ebben az árat a "workstation" név nyomja meg, mint a Quadronál, ahol az OpenGL optimalizált driver miatt kérnek el egy nullával többet érte, mint az amúgy tökazonos Geforce-ért.

"Igazából azt látom, hogy soha életedben nem láttál még közelről komoly brand WS gépet"
Igazából azt látom hogy te csak a flémeléshez értesz. Most akkor "az én apukám erősebb" alapon hozzam be a szervereket is amivel dolgozom, az aduászként üti a workstationt? :D

(#53) Vesa válasza Dr. Akula (#52) üzenetére


Vesa
veterán

"Egyrészt nem csak WS-ről volt szó, hanem OEM-ről, amibe ez is beletartozik, sőt, eladásokat tekintve leginkább ez"

Na de belinkelsz egy Maximus Extreme-t, ami tételesen nem belépő szintű lap, majd mellé teszel egy legolcsóbb office gépet, amiben kb. egy óccsó Asus lapnak megfelelő brand lap van, majd ezt összehasonlítod.
Ez így értelmetlen.

Nem, én arról beszéltem, hogy az Asus-tól nem vennék WS lapot, és nagyjából nem is nagyon vesz senki, ebben ők nem rúghatnak labdába! Ettől még kiváló consumer lapokat gyárt, csak ne keverjük a kettőt.

"mint a Quadronál, ahol az OpenGL optimalizált driver miatt kérnek el egy nullával többet érte, mint az amúgy tökazonos Geforce-ért"

Khm, valóban, nagyobbrészt szoftveres a + feature a Quadro esetén, de ez teljesen lényegtelen, ha egyszer grafikai munkákban kb. hatszor gyorsabb mint a Geforce! Tök mindegy, mi miatt, a végeredmény számít!
A HP-nél pedig a stabilitás és főleg, a support az, ami megtolja az árat! Ezt nem érted. Hiába olcsóbb az Asus, ha szar a driver, ha hiányoznak feature-k, és ha a support kimerül abban, hogy vigyem vissza a lapot ahol vettem, majd cserélik egyszer, valamikor. Egy cégnél erre nincs idő!!! Azért veszünk brand gépet, mert ha baj van, jön a csávó és 2 órán belül már vagy meg van javítva, vagy ki van cserélve és már dolgozik az új gép! Látom, nem a versenyszférában dolgozol, ha nem érted ennek jelentőségét!

A többi gyerekes butaságodba nem szeretnék belemenni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#54) Dr. Akula válasza Vesa (#53) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem belépőszintű, de szerinted ez is az OEM-ek alatt van. Szerintem meg nagyon nem. Ha egy Dell Optiplex alaplapot kéne keresni, ahhoz valszeg a legkarcsúbb ASUS deszka is túl jó lenne, valahol inkáb a Tomato-Acorp szinten kéne nézegetni. Hihetetlenül minimál egy OEM deszka.

Azt nemtom hogy az ASUS árul-e workstation deszkát. Ami náluk WS néven fut, az csak annyit jelent hogy minden slotja x16, ami aztán rá van muxolva a CPU-ból kijövő 16 (asztali) vagy 28-44 (HEDT) sávra.

"hatszor gyorsabb mint a Geforce! Tök mindegy, mi miatt, a végeredmény számít!"
Nem ez volt benne a lényeg, hanem hogy ua. a hardver, az árkülönbség meg vagy 10x-es. OEM WS alaplapok esetén is az ár nagy részét ugyanúgy az "épp ennyit volt kedvünk elkérni érte" teszi ki, nem a számlával igazolható drágább alkatrészek felhasználása. Egyszerűen csak megtehetik, mert nincs konkurrencia. Nem tudsz egy Dell vagy Fujitsu alaplapot betenni egy HP házba, nem kell attól félniük hogy van jobb, van másik. Így aztán árat engedni se.

"és ha a support kimerül abban, hogy vigyem vissza a lapot ahol vettem, majd cserélik egyszer, valamikor. Egy cégnél erre nincs idő!!!"
Ez megint nem az alaplap minőségi jellemzője, hanem a szervízé.

"Azért veszünk brand gépet, mert ha baj van, jön a csávó és 2 órán belül már vagy meg van javítva, vagy ki van cserélve és már dolgozik az új gép!"
Ez is, meg másrészt azért is, mert melóhelyen szarunk bele hogy jó gépen dolgoznak-e a kollégák vagy nem, úgysem tudják értékelni hogy mondjuk japán elektrolit kondik vannak az alapolapon, nem kínai kifolyós, szerelni se szeretünk, ha már lehet egybe kérni, akkor hozzák egybe, szarakodjon más az összekalapálással, nekem csak össze kelljen dugni a monitorral és kész. :) De otthonra magunknak nem vennénk ilyen gépet, mert magunknak azért már minőségit választunk. :)

(#55) hallador válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


hallador
addikt

Kit érdekel a VRM? Max a hülye gyereket, aki ide oda húzza a processzorokat. Ez nem hülye gyerek pc móriczka. Hanem olyan gép aminek adott körülmények között is 5 évet kell mennie. Ezek amiket mondasz ilyen magyaros bullshit bingó. Nem ez a lényeg, hanem, hogy menjen a WS, szerver 5 évet, akkor is ha 24 órában egy vagy kettő xeon is 60 % teker.

Nem móriczka hülyegyerek felhúzta a 7700k-t 4.5 GHz-re majd eldicsekszik meggora csávó, ja 1 évig, mert utána kuka a komplett cucc, mert ahhoz már hülye, hogy olyan tápot, hűtést, házat vegyen hozzá...

Sztem nem egyről beszélünk, Te a móriczkáról, mi meg nagyvállalatról. Azt értem, hogy otthon béla összedobja az pc bontóból az asus extreme-t, meg a thermaltake házat, és erre veri a fél cég, hogy mekkora a csávó, más meg WS-nönként költ a gépre 20 000 $-t. Hogy ne csak nagy csávó legyen hanem 5 évig gondmentes munka is....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#56) Dr. Akula válasza hallador (#55) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg kit érdekel minden más, ugye, csak szervíz legyen ami tákolgatja a fostalicskát... :W

"Ez nem hülye gyerek pc móriczka"
Hát nem. Ahhoz még fejlődnie kell.

"5 évet kell mennie"
Pontosabban: kéne. Aztán vagy megy, vagy nem. Pont mint minden más, otthoni alkatrésznél. A különbség csak annyi hogy kisebb eséllyel zavarnak el a szervízből mindenféle átlátszó kifogásokkal, de ennyi, nem több. Nem az alkatrésznek jobb a minősége, hanem kipótolják gariztatással. Ez nem minőség. A minőség az hogy ne is kelljen szervízbe vinni. Alapvető fogalmi zavaraid vannak. A LiteOn márkáról hallottál már? Szerinted jobb mint egy Samsung? Mégis ezt kapod SSD-nek az OEM gépedbe (*nyilván mindegyik OEM mást használ, de ez most konkrét példa), és mégcsak Samsung opció sincs. Nagyobbat kérhetsz - de ugyanabból a márkából. És ugyanezt végig lehetne venni az összes többi alkatrészen. Ha nem vakítana el az OEM márkanév, hanem az alkatrészek valódi gyártóit látnád, a saját gépedbe biztos nem vennél olyat. Max valami lowcost, "megy ameddig megy" gépbe.

"Nem móriczka hülyegyerek felhúzta a 7700k-t 4.5 GHz-re majd eldicsekszik meggora csávó, ja 1 évig, mert utána kuka a komplett cucc, mert ahhoz már hülye, hogy olyan tápot, hűtést, házat vegyen hozzá."
Na ezért mondtam hogy nézd csak meg egy OEM alaplap és egy mondjuk ASUS deszka VRM hűtését. Szerinted melyik bírja jobban a 45 fokos tetőteret 0-24h-ban? Én pl. nem tuningolok, mégis 240-es AIO vízhűtés van a procimon. Szerinted ennél jobban hűt az OEM borda + venit? :D Ez a minőség, nem az hogy 5 vagy 10 percen belül cseréli-e a szervíz.

Ha lehetne választani, inkább kérnék ASUS deszkát a Dell gépbe, meg Thermaltake hűtőt a feleakkora gyári vacak helyett, Samsung SSD-t a LiteOn helyett. De nem lehet. Az OEM-ben csak azt kaphatod amit ők beleraknak. Nincs választás, nincs konkurrencia. Mert nem is akarnak. És amíg egy ASUS/MSI/Giga azon verseng hogy japán szilárd kondikkal rakja ki a deszkát, legyen rajta rendes hűtés, addig egy OEM ilyennel nem foglalkozik. Ott kiküldik a mukit Kínába hogy teszteljen le pár noname dzsunka cuccot, és amiből adott idő alatt nem füstöl el mondjuk 10%-nál több, annak a gyártójával szerződjön le, addig a DIY noname ebben csak annyiban különbözik hogy azt mégcsak nem is teszteli senki. Az említett nagyobb DIY márkák minőségben ezek felett helyezkednek el. A különbség csak a hozzáadott szervíz, ami ráadásul OEM gépnél egybe vonatkozik, míg egy DIY gépnél minden alkatrészre külön szervíz vállal garit, tehát macera. De ez mint említettem már párszor, nem a minőség mértékegysége.

[ Szerkesztve ]

(#57) hallador válasza Dr. Akula (#56) üzenetére


hallador
addikt

:D na hallod. Mindenki hülye csak otthon látják a frankót, látszik is ez az elmúlt nyóóóóóóc évben... :D

Az tuti hogy a sunyiskodáshoz, meg ahhoz a mentalitáshoz fejlődni kell. Vagy inkább csak a Kelet-Európai találékonyság = gányolás. Ahogy erre felé hívják.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#58) Dr. Akula válasza hallador (#57) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aki mindkettővel találkozik, az látja.

(#59) Vesa válasza Dr. Akula (#54) üzenetére


Vesa
veterán

"Nem ez volt benne a lényeg, hanem hogy ua. a hardver, az árkülönbség meg vagy 10x-es."

De, ez volt a lényeg, mert képtelen vagy megérteni, hogy irreleváns az azonos hardver, ha egyszer a többlet pénzért valós többlet teljesítményt és többlet szolgáltatást kapok! A Geforce-on mondjuk 2óra egy render, a Quadron meg 1,5. Az idő pénz, és ez nagyon sok időt spórol, ezért kerül ennyibe, de vissza is hozza az árát hamar!
Vagy tegyük fel, azonos egy Asus meg egy OEM hardver, de hiába, ha egyszer csak a brand géphez van olyan support, amit az Asus nem tud adni. Ha nekem van egy hatéridős melóm amivel keresek 5milliót, de 200k a kötbér minden megkezdett nap csúszás után, akkor pont leszarom, hogy az Asus mennyire csilivili RGB akármi, ha egyszer csak a HP ad olyan supportot, hogy baj esetén azonnal cseréli akár a komplett gépet is, így nem fogok bukni egy centet se!
Egyszerűen képtelen vagy céges fejjel gondolkodni, ami nem baj, csak akkor ne égesd itt magad tovább, hanem mond azt, hogy nem értesz ehhez és kész!

"csak szervíz legyen ami tákolgatja a fostalicskát... :W"

Beragadtál mint egy play gomb! Hányszor írjam még le, hogy grafikai munkákra használt, kemény terhelésnek kitett HP gépeink 0/24-ben mennek, hiba nélkül? Soha életedben nem dolgoztál WS-en, de fostalicskázol itt. Persze ha Te HIT alapon működsz, és momentán abban akarsz hinni mindenáron, hogy a brand gépek szarok, akkor azzal sajnos nem tudok mit kezdeni, én csak tényekkel tudok dolgozni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#60) Vesa válasza Vesa (#59) üzenetére


Vesa
veterán

Kis adalék: A gép amiről most írok, egy 10éves HP Z600 (Dual Xeon X5675, 12mag/24szál, 48GB ECC Ram), korábban a cégnél ment 0-24h, az új gépek beszerzésekor selejteztük pár éve, én meg elhoztam haza. Itt persze már nem megy 0/24, de dolgozom rajta itthon is. Semmi baja! Tehát mégegyszer: 10éves, szarrá hajtott darab! Mekkora egy fostalicska tényleg! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#61) Dr. Akula válasza Vesa (#59) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mivel az "OEM hardver jobb minőségű mint a DIY" mese volt a vita tárgya, ezért igenis az a lényeg hogy ugyanaz a hardver jobb-e OEM cimkével ellátva, 10x annyi pénzért, mint DIY márkanév alatt.

"A Geforce-on mondjuk 2óra egy render, a Quadron meg 1,5."
Ez még mindig nem a minőség mértékegysége. Úgy látom fogalmi zavaraid vannak, nem érted a minőség szó jelentését. Mielőtt folytatnád a vitát, kérlek nézz utána!

"Soha életedben nem dolgoztál WS-en, de fostalicskázol itt."
Lehet, de aki dolgozik rajta, az hozzám fordul ha valami baj van vele. Talán ezért is ismerem nálad sokkal jobban a helyzetet, ezen még nem gondolkoztál el?

"Persze ha Te HIT alapon működsz, és momentán abban akarsz hinni mindenáron, hogy a brand gépek szarok, akkor azzal sajnos nem tudok mit kezdeni"
Ne terelj, ne terelj már megint! Pont a fordítottja volt az alapfelállás, amit látványosan megcáfoltam nektek. Hit alapon te működsz, láttál egy doboz HP márkanévvel, eddig még nem kellett szervízbe vinni, ettől azt hiszed hogy akkor már soha nem is fog kelleni, kibír egy atomtámadást is.

(#62) Vesa válasza Dr. Akula (#61) üzenetére


Vesa
veterán

""OEM hardver jobb minőségű mint a DIY" mese volt a vita tárgya"

Te valóban ezzel vitázol, önmagaddal, mert itt nem ez volt a téma, hanem az, hogy miben jobb egy brand gép egy Asus alaplapnál. A brand gép esetén egy komplex szolgáltatásról _IS_ beszélünk, hiába nem akarsz erről tudomást venni és az árba ez természetesen bele van építve. Egyebekben, ha már képtelen vagy tágabb keretek között gondolkodni, akkor is igen, a brand hardver minőségibb mert eleve 0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig, erre vállal garanciát a gyártó, szemben az Asuskáddal, akik a garanciában is kihangsúlyozzák, hogy csak "normál körülmények között", és "normál használt mellett" vállal garanciát, ami napi 8órát jelent, otthoni felhasználás mellett, nem pedig nagyvállalati terhelésen és környezetben!

"Ez még mindig nem a minőség mértékegysége."

Aha, bizonyára azért basz*k gariztatni a Geforce-okat bármelyik gyártó, aki bányászaton kapja a felhasználót (és ahol hullanak is ezek a kártyák mint a legyek)! Ezzel szemben egy Quadro-nál alap a 0/24-es teljes terheléses üzem, ahogy a Tesla kártyáknál is, a garancia pedig természetesen erre is vonatkozik!

"Lehet, de aki dolgozik rajta, az hozzám fordul ha valami baj van vele"

Akkor nem brand WS-en dolgozik, mert azokat nem egy garázs szerelőnél szokás javíttatni...Ugyebár pont erreől beszélünk itt folyamatosan, hogy a supportot egy ilyen komoly gépnél nem Józsi a hegyről kontárkodja össze egy garázsban!

"amit látványosan megcáfoltam nektek."

Aha, hol is? Tehát ha egy fórumon hablatyolsz valamit, az számodra egzakt bizonyíték? Esetleg ha belinkelnél egy hiteles tanulmányt a brand vs. consumer gépek azonos terhelésen és azonos üzemi körülmények közötti felhasználásának hibaarányairól, és abban hiteles módon bizonyítottan az állna, hogy egy brand gép jelentősen többször adja meg magát adott időkeret alatt, mint egy consumer, akkor beszélhetnénk itt egyértelmű és látványos cáfolatról. Az, hogy Te láttál életeben 2db brand gépet amit eleve vallásosan utálsz, majd ebből levezetve beböfögöd ide, hogy fostalicska mindegyik, az nem cáfolat, hanem egy jókora nevetség tárgya!

"láttál egy doboz HP márkanévvel, eddig még nem kellett szervízbe vinni, ettől azt hiszed hogy akkor már soha nem is fog kelleni, kibír egy atomtámadást is."

Kérlek idézd ahol azt írtam, "soha nem fog kelleni szervízbe vinni és kibír egy atomtámadást is"! Én pusztán a légből kapott vádjaidra leírtam a saját tapasztalatomat, amit a tizenX éves grafikusi munkám során ezekkel a gépekkel nap-mint-nap tapasztaltam! Persze nem te vagy az egyetlen, aki képtelen szöveget értelmezni, cserébe kiváló érzékkel gyártasz egy saját magad által fiktív módon tovább haluzott, nem létező verziót, amire aztán válaszolsz is...tkp. magadnak...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#63) Dr. Akula válasza Vesa (#62) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én? :D Hát ki magyarázott "elpusztíthatatlan brand gépek"-ről? Véletlenül se te? A #24-et talán én írtam? :D A sánta kutyát később érik utol...

"A brand gép esetén egy komplex szolgáltatásról _IS_ beszélünk"
Te lehet, de mi köze a szervíznek az elpusztíthatatlansághoz? Ha beszarik, akkor "nem láttuk", mert jön a szervíz, és már meg se történt? :D Ennyi erővel a legutolsó Vargáné és Tsa táp is elpusztíthatatlan, mert mindig vehetsz helyette újat...

"igen, a brand hardver minőségibb mert eleve 0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig, erre vállal garanciát a gyártó, szemben az Asuskáddal, akik a garanciában is kihangsúlyozzák, hogy csak "normál körülmények között", és "normál használt mellett" vállal garanciát, ami napi 8órát jelent, otthoni felhasználás mellett, nem pedig nagyvállalati terhelésen és környezetben!"
Na pont ezt az álomvilágot cáfoltam meg neked. Erre jöttél azzal hogy nem baj ha beszarik, jön a szervíz és megjavítja, ettől lesz "elpusztíthatatlan". Lehet hogy nálad ettől, de a magyar értelmező kéziszótárban meg attól hogy NEM szarik be. Na ezt NEM tudja az OEM hardver se. Különben nem kéne sose hívni a szervizest. Márpedig kell, gyakran többször is mint egy ASUS-nál. A "0/24-re tervezik amit bírnia kell minimum 5 évig" csak marketingrizsa, amit te beszoptál. A probléma csak az hogy olyan embernek próbálod beadni a rizsádat, aki ezzel foglalkozik.

Quadro vs Geforce: Semmivel se minőségibb a Quadro, nem is lehetne, mert ugyanaz a hardver. A különbség csak az hogy a Geforcet szinte gyárilag tuningolják, mert a vásárlói körnek az kell, a Quadro órajeleit meg visszanyesik biztonságos határok közé. Ha leveszed a lábad a padlógázról, akkor a kocsid is tovább fog élni, pedig nem változott semmi. Nem a legújabb, de attól még releváns: [link] Nézd csak meg milyen fogyasztási keretek vannak ezeknek megadva! És mennyivel megy egy játékos Geforce? Már az OEM-ek által igényelt _maximális_ 250W-ot is rég magunk mögött hagytuk. Ennyi a "nagy trükk", nem a jobb minőség. De persze aki csak a marketingosztályról tájékozódik, az benyalja rendesen.

"Akkor nem brand WS-en dolgozik, mert azokat nem egy garázs szerelőnél szokás javíttatni"
És a szervizet ki hívja, a felhasználó?

"Tehát ha egy fórumon hablatyolsz valamit, az számodra egzakt bizonyíték?"
Kérdezzük meg tőled, ezt pont te csinálod!

"Esetleg ha belinkelnél egy hiteles tanulmányt a brand vs. consumer gépek azonos terhelésen és azonos üzemi körülmények közötti felhasználásának hibaarányairól"
Majd te elszórakozol ezzel a saját szabadidődben. Mint előbb láttuk a Quadro vs Geforce témában, eleve NEM azonos körülmények között üzemelnek. Majd te leakasztasz a polcról pár Quadrot, biztosan van nálad néhány a fiókban, feltuningolod Geforce fogyasztásúra, és összehasonlítod. Alapból azonos feltételekkel nem is tudnak menni. Az viszont hogy OEM cuccból mennyi szarik be, egyszerű tapasztalat, ami azoknak van meg akik ezzel foglalkoznak, és simán csak számolják hogy X típusból már megint a hanyadikat kell visszaküldeni gariban. Ezt ilyen egyszeri júzerek mint te nem tudják megtenni, mert nincs statisztika a kezükben.

"Te láttál életeben 2db brand gépet amit eleve vallásosan utálsz"
A vallásos tévhit csak nálad játszik szerepet, te vagy az aki lenézi a nem OEM cuccokat. Én simán csak nem hallgatom el hogy az OEM is ugyanúgy beszarik, néha gyakrabban is. Ezt tényközlésnek hívják.

"tizenX éves grafikusi munkám során"
Tehát csak 1 db gép előtt ücsörögsz egész nap, még a saját bevallásod szerint sincs rálátásod semmilyen statisztikára meghibásodások terén, és erre osztod itt az észt? LOL!

[ Szerkesztve ]

(#64) Vesa válasza Dr. Akula (#63) üzenetére


Vesa
veterán

Sánta kutya nincs, csak szimplán nem tudsz olvasni! A #24-ben azt írtam, WS lapot soha nem vennék Asustól, később pedig világosan kifejtettem, hogy miért! Sajnálom, ha még mindig képtelen vagy felfogni, ezzel nem tudok mit kezdeni.

Sajnos továbbra is egy eleve bizonyítatlan fikcióra építkezel -meghibásodnak a fostalicska brand gépek-, majd erre a légből kapott hülyeségedre reagálsz. Tehát minden ezzel kapcsolatos agymenésed értelmetlen, egészen addig, amíg nem biznyítod be, hogy az állításodnak van bármilyen mérhető és hitelesen igazolható alapja! Linket kérek egy tanulmányhoz, teszthez, statisztikához, méréshez ami igazolja az állításaidat! Enélkül kb. annyira tudlak komolyan vanni, mint egy lapos Föld hívőt!

A tudomány a valóság költészete!

(#65) Dr. Akula válasza Vesa (#64) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az hogy te nem tudsz róla, az csak a hozzáértésedet minősíti, nem a tény lesz tőle fikció.

"Linket kérek egy tanulmányhoz, teszthez, statisztikához, méréshez ami igazolja az állításaidat!"
Én is a tiedhez!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.