Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Dr. Akula válasza Vesa (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

LOL. Nézzük mondjuk az én alaplapomat, és hasonlítsuk egy akármelyik OEM-hez.

- Hány M.2 SSD fér bele? Nálam van 2 az alaplapon +2-nek külön slot, amihez méretes hűtés is jár, a throttlingolás elkerülésére/mérséklésére. OEM deszkán? Hűtés az biztos nincs, de egyáltalán van 1-nél több foglalat?
- Milyen a chipset és a proci VRM hűtése? Már ha van neki (mármint az OEM-nek).
- És ha már VRM, hány fázisú? Egyáltalán az orrodra kötik, ha már olyan jól le vannak dokumentálva, hogy egy ASUS szintű deszka ehhez képest smafu?
- PCIE slot merevítés? Nem mintha túl sok slotot törtem volna le alaplapról, de valószínűleg nem a fölösleges fémhulladék eltűntetésére találták ezt ki.
- Bővítőslotok? Hány PCIE slotot kapsz egy OEM deszkán? És hány SATA-t? Irodai gépekben szokott lenni 2, HDD + ODD, ha vinyóval jött a cucc, de rakok bele SSD-t, a HDD-t meg meghagynám tárolásra, akkor le kell húznom az ODD-ről a kábelt. Nem mintha ma már nagyon hiányozna az az ODD, de akkor is. Egy ASUS deszkán alapból van 6-10, nem kell huzigálni semmit, még marad is üresen.
- USB? Hány darabot ad egy OEM? És milyet? Type C-t még a legújabbakon se láttam. Meg a 3.0 már jónak számít, mi már a 3.1-nél tartunk (valódi, tehát Gen2).
- Thunderbolt? Szerintem ezt nyugodtan át is ugorhatjuk. :D
- Dupla LAN? Jó, melóhelyen általában 1 hálózaton lóg 1 gép, de azért érzed hogy ez már csak szög az OEM koporsójában.

Szóval mi az amivel egy OEM alaplap fel tudja venni a versenyt? Semmi. Nem is erre találták ki. Hanem arra hogy a _minimumot_ nyújtsa, ami még pont elég az adott konfiguráció kiszolgálására, és lehetőleg minél olcsóbb legyen. Tervezéséből adódóan se lehet ellenfél.

"nem garasoskodó Gamer Józsi a hegyről"
Csak úgy szólok hogy egy ilyen ASUS deszka többe kerül mint egy teljes belépő szintű irodai OEM gép...

"Gamer józsinak maximum egy rossz napja van ha bedöglik az Asus alaplapja, netán még anyázik egy jót amikor 3 hét alatt sem cserélik ki neki, de ennél tübb nem múlik rajta."
És amikor Fillér Pista céges ügyintéző már 4.-szer viszi vissza a szervízbe a márkás OEM cuccot hogy még mindig nincs megjavítva, de 5.-szörre is ugyanúgy kapja vissza, akkor mi van? Az ellen nem véd. :D

"Több ezer alaplapot meg olyantól fog venni egy cég, akinek sokéves tapasztalata és megfelelő referenciája/portfóliója van egy adott szegmensben."
Inkább attól amelyik a legolcsóbb dzsunka. Nagy tételben 2 cent árkülönbséggel sokat lehet spórolni. A megspórolt milliókat el tudják osztani maguk között a managerek is. Elég csak az Intelre gondolni, ami mekkora fillérbaszást képes rendezni pár Ft spóroláson forrasztás helyett hőszigetelő trutyi felhasználásával a procikupakok alatt. És ne hidd azt hogy az OEM-ek külön forrasztott kupakosat kapnak...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.