Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Ez a 90mW honnan van?
A PA azt irja, hogy a Samu azt mondta, hogy a fogyasztas nagyban fugg a tartalomtol. Azt nem latom sehol sem, hogy a max fogyasztast meghataroztak volna a frissites utan.

En amugy nem nagyon vettem eszre javulast az aksi idoben. Viszont a plusz ficsoroknek orulok, hogy mar Xposed nelkul is testreszabhato.

[ Szerkesztve ]

(#2) AliceWake válasza Kasya (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ezt a mértéket határozták meg a megjelenéskor, elvileg ennél nem számottevően nagyobb igényűek az újdonságok sem.
Legalábbis reméljük. Mindenesetre tolhatok pár nap tesztkört, mondjuk fotóval, hogy meglássuk, és akkor tudok érdemben referálni :K

Non omnis moriar.

(#3) Kasya válasza AliceWake (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Erdekes dolognak tartom az AOD funkciot, de a fogyasztasat is. Most epp mericskelem en is, hogy mit tud. Esetleg par nap mulva leirhatjuk, hogy mit tapasztaltunk :)

Igazad van viszont, a korabban meghatarozott max fogyasztasnal nagyban a frissites utan se hiszem hogy elterne a mW ertek (tartalomtol es szintul fuggetlenul). Bar, a Note 7 mar 100mW volt max.

(#4) blash válasza AliceWake (#2) üzenetére


blash
tag

Es be lehet allitani, hogy valtakozzon a kijelzett tartalom helye? Hogy ne csak egy helyen egjen be (:

(#5) Kasya válasza blash (#4) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az automatikus változik.

(#6) AliceWake válasza blash (#4) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem szükséges, mert automatikusan teszi a dolgát, ami engem személy szerint pont halálra idegesít(ett). A szemem sarkából mindig láttam a mozgolódást és önkéntelenül odanéztem. Mindig.
Viszont szerintem a frissítés ennek gyakoriságát is módosította, mert most nem kapom a szemem indokolatlanul sűrűn a mellettem pihenő készülékre. Sőt, fel sem tűnik, amikor elmászik a tartalom.

Non omnis moriar.

(#7) ollie válasza blash (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudtommal pixel szinten, nagyon lassan mozog. Percenként 1 pixelt ugrik, óránként meg nagyobbat.

***

(#8) balgab84


balgab84
aktív tag

Ezt tudja a samu, csak a ficsőr....

(#9) Szakiii válasza balgab84 (#8) üzenetére


Szakiii
addikt

Es mit nem tud?

(#10) Kasya válasza Szakiii (#9) üzenetére


Kasya
nagyúr

Infrat ;] :DDD

(#11) envagyok


envagyok
veterán

Mondjuk működhetne az ablakos tokban:)

Szerk:
Már tudja

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13) joey04 válasza balgab84 (#8) üzenetére


joey04
titán

Kezet is foghattok "tudodkivel"

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Azt hiszem előző hét csütörtökön frissült. Nemrég megjelent a cikk másol, ti pedig lehoztátok ma. Kis odafigyeléssel még előző héten kikerülhetett volna a cikk. :(((

(#15) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Van már tapasztalat always on beégésre?

Finn the human

(#16) Dr.FantastiK válasza Kasya (#10) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

de, :D az S6 EDGE-m tudja azt is !

meg ezt is , GlancePlus :C :DD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17) ollie válasza -Valinas- (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S7 Edge topikban mindenkinek a héten frissült.

***

(#18) Dester31


Dester31
tag

Nekem még mindig a Lumiák megoldása tetszett eddig a legjobban, és hiányolom is most az androidos telefonomból. Ott alapértelmezésben még egy pár másodpercig mutatta az időt és az értesítéseket lock után, illetve bármikor a "nem ezeket a robotokat keresed" mutatványt követően is (proximity sensor előtti suhantással). Nagyon kényelmes volt, mert amúgy is sokszor veszi elő az ember a telefont csak azért, hogy az időt megnézze. (Nyilván, zsebből kivéve is automatikusan működött.)
Valamint éjszaka töltés közben sötétkékre állítva a fényerő sem volt zavaró, és az sem zavart, hogy néha ugrik a helye, de mégis bármikor odapillantva látszott az idő.
Ehhez képest a mostani csúcskategóriás Samsungoknál mindig akkora hír ez, mint ha most ők találták volna fel.

Des

(#19) Gomez86 válasza Dester31 (#18) üzenetére


Gomez86
őstag

Nem tudom megítéli hogy "mekkora hír ez" nekem is volt olyan nokiám, viszont most ezzel a Samsung is tudja ezt csinálni. (kivéve hogy nem tűnik el egy idő után csak ha a zsebedben van). A nem ez a robotokat keresed mozdulat pedig bekapcsolja a kijelzőt ami szerintem jobb megoldás mint ha csak az AoD-ot kapcsolná be.

Estére pedig egy másik típusú megjelnítést állíthatsz be az órára ami még kisebb mint ez, a telefon szélére írja az időt és nagyon halvány totál nem zavaró. így igazából a nokiához képest ez most jobban konfigurálható az igényeidre.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#20) Kasya válasza Dester31 (#18) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem ok talaltak ki, egyertelmu. De mar a Nokia N8 is tudta ezt.

Itt ugyan a kozelsegerzekelo kilovi, ha zsebben van pl. Sotetben teljesen jo, talan jobb is. A fenyereje eleg kellemes, nem zavaro.

Az viszont meg mindig hianyossag, hogy ugyan lehet intervallumot allitani, de mas modon nem lehet automatizalni (pl. kezmozdulat a szenzor elott).

(#21) Dester31 válasza Gomez86 (#19) üzenetére


Dester31
tag

Hát igen, a Lumiákban ez nem volt túl testreszabható, ennek ellenére hiányzik most (nem Samsungom van). De legalább folyamatosan fejlesztik, ami tök jó.
És ehhez a glance-hez is kell speciális paneltípus, mint ami anno a Nokiáknál követelmény volt?

Des

(#22) Keem1 válasza Dester31 (#21) üzenetére


Keem1
addikt

Hardverileg csak amoled kell (ahol minden pixel külön kezelhető), amúgy a többi szoftveres. Azt viszont nem tudom, hogy az S szérián kívül máshol is izzítja-e a Samsung, vagy a flagshipek privilégiuma marad.

Jó a fejlődés, de még mindig hiányzik a "bármilyen app" értestése. Azért egy Gmail, Facebook, IM messengerek kijelzése mindenképp pótolandó a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

(#23) mjani1172 válasza Keem1 (#22) üzenetére


mjani1172
addikt

Az LG-nél amoled nélkül is megy.

(#24) Szakiii válasza mjani1172 (#23) üzenetére


Szakiii
addikt

Megy de hogy..

(#25) mjani1172 válasza Szakiii (#24) üzenetére


mjani1172
addikt

Hogy?

(#26) Keem1 válasza mjani1172 (#23) üzenetére


Keem1
addikt

Azért az LCD-nél nem ugyanez :D
Ott megy az egész háttérvilágítás, de az amolednél csak az aktív pixelek fogyasztanak, a kijelző többi része alszik.

[ Szerkesztve ]

(#27) joey04 válasza mjani1172 (#23) üzenetére


joey04
titán

Csak szarabb

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Szakiii válasza joey04 (#27) üzenetére


Szakiii
addikt

pontosan :DDD

(#29) no more


no more
addikt

Marha nagy ez a feature, kár, hogy S6-ra nem kaptuk meg, legalább egy alap órát. :(

(#8) balgab84: Hát, meg ilyen kis apróságok, mint kijelző, kamera, minden hónapban legfrissebb biztonsági frissítés (ahogy kiadja a gugli, már hegesztik is Samukra), stb...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#30) Keem1 válasza no more (#29) üzenetére


Keem1
addikt

Nem hiszem, hogy hardveres limitációja lenne egy S6-nál.
Manuálisan feltelepítve se megy? Kíváncsi lennék rá, vajon S6-on működne-e...

(#31) Joe.36


Joe.36
addikt

Egyre jobb :) nagyon tetszik :) Power AMP-t is jelzi ! Csak így tovább ! :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#32) Kasya válasza Keem1 (#30) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha úgy nem is, van rá külön app is, ha jól látom.

(#33) Dave1984 válasza no more (#29) üzenetére


Dave1984
őstag

Még mindig csak augusztusi biztonsági frissítés van.
AOD ot én nagyon szeretem,mióta megvan még ki sem kapcsoltam.
Beegest még nem tapasztaltam május óta van S7em.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#34) Kasya válasza Dave1984 (#33) üzenetére


Kasya
nagyúr

Már kijött a szeptemberi, rég. A VulkánAPI frissítés miatt vártam nagyon.

A beégést inkább huzamosabb játék vagy navi után lehet tapasztalni. Egy éven belül biztosan.

(#35) Dave1984 válasza Kasya (#34) üzenetére


Dave1984
őstag

Telenor még nem adta ki.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#36) RaveForce válasza Dave1984 (#35) üzenetére


RaveForce
veterán

az már a szolgáltatók sara, egyébként az októberi rolloutot is fellőtték már

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#37) Szakiii


Szakiii
addikt

Egyébként van még rajtam kívül más aki custom romot használ? :D

(#38) Kasya válasza Szakiii (#37) üzenetére


Kasya
nagyúr

Superman rom és Superstock kernel. ;)

(#39) geri005 válasza Kasya (#38) üzenetére


geri005
tag

Ezzel kapcsolatosan akkor mondja már meg valaki, hogy igaz-e, hogy a Knox 0x1 az EU-ban valóban nem okoz garanciavesztést?!

Valahol írták, hogy az EU nem engedi, hogy megtagadják a garanciát szoftveres modifikáció miatt.

Vagy ti elengedtétek a garit?

(#40) Szakiii válasza Kasya (#38) üzenetére


Szakiii
addikt

detto! :) én elengedtem a garit, vannak dolgok amik nélkül nem érzem magaménak a telót

[ Szerkesztve ]

(#41) Kasya válasza geri005 (#39) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Samsung azt irja, hogy Knox ugratas garanciavesztest okoz. Gyakorlatilag a TMX szervizel itthon, ok pedig hibatol fuggoen nezhetik a Knox szamot. Pl. egy kijelzocserenel nem biztos hogy azzal kezdik.

Ettol fuggetlenul ha valaki rootol is, es szervizbe kuldi a telefont, mindenkepp erdemes a rootot es tWRP-t torolni, valamint a gyari sw-t visszatenni. Persze mi itt garanciat akkor sem tudunk adni, hogy a TMX nem kuldi vissza javitas nelkul.

(#40) Szakiii:
Maskulonben en mar nem is alapozok a garanciara itthon. A TMX-tol csak agyrakot kapok, ha az en keszuekem kerul hozzajuk. En biztositast kotottem, ott pedig nem lattam kitetelnek a Knox-ot (kozvetetten sem).

Es igen, vannak dolgok, amiket mai napig nem ertem, hogy miert nem lehet root nelkul elerni. Legyen szo multiwindow tamagotasrol (minden apphoz), hivas felvetelrol (ami tudom, tiltott egyes orszagokban), restart utani kod bepotyogesrol (mikor ott az ujjlenyomatolvaso) es tsi...

Ott az a "franya fejlesztoi menu". Sok hulyeseget bepakoltak, ami a programozoknak szukseges lehet, de az atlag usernek nem. A 4xmmsa-t is manualisan kell bekapcsolni (ujrainditasonkent)...

[ Szerkesztve ]

(#42) geri005 válasza Kasya (#41) üzenetére


geri005
tag

Én erre alapozom a kérdésem, mert ha ezt valaki tudja igazolni, akkor én is mennék custom rom-ra.

(#43) Kasya válasza geri005 (#42) üzenetére


Kasya
nagyúr

És ezzel mire mész? Bíróságra mennél a szerviz miatt? Ér annyit?
Máskülönben a Samsung a garanciális ügyintézésnel írja.

A gyakorlat az, amit fentebb is írtam. Lehet igazad, de nem biztos hogy megéri vesződni érte.

(#44) Dr.FantastiK válasza Keem1 (#30) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ne kinlodjatok !

Glance Plus. a megoldas ! :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#45) Keem1 válasza Dr.FantastiK (#44) üzenetére


Keem1
addikt

Minek nekem? S7 edge-m van, gyári Always on Display funkcióval, nem telepítek plusz még egyet. :D
A fórumtárs sajnálkozott az S6 miatt és tettem neki egy javaslatot, de nekem nem S6-om van, így nem tudom, működik-e, így azt se, hogy él-e az általad javasolt appal, vagy sem. Majd ő eldönti. ;)

(#46) geri005 válasza Kasya (#43) üzenetére


geri005
tag

Nem mennék bíróságra, nem erről beszélek.

Az érdekel, hogy ezt figyelembe veszik-e az EU-s szervizek (vagyis leginkább a Magyarra gondolok), vagy csak bullshit, amivel lehet támadni ha kötözködnek garanciáztatásnál.

Nem ér nekem annyit, megvagyok a gyári rommal is, az érdekel, hogy tudok-e biztonságosan kísérletezni más romokkal.

Tapasztalatra vagyok kíváncsi, nem arra, hogy a bíróság mit mondana.Tudom, hogy általánosan mi a Samsung gyakorlata, de a linkben leírtakról m.o-i tapasztalatot sehol nem találtam.

(#47) Dr.FantastiK válasza Keem1 (#45) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

csak azert javasoltam mert ezt a vegtelensegig be lehet allitgatni, mindent .

nemugy mint a 'gyari'-t . .

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#48) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Na megjöttek a kötelező Samsung haterek. "Nem is ők találták fel, mit akarnak?" "Azt hiszik ők találták fel" Már megint azt hiszik feltaláltak valamit"

Köszönjük Emesék!

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#49) joey04 válasza gixxer-tomee (#48) üzenetére


joey04
titán

De legalább te is itt vagy, hogy megvédd. :U
Btw igazad van, de bagoly mondja verébnek szitu van.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) gixxer-tomee válasza joey04 (#49) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Miért is? Mert én el szoktam mondani a vélményem? Sosem mondtam egy márkára sem, hogy utálom! Mindegyiknél akad valami ami szimpatikus. Csak akkor szólok, amikor valami baromságot látok. Egyébként most olvastam végig az XZ topicot. Folyamatosan adtad az ívet azoknak, akik nem értenek egyet veled. Itt is ezt teszed! -------------
Nálad is a bagoly mondja! Csak szólok
! ;)
Amúgy köszi, hogy az egyetértésed ki is mondod! Ritka az ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.