Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

egy olyan 800as ddr2es 2x1024mb kit jó lenne nekem :) pont most gondolkozok, hogy nem ártana a "pistának", ha 2 helyett 4gigából kajálna... gondolom a ddr3ak árban enyhén el vannak még szállva...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Ste


Ste
addikt

tök jó, hogy mindenki így rágerjedt a tri-channelre
pláne, hogy a sima i5-ben nem lesz

sebaj, ez a legdrágább szegmens kiváltsága. Fejük meg Juliskát!

(#3) Ste


Ste
addikt

dupla, bocs

[ Szerkesztve ]

(#4) Psych0


Psych0
őstag

"A DDR2-es csomagokból is kétféle sebességű változatok készültek. Az 1066 MHz-re hitelesített modulok CL 6-6-6-18, a 800 MHz-esek CL 5-5-5-12 időzítésekkel rendelkeznek, működési feszültségük 1,9-2,1 volt"

Mivan??? A kingmaxok mennek így, akkor azok is gaming ramok?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5) [CS]Blade2 válasza Psych0 (#4) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ezek szerint. Sőt. A Kingmax 1,8V-on is tudja ezt. :C

Szerintem a 3 modulos csomagnál inkább 3x1GB és 3x2GB -t kellene írni, a 1x3 és 2x3 helyett.

(#6) Gyuri27 válasza Psych0 (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezek még mikor 1000 környékén is voltak cl4-s cippek megmaradtak. Aztán a cl5-be se fértek be. De mivel van ebből a kiváló chipből egy raktárral valamit kezdeni kellett velük.
Mondjuk ár kérdése az egész. Mert ha az 1066s-ból 4 giga annyiba kerül mint normális ramból 2 giga akkor megéri. Max adnék neki 2,3-t had szaladjon. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

nincs ezzel baj, bővült a választék, ennyi

...

(#8) Gyuri27 válasza Devid_81 (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lefele aranyárba? Azért az adatát többre tartottam mint a geil. Aki a 800 ultrára micron chip helyett sz.rt rakott, mikor már mindenki tuningos faja ramnak ismerte. Azért ez siralmas.

Amd - Radeon - Ryzen

(#9) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez a DDR2 elég gyengus eresztés... 6-6-6-18 és 1066Mhz? Durrantottak sokkal régebben, sokkal jobban... Ezt miért? :(

Gyuri, #6: Jogos. (előbb olvasnom kellett volna :D ) Hadd szaladjon ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Sasfészek


Sasfészek
tag

1.85V már sok lesz a Core i7 proccancsoknak.

(#11) Hunter2


Hunter2
addikt

Aszem a Major plus a hivatalos forgalmazóluk, ezek is élettartam garit adnak rá?

asszem akkor meg is válaszolom:

Tisztelt Ügyfeleink,
A Major Plus Kft., üzletpolitikai okokból, a mai naptól megszünteti a számítógép memóriamodul típusú termékek forgalmazását, ide értve a Kingston és az A-Data memóriamodulokat.

Forrás: http://major.web.services.hu/

[ Szerkesztve ]

(#12) misirulez válasza mephi666 (#1) üzenetére


misirulez
senior tag

"800as ddr2es 2x1024mb kit jó lenne nekem :) pont most gondolkozok, hogy nem ártana a "pistának", ha 2 helyett 4gigából kajálna"

2x1024, ugyanúgy 2gb, tehát inkább 2x2048-at kéne venned, nem? :)
Vagy a mostani ramokat akarod együtt használni az újakkal?

Üdv
Misi

(#13) mephi666 válasza misirulez (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah... nem volt még példa rá, hogy mind a 4 slotot használnom kellett volna, de ha tuning nélkül alapfrekin/alapidőzítésekkel párban ugyanolyan ramokat tolok bele, nem lehet gond... nem?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) #64791808 válasza mephi666 (#13) üzenetére


#64791808
törölt tag

Megy az tuninggal is, nálam 4x2GB Ősember-féle GSkill van, 1,9V-on 960-at mennek, 5-4-4-15 időzítésekkel.

Everest 9000-et olvas, 10100-at ír, késleltetés 58ns, és 8GB ram :D

(#15) mephi666 válasza #64791808 (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

egy ilyen geil blackdragon kiten gondolkozok... 8ezer alatt van a 2giga és 5év gari... :) benyomom a 2x1024mb goodram mellé, aztán elég is egy időre :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) P00By


P00By
nagyúr

Az a ddr2 :Y

(#17) Ősember


Ősember
őstag

ugy látszik a gaming szo jelentése a szinonima szotáran egy oldalra esik a fostaligáéval :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#18) VaniliásRönk válasza mephi666 (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Benyomod a Goodram mellé, aztán kezded vakargatni a fejed, hogy miért jön a kékhalál s honnan. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) Gyuri27 válasza Hunter2 (#11) üzenetére


Gyuri27
félisten

Cicaboci a magyar nagy/kiskernek mi köze az élettartam garanciához?

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) mephi666 válasza VaniliásRönk (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

alapidőzítéseken/frekin elvileg nem szabadna, hogy gond legyen szerintem... ha meg mégis, akkor mondok pár cifrát, elpasszolom a goodramokat és ugyanilyen geil-t teszek a másik 2 slotba is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Hunter2 válasza Gyuri27 (#19) üzenetére


Hunter2
addikt

csak annyi Nyuszifül hogy egyes jóképességű kis/nagykerek nem adják azt a gart amit a gyártó ad, arra lettem volna kiváncsi hogy ez ebben az esetben mégis hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#22) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy nem ide tartozó kérdés. 4GB-os modulokat nem terveznek piacra dobni a gyártók?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23) Gyuri27 válasza Hunter2 (#21) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na bogaram. Kevés az a kis/nagyker aki az élettartam garira vonatkozó 10 évet megadja. De ha igen akkor is kamu. A nagyker ugyanis 1-3 évet ad. A többi idöben pedig lehet postázni a gyártóhoz. Tehát a te garid nincs elcsalva, csak a gyártótol kapod meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#24) #64791808 válasza mephi666 (#20) üzenetére


#64791808
törölt tag

alapon 1000000% hogy megy, de szerintem a tuning is összejön

(#25) misirulez válasza sanzi89 (#22) üzenetére


misirulez
senior tag

Létezik már 4gb os modul. Google. (pl.:8gb kit)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.