Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

ez azért gusztustalan szerintem. bár tény hogy ez a trend notebook fronton is, ill az aio szegmensben sincs ez másképp mert mindent amit lehet rányomnak egy lapra, aztán ha elpusztul hát cseréld az egészet a szervizükben, csak na...

értem hogy fogyasztói társadalom, azért 16 gigáért közel 60k-t elkérni az nevetséges bármilyen gyártótól, bakker a dell hivatalos árjegyzékében látok ilyen sárvban 16 gigás modult szerverbe... gondolom nem fogytak eddig se a nagyobb modellek, így fel kell pörgetni az üzletet, de pl én már egy ideje agyalok egy minim, egészen biztosan nem ezek közül vásárolok majd hanem a régiek közül...

általában nem sokásom fikázni gyártót és az alma se kivétel ez alól, de ez totálisan kiverte a biztosítékot :(

[ Szerkesztve ]

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akkor marad a régi verzió...

Persze aki ilyet vesz , nem buherálja. De előre látni , hogy valaki esetleg több memóriát igényelne-e.. Nem lehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) schawo válasza #56573440 (#2) üzenetére


schawo
titán

Rosszul látod. 8 (nyolc!) gigáért kérnek el 60ezret.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) Tikakukac


Tikakukac
titán

Gondolom a kérdésre, hogy na vajon miért fájt az a DIMM foglalat, jönne az a szokásos agymosás. De mondjuk érthető a másik oldalról. Pénz-pénz-pénz, azért elég fincsa az árrés :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) section9


section9
őstag

Merevlemezcsere garivesztéssel, úgy hogy HDD van benne? Ez legalább olyan rossz vicc, mint az az egy év gari amit adnak rá.

(#7) madgie


madgie
titán

Drágábban adhatom majd el a 16 giga ramos 2012-es Minim? :D

Viccet félretéve elég szomorú, hogy ilyen közvetlen módon pofozzák az embereket a jobban fogyó, magasabb kategóriába sorolt termékek felé.

(#8) #56573440 válasza schawo (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

jogos. akkor dual :W

(#9) IamMenyus


IamMenyus
tag

Miből gondolja a T. cikkíró hogy a hdd csere garvesztést jelent?

Apple szerviz szerint eddig sem volt az, most sem lett, sőt, ott helyben megcsinálják 5000-ért ha valakinek nincs célszerszáma, és nem akar csavarhúzóval mókolni, hanem inkább kényelmes-biztos -ra menne...

(#10) twine válasza schawo (#4) üzenetére


twine
addikt

Pontosan ennyi pénzért(60) raktam a minimbe 16Giga Ramot, és egy Samsung 840Pro SSD-t...(természetesen zsír új volt mindkettő)
Úgy, hogy a gyári Ramból nem is csináltam pénzt, mert elajándékoztam a rokonságban...
Ha ezt, egy évvel ezelőtt lépik meg almáék,ma biztos nem használok Mac-et...
Horror összegek ezek... :Y

[ Szerkesztve ]

(#11) nap


nap
addikt

A mac vallás.
Most fizetni kell az egyházi adót. ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Megelégelték, hogy egy kis memória cserével még 2-3 évig tudták használni a régebbi modelleket...

(#13) Peter13 válasza nap (#11) üzenetére


Peter13
senior tag

:)) :C
Ezen behaltam...:R

A hírhez: Tényleg "vicces" ez a hozzáállás Almáék részéről. Persze, értem: akinek nem tetszik, ne vegye.

(én így is tettem: vettem mindenből nem-almát...mondjuk ettől tuti nem fognak a kardjukba dőlni, gondolom így is szépen meg van vajazva a kenyerük alul-felül, de talán még oldalról is)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#14) arn


arn
félisten

Htpcnek nekem pont eleg a 4gs :) jobban erdekel, hogy kevesebbet fogyasszon, meg esetleg kesobb a vinyot bovitenem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) hibavissza


hibavissza
veterán

Ezzel csak a termékvonalat lövik lábon. Gyakorlatilag kipucolják a "profi" (normális monitort használó, az árat vallási alapon nem ignoráló) felhasználókat a termékvonalról. Az Ipad-nél is hasonló ámokfutást láthatunk. Olyan érzésem van mintha próbálnának egy "i" betűt tenni a széllel szemben hugyozás elé, hátha mégis összejön nekik.

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gyakorlatilag az egész totál hulladék lett és még drága is maradt. Ha veszel hozzá egy Apple touchpadot és billentyűzetet, akkor 617 dollárnál jársz. A 11 inches Macbook Air 899 dollár, ami esetén a 280 dollár felárért megkapod az egyik legcoolabb és leghordozhatóbb ultrabookot a piacon, kapsz kijelzőt, háttérvilágításos touchpadot, 500GB csigalassú 5400 fordulatos noti HDD helyett 128GB PCIe alapú SSD-t. Mivel hordozható, így world-wide garancia jár rá, szemben a Mac Mini-vel, amire csak abban az országban érvényes, ahol vetted.

4-ről 8GB RAM-ra egyformán 100 dollárért bővíthetőek. Az MBA 16GB-ra nem bővíthető vásárláskor, de ezzel a hardverrel egyik sem egy munkaállomás, amiben sokat lehet profitálni a 16GB RAM-ból.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) madgie válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


madgie
titán

Mac Minire világgari van.

Vagyis tavaly még az volt.

(#21) Paul119


Paul119
addikt

Értem én hogy le kell húzni a hozzá nem értő vásárlót de ez már pofátlanság :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22) zdanee


zdanee
őstag

Nos, akkor lehet venni Intel NUC-ot helyette. Mondjuk a Gigabyte BXi5G-760 elég jónak tűnik.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#23) arn válasza zdanee (#22) üzenetére


arn
félisten

van mas opcio is, jopar passziv haz meg slimitx lap van a piacon, izmosabb gepet lehet osszerakni, mint a macmini, olcsobb is. ha viszont vki osxre gerjed, akkor marad a trukkozes ebben az esetben.

en is epitettem egy passziv minimasinat, de az usbkimenetek minosege nem az igazi audiohoz :( meg az osx is szerencsesebb lenne zenehallgatashoz. persze aztan lehet a macminie sem jobb egy dekaval sem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) xedos válasza arn (#23) üzenetére


xedos
addikt

Én is ezért áltam át a főgéppel Hacklira...
Nem ugyanaz az élmény de 200.000Ft az 500.000-el szemben... :-(
alap iMac picit gyenge... én meg WOT-ozom...

[ Szerkesztve ]

(#25) wortz


wortz
tag

No akkor még egyszer. Teljes mértékben gusztustalan ez a fajta gyártói hozzáállás. A Zapple eddig is híres volt a fogyasztók pofátlan lerablásáról, de azért 8 GB RAM-ért elkérni 60 rugót azért szerintem átlép egy határt. A jó ízlés határát. Igazából csaj nevetni tudok az olyan embereken, akik a hype miatt ilyen termékeket vesznek. Az ostobaságnak ára van, ez esetben ez dollárban és forintban is mérhető.

(#26) Zimmy88 válasza Tikakukac (#5) üzenetére


Zimmy88
tag

Ez már nem árrés, inkább valami szakadék :D

FZR2000 ®

(#27) Babáresz


Babáresz
csendes tag

Dzerintem ez a projekt a kickstarteren sokkal jobb

(#28) madgie válasza Babáresz (#27) üzenetére


madgie
titán

Van már azért hasonló Mini-alternatíva kalapozás nélkül is, például ott a Gigabyte Brix sorozat is.

(#29) schawo válasza Babáresz (#27) üzenetére


schawo
titán

macosx nem megy rajta

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) arn válasza madgie (#28) üzenetére


arn
félisten

akkor mar inkabb... [link] azt raksz bele amit akarsz, vagy ami belefer :)

vagy olcsobban ott az akasa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Garada


Garada
őstag

Én valamiért ezen már meg sem lepődöm.

(#32) Krugszvele válasza Peter13 (#13) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Az egy jó irány, csak kategóriában maradva nincs igazán miből választani.
Ugye az OSX csak az iOS telefonnal ütőképes, tehát együtt érdemes cserélni..
Én is emiatt szemezek egy Nokia 930-al, ez azért egy elég jó készülék... csak az alkalmazások nagyon hiányosak és gyatrák rá állítólag... De most adjak ki ~110 ezret, hogy ezt kipróbáljam, vagy marad a jól bevált, biztosan működő?
A(z asztali) windows meg úgy néz ki, ahogy kinéz, cserébe legalább száz százalékig megbízható és hozza amit kell.

(#33) Krugszvele válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Használd te a 13-as kijelzőt közelről lesve, meg az összenyomott billentyűzetet :)

A jó munkagép inkább egy 2012-es Mini, teletéve rammal és egy jó ssd-vel. Rámegy a két monitor, akármilyen, munkára alkalmas billentyűzet és tiéd a világ!

Abban igazad van, ha viszont eleve notebookot akarsz venni, akkor a macbook airnél nem tudok jobbat mondani.

Aztán itt el lehet gondolkozni, hogy kinek mi a munkagép, mert aki HD videókat akar szerkeszteni, az mindkettőre lefitymálóan legyint :)

(#34) F34R


F34R
nagyúr

Uristen a pofam leszakad ettol az bovitestol :N

(#35) schawo válasza Krugszvele (#32) üzenetére


schawo
titán

Ugye az OSX csak az iOS telefonnal ütőképes
Miért is?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) F34R válasza schawo (#35) üzenetére


F34R
nagyúr

mert csak parban a legjobb, osx-ios, windows-wp, linux-android, intel-nvidia ;]

(#37) schawo válasza F34R (#36) üzenetére


schawo
titán

Várj, akkor itt nagy gebasz van, nekem mindent cserélni kell mindenre. Ööö, az nem fog menni. Akkor a notebookot cseréljem windowsra, meg a telefont? Vagy az asztalit mac próra, meg a telefont szifonra? Vagy nagyokat linuxra? Mi lesz velem, ebben az abszolút dilemmában még idegösszeroppanást kapok. Nem is tudtam, hogy eddig nem működtek jól a készülékeim.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) kenand


kenand
veterán

Apple mindig is ilyen volt. Klasszikus PowerMac gépekkel együtt eltűnt a bővíthetőség.
Egyébként az átlag együgyű amerikai nem is akar bővíteni.

(#39) Krugszvele válasza schawo (#35) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Olyanokra gondolok itt, mint a gyári notes alkalmazásra nincs windows kliens.
Reminders, ugyancsak nincsen
Ha az apple-ös email címet használod és mondjuk outlook-on kezeled windowson (hogy egy valamiféle notes és reminders szinkron azért legyen) akkor a telefon csipog, hogy email jött és nyomkodhatsz te mindenféle letöltésre, meg frissítésre windowson, random idő múlva érkezik be outlookba a levél. (1-3 perc)
A calendar is tud ugyan frissíteni az outlook naptárral... de hogy.
Aztán ott van a safari. Ha mindkét eszközön tudod használni, akkor a látogatási előzmények, jelszavak, stb meg van osztva.
Képkezelés. Ugyan a windows kliens is működik, de igazán OSX alatt teljesedik ki. Látszik, hogy oda lett kitalálva.
A kapcsolatok kezelése windowson, outlookozhatsz te, akkor is használhatatlan marad. OSX-en ugye a kontaktlista szépen szinkronizál. Ha egy emailt elkezdek írni, akkor azt fel is fogja nekem ismerni és befejezni, nem kell outlookban görcsölnöm előtte (első beállítás).
iMessage!!! Nem kell a telefonon pötyögni, hanem a gépen működik, ahogy kell!
icloud drive integrálása.

A continuity-re nem térnék ki, az úgyis mától kezd majd igazán működni.

Ennyi jut most eszembe, biztos van még.

(#40) arn válasza Krugszvele (#39) üzenetére


arn
félisten

ezert kell googlet hasznalni :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Igazából a belépő modellnél azt mondanám hogy oké, 165k-ért (ami btw más boltokból olcsóbb lesz mint APR-től vagy közvetlen az Apple-től, előzőleg 200 volt és sok helyről 170 körül meg lehetett venni...) nem rossz az 1.4-es i5-tel és a 4 GB RAM-mal, de a nagyobbik modell... :O Kivették az opciókból a QM-es i7-et és az se bővíthető házilag. Pedig abban már Iris az IGP ami nekem tökéletes lenne... de nem, az Apple megintcsak nem akarja a pénzemet.

Így akkor mindenképp marad az ITX hacki ha kis méret kell. Oh, NUC és Brix...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42) schawo válasza Krugszvele (#39) üzenetére


schawo
titán

Oké, azt megértem, hogy az ios mellé miért jó az osx. De az osx mellé ugyan minek kéne nekem ios? Az android nem egy non-stop szopatás, ha nem chromebookot használsz. Tökéletesen használható osx-szel is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) F34R válasza schawo (#37) üzenetére


F34R
nagyúr

vicc,volt bar latom a kotest mar felraktad a migrenre. :DDD

(#44) schawo válasza F34R (#43) üzenetére


schawo
titán

:R :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) twine válasza arn (#40) üzenetére


twine
addikt

Pontosan...
Überkvajó droiddal is az OSX...persze, látom havernál az alma infrastruktúrát, ami valóban egyben jó...
De azért tökéletesen használható az OSX Google fiók mellet is...mail, üzenetek, kontaktok, naptár, stb...
Én egyelőre az alma szolgáltatásaihoz(icloud, clouddrive,nem is biztos hogy jól írom a neveiket, és nem is biztos, hogy bármikor is használni fogom őket) vagyok tökéletesen hülye sajnos,,, mivel a google szolgáltatásit használom évek óta...de nem üti egymást a kettő...sőt nekem aki hülye(volt) az osx-hez hatalmas meglepetés volt, mennyire egyszerű a google fiókomat az alma részévé tenni....
AZt is megkockáztatom, hogy almáék nyujtják ebből a szempontból a legnagyobb kényelmet...
Windowson, vagy Chrome os-en, nem is tudom hogyan használnám az alma efféle szolgáltatásait,,,úgy, hogy az a "rendszer részét" képezze...
Ja persze tudom,,hiszen azért kényelmes mert "hülyéknek való"...pffff :DDD
Nem anyira ördögtől való az alma mint sokan gondolják,,,mondom ezt úgy, hogy az almás topicban még mindig alap dolgokat kérdezgetek...mert 18 évig Microsoft csecseken nevelkedtem...

CSak köpködni nagy divat nálunk,,,"drága egyenlő szar..mer'majd én olcsóbban ugyanazt megcsinálom...stb..stb..."
Bocs kicsit elkalandoztam az eredeti témától... :DDD
És látom ,már nem is válasz kellet volna hogy legyen...

De szélmalom harc ez...köpködni mindig fogják,,pedig a köpködők nagy része egy pillanatig nem ült OSX előtt... :U

(#46) meridarider válasza schawo (#29) üzenetére


meridarider
tag

Azért ezzel némileg vitatkoznék... konkrétan hd4600 i szériás intelre mindenféle szopás nélkül felmegy csak egy bootpendrive kell.
ok nyilván nem ofisöl de régóta használunk hekintost és elégpatent

God hates us all.

(#47) Tikakukac válasza meridarider (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a vidkari ott a baj...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) schawo válasza meridarider (#46) üzenetére


schawo
titán

Én is használok hackintosht a macbook pro mellett, de azért valljuk be, az messze nem az igazi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) arn válasza twine (#45) üzenetére


arn
félisten

en tobbszor is dolgoztam huzamosabb ideig imac elott, de szerintem egyik alma (szo szerint :D ) a masik meg korte. mindegyikkel meg lehet csinalni, amit meg akar az ember, szokas kerdese. de mostanra irhatnam az android/ios osszevetesre is. az apple elonye inkabb az, hogy olyan termekeket gyart, ami atgondolt, szep, csak hasznalni kell, igaz nem olcson. aki hajlando ezt kifizetni, tuti nem fog csalodni benne.

de mivel nekem ez a munkam (eletem), igy rendelkezem azzal a tudassal, amivel hasonlo rendszert epithetek a sajat izlesem szerint gyakran olcsobban, hasonlo vagy jobb minosegben, ar/ertek aranyban, kotottsegek nelkul.

a googlet nem kevernem ide, mert nagyon masban utaznak, de ketsegtelen, hogy az a jovo. lenyegtelen lesz, hogy milyen oprszt, gepet hasznalsz. a cloudos dolgaikhoz nem nagyon szagol hozza mas, mind az apple, mind a ms fenyevekre van tole. es bevallom oszinten, amikor ipadet hasznalok, nekem mar hianyzik is a nexusok kozvetlensege ezzel a rendszerrel, win elott munkahelyen, es otthon is tobbnyire valamelyik google termeket hasznalom, elegge leszukult az a terulet, amit csak win alatt tudok megcsinalni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) section9 válasza arn (#49) üzenetére


section9
őstag

Javaslom próbálj ki egy WP-t OneDrive-al és megtudod mi az igazi felhőintegráció. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.